( zeller | 2019. 05. 14., k – 10:36 )

Számoljunk egy piit. 1000 literenként kéne cserélni, évente teszed meg, azaz úgy tippeled, hogy napi átlagban kevesebb, mint három liter viszet isztok meg/főztök el Szerintem ez erősen alulbecsült érték... A szűrőt semmiképp sem dobhatod kommunális hulladékba - hiszen nem tudhatod, hogy mit/miket tartalmaz használat után.
A vörösesbarna szín az az oldott vas (pontosabban vas-klorid) színe - az a másik, ami ízt ad az ivóvíznek - adott tól-ig mennyiség esetén tehát hasznos oldott anyag. Mivel nem érzed, így a szűrés előtti ivóvizedben sincs sok vas. Érzékszervi (íz, szag) különbséget nem fogsz érezni - illetve ha igen, akkor nagy baj van, mert ezzel kapcoslatban is elég szigorúak a hazai szabályok. Oké, klórt talán kevésbé fogod érezni a szűrő után - viszont ez azzal is együttjár, hogy a szűrő utáni szakaszban esteleg pangó vízben nagyobb esélye lesz a kórokozóknak.
A szenes szűrés sokmindent kiszűr, az, hogy "usa termék", meg "három szénszűrő" az jó esetben ad picit többed, de inkább marketing maszlag - azt felejtik el közölni, hogy ezeket olyan helyre ajánlják, ahol vagy nincs vezetékes víz, vagy ami van, az még az ottani szabványok szerint sem minősül ivóvíznek.
Ha minden, nem természetes komponenst ki akarsz dobni a vízből, akkor az RO+patronos visszasózás marad, ami meg drága, pazarló, és egy rakat egyéb gondot hoz magával.