( hajbazer | 2019. 04. 22., h – 11:49 )

Továbbra is elég szar a jel-zaj viszonya a hozzászólásodnak a lehülyézés, a laposföldezés és az oltásellenesezés miatt.

Emlékeztetnélek, hogy körsugárzókat már 2G óta nem használnak mobilkommunikációban, eltekintve néhány speciális esettől (beltéri pikocellák, mikrocellák stb.), úgyhogy a hozzászólásod második (értelmesebbik) felében olvasható levezetésed, bár logikusnak tűnik, de messze nem életszerű.

Továbbra is tisztázatlan pár kérdés.

Ha egy 120°-os nyílásszögű szektorsugárzó a jogszabályok szerint maximum 8W-tal adhat, akkor mennyi lesz a határértéke egy 1°-os nyalábnak? Csak mert ha ugyanúgy 8W lesz, akkor annyi besugárzott energiát fog az okostelefont tapicskoló (és bárki, képbe beálló) emberünk kapni, mintha 960W-tal sugározna a (két utcát lefedő) szektorsugárzó, ami a mai határértékeket egyértelműen túllépné, pláne mikrohullámon. Mégis, az FCC jelen szabályozása szerint bármelyik mobilszolgáltató kisebb mikrohullámú sütővé változtathat egyes területeket. Továbbá, engem kibaszottul nem érdekel, hogy a kis idealista világodban majd hogyan fogja minden eszköz az adóteljesítményét minimalizálni. Amennyit a törvény szerint adhat, annyit adni is fog és jelenlegi határértékek szerint az több, mint sok.

Mi történik akkor, ha egy relatíve kis területen összegyűlik 100 ember és mindegyik okostelefonozik? Például egy kisebb koncerten. Napjaink egoista, nárcisztikus, önimádó konzumidiótái nagyon szeretik mobilneten streamelni (Facebook Live) a koncerteket, mert szimplán csak élvezni már nem menő™. Egy nyaláb nem valószínű, hogy elbír 100 okostelefont. A 100 emberből biztos, hogy lesznek mindenféle szolgáltatótól, akik más-más frekvenciasávokat használnak. Nem biztos, hogy a mobiltoronyról van tökéletes rálátás minden telefonra, így az egyes nyalábok kimenő teljesítményeit meg kell emelni, például ha egyik ember a másik mögött áll és a testével kitakarja. A korábbi szektorsugárzóknál megvolt az az előny, hogy a környező tereptárgyakról visszaverődő hullámokat is lehetett érzékelni. Ez most látszólag elvész. De vajon hány wattal/milliwattal kell áterőltetni egy nyalábot egy emberen, hogy a mögötte lévő tisztán vegye az adást? Milyen egészségügyi hatásai lesznek ennek a 20-30-40 GHz-es tartományban?