( zeller | 2019. 03. 16., szo – 12:17 )

"Nem számít, ha van backupod. Pláne, hogy a BIOS/MBR partíciós táblát is lehet külön menteni számos backup szoftverrel, meg még külön az MBR-t is." - Ja, persze. Mert minden r=1 user fogja magát, és azzal indít, hogy külső tárolóra elralja ezeket az adatokat, hogyha baj van, akkor legyen honnan visszaállítani. És mi van a 2T-nál nagyobb adatterületekkel? Ja, persze, tudjuk, neked nincs ennyire szükséged, hát másnak is felesleges...

"így is bőven többször válnak bootolhatatlanná a Windows 10-ek, mint az én XP-m MBR-es partíciós táblán, vagy bármelyik BIOS/MBR partíción lévő Windows 7" - érdekes, neked hány Windows10 van napi hasnzálatban a környezetedben? Mert ebből vagy az derül ki, hogy sz@r hardverrel dolgoztok, és mindenki kókányolhat mindent, vagy próbálod védeni a védhetetlent (MBR), miközben lövésed sincs a BIOS+MBR kontra UEFI+GPT különbségeiről.

"Szerintem egy 2. generációs i5-2400 normális hardver." Nem, az egy 2011-ben megjelent villanyrezsó, akarom mondani CPU, ami a hardvernek csak egy része. A stabil működéshez pont a többi "apróság" a fontos. Az meg kemény üzleti kérdés, hogy egy adott CPU+GPU meddig (időben és OS-re meghatározva) kap támogatást - ez a 95W-os TDP-vel megvert, 32nm-es csíkszélességgel gyártott villanyrezsó Windows7-re még kapott támogatást, utána már nem, de talán nem is baj - a teljesítményét (nem fűtésben, hanem számításban) bőven meghaladta az elmúlt bő nyolc évben a világ.