De az üzletileg sikeres dolgok sem maradnak feltétlenül azok, ha nem tartanak lépést a fejlődéssel, pl. Nokia, és sokan mások. És a semmiből is épülnek fel új óriások, mint pl. Amazon. Vagy mondjuk a Valve.
Az open-source és az üzleti sikeresség teljesen független változók. De az üzleti sikeresség és a minőség valamint a minőség és az open-source is... Tán szerveren azért erős a linux, mert open source?
Ha a Katedrális összedől, a megmaradó piacosok új boltokat nyitnak a romjain...
Hogy tíz év múlva lesz-e desktop gaming, vagy egyáltalán desktop a háztartásokban, azt most csak tippelgetni lehet. Még az is lehet, hogy addigra elsődlegesen linuxok lesznek desktopon, de az is lehet, hogy addigra bezár a Steam store. Az innovációban az a csodálatos, hogy nem lehet megjósolni, melyik területen lesz és milyen változásokat indukál.
Androidot jó, hogy írod, szinte én is írtam már az előző hozzászólásban. Kezdjünk szőrszálhasogatásba, hogy linux-e vagy open source-e?
Ha lehetne tudni, hogy mi lesz majd üzletileg sikeres, túl könnyű dolga lenne a befektetőknek.
Ha egyszerű képletre kell redukálni az egész szoftveripart, akkor az egyáltalán nem olyasmi, hogy csak az Apple trendjeit kell követni, vagy komoly fejlesztést csak windows-ra szabad kiadni, csak amazon lambdára vagy csak androidra, hanem az, hogy "innovate or die", csak az már nem képlet, hanem közhely. Erre a Steamnek most az a kísérlete, hogy függetlenedni igyekszik a windows-tól, amennyire lehet, egyik-másik fejlesztőcégnek meg az lehet, hogy nem öt év múlva teszi fel a kérdést magának, hogy honnan is szerezzünk sebtében öt év Protonos tapasztalatot. És közben az összes innovációs kísérlet csak kísérlet: költséggel, kockázattal és nagyon bizonytalan megtérüléssel.
_______Peter
I am a stone. I do not move.