"Legalább 40 évig ilyeneket gyártottunk. A technológia megvan hozzá."
A technológia megvan hozzá, de soha nem gyártottak ilyet szériában.
Ilyeneket speciális helyekre gyártanak, ahol irreálisan sokba kerül cserélni egy alkatrészt. Ahol triviálisan egyszerű egy alkatrészt cserélni, ott értelmetlen a többszörösét kifizetni az hosszú élettartamnak. Vagy olyan helyekre, ahol irreálisan sokba kerül, ha nem világít az izzó, mint például vasúti átjárók vagy közlekedési lámpák... ahol az volt az élettartam növelő megoldás, hogy soha nem kapcsolták ki teljesen az izzót és soha nem világított teljes fényerőn, ezzel rettentő sok energiát elpazaroltak, de ez szükséges rossz volt a biztonság oltárán feláldozva.
Te még mindig abban a hamis bűvöletben élsz, hogy a tartós dolgok kevesebb környezetterhelést okoznak, viszont a valóság az, hogy minél tartósabb egy anyag, annál több energiába telik előállítani és újrahasznosítani vagy ártalmatlanítani. A biodegradálódó anyagok nem tartósak, alig okoznak környezetterhelést, viszont rendszeresen újra elő kell állítani a tárgyakat, mert idővel elbomlanak.
Használhatnék például UV álló KPE csövet paradicsomkarónak, ami ezer év alatt se rohadna meg, de helyette veszek nyárfából készült paradicsomkarót, akkor is, ha 3-5 évente elrohad és önmagában többe kerül, mint a KPE cső.
"Amúgy meg, ha a búrában lévő kitöltőgáz összetételét kell csak variálni, abban elárulod, hogy mi a drága?"
A tisztítása a gázoknak és a fémeknek drága. Nagyon drága. Irtózatosan sok energia kell hozzá, több ciklusban felmelegítés, fizikai és kémiai tisztítás és nagyon sok veszélyes szennyezőanyag keletkezik melléktermékként. A tartós izzódhoz szükséges tiszta anyagok előállítása többszörös környezetterhelést okoz, mint az egyszerűen előállítható izzód rendszeres cseréje.
Amíg ezt nem vagy képes megérteni, addig csak ártasz a környezetnek.