( Raynes | 2018. 02. 23., p – 05:08 )

Szerintem meg egyáltalán nincs nagy különbség a billentyűzetek között, mármint ami az alfanumerikus és numerikus részt illetően. Az azon kívüli részek (F1-F12, kurzormozgató billentyűk, médiagombok, stb.) általában egyediek, főleg laptopon.

Arra kell figyelni, hogy ISO kiosztást használj (ez a magyar gépírásszabvány is, fejjel lefelé L alakú Enter, két billentyű széles Backspace, Bal Shift és X között két billentyű van), ne ANSI-sat (egysoros Enter, bal Shift és X között csak egy billentyű van, egy billentyű széles Backspace), és ne alternatív ANSI-sat (megegyezik az ANSI-val, de visszafelé L-alakú az Enter). Ilyenkor a fizikai kiosztás (a billentyűk elrendezési alakzata, nem a karakterek, mert az a logikai kiosztás) megfelelő lesz (függetlenül attól, hogy magyar, német, osztrák, francia, brit, stb. billentyűzetről van-e szó), és elég bármely OS alatt beállítani a magyar billentyűzetkiosztást (logikai kiosztás), és lehet rendesen vakon gépelni.

Linuxon különösen tetszik, hogy ha a sima „hu” kiosztás van beállítva, akkor AltGr-rel elérhetők a nyomdai idézőjelek (AltGr+o, AltGr+p), n-dash (AltGr+z), ez Windowson nincs így, az okát nem tudom.

Az egyetlen jel, ami nekem a magyar kiosztásról nagyon hiányzik, az a fontjel, relatíve gyakran van rá szükségem. Bezzeg az Ł és ł elérhető, pedig a kutya nem használja, vagy akinek kéne, úgyis eleve lengyel kiosztást használ. A ¤, đ, Đ, ħ karakterek meg még haszontalanabbak a magyar kiosztáson.

„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek…” Aron1988@PH Fórum