( _Franko_ | 2017. 12. 17., v – 21:40 )

"A saját barkács, akarom mondani egyedi komponensek miatt másnak gyakorlatban használatra alkalmatlan rendszert alkottál."

Az miért nem barkács, ha minden helyiségbe leteszel egy-kettő-három különféle tápot a LED szalagokhoz, azoknak a hálózati feszültségét kapcsolgatod a kapcsolókkal és teszel egy-kettő-három UPS-t a világítási körök elé?

Mert alkatrészeket tekintve ugyanazok vannak mindkét rendszerben, csak más topológiában, és bármilyen meglepő, de szerelnek fel villanyszerelők is központi tápot LED szalagokhoz, ha a teljes házat LED szalaggal szerelik.

"Tehát karácsony este is van világítástechnikai bolt, ami kéznél van, nyitva van, és beszaladhatsz venni egy tápot? Ja, nem, gányolsz egyet akkumulátortöltővel..."

Igen, karácsony este rácsíptetem az akkutöltőt az akkura és kész.

"Mit ne mondjak, én ennél kényelmesebb vagyok, bedöglik egy led-es fényforrás, kinyitom a szekrényt, kiveszek belőle egy másikat, a rosszat kicsavarom a hellyéről, az újat meg be, és el van intézve."

És? Teljesen másról beszélünk. Ha LED szalagod lenne és megdöglene az adott helyiségben a táp, akkor kellene tartanod a szekrényben annyiféle tápot, ahány különféle táp van a szobáidban, ahogy most is tartanod kellene annyiféle LED fényforrást, amennyi fajta van, mert teljesen biztos, hogy nem egyféle van mindenhol.

Próbálj már valamit végre felfogni (lehet, hogy nehéz lesz): LED szalag megtáplálása a téma. Az a szkóp, hogy helyiségenként táplálod meg vagy központilag. Nem az a kérdés, hogy a LED szalag helyett nálad mi van és az mennyire kényelmes vagy nem kényelmes, illetve mennyire megbízható vagy mennyivel gondolod jobbnak, mint a LED szalagos világítást.