Nem vitatva a Nokiáról általad írottakat csak arra céloztam, hogy a Canonicalnál sokkal nagyobb és erős mobil beágyazódottságú Nokia sem bírta a versenyt a konkurenciával. Ha nincs a Windowsos harakiri talán akkor sem.
"Az Androidos app támogatás meg egy értelmetlen dolog a saját rendszereden, egyik cégnek sem jött be aki erre épített Blackberry, Jolla."
Mindkettő mobilos megoldás. Minek egy BBOS mobil Android app támogatással ha van origi Android mobil app támogatással? De desktopra sokáig semmilyen megoldás nem volt. Pedig igény lett volna arra, hogy desktopon is működjenek az Android app-ok.
"Új felhasználókról értelmetlen beszélni. Annyira kevesen használnak Linuxot és annyira kevés az új belépő, hogy azokért versengeni szinte felesleges. Az egyszerű Linux koncepció se nagyon jött be senkinek. Úgy néz ki aki Linux-ra vált az nem az a User aki csak bekapcsolja és használja a gépet hanem többet akar."
Ezzel nem értek egyet. A user csak egy szétnyitható új gépet akar billentyűzettel touchpaddal, mert a régi tönkrement. Pang is rendesen a PC piac. Menjen rajta a facebook, youtube, levelezés, lehessen böngészni meg zenét hallgatni rajta. Ha a boltban ott van a polcon egy Linuxos notebook ami ezeket tudja, jól néz ki és az ára is rendben van megveszi. Nem foglalkozik azzal milyen rendszer van rajta, ahogy azzal sem foglalkozott amikor első Android mobilját vette, hogy Linux kernel működteti. Talán nem is tud róla.
Ja igen. Fontos még, hogy az eladó dafke ne beszélje le róla. Ehhez meg kell venni a bolthálózatok véleményét pénzért. Korábban erre csak a Microsoft költött.
A többit leírtam itt és itt.
"Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Nekem fogalmam nincs. Néhány cég vagy önkormányzat valamilyen Linuxot használ ők termelnek némi lovét de keveset, hogy "áttörés" legyen."
Önkormányzatokban olyan khm. szakemberek ülnek, akik a versenyszférában nem állnák meg a helyüket. Ez az út járhatatlan. Müncheni szappanopera intő jel.
Cégeknél köszöni jól van a Linux. Desktop is ha ezt a cég támogatja. IBM régóta használ desktopra is Linuxot. Ez a cikk pedig a Google saját belső desktop Linux disztribúciójáról szól.
"Szerintem folytatni kell az ötletelést a próbálkozást, a mobil Ubuntut meghagyhatták volna most az Android és az Alma mellett nincs szabad szoftveres alternatíva az olyan usereknek akik másfajta dolgokra vágynak."
Szabad szoftveres alternatívának ott van a LineageOS. Még azt sem mondanám, hogy másfajta szabad szoftveres alternatíva nem lenne. Sailfish OS nem túl hangos de azért létezik. Ha a hivatalos Sailfish mobilok ugyan nehezen is szerezhetőek be, de azért sok Android mobilra telepíthető. Közöttük Nexusok, Xiaomik, OnePlus. Ezek gyártói nyitott modellt követnem a mobil hardver tervezésekor, így a jövőben is jól tudja majd támogatni a Sailfish OS a Pixeleket és főleg a qualcommos Xiaomi-kat. OnePlus-nál még garanciavesztés sincs tudtommal. Akinek erre igénye van, az általában rendelkezik a Sailfish OS telepítéséhez szükséges tudással.
"De persze sajnos az is egy valós dolog, hogy a lové elapadásával nem fognak jönni az új fejlesztések az új innovációk amik esetleg változást hozhatnának."
Szerintem az sem lenne katasztrófa ha teljesen kimúlna az Ubuntu Touch. Akkor legalább Jolla-nál több fejlesztő koncentrálódna és az szvsz jobb irány. De azért temetni sem kell. Az open source előnye, hogy aránylag kevés erőforrással is fenn lehet tartani az elért eredményeket.