( bucko | 2017. 05. 04., cs – 10:18 )

Vagy pedig - és ez az amit kihagysz a számításból - az informatika tényleg rohadtul bonyolult, és folyamatosan az emberi teljesítőképesség határán dolgozik az ipar.
Belátom. Ekkora faszságot még életemben nem hallottam!
Nyilvánvalóan a mósónőknek - akik ugye korán halnak - rém bonyolult a zinformatika. A többieknek, akiknek szintén ennyire bonyolult, talán nem kellene informatikusnak menni/hívni magukat. Bár sokszor hangsúlyozom, hogy olyan öreg vagyok, hogy ezt akkor még számítástechnikának hívták. ;)
...az egy ember által felfogható témamennyiség...ha viszont csapatot alkalmazol ugyanarra...
Ezt tapasztaltam! Gyakran dolgoztam 4-5 csapattal szemben, akiknek nagyságrendileg egy kisebb bonyolultságú select volt a feladatuk. Én meg a másik oldalon 4-5 bonyolult és komplex rendszert programoztam egyedül. Arra az informatikailag exponenciálisan bonyolult kérdésre, hogy hány db adatot adnak át, bizony, egy másik csapat szakértőjéhez kellet fordulni.
Amikor azzal jöttök, hogy a Java, vagy a Python bloat, akkor elfelejtitek, hogy ugyanazt C-ben megcsinálni legalább 3-4x több idő.
Valahogy így van, csak rosszul ejted a szavakat. ;) A valóságban 10000 Java kódoló közül (némi túlzással) talán 2 (kettő) van, aki a valódi feladatot meg tudja oldani. Ez talán túlzásnak tűnik, de én tényleg láttam már két ilyen embert! Sőt, a valóságban aki C-ben meg tudja írni, az általában átlátja a feladatot. Ezzel szemben aki Java-ban elcseszte a megoldást, az tetszőleges szorzóval sem tudja optimalizálni az algoritmust. Milyen algoritmust? Nem tudom, mert általában mást old meg, mint a feladat. (Kicsit zavarban vagyok. Nem is tudom mi az a skálázódás. :( Ez valami olyan, mint a PMPO a pc hangsugárzóknál?)
Valójában szörnyű nagy tévedésben vagy. Nekem is mondták már: "Ezzel ne foglalkozz! Ha nem elég gyors, majd a cég vesz nagyobb gépet - az a dolga." Sajnos a való világban a valódi algoritmusok megvalósításánál mindig lesz egy olyan dilettáns, hogy a rendszer megáll. Érted? Nem szorzó, nem skálázódás, hanem hibás tervezés miatt bekövetkezett működésképtelenség. No, ezt aztán lehet skálázni az apró kényelmetlenségtől a teljes rendszermegállásig. :-D

Végül is az utolsó magyarázatoddal egyetértek. A hierarchia csúcsán nem értenek semmihez, a közepén sem, az alján meg lehetnek majdnem hülyék is.
Tisztelt bíróság! Már csak egyet nem értek. Miért kell erre azt mondanom, hogy ez jó?