( enpassant | 2017. 04. 25., k – 15:38 )

> Például a keringtető szivattyúnak néha be kell kapcsolnia adott időnként, majd kettő hőmérséklet szenzort kell olvasnia a bekapcsolt állapota alatt és ezekből el tudja dönteni, hogy kell-e még keringtetni a vizet,

Ez nem úgy tűnik, hogy sokkal többet tudna, mint az én nagyon buta fűtési rendszerem, aminél van két termosztát, két relé, egy hőmérsékletre kapcsoló szelep és egy relével kapcsoló szelep. Ha a földszinti termosztát jelez, akkor a kazán bekapcsol, keringeti a padlófűtés köreit, ha az emeleti termosztát jelez, akkor kazán bekapcsol és keringeti a az emeleti részen a vizet, a radiátorokon termosztatikus radiátorszelep van.

Egyébként ezt írtam: Amíg pár, egymással kompatibilis eszközöd van és könnyen össze tudod őket kötni hálózat nélkül is, addig még igazad is lehet.

Számomra egy okos fűtésvezérlés kb. onnan indulna, hogy van minden fűtött helyiségben 2-5 szenzor (összesen ~20-30), 1-5 szelepvezérlő (összesen ~10-20), 1 darab hőmérséklet szabályozó (összesen ~10). A rendszer működése nyomon követhető, esetleg szabályozható is web-es felületen.