( locsemege | 2017. 04. 25., k – 12:11 )

Emlékszel, mi különbség volt a 2010-es kormányváltás előtt és azt követően? Lényegét tekintve csak annyi, hogy az addigi Strabag feliratok Közgépre cserélődtek. Ugye akkor még Simicska és Orbán nem rúgták össze a port. Na, én erről a jelenségről beszéltem, amikor azt írtam, a lopás örök. Azt is írtam, hogy ettől még nem tekintem ezt legitimnek, de emiatt felesleges kormányt váltani, mert az nem fogja orvosolni ezt a jelenséget. Említhetném a DBR Metró projectet is akár.

Tehát, ha ez nem rendezőelv, akkor marad valami más. Példának okáért nekem fontos a közbiztonság, az, hogy magyar nőket ne afrikaiak erőszakoljanak, meg az is, hogy néhány évvel később a bevándorlók leszármazottai ne szavazzanak számomra elfogadhatatlan értékeket képviselő pártokra.

Az, hogy mi mennyire torz, nézőpont kérdése. Ha sikerül elszakadnod a liberális demokráciától, a kapitalista piacgazdaságtól, mint axióma rendszertől, akkor már nem is feltétlenül torz, amit írok. Nyilván addig, amíg ezek tabusított, vitathatatlan axiómák, addig szinte értelmezhetetlen, amiről beszélek.

Egy kis muníciót adok sj-nek is, legyen min rugóznia. A minap a Kétfarkú Kutya Párt roppant cinikus tüntetésével kapcsolatban tűnődtem például épp a keleti, orosz kapcsolatok feletti gúnyolódáson. Értem én, hogy valamiért nehezményezik ezt, de nem sikerült rájönnöm, hogy miért. Oroszország is csak egy ország, mint bármelyik másik. Nem értem, miért nagyobb gúny tárgya az oroszokkal való üzletelés, mint az USA-val, Németországgal, Csehországgal, Bulgáriával, Ausztriával történő üzletelés. Persze picit álnaiv, amit írok. Dehogynem értem: azért, mert az Egyesült Államok az úgynevezett szövetségeseivel szeretne üzleteket rendezni. Ez a szövetség egyfelől kötelező politikai, társadalmi berendezkedésbeli irányultságot jelent, másfelől katonai megszállást is egyúttal. Meg persze azt is, hogy nem szabadon választhatjuk meg üzleti partnereinket.

Ugyanez volt 1989 előtt. Akkor ezt ugyanúgy nem néztem jó szemmel, csak akkor a katonai megszállás a Szovjetunió részéről volt, gazdaságilag a KGST-hez kellett tartoznunk. Az a rendszer is azt kommunikálta - értsd: hazudta -, hogy szabadok vagyunk, s ez is, ezzel szemben egyik esetben sem voltunk illetve vagyunk szabadok. Számomra az az ijesztő, hogy nem ismerik fel sokan - elsősorban a fiatalabbak - a hasonlóságot, s simán elhiszik a propagandát az 1989 előtti elnyomással szemben a jelenkori nagy szabadságról.

Még mielőtt valaki azzal jönne, hogy a szabadság az, hogy erről lehet írni, arra azt mondom, dehogy. Ez nagyjából a kutya ugat, karaván halad effektus. Attól ugyanis nem fog megváltozni a társadalmi berendezkedésünk, nem leszük szuverén állam - most attól tekintsünk el, hogy mi a hivatalosan mondott verzió -, hogy ki mit ír egy fórumon.

Aztán most jön majd sj, akitől megtudok olyan dolgokat magamról, amire még csak nem is gondoltam, s nagyon büszke leszek az újonnan rám ruházott képességeimre, adottságaimra, tulajdonságaimra. Már alig várom! :D

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE