( bucko | 2017. 03. 29., sze – 17:00 )

A sugárzás forrása az atomerőmű, annak szerkezeti elemei, működtető közegei és a fűtőanyag. Az erőműből általában nem jut ki a sugárzás és a sugárzó anyag, de az erőművön belül számtalan sugárforrás található. Ezeknek a kezelését néha gépi úton oldják meg, de sokszor emberi munkaerőre is szükség van. Ez akár kikövetkeztethető a doziméterekkel foglalkozó írásból is. A szakember nem én vagyok, ezért olvasd el hogy néz ki ez a valóságban!
KIEGÉSZÍTŐ SUGÁRVÉDELMI ELLENŐRZŐ RENDSZER TERVEZÉSE ÉS LÉTESÍTÉSE A PAKSI ATOMERŐMŰ 2. BLOKKI 1. SZÁMÚ AKNA HELYREÁLLÍTÁSÁHOZ
Ez egy dokumentum darabja, és a 2. (19-nek számozott oldalon) kezdődik "A radioaktív sugárzás forrásai", maj a következő oldalon "A felsorolt forrásokkal kapcsolatos munkavégzés során a dolgozók a következő sugárterheléseknek lehetnek kitéve". Ez külön kitér a munkavégzésre és az esetleges komplikációkkal fokozott helyzetre. Pl. mi van, ha beindul a hasadás? A balesetekre ezen kívűl további protokollok is vannak.
Tehát az erőművön belüli munkavégzés kicsit durvább, mint az Origo cikk: "A hibátlan atomerőművek alig sugároznak jobban, mint a banán" ;)
Eddig nyúlott, már csak banán maradt. :)