( uzsolt | 2017. 03. 17., p – 15:16 )

Azért Windows 98-at és azért Pentium III-at, mert nagyjából ezek voltak azok a számítógépek, amik képesek voltak egyszerre az alábbiak mindegyikére.

Idézet 2009-ből:

Valójában nekem ezzel az egész tendenciával van bajom, hogy mindenre új gép kell, de a mindennap használt appok nagyrésze (maga az OS, az office, stb.) is új gépet igényelnek, holott nincs bennük lényegi újítás, esetleg több multimédiás lehetőség. Említhetném itt ugyanúgy az Open/StarOffice-t, mint a Microsoft Office-t. Egy 50MHz-es 486-os gépen, Windows 3.11 operációs rendszeren ugyanannyi idő alatt töltődik be a Word, mint mondjuk egy mai Vista-n az arra való és az utóbbi nem tud sokkal többet az előbbinél, csak az előbb leírtakban esetleg, mégis 40x-60x (2000-3000MHz / 50MHz) annyi CPU erőforrást és több, mint 100x annyi memóriát igényel (a 8MB-hoz képest).

Látod-látod. Ha a filmnézést nem vesszük, akkor 8 éve még egy 486-os masina Win3.1-gyel is elég volt (lett volna) neked. Most meg már filmet is akarsz nézni a gépen, és már win98 kell, ráadásul P3-as vassal. Úgy látom, azért a növekedés nálad is megfigyelhető, csak néhány évvel le vagy maradva a "divattól" :P

Off: nem akarok nagyon hülyeséget beszélni, de mintha egy Celeron 266MHz-es (kettőszáz!) gépen is néztem volna filmet, ha jól rémlik, valami QV nevű (DOS-os?) programmal.
És igen, jól emlékszem, nem beszéltem hülyeséget:
http://www.pldos.pl/qv/qv.htm
http://www.pldos.pl/qv/qvfaq.html
https://www.youtube.com/watch?v=SVyvlTmM8nM