Flame:
1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról
A lefoglalás
151. § (1) A lefoglalás a bizonyítás érdekében vagy az elkobzás, illetőleg a vagyonelkobzás biztosítására a dolog birtokának elvonása a birtokos rendelkezése alól.
(2) A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság elrendeli annak a dolognak, illetőleg számítástechnikai rendszernek vagy ilyen rendszer útján rögzített adatokat tartalmazó adathordozónak a lefoglalását, amely
a) bizonyítási eszköz,
b) a törvény értelmében elkobozható, vagy amelyre vagyonelkobzás rendelhető el.
Nyomozási cselekmény elvégzése határozat nélkül
177. § Az ügyész és a nyomozó hatóság az olyan kényszerintézkedéseket, amelyeknek elrendelésére egyébként jogosult (126. §, 149. §, 150. §, 151. §, 158/A. §) halasztást nem tűrő esetben nyomban elvégezheti, és bizonyítási cselekmények (119. §, 121. §, 122. §) elvégzését rendelheti el (halaszthatatlan nyomozási cselekmény). Az eljárási cselekményről készült jegyzőkönyvben a halaszthatatlanság tényét és az ezt megalapozó körülményeket fel kell tüntetni.
.............................................................
A rendőrség a fenti jogszabályok alapján jár el házkutatás során, tehát a Be.177 § alapján nem kell határozat, jegyzőkönyv készül, gépeket leragasztják aláíratják lepecsételik.
A lefoglalt gépeket igazságügyi szakértő vizsgálja meg, aki a gépen lévő adatokat leltározza megállapítja a szezői és szomszédos jogokkal okozható vagyoni hátrányt.
A lefoglalt tárgyak tárolását is törvény írja elő, és azok kiadását is. Amennyiben az adathordozó a bűncselekmény bizonyítékát tartalmazza azt a rendőrség nem adja ki, az mindaddig le lesz foglalva amíg a bíróság nem határoz az ügyész indítványára. Tehát a rendőrség nem töröl semmit a gépekről és nem ad vissza olyan gépet melyen jogtalan software van. A bíróság határozata alapján a szerződött számítástechnikai cég törli azon adatokat melyek nem jogtiszták.
Szerintem a lefoglalást szenvedő az eljárás bármely szakában, kérheti azon adatok kiadását, melyek a munkájához szükségesek, persze amennyiben azok nem törvénysértés során jöttek létre. A jogorvoslatra az eljárás során mindig van lehetőség, nem diktatúra, a törvények szabályozzák a rendőrség működését.
Sokan elfelejtik , hogy ott is emberek dolgoznak. Hiba esetén kártérítés jár.
Így születnek a jó kis pletykák amikor a teljes részletek ismerete nélkül valaki jól felháborodik valamin, hisz itt a felháborodás a lényeg nem az igazság.
Joco8192: nem kell bűnözni és akkor nem kell trükközni, nem fakabát nézi meg a gépet hanem magát hozzáértőnek nevező szakértő.
A BSA -nak semmi köze a rendőrséghez ők a sértetteket képviselik ( pl. MS és társai), nekik semmilyen jogosítványuk nincs, viszont ha bűncselekmény gyanúja miatt feljelentést tesznek el kell járni az ügyben. Rendőrség nem mérlegel ha jogszabály írja elő.
Ha a BSA software rendőrségnek hívatja magát én leszek az első aki feljelenti őket, mivel nálunk csak egy rendőrség van és azt nem cégek alapítják.
üdv a morc