"Ha van egy F erőd, ami a testet az O pontban éri (döféspont) akkor az a test bármely A pontján aXF forgatónyomatékot hoz létre, ahol x a vektoriális szorzás, a pedig az A pont és az O pont közötti vektor."
Bármely pontján akkor hoz létre forgatónyomatékot, ha azt az egy pontot _kijelölöd_ az erőkar másik pontjaként és ebben a pillanatban lesz egy tengelyed. Ehhez kell egy újabb erő, mert forgatónyomatékot csak erőpár hoz létre (ez az erőpárt levezetheted perdületből és tehetetlenségből is). Ha nincs erőpár, akkor az O pontnál fogva az F erő hatására gyorsulni fog az ideális test, nem lesz forgatónyomaték. Röviden: nem, egy erő nem fog létrehozni forgatónyomatékot, pláne nem a test bármely pontján.
És visszatérve az témaindító hozzászóláshoz: "De, ponthogy csak formailag ugyanaz. Mindkét fizikai mennyiségnek ugyanaz a dimenziója ugyanis, tömeg * hosszúság^2 * idő^(-2)."
Nem formailag se azonos, pont azért, mert a Joule az (tömeg * hosszúság * idő^(-2)) * (hosszúság), a forgatónyomaték viszont (tömeg * hosszúság * idő^(-2)) × (hosszúság). Az egyik skaláris szorzat, a másik vektoriális szorzat.