( end | 2017. 03. 07., k – 10:48 )

Szerintem az IT társadalmi réteg és korosztályok majd mindegyike véleményt nyilvánított. (Meg is lepődtem a topic hosszán, mert a témát akár vállrándítással hagyhatták volna és haladhattak volna tovább. - A tények makacs dolgok, Don Quijote meg minden korszakban csak kevés, hogy hadakozzon a szélmalmokkal. Megjegyzem, el is tartott egy darabig, amig felfogtam, hogy a topiknyitó pontosan mit is akar elmondani a felvetésével...)

A reagálások azt a meggyőződésemet erősítik, - aminek már sokszor hangot adtam különböző fórumokon, - hogy a szoftver-fejlesztőmunka irányultságát, minőségi követelményekett, a szabványosítások követelményeit, stb., jelenleg a világon nem rögzíti semmilyen írott, magasabbrendű jogi szabály. Ideje lenne átfogóan, törvényi szinten szabályozni, a terület erősen globalizált jellegére is tekintettel, mert a társadalmi viszonyok élhetőségét egyre inkábhb negatívan befolyásolja a terület szabályozatlansága. (Pontosabban, csak a "mindenek feletti pénz" szabályozó hatása van jelen e területen, de még ez is csak erősen torzulva, mert szinte minden pontján erőszakot tesznek a fejlesztett szoftverek, a felhasználók általános ígényein, fejlesztési elképzeléseiken. - Tekintet nélkül arra, hogy szoftverből is elsősorban, jobb eszközökre vágynak a munkavégzésükhöz, egzisztenciájuk továbbfejlesztéséhez.)

(Gyakorlatilag a társadalmi hasznosságra tekintet nélkül, mindenki azt csinál e területen amit gondol. - Azaz magyarán, - és persze sommásan, - úgy szivatja a felhasználók milliárdjait a világon, ahogyan akarja. Ennek pedig világméretekben erősödő káosz az eredménye.)

Természetesen továbbra is fenntartom a fenntebb megfogalmazott véleményemet, a hardveres-szoftveres fejlődés szükségszerűségével kapcsolatban. De a szoftveres (munka)eszközök fejlesztését, sokkal jobban kellene igazítani a felhasználó igényeihez, mert egy társadalomban, az aktív dolgozók (munka-eszköz)-igényeit kiszolgálva lehet a gazdaság egyenletes fejlődését leginkább biztosítani. - Különben teret engedünk a globális multik, (a pénz) által gyakorolt protekcionizmus és a konkurenciaharc akár a nemzeti érdekeket szétverő erőinek is. (Valamint, - ez erős(s) lesz - de valahol még az újgyarmatosítás és a világ újrafelosztásának réme is megjelenik lelki szemeim előtt, ha nem lesz ezen a területen sürgős, világméretű társadalmi összefogás.) - És persze miért is lenne?