( locsemege | 2016. 09. 25., v – 13:32 )

A népszavazás intézménye állampolgári kezdeményezésre van kitalálva, viszont nincs olyan kritérium, hogy az adott állampolgár ne lehetne valamilyen politikai képződménynek tagja. Kezdeményezheti olyan valaki, akinek semmi köze semmilyen párthoz, a szó nemes értelmében civil, kezdeményezheti civil szervezet, amely csak nevében civil, viszont külföldi titkosszolgálatok által pénzelt szervezet, kezdeményezheti hazai ellenzéki vagy parlamenti erő. Ennyi ez, nem több. Meg tudták szervezni? Igen. Sokan érintettek a kérdésben? Igen. A jövőnk múlik rajta? Igen. Van közvetlen joghatása? Nincs. Ugyanakkor sarokba szoríthatja Orbán az EU bürokratáit vele: vagy elfogadják a nép döntését, vagy a jog betűje szerint lesz.rják, ám ekkor nyíltan felvállalják, hogy a működésük nem legitim, nem demokratikus, Orbán pedig megmutatja az embereknek, s nem csak a magyar embereknek, hogy az a cukormáz, amit demokráciának neveznek, már rég nem az. Már messze nem népuralom ez, csak ezzel a szöveggel altatják a népet, hogy ne lázadjon.

Azért emlékezzünk meg Jörg Haiderről és az FPÖ-ről. Az osztrákok demokratikus választáson megválasztották kormányzó erőnek, kívülről megbuktatták. Érdekes demokrácia, ugye? Dönt valahogy a nép, de véletlenül nem az elvárásoknak megfelelően, hát akkor felfüggesztik a demokráciát.

Hasonlóképpen Görögország esetében. 2011 őszén Papandreou meg akarta kérdezni a népet: legyenek-e megszorítások, vagy inkább államcsőd? A hitelezők nem voltak kíváncsiak a görög nép véleményére.

A brexit sincs még lejátszva. Lehet, addig jegelik a kérdést, amíg mindenki lenyugszik, aztán „elfelejtik” végrehajtani a népakaratot. Ilyen ez a demokrácia.

Sokat tanultam a nyugati típusú „demokráciáról” az utóbbi években.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE