( azbest | 2016. 07. 09., szo – 22:22 )

A friss vlc több évvel későbbi frameworkokkel lett fordítva, amelyek már mindenféle újabb oprendszer támogatását is tartalmazza. Ha a régi funcionalitása megfelelt, akkor használhatod a régi verziót a régi oprendszerrel (online tartalom játszásnál persze lehet ennek veszélye, ha valami sebezhetőség bajt okozhat).

Az office sem ugyanaz, ha több évnyi frissítés települt már rá. Van amelyik verziója havonta 1GB frissítést kap a neten át, tiszta agyrém, az teljes telepítője nincs akkora.

A helyfoglalás pedig úgy függ össze a felhasználói élménnyel, hogy egy többször nagyobb programot (és az általa használt libeket) tovább tart betölteni. Win esetén a fájlrendszer is elég komoly visszahúzú tényező sajnos.

Az sem teljesen igaz, hogy a mai hasonló sebességű proci ugyanazt tudná, mint a hasonló sebességű 4 éves cucc. Újabb utasításkészlet, plusz a proci mellé társított gpu is sokat számít, főleg az intel integráltnál, mivel az újabbak sok esetben tehermentesíteni tudják a cpu részt. Így a valós életben jelentős különbség lehet, ha nem csak a nyers számítási teljesítményt nézzük.

Nem hülyének néztelek, hanem tudatlannak, azért írtam, hogy legyen miből kiindulnod. Ha valami misztikus hibának tűnik, az csak annyit jelent, hogy valamit figyelmen kívül hagytunk. Lehet hardver hiba is mögötte. Ha ledöglött az akkuja és anélkül használják, az is okozhat teljesítmény visszavételt. Persze ez utóbbi egyúttal hűvösebb működést is hoz.

A lényeg, hogy sokkal komplexebb rendszerről van szó, mint amit az "ugyanaz a program" kifejezés sugall.