( tompos | 2015. 11. 17., k – 20:55 )

> Hány lemez eshet ki adatvesztés nélkül belőle? meddig tart egy diszkhiba esetén a resync, azaz mikorra áll vissza az eredeti hibatűrése?

Ezek ilyen olyan kerdesek, de nem is erre gondoltam. Hanem arra, hogy mire kell hajtania. Egy backup szervernek rohadtul nem arra (szerintem), mint egy eles szervernel.
Az eles szervernel lenyeges a megbizhatosag szempontjabol, hogy mukodjon a szolgaltatas, ha az nem mukodik megfeleloen, akkor mar megbizhatatlan, hiaba van ott az adat, a userhez nem jut el.

Mig a backup szervernel nem a szolgaltatas a legfontosabb, hanem az adat. Ha valasztani kell, akkor inkabb legyen meg a regi adat, mint semmi.
Ezen kivul a backup szerver teljesen mas terhelest kap.

Az emlitett esetben valoszinuleg ejszaka nem dolgoznak, igy a backup egy min. olyan vagy erosebb szerverrol futhat jellemzoen akar egesz ejszaka. De zfs-sel a tapasztalataim szerint legfeljebb percekig fut VM-enkent. Szoval futyi terheles jelent a valosagban.

A rsync ideje pedig nem kell, hogy olyan jo legyen. Mivel sok a holt ido, van neki ideje csinalni, viszont arra nagyon kicsi esely van, hogy minden osszealljon es epp akkor epp rossz minden. Pl. raidz3-mal eleg nagy redundanciat lehet kapni.
Magyaran SATA-val rohogve kiszolgalja a backup szervert, en meg Xeon-t se raknek bele csak azert, mert xeon. Csak az ecc ram lenyeges.