( XMI | 2014. 12. 23., k – 01:22 )

mindenáron high end storage-t tettek volna alá virtualizált gépekkel és folyton a mentést meg az archiválást kérdezték
A mentés/archiválás részét valószínüleg jogosan kérdezték.

Archiválás: 5 évig megőrzésből szokott következni olyan követelmény is, hogy olyan módon legyen tárolva, amit kifejezetten nehéz utólag módosítani-> offline adathordozón.

Backup: szintén kellhet (akár offline adathordozóra) backupolás, mert hiába replikált az adatbázis, ha van egy frontend szoftver/üzemeltetői hiba, az egész megy a levesbe. Kb "raid nem helyettesíti a backupot" elv.

High-end storage, virtuális gépek: ez meg gondolom azért, mert saját datacenterben már bevezettek egy ilyen rendszert, ahol lehet live migrálni, illetve hoszt lehalás esetén van HA/auto-restart. Egyszerűen azt akarják, hogy minden szolgáltatás egységes módszerrel legyen kezelve, még akkor is ha valamelyikre teljesítmény vagy költséghatékonyság szepontjából nem a legoptimálisabb.
---
Régóta vágyok én, az androidok mezonkincsére már!