( pink | 2014. 12. 20., szo – 21:16 )

Jóhát, aki szeret többször annyit szopni ugyanazért*

*Olykor azért kiderül, hogy az az ,,ugyanazért'' nem is egészen ugyanazért.

Alapvetően igazad van.
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy jómagam főleg beágyazott és jel- vagy adatfeldolgozó, vagy nem-IP hálózati programokat fejlesztek. Illetve legtöbbször nem is programokat, hanem libeket. Mert ugye libet kell fejleszteni, nem programot. [:)] UI-t csak nagyon ritkán csinálok.
Igaz, épp tegnapelőtt szitkozódtam egy C-ben megvalósított UI fölött, hogy milyen jó volna valamilyen generátormakró (mint régen a komolyabb assemblerekben).
(Web minket egyáltalán nem érint, meg a telefonos OS-ek sem.)

Igazad van, UI-t írni még GTK-val vagy QT-vel is szopás. Sőt, C-ben a normális sztringkezeléshez is minimum glib kell. De! Szerintem a probléma gyökere, hogy ma túl sok mindenhez használunk grafikus UI-t ahhoz képest, mint ahol az valóban indokolt lenne. Számomra az a jó program, ami socket-ből olvas és socketbe ír. Vagy ha nagyon kell, fájlból fájlba. Na jó, tudom, a világ nem csak ebből áll. Valakinek a fészbúkot meg a webshopokat is meg kell csinálni.

Gazdasági szempontból persze sokszor megalapozott a JAVA, a .NET és társai. Hiszen mint ahogy valaki már korábban írta, gyorsabb a fejlesztés, és alacsonyabban képzett munkaerő is adekvát kódot ír bennük.

Mindenesetre hálás vagyok, hogy az én munkám egy picit más. Nekünk nagyon jó, hogy van egy ilyen BSD és egy ilyen Linux. Bár az utóbbi időben már a Linux-szal sem vagyok egészen kibékülve. Egyre jobban szeretem a BSD-t.

Elnézést kérek, ha valakinek a lelkébe gázoltam. Csak arra szerettem volna emlékeztetni, hogy a világ nem csak a desktop-ból áll.