Azért az OS-sel is van gond :)
- Locale-specifikus fájlrendszer (angol Windows XP és az "ű" betűt tartalmazó fájlok)
- Az elvileg teljesen transzparens NTFS junction point (vagy mi), ami csak majdnem transzparens, így pl. az Adobe Reader nem tud átjutni rajta és csak a normál elérési úton hajlandó megnyitni pdf-et
- A "kiváló" scriptelhetőség, aminél ha olyan dolgot akarsz megcsinálni, amire MS-ék is gondoltak, akkor nincs gond, ha mást (VBScript-ből TXT rekordot tudja valaki, hogy kell lekérdezni?), akkor bukó. (Tudom-tudom, telepítsem minden gépre és használjak Powershell-t)
- Nyitott frissítési mechanizmus hiánya (bár már van app store...). Ezért egy standard gépen, ha nem tiltod le mindennél az automata frissítést, egy átlag boot után kapsz 3-5 figyelmeztetést, hogy "jujj van update".
- A DNSCache service köszöni szépen és permanensen feljegyzi magának, hogy egy adott host nem létezik és a flushdns sem írtja ki (letiltottam a dnscache-t, így problem worked around, de akkor is)
----------------
Alkalmazásokról (ha már war story-zunk):
- Már nem emlékszem, hogy melyik programnál, de sokáig ki volt írva, hogy ".NET 1.1 kell, nem 2.0, nem 3.0, nem 3.5, 1.1" :)
- Imádom azokat a programokat, amiket olyan telepítővel adnak, amik megkerülendő, hogy a user csak felhasználó (mert a rendszergazda gonosz volt, más oka biztos nincs), a saját profiljába telepíti magát (persze-persze, AppLocker és tiltsunk minden progit, ami nem a Windows/Program Files mappákban van)
- Azok a retardált programok, amik mind a mai napig a program files-ba írogatják az adataikat, hogy rendszergazdaként kelljen futtatni vagy írási jogot adni usereknek a progi mappáira
- Azok a telepítők (leginkább az OEM-ek által rebrandelt driverek), amik a C:\ gyökerében hoznak létre mappákat
- A kiválóan dokumentált zárt szoftverek kifejezetten a kedvenceim. Ebbe ma futottam bele:
[...] and the state-of-the-art technology developed by Microsoft Research that evaluates whether an unread message should be treated as a junk e-mail message. This evaluation is based on several factors, including the time when the message was sent and the content of the message. [b]The filter does not single out any particular sender[b] or type of e-mail message. The filter is based on the content of the message in general and uses advanced analysis of the message structure to determine the probability that it is a junk e-mail message.
(Forrás: http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/about-the-junk-e-mail-fi…)
És utána kb. két A4-es oldalnyi szöveg arról, hogy hogy lehet feladókat megbízhatónak/nem megbízhatónak jelölni. És sehol nem találtam egy leírást arról, hogy egész pontosan mik azok a faktorok, így továbbra sincs fogalmam, hogy mi alapján osztályoz ugyanattól a feladótól, ugyanúgy szöveges, linket nem tartalmazó stb. levelet spamnek és nem spamnek kb. 5 perc időbeni eltéréssel.
Amúgy az Office is kiváló példája a "gyártó által specifikált környezen és nincs más telepítve" dolognak, amint elkezdik a programok a szutyok plug-injeiket belerakosgatni, látni szép dolgokat. Na meg amint az N-1 vagy N+1 verzióban készült fájlt nyitsz meg az N. verzióban.
- Néhány program (mint például az Outlook exchange fiókkal gyorsítótárazó módban használva) nem szereti, ha snapshotolják alatta a vinyót. Nagyon jó móka törölni a pst-t és végigvárni, amíg újra szinkronizál egy-egy revert után.
Szerk.: És plusz egy: az Outlook Anywhere 2010, ami elvileg Content-Length fejlécben küldözget hibakódokat.
BlackY