( luisex | 2013. 06. 07., p – 16:18 )

Szia,
Gondolom a te olvasatodban ezek alapján a Google a sátán, mert a te adataid gyűjti... (Mellékesen, egy reprezentatív, több milliárd emberre hasznosítható modellbe, ahol 1 személy csak porszemet képez, és irreleváns...)
Bocs, de tényleg nem értem, miért akarunk minden jogot elvenni az államtól? Mi választjuk a képviselőinket elvileg, vagy eleve nem szavazunk. Nekünk lenne jogunk fellázadni ellenük, vagy elfogadni kárálva, amit tesznek. És ez állam formától független, csak épp, nekünk kényelmesebb a felső vezetésre mutogatni , kétségbe eseten, hogy tönkre tesznek minket.
De ettől eltekintve, a kiragadott mondatod csöpög a szarkazmustól, s mint locsemege észrevételénél is tapasztaltam, mást jelent, mint amit látni akarsz benne...
Mindössze annyira utaltam, hogy ettől rugaszkodjunk el... Egyszerűsítsünk a megfigyelés tárgyán, és csak az egyének viselkedését vegyük alapul :)
És már látom, nem jött át, hogy nekem nem szimpatikus ez a technológiai vonal, mert egy ennyire utópisztikus környezetben _sem_ hiszem, hogy működőképes lenne, már a technológia buktatóit kicsiben mutatom...
A legkevesebb jogosultság szép eszme, de ezáltal egy kölcsönös kizárás lép fel, előbb-utóbb... Ha a közösség rendfenntartó ereje nem használhatja az aktuális, személyesnek vélt adatokat, hogy kiderítse az esetleges bűntények vélt vagy valós eredetét, komoly gondba kerülünk :) Bár, már eleve ott is vagyunk, ha körbe nézünk a mai nyomozói és rendőri hatókörökön... (A papíron szereplőkre gondolok, nem azon, amit ténylegesen alkalmazhatnak...)
És, arra nem is gondolok, hogy mihez kezdesz, akkor, ha rájössz, a szomszédod veled ellenben nem hogy adót nem fizet, de még csak nem is becsületen dolgozik. Mert, a minimalisztikus jogok miatt a rendfenntartó nem léphet fel, még akkor sem, ha váltig állítod, hogy márpedig a szomszéd a te autódat vezeti éppen... (Mert, nincs jogköre ellenőrizni)
Üdv,
LuiseX