( Botond | 2012. 09. 17., h – 13:34 )

Félreérthető voltam. A CPU-ra gondoltam. Ez az írás még nem győzött meg engem arról, hogy a CPU maga nem egy ARM mag. A cikk össze-vissza használja a "mag" szót, de azt helyesen említik, hogy manapság az iparban nagyon kevesen fejlesztenek processzor magot. A legtöbben, mint a Texas, vagy a Qualcomm licenszelik az ARM magot, és maguk teszik köré a perifériákat. A végterméket nem is procinak szokás már hívni, hanem SoC-nak. Némelyik perifériát maguk fejlesztik, némelyiket pedig szintén licenszelik. Pl. a DDR vezérlő is egy ilyen periféria, ami nem az ARM-tól van. A SoC gyártók még a belső buszok típusát és számát is szabadon variálhatják.
Tehát engem ez az írás még nem győzött meg arról, hogy az Apple a többi SoC gyártóval ellentétben az ARM magot is lecserélte volna. A Geekbench-es tesztek szerint az Ingeter és FP teszteken az A6 nagyjából az órajelének megfelelő mértékben marad le az 1.4GHz-es Cortex A9-től. Tehát ha le is cserélték az ARM magot, az új mag nem lett gyorsabb.
Azon kívül nem hiszem, hogy megtarthatták volna akár az ARM, akár a Thumb utasításkészletet, ha lecserélik a magot. Márpedig a cikk ezt állítja.

Annak ellenére kételkedem abban, hogy az A6 nem ARM alapú lenne, hogy az Apple-nek valószínűleg anyagi érdeke fűződne hozzá, hogy ne kelljen licenszelt proci magot használnia. Jó procit, legalábbis az ARM-oknál jobb procit tervezni azért nem annyira egyszerű. Jó perifériát tervezni sem egyszerű, de én úgy látom, hogy a piacon kapható SoC-ok némelyik perifériája bizony hulladék.