( vl | 2011. 12. 12., h – 22:25 )

Van persze másik megközelítés is, a gnulib, amely lényegében friss POSIX ill. GNU függvényeket biztosít a forrás számára.

Ennek "megoldásnak" 2011-ben az én szememben már semmi létjogosultsága nincsen.

Aki 5-10 évnél régebbi unix-okat használ, az ugyan mire számít?
Azok a hiányok pedig, amik még a 90-es években valós problémát okoztak az alternatív unix-okon, azok mostanra elmúltak (meg amúgy is jelentősen megfogyatkozott az alternatív unix-ok listája :)
Egy szó mint száz: nincsenek már olyan tolerálhatóan frissecske commercial unix-ok, amin így kéne segíteni. Ami még létezik, az kellően POSIX meg BSD meg SVR4 amúgy is.

mert a fejlesztők alapvetően szarnak mindenre, ami nem GNU/Linux; esetleg esélyük sincs hozzáférni.

Ez mindig is így volt valahol.
15 évvel ezelőtt annyi volt a különbség, hogy ha valaki megugrotta a dos/win -> unix lépcsőt, akkor szinte biztos, hogy nagyon hamar legalább 2, egymással baromira nem kompatibilis unix-szal sikerült összetalálkoznia, ergó a platform-függés fogalmával hamar tisztába került. Aki meg mindenre szart, az maradt a dos/win/clipper/foxpro/delphi/whatever vonalon.
Mostanra elég mainstream lett a linux, és kellően távoliak a commerciális unix-ok, így fordulhat elő, hogy az anno dos/win szintjén mozgó clueless idióták mostanra linux-only clueless idiótákká fejlődtek...