( csfeco | 2011. 12. 03., szo – 08:41 )

Valóban elég pontatlan meghatározások.
A logikai topológián azt azt értem, amit pl. a ProCurve Manager is fel szokott rajzolni, vagyis hogyan kapcsolódnak egymáshoz az aktív eszközök. Tehát leírja, hogy AA switch 1-es portja kapcsolódik a BB switch 1-es portjához.
A VLAN-ok figyelembevételével egy másik logikai topológiát lehet készíteni, de erre is vannak eszközök.
A logikai topológia általában felderíthető, lekérdezhető. Viszont semmit sem árul el arról, hogy a valóságban fizikailag ez hogyan valósul meg. A két eszköz össze lehet kötve egy patch kábellel. De lehet közte néhány patch panel, vagy fali csatlakozó, és lehet trükközni is, ha nincs rendesen, bekábelezve a helyiség (elfogytak a madzagok). Semmi nem derül ki arról, hogy ez az eszköz hol van fizikailag.
Persze ez csak ott lényeges, ahol kellően nagy a fizikai kiterjedése a hálózatnak, ill. elég sok végpont van. Itt a főiskolán ~1000 végpont van, és ha el kell mennem a nagy előadóba a szobámból, az oda-vissza közel 1km épületen belül. És kétlem, hogy ez valami különlegesen nagy hálózat lenne, én is láttam nagyobbat.
És mivel a monitorozó eszközök általában nem foglalkoznak a munkaállomásokkal vagy más végberendezésekkel, azok a topológiából is kimaradnak.