( prygme | 2011. 05. 31., k – 23:33 )

nem kerestem rá az idézett szövegrészre ezért a topicnyitónak tulajdonítottam. mea culpa.
a tartalmával továbbra sem értem egyet. cseréljünk ki pár szót benne,
"amikor anno egyszer próbáltam egy 6.2-s linuxot $RANDOM vason, akkor konkrétan csont nélkül ment minden, ami FreeBSDről anno nem volt elmondható ugyanazon a gépen" - ez nekem pl. azt jelenti, hogy a Linux minden hardverelmet felismert és használni is tudott a $RANDOM desktop gépben, míg a rendes-FreeBSD-disztró a hozzászólás írójának nem tudta ugyanezt produkálni. Mit lehet ezen félreérteni?
kitartó munkával lehet talán találni egy olyan konfigurációt amin a Linux hw kompatibilitása hiányos és a FreeBSDé tökéletes.
saxus természetesen képben van, de imho elfogult a BSD mellett, ami megkérdőjelezi az ilyen megnyilatkozások hitelességét, és az általánosíthatóságát mindenképp. mondhatod természetesen, hogy én a Linux iránt vagyok elfogult, de nem is használom ultima ratioként a saját tapasztalataimat, amik egyébként pozitívak. vásárlók és az őket kiszolgáló vállalkozások azok amik a linux jobb kompatibilitása mellett szólnak. a főbb brand gyártók mind kínálnak linux rendszerrel számítógépeket, nagy részük desktopokat/notebookokat is. több jelentős kereskedelmi linux disztribútor szolgálja ki ezeknek a gyártóknak az igényeit. mellettük vannak kisebb csak linuxos gépekre specializálódott linux computergyártók, Pogolinux, system76, stb. BSD világban egy szál gyártóról tudok, a iXsystems Invincibook notebookjáról, de javíts ki ha lennének még. a véletlen műve lenne ez?

"Tehát amikor arról olvasok (mondjuk itt a hup-on), hogy a kb 5-féle atheros-driverből ma éppen melyiket is kell beizzítani a legutolsó XYZbuntu-ban - a helyett, ami a legutolsó-1 verzióban volt, akkor az PEBKAC, vagy önáltatás. Ellenben ugyenez *BSD-ben azt jelenti szar. Értem én. Legfeljebb nem értek vele egyet".
fórumokon, így a hupon is még az ufókra is panaszkodnak néha. ez sem hivatkozási alap. számtalan wifi chipset van ami linuxon működik, FreeBSDn nem. itt csak ez a lényeg. a többi BSDn még rosszabb a helyzet.

"webcamd: A port of Linux USB webcam and DVB drivers into userspace" tény, ami nem USB, az ezek szerint nem fog menni, de azért ez se kevés ;-)"
ebben a vitában felhozni azt az érvet, hogy egészen sok webcam megy BSD alatt is, hála a linuxból átvett támogatásnak, hát kicsit weird.

"energiagazdálkodás: egyszer valaki magyarázza már el nekem, hogy ez *nektek* mit jelent".
hosszabb akkuidőt jelent. ennek technikái és trükkjei szerteágazóak, még linux és linux kernel között is van különbség. például az Android linux kernele jobb energiagazdálkodással bír a vanilla linux kernelnél. az egyébként nagyszerű Maemo N900 energiagazdálkodása érezhetően gyengébb az Android mobiloknál.

"ehhez semmi ördöngősség nem kell, csak ennyi a /etc/rc.conf-ba:
powerd_enable="YES" "
ha csak ennyin múlna...:)

"Ha valaki nem akar reszelni a desktop-érzéséhez, akkor vegyen egy almát - egykézben a SW/HW, kb nem lesz gond (drága). Ha meg van benne reszelő hajlam, akkor kb tök mindegy".
van ilyen lehetőség linux rendszernél is. a már említett Pogolinuxnál vagy system76nál szintén egy kézből kapja a vásárló a sw+hw párost. a nagy brand gyártók linuxos rendszereire sem szokott panasz lenni.