( tgerczei | 2010. 12. 28., k – 08:51 )

Itt egy többé-kevésbé releváns: konkrétan 7-nel nincs tapasztalatom a minimumon túl, bár a céges policy nem sokára úgyis "átnevel" az eddigi XP-s környezetből, mégis, (kókusz-)dióhéjban a véleményem a következő:

NEM váltanék OSX-ről Windows-ra. Linux desktopról anno megléptem ezt a fallback-et, de az majd' tíz éve történt - ma már arról sem váltanék, ha csak nem lenne okvetlen muszáj, annak ellenére, hogy az sem vált be nekem. A legtöbb bajom ugyanis még mindig a Windows-zal van, ha nevezett három rendszert egy fiktív, minden hardware-t és elvárt funkciót támogató és kiszolgáló környezetbe képzeljük, a sajátosságaik alapján csupán.
Egyedül Windows-t nem futtattam ezek közül SSD-ről, így annak támogatottságáról nem szólhatok, viszont OSX-et teljes megelégedéssel használok rajta, így nem látok esetleges előnyt e téren a csere lehetőségében. (Linux is remekül megy vele, ha rá van csiszolva a kernel, és értelmesen vannak szervezve a filerendszerek, viszont ezt nem kérdezte a témanyitó.) A rendszer végfelhasználói árát illetően sem vagyok biztos az ár/érték arány reális összevethetőségében, mivel én upgrade-ként vettem a Snow Leo'-mat. A vas költséges volt alá, ellenben az integráció nyújtotta kényelem eddigi tapasztalataim szerint páratlan a maga nemében. (perifériákkal, kiegészítőkkel való együttműködés tekintetében pedig ordító a különbség a gyártó termékkörében maradva)

Összességében _ÉN_ úgy gondolom, nem nyújtana többet az OSX-nél egy Windows desktop, viszont a jól ismert és "megszokott" (?) gondok plusz terheket rónának a felhasználóra és az adminisztrátorra egyaránt; az out-of-the-box, "just works"-jelleg érzetének durva visszaeséséről nem is beszélve. Nyilván akad, akinek ez kevésbé, avagy éppen ellenkezőleg, a "tákolás" (read: szabadság :) élménye fontos. Linux esetében hatványozottan. :)

P.S.: kalozradio ist krieg!

http://www.micros~1