( golgota | 2010. 10. 28., cs – 12:50 )

Gondolom pontos összeget nem tud mondani, hiszen nincsenek meg az ehhez szükséges adatok. Viszont ami tuti, hogy a külföldi befeketető ugyanazt a pénzt fogja kivinni a tulajdonából, ha annak -X milliárdot máshova át is kell adnia. Azaz a cégnek (energetikai, telekom, stb.) nem lesz pénze fejleszteni, illetve kénytelen lesz árat is emelni, ha a kivinni szándékozott staférung nem jön ki. Ha egy energetikai szolgáltató árat emel, akkor a pékek is árat emelnek, és a logisztika is árat emel. Persze ezeket az áremeléseket finanszírozni lehet abból, hogy a 16% maiatt, most relatíve több marad a pénztárcában. A kérdés az, hogy tényleg finanszírozható e ez.

De vissza a nyugdíjpénztárakhoz. Amit mondanak, hogy az állam garantálja a nyugdíjakat, az egyrészt igaz, hiszen ha majd nem lesz elég pénz a sok nyugdíjat kifizetni a kevés dolgozó befizetéséből, akkor majd hitelt vesz fel. Viszont ugye azt is az istenadta nép fogja megfizetni. Nálunk régebb óta nyugdíjazó és elöregedettebb államok már felismerték, hogy az állam (ami mi vagyunk) nem képes a nyugdíjrendszert önmaga eltartani. Túl sok terhet ró mindenkire. Szóval aki csak az elkövetkezendő 1 évre gondol, akkor nyugodt lehet. Amúgy nem.

De ami igazán cseszi a csőrömet. nekem egy szerződésem van egy céggel arról, hogy én oda befizetek (jó a munkáltatómon keresztül, de befizetek), erre a kormány azt mondja, hogy neki "joga" van két jogi személy közötti szerződést önhatalmulag megváltoztatni a két személy beleegyezése nélkül. Sőt mind a két fél ellenállása ellenére. Ha ez így van, akkor javaslom, hogy szüntessük meg a jog intézményét, mivel teljesen feleslegessé válik, hogy valaki szerződést kössön bármiről is, hiszen egy harmadik fél bármit megtehet vele. Volt egyébbként már ilyen időszak, azt hívták kommonizmusnak. :)