ha a legújabb Nvidia driver kell akkor ez egy jó módszer. imho azoknak, akiknek nem a legújabb generációs nvidia kártyájuk van, vagy kevésbé tapasztalt kezdő linuxosok jobb ha
először megpróbálják a hivatalos ubuntu nvidia csomagokat. sokan szívnak upgradekor restricted csomagok miatt, többnyire driver problémákkal. úgy látszik ez egy visszatérő ubuntu bug. célszerű upgrade előtt sima nv driverre visszaváltani és csak sikeres upgrade után feltenni újból az nvidia binary drivereit csomagból.
Rendszer >> Adminisztráció >> Eszközmeghajtók
illetve ugyanez angol ubuntun
System>>Administration>>Hardware Drivers
itt lehet kiválasztani az Ubuntu csomagkezelővel elérhető Nvidia drivereket. ill itt lehet megszüntetni a hivatalos Nvidia binary driverek használatát, és akkor a rendszer automatikusan visszaáll, a nyílt nv driverre, ami nem támogat 3Dt.
parancssorból pedig,
sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings
a felbontás, képfrissítés, esetleg multi képernyő beállításához érdemes az nvidia saját X configuratorát használni,
sudo nvidia-settings
gyr fent írta, GF6200 kártyát használ, annál szinte mindegy, hogy legújabb vagy kicsit régebbi az Nvidia driver. mindegyik már régóta támogatja azt a kártyát. ha nem megy az ubuntu Eszközmeghajtók által felrakott nvidia driverrel, akkor ott más probléma lehet.
a második tippem, hogy el van szúrva valami az /etc/X11/xorg.conf fájlban. ebben az esetben hiába van fent jól bármelyik Nvidia driver a hibás X konfig miatt nem lesz normális grafikus felület.
ha csak karakteres konzol van, a következő paranccsal lehet újra beállítani az Xorgot,
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
előtte szedjél le minden Nvidia binary csomagot, először legalább legyen normális open nv Xed.
ha több opciós, részletesebb X beállítást akarsz, akkor
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
ezután már el kell induljon az X. ott már grafikus felületről a fent írt módon felteheted az Nvidia drivert, és konfigurálhatod az nvidia-settings programmal.