icloud: "a világ első ingyenes online számítógépe"

Hangzatos nevet adott művének a Xcerion. Állítása szerint 8 évnyi fejlesztőmunka eredményeként debütált pár nappal ezelőtt az icloud névre hallgató szolgáltatása, "a világ első ingyenes online számítógépe, amely a világon mindenki számára saját online számítógépet ad megrakva online tárterülettel, alkalmazásokkal, virtuális desktoppal és backup lehetőséggel, amely elérhető bármely internetre kapcsolt számítógépről".

A publikus verzió a következő szolgáltatásokat nyújtja:

icloud - desktop

  • Access to your friends, files and digital life on any computer
  • 3 GB free storage space to safely store documents, photos and music online
  • 30 free applications such as Office, Mail, Music, Video, IM, Sharing, Games, Collaboration and Development tools
  • 20 free widgets
  • Free backup to provide secure storage, including WedDav
  • Zero installation, icloud runs in your Internet Explorer or Firefox browser

A részletek itt olvasható. Beta teszt itt.

Hozzászólások

Egyszer volt valami hasonló, az egy online os volt, de már nem emlékszem a nevére. No de megyek, meglesem, mit tud ez a dolog.

Jó kis adathalász szolgáltatás. Ingyen, ja persze. Nyolc
évig fejlesztjük. Hasznot nem termelünk. Csak úgy vagyunk,
hogy szebb legyen a világ.

(bocsánat)

> Sol omnibus lucet.

Ez rendkivul hasznos. Van egy gepem, azon egy OS, meg tonnanyi alkalmazas.
Aztan a bongeszoben futtatok egy OS-t, azon meg szovegszerkesztek, meg rajzolgatok. Remelem, a bongeszomben futtatott OS-en lehet inditani bongeszot, amin futtathatok egy harmadik OS-t.
Csodalatos.

Vagy inkább: van egy játékkonzolod, ami 99.9%-ban játékra való, de hozzá tud férni az internethez és van rajta egy szem böngésző. A játékon kívül a kutya vörös f.szára se jó, de egy ilyen szolgáltatással használhatod szövegszerkesztésre, vagy mit tudom én még mire. A haverodnak egy másmilyen internet-képes eszköze van - mondjuk egy tablet pc - amin csak egy darab böngésző található. Szintén tudja használni.

Gondolom ilyesmi járt a fejében a megálmodójának, amikor kitalálta.

--
trey @ gépház

Én sem tárolnám neten, viszont ha van egy cégnél egy központi szervered, melyen fut ez a cucc, a felhasználóknak pedig adsz egy occcsó', alaplapra integrált böngészős szutykot, melyen boot után csak az fut, máris használható rendszer van cégen belül, egységes felülettel, központi tárolással. S még mindig olcsóbb, mint minden gépre os-t venni, meg víruskergetőt. Na persze lehet linuxot is telepíteni a kliensekre, de ott már ugye akkor winyó kell, meg miegyéb.
Na meg ha valami gebasz van az os-el, akkor csak egyet kell javítani, nem százat. Viszont addig áll az egész cég :)

Ergo mindkét oldalról vannak előnyök és hátrányok.

Amit itt leírtál, úgy hívják hogy vékony kliens. az Oracle tizensokévvel ezelött próbálta elterjeszteni.
Vagy funkciójában hasonlóak az X terminálok, melyek a vékony klienseknél sokkal régebbiek, de szintén nem futtatnak operációs rendszert vagy alkalmazást helyben.

A számítástechnika nem fejlődik, csak pulzál. Sokminden, amit ma kitalálnak, már ki volt találva húsz-harminc évvel ezelött is.

Ave, Saabi.

arra akartam csak rávilágítani, hogy a "fejlődés" a négyzettől a körig se nagy, csak nézőpont kérdése, hogy hány átmenet után tekinted körnek. te más mércével méred. de ez nem azt jelenti, hogy ettől még nincs fejlődés szerintem. (nem állítom ettől még, hogy a két jelölt architektúra gyökeresen különböző csoda, de azért a semmi különbség köztük állítás se "hangyafasznyi" túlzás.

--
xterm

...arról nem is beszélve, hogy mikor is használtak először "többmagos", több kiszámító egységgel rendelkező gépeket? az ötvenes években? micsoda forradalom! :)

ha arányaiban nézitek, 1980 és 1990 között ezerszer annyit fejlődött a hardverinformatika, mint 1998 és 2008 között, úgy értve, hogy az utóbbi időszak -- az előbbivel értelemszerűen ellentétben -- nem hozott mérvadó mennyiségű elvi újítást, javarészt csak "japánosítottuk" a dolgokat. az, hogy ez 10000%-os sebességnövekedést eredményezett, az teljesen külön dolog. de az nem elméleti jellegű tudományos fejlődés. (ha Tulmin fogalmait használjuk, amik nekem nagyon szimpatikusak, akkor még csak nem is tekinthető tudományos fejlődésnek.)

:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Intrepid
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog

1) ez a normalis ilyesmi stilusu fejlodesek eseten, a nagy bumm hangjanak elhalasa utan pont ugyanolyan utemben kezd el fejlodni, mint az osszes tobbi kutatasi terulet.
2) Ha ugy vesszuk, az abakuszhoz kepest sincs nagy fejlodes, ugyanugy szamtani muveleteket hajtunk vegre, csak mostmar raadasul nem is tudunk rola :-D
--


()=() Ki oda vagyik,
('Y') hol szall a galamb
C . C elszalasztja a
()_() kincset itt alant.

1) ennek a megértéséhez most kevés vagyok
2) ebben a példában pont az változott meg, ami a fentebb említett esetben nem: a műveletek, illetve a műveletek kiértékeléséhez használt algoritmusok. pl. a valós számhalmaz bevezetése azóta (az abakusz óta) minden bizonnyal tudományos fejlődésnek tekinthető.

:: by BRI.
:: config :: Acer TravelMate // Ubuntu Intrepid
:: tothab [a] gmail [pötty] kom
:: black rose immortal's weblog

Nem, de én a "saját virtuális desktopomat" viszont igen. :)
Abban mégiscsak inkább bízom mint egy bármiféle cég adott megoldásában.

Ha valami adatom elveszik, tudom, hogy én szúrtam el... ha feltörik a gépet, szintén én hibáztam...
...viszont ne más/ más miatt férjenek hozzá az én adataimhoz...

No meg egy ingyenes szolgáltató nyugodtan mondhatja, hogy bocs, adatoknak annyi.
Emellett n+1 felhasználó esetén jöhet az "olcsón van" reklámszöveg, ohne ingyenesség. Ez utóbbit hívhatjuk beetetésnek is, bár a célokat előre nem látjuk...

pl. Pulver is (SIP szolgáltató) x idő után bejelentette, hogy fizess nekik jelképes összeget, sok kicsi sokra megy alapon... szóval arra sem lehet építeni, hogy adott dolog mindenkor ingyenes marad...
Egyfelől mert az üzemeltetés is pénzbe kerül, másfelől mert a mai profitorientált világban ritka a hátsó szándék nélküli ingyenesség...

Szerintem ebben az a poén, hogy pl. nyaralsz, bemész egy internet kávézóba, bejelentkezel az online gépedre, és máris minden kéznél van, doksijaid, képeid, határidőnaplód stb. Persze erre már vannak működő megoldások, pl a google szolgáltatásai, de egy újabb megoldás ugyanarra a témára.
Csaba

nekem baromira nem jön be -és ez az egész a "praktikusság" nevében zajlik ;)

pár hónapja láttam egy filmet a Discovery-n vagy a NG-on, lényeg hogy holland fiatalok elkezdtek chip-eket beültetni a bőrük alá, és úgy fizetnek már most a szórakozó helyeken -amúgy jó poénnak tartják és nem is kerül kevésbe anyagilag a beültetés

jó pár éve (kb. 2004) részt vettem egy újságíró előadásán Hajdúszoboszlón, amelyen a privát szféra védelme volt a téma és az ezzel kapcsolatos aktuális helyzet, hát őszintén szólva elég durva képet festett már akkor a nyugati helyzetről (is)

igazából nincs ezekkel a dolgokkal semmi baj addig amíg önként lehet választani -már csak azoknak a felhasználóknak kellene kicsit bővíteni az ismereteit, akik közel zéró tudással aktívan használják az ilyen (és más) szolgáltatásokat

szerk.: nem véletlen a sandbox erőltetése sem a böngészőkbe szvsz -ennél egyszerűbben már nem lehet az ember arcába tolni a kéretlen anyagot, mindössze egyetlen klikk a jómunkás felhasználónak ;)

Van ilyen más rendszerek esetén is. :D

Egyébként bennem a "kutya bőre alá chip-et" akció forszírozásakor merült fel először, hogy ennek a vége az lesz, hogy egyszer én is kapok egyet... :(

Lehet, hogy van előnye, de lehet ugyanennyi (vagy még több) hátránya is egyben.
...ugye minden csak attól függ, kinek a kezében van...

"a világ első ingyenes online számítógépe"

És az eyeos az smafu?

Meg mitől számítógép? Én a cím alapján azt hittem egy konkrét x86 szimuláció fut benne online, amire én húzhatom fel a debiant/gentoot/redhatot vagy akár a vindóz pistát. De legalább egy arm vagy powerpc akkor...

Elcseszett kampány ez...

---------------
Értelmezési hiba! Elolvassa újra? I/N

Agyonterhelődött...
Volt amelyikőtök még látta működés közben?

Üdv,
BaZso

Oooo, most lehet, hogy en vagyok fogalomzavaros, de szamomra a szamitogep, egy hardvert jelent. Az operacios rendszer egy szoftverhalmazt, ami a fennemlitett vas mukodeset biztositja.
A fennemlitett dolog, pedig sokminden a de a fentiek kozul egyik sem.
Egyreszt azert, mert az eleresehez mindenkepp kell egy eszkoz amin fut egy operacios rendszer (a konzolokon, mobilokon is fut egy OS megha neha primitiv is), masreszt semmilyen OS funkciot nem biztosit. Nem kezeli annak a gepnek hardver eszkozeit amelyikrol "fut", nem vegez task vagy memoriakezelest, stb.
Ez gyakorlatilag egy bongeszoben futtathato alkalmazashalmaz, ketes adatbiztonsaggal.
--
"Maradt még 2 kB-om. Teszek bele egy TCP-IP stacket és egy bootlogót. "

Nekem az egesszel az a bajom, hogy az os kepesseget a bongeszo hatarozza meg.
Ertem ezalatt, hogy pl. 3D-s CAD alkalmazast kb. sose tudnak ra irni, mivel a bongeszo se kepes 3D-s dolgot megjeleniteni.

Persze szovegszerkesztesre jo, de masra mar alig...

Egy 3D-s online CAD alkalmazasnak orulnek nagyon ...;)

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

„Hello Firefox felhasználók!

icloud a Firefox jelenleg alfa korai szakaszban, és még fejlesztés alatt.

Lehetőség van arra, hogy a Firefox icloud távon azonban továbbra is az Internet Explorer böngésző ajánlott, ha szükséges sebesség és megbízhatóság icloud.”

... hogy a macska rúgja meg az explorerét.

Az aktívX-el engedjem belemászni a gépembe???

Meghekkelt icafe szerverekkel zombihálózat indul.

jah, nekem is most jött meg a beta signup mail
"We currently support IE6+ browsers. Rest assured that we are working on adding Firefox support (high priority)."

ennyit arról, hogy OS nélküli, böngészőt adó gépekkel használni (egyelőre).