VPS-szolgáltató tapasztalatok

Fórumok

VPS-re szeretnék váltani, mert elegem lett a félnapos állásidőkből a jelenlegi hostingomnál. Konkrétan most se megy a levelezés délután óta és valószínűleg így is lesz, míg a rendszergazda holnap fel nem ébred.

Szóval arra gondoltam, egy VPS szolgáltatás-t talán nehezebb ennyire rosszul működtetni. Az oprendszerrel és a szerver-alkalmazásokkal meg nekem sose volt gondom Linuxon, úgyhogy ennél a fosnál csak jobb lehet. Főleg, hogy nekem csak minimális látogatottságú weboldalakat kell működtetnem, amik néha küldenek egy jelszó-levelet a regisztrálóknak. A fogadást meg megoldom máshogy.

Jelenleg ATW és Hunnet tűnik esélyesnek, talán ezek nem valami egyrendszergazdás zugcégek, ráadásul van 3000 Ft körüli alap csomagjuk is.

Úgyhogy ha lehet, ne tartsátok vissza magatokat, ha van tapasztalatotok magyar VPS-szolgáltatókkal.

---

Köszöm mindenkinek a hozzászólásokat.

Végül a DeployIS VPS szolgáltatását választottuk. Közel egy év tapasztalatai alapján meg vagyunk elégedve.

Hozzászólások

Azért azt hangsúlyozzuk, hogy nem a VPS a jobb hanem te úgy gondolod, hogy akinek VPS szolgáltatása van az nem egyrendszergazdás cég. Ha így volna akkor a VPS méretétől függően nem csak 1 gép várná a rendszergazdai ébredést :-)

Ha ez a ketto kozul kell valasztani, akkor ATW. Volt, hogy 2 napig allt egy gepunk, mert Hunnetnel nincs rendes ugyfelszolgalat.

"ne tartsátok vissza magatokat"
Én nem fogom :)

Az ATW (cybernet, netron stb.) internetszolgáltatók fekete lovai! Kevés a tőkéjük, szedetvetett az infrastuktúra, kicsi a !!belföldi sávszélesség!!jük, amit még a rengeteg warezz ügyfélgép is tovább emészt.
Amikor volt ott gépem, napokig kerestem egy igen furcsa hálózati hibát: hol mentek a szerveren a szolgáltatások hol nem. Több éjszakát átvirasztottam, pingeltem a yahoot a googlet több kevesebb sikerrel.
Kiderült hogy az általuk biztosított névszerverek túl vannak terhelve, és hol volt névfeloldás hol nem. Volt forgalmasabb időszak, amikor a gépem elérhetetlen volt mert izzottak a hulladék világháború előtti hálózati eszközeik a warezzolóktól.
Azt hogy mennyire elavult eszközöket használnak, mi sem jellemzi jobban, mint hogy egyes angliai tartományok elérhetetlenek az ATW-s hálózatból; illetve a gépek elérhetetlenek Angliából. Hosszú nyomozás után kiderült, hogy nem fér be a teljes routing tábla a routerek memóriájába.
Nem a témához tartozik, hogy rendszeresen ellopták a CAT6-os kábeljeimet. A dualtápos gépbe nem győztem pótolni a tápkebeleket, mert "felesleges ebbe 2 kábel, mert úgysincs 2 független áramkörünk felfogással" az operátorok mindíg az én gépemből vételeztek az új gépeknek tápkábelt. Így amikor elfüstölt a dzsunga PC a polcon, akkor az én gépem is kényszerűen elment üzemszünetbe.
Szóval az ATW-t "harcedzett" ügyfeleknek ajánlom, mert náluk olyan soha nincs hogy valami rossz..., és egyébként is mindíg az ügyfél a hülye!

Még annyit hogy a VPS szolgáltatók közül csak olyat válassz aki valami profi fizetős cuccot használ. Nincs olcsó magyar szolgáltató aki kifzette volna ~ $2.500 gépenként egy supportált XEN vagy Virtuzzoért.

Javaslom a netfabrik.de-t Ők nagyok, olcsók és profik. A hátrányuk, hogy az ügyfélszolgálat emeltdíjasz telefonszámon működik... Nekem 3 év alatt soha nem kelett felhívnom Őket, mindent meg tudtam oldani én magam.

Dehát azt írod, hogy kicsit látogatottságú oldalaid vannak. A VPS akkor kell, ha napi több ezer egyedi látogató van adatbázis alapú oldalakra.

Ha csak megbízhatóság kell, akkor válassz egy rendes osztott tárhelyet, mert az olcsóbb és nem kell semmit állítgatnod.

Azzal tisztában vagy, hogy a VPS úgy működik, hogy kapsz egy terminált, és ennyi? Neked kell felraknod és konfigurálnod mindent, mint pl. Apache szerver, MySQL szerver stb. Linux rendszergazda végzettség és tapasztalat nem árt.

A megacp.com magyar tárhely folyamatos statisztikát ad arról, hogy mióta léteznek, az egyes szerverek mennyit voltak elérhetők (Siteuptime által hitelesítve). Szerintem menj át oda.

Vagy pedig http://www.syrius-software.hu. Itt van olyan tárhely, hogy 100%-ot garantálnak. Ha adott hónapban leállás van, akkor az a hónap ingyenes. Mondjuk most nézem az oldalukat, és nem elérhető :D

Sokan választják a kisforgalmú, bár mondjuk annyira nem kicsi, oldalaiknak a VPS. Ennek szerintem az az oka, hogy megunták, hogy a T. sharedhosting gépeken rendre beborul valami oldal miatt a gép vagy pedig elég nehéz egyedibb dolgokat kérni a szolgáltatótól.

Egy ismerőssel esett meg, hogy adott ajánlat kérés valami egyedi szoftver futtatást meg "port nyitást" kért és hogy az ő linuxos cucca ultrasecure. Miután megtudta, hogy egyrészt a poliszi szerint a sharedhosting gépen nincs ügyfélalkalmazás, másrészt a FreeBSD-n nem fog menni Linux binárisa (tudom hogy van linux_compat, de nem szeretem használni, mertminek) mi lenne ha VPS-ezne. Emberünk teljesen kifakadt, hogy a gép felett sanyarkodó rendszergazda mennyire lekorlátozza őt és hogy egyébként is..."mert ha nem tudják hol van a tovább gomb a varázslón akkor lebénúlnak, és varázspálca vagy segítség után kapkodnak". A másik kedvencem: "de persze a legegyszerübb biztonsági okokra elutasítani, így nem kell szembenézni azzal hogy a szokásos webes alkalmazásokon kívül nem ért semmihez".

Azt pedig nem nagyon fogta, hogy ha vesz VPS-t akkor maximum magát sanyargatja ottan. Az már sajnos nem derült ki, hogy mit mond arra, hogy ha esetleg 250 ilyen egyedi alkalmazást (mert ha neki lehet akkor ugye elterjed hogy jajjhát dejókat lehet ott csinálni) kellene futtatni akkor mégis hogyan "néz szembe" biztonsági vagy bármilyen managelési kérdésekkel (pl. adott esetben nem győzi a T. admin keresni melyiktől áll épp a szerver).

Évek óta nem üzemeltetek már szervereket, úgyhogy az új megoldásokról nem tudok. Elég drasztikus volt pl. vhostlimit, bár ezt úgy tudom már nem fejlesztik, mert vannak jobb eszközök.
Mindenesetre apache request feldolgozása tele van hook-okkal, ahova könnyen lehet saját fejlesztésű modulokat berakni. Konkrétan én is csináltam ilyeneket 7-8 éve, azért mondom, hogy az ilyen korlátozás nem valami nagy probléma és gondolom mások is rájöttek már erre. Úgyhogy szerintem valszeg kész megoldások vannak már és nem kell egyedileg barkácsolni.

A megacp.com (3in1 Bt.) vps szolgáltatása nagyon jó. Személyes tapasztalatom az, hogy az erőforrásokat rugalmasan lehet náluk intézni. Nekem pl. kisebb "processzor" kellett több memóriával. Minden további nélkül meg tudtam egyezni a vezetőjükkel. A másik, hogy én pont a Victor Hugo egyik szervertermében találkoztam a cég vezetőjével, és éppen 3 új gépet pakolt össze, mert az ügyfelek kiszolgálása ezt megkívánta. Pár percet beszélgettem vele, elmondta, hogy ők, amint az ígért szolgáltatás határát súroljál, azonnal új gépet, vagy gépeket állítanak "hadrendbe".
Emellett nagyon fejlett, jól átlátható adminisztrációs felületet biztosítanak. Egyszóval, én ajánlom őket!

+1
Most lettem átrakva 2 -ről 4 cpu -s szerverre náluk felár nélkül, ráadásul van backup, illetve primary MX is.
Ezekből a backup külföldön van, a redundancia fokozása miatt.
Stabil, gyors, óccó.
Tamásról egyébként nekem is nagyon jó véleményem van; szerintem hamarosan kinövik a kiscég jelzőt...

kötöjelkötöjel
Kiszámít mér és berakodás idő -ból -a Pókháló

A választásod alapján (nem akarok senkit megbántani) a fostól az überszarig terjed a skála amiből választhatsz. Gondolom így sikerült a mostani is.

Legyen egy high-end peldany is: interoute virtual hosting. Viszont ok nagyon dragak.

--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!

Namost itt mi a szempont? Az hogy olcsó legyen vagy hogy jó legyen? Mert a kettő koránt sem korrelál. Sajnos az olcsóság (á lá 1000 Ftos hosting) sajnos azzal jár, hogy nem tudnak jó szolgáltatást nyújtani. Innentől kezdve a választás adott.

Én az Integritíről hallottam mindenféle izgalmas dolgot, tőlük kellene megkérdezni, hogy VPS-t hogyért adják, illetve van nekik valami kvázi-VPS jellegű megoldásuk is. Azt tudom, hogy ha sok disk kell (50 giga), akkor már laza havi 10-20 környékén vagy, ergó ez nem az olcsó kategória. Nyilván, ennél olcsóbbat is fogsz találni, csak kérdés hogy nem lesznek-e hasonló problémáid.

Sajnos azon problémák miatt, amiket Te is tapasztaltál, sokan állnak át saját szerverre, annak az ára pedig 50000 havi forint kicsengetésében mérhető (tudom, tudom, 10k HUFos 100 megás net is van, de tessék beleszámolni a gép amortizációját és a munkaidőt is). A VPS-nél mondjuk ez lehet havi 10-40e Ft (rendszergazdai munkaidőt is beleszámolva). Ha ennyit nem ér meg a történet, akkor valószínűleg félrekakuláltál. Nyilván, ha nem üzleti vállalkozás, csak hobby, akkor megértem, viszont akkor lehet, hogy jobban megéri valakikkel összetársulni egy real szerver ügyben vagy keresni valakit, aki nem üzleti okból üzemeltet szervert, hanem azért mert neki is hasonló bajai voltak.

A cegunk is foglalkozik VPS-rel, megrkerem az illetekest, hogy kuldjon tajekoztatast.

Nekem van tapasztalatom néhány szolgáltatóval, Ubuntu Hardy és Intrepid server-es VPS-ekkel

Hunnet:
Xen-el csinálták, de az Ubuntu Intrepid-et, amit feltettek, nem tudták megbízhatóan üzemeltetni. Néhány naponta magyarázat nélkül leállt, azaz lényegében használhatatlan volt. A rendszergazda srác javarészt elérhető volt még éjjel is, de érteni nem értett eléggé hozzá, hogy megoldja a problémát. Ezért 1-2 hónap után kénytelen voltam megszüntetni a VPS-t náluk.
Adtak ingyen 5Gb backup tárhelyet, de mindent magamnak kellett belőnöm.
Control panel nem volt.

VPS Plant (ActiveSoft):
Virtuozzo-s, nagyon jó árakon (512Mb RAM+15Gb HDD: 2500 Ft+ÁFA/hó, hűség nélkül). Az elején nagyon sok baj volt velük (Volt egyszer egy 3-4 napos kimaradás, állítólag az Invitelesek voltak a hunyók).
Most már kevesebb a gond, jelenleg 2 hetes uptime-nál járunk az ottani VPS-el.
Nincs munkaidőn kívüli ügyelet.
Sun-os hw, normális, gyorsnak tűnik a szerver.
Parallels Control Panel van

NLG System
Virtuozzo-s, inkább a drágább kategória (512Mb RAM+20Gb HDD: 9000 Ft+ÁFA/hó 1 év hűséggel). Gyakorlatilag semmi gond nem volt eddig velük (csak 2 hete megy náluk a cucc), volt egy jóelőre bejelentett éjszakai router upgrade.
Nincs munkaidőn kívüli ügyelet. (Pedig az áraik ezt nagyon is indokolnák)
A fuse telepítést (sshfs miatt) külön kérni kellett, de relatíve gyorsan, ingyen megoldották.
A 3 közül ennek a legjobb a ping-je egy Chello-s végpontról.
Parallels Control Panel van

Távmonitoring-ra a Webenlét/Hyperspin-t használjuk, ez nagyon megbízhatónak tűnik és eddig tökéletesen jelzett minden problémát.

Egyik VPS szolgáltatónak sincsen webes DNS szerkesztő szolgáltatása, ezért az Integrity WebDNS szolgáltatását és DNS szervereit használjuk (ott regeltük az összes domain-t ezért ingyenes).

Akinek nem professzionalis VPS megoldasra van szuksege, megfizetheto aron kuldjon egy mailt. Par reszlet:

OpenVZ
sw raid 1
havi teljes backup helyi es egy tavoli raid 5 tombre.
Az eddigi rendelkezesre allas: 99,5 /szerk/
Leallasok eddigi okai: kernelfrissites, hardverbovites (igy van, nincs hot swap)
Pc alapu szerver (igy van, nem balde)

Egy napi dump helyileg tenyleg nem egetrengeto, de mivel ez a VE ~ 7 masodperces suspendjevel jar igy mar annyira nem kedvezo. Lehetne LVM snapshotokat hasznalni, akkor nem lenne kieses. Hogy igazan ertelme legyen IMO offsite kene lementeni minden napi dumpot azt pedig a szukos keresztmetszet miatt nem tudom kivitelezni. De kertelos szoveg mellett az igazsag az, hogy eddig meg igeny sem volt ra.

2009 szeptemberében fordult elő az Activesoftnál, hogy több VPS-t adtak el, mint amennyit a szervereik diskje elbírt volna. Néha-néha elkezdett elfogyni a tárhely a VPS alól, majd szépen elkezdtek leállni az alkalmazások. Valószínűleg úgy gondolták, hogy nem fogja minden user kihasználni a rendelkezésére álló 5-25 GB tárhelyet és nyugodtan kiadhatják az új usereknek is a hozzáférést, mielőtt még bővítenének... Kb. 2-3 hét alatt megoldódott a probléma, de addig elég labilis volt a szolgáltatás.

Az utóbbi egy évben sokat fejlődött az ügyfélszolgálatuk. A tervezett leállásokat jó előre jelzik.

Ma viszont 16:20-kor elment aludni az egész szerverparkjuk. Több, mint 6,5 óra eltelt már azóta és még semmit nem tudni, hogy mi lehet. Gondolom lesz majd tájékoztatás, de ilyenkor illene egy nyugtatót beadni e-mailben az ügyfeleknek. Szerencsére most még uborkaszezon van a netes kereskedelemben, így kevésbé idegesítő a téma. Bár ilyen nyomott árakon kevés cég engedheti meg magának, hogy egy-egy kritikus eszközből meleg tartalékot tudjon csatasorba állítani, ha valami gond van.

Nekem is van vpsem náluk, és én eddig nem tapaszatltam hibát. :)
Anno 8 hónapja vettek tőlünk eszközöket SAS diszkrendszer, innen jött az ismerettség. Nem hinném hogy elfogyna egy jóideig a diszk mert abból is szállítottunk neki vagy 60TByte -nyit. Olvastam a másik topikban, hogy délelőtt már mentek a szolgáltatások, szóval azért nem eszik annyira forrón a kását.

Ne haragudjatok, hogy ilyen régi témát hozok fel, de van belőle sok, így nem hiszem, hogy jó ötlet lenne újat nyitni és talán ez a legrelevánsabb a kérdésemnek.

Adott egy oldal, tegyük fel, hogy 15 000 abszolút egyedi látogatója van naponta. Szerintetek kényelmesen elvan egy ilyen az osztott tárhelyeken, vagy érdemes lenne VPS-en, vagy akár saját szerveren elgondolkodni?

Gondolkodtam ugyanis azon, hogy az oldalamat kiköltöztetem egy amerikai szerverre (pl. bluehost.com), mert sokkal több lehetőségem lenne: cpanel, mx átirányítás, "korlátlan" tárhely, meg minden. De van-e valami garancia arra, hogy nem fog megállni gyakran, nem lesznek-e a fennakadások. Nem lesz-e úgy általában lassabb itthonról az oldal elérése, lévén, hogy nagyon távol lenne a szerver.

Ha jól tudom úgy valahogy van, hogy ha 7%-ig leterheli az oldalam a CPU-t, akkor elérhetetlenné teszik az oldalt, míg a terhelés nem csökken. Honnan tudhatom, hogy az oldalam mennyire terheli a jelenlegi szervert, meg úgy általában, honnan tudhatom, hogy kb. mennyire terhelné az amerikai szervert?

Költség szempontjából mindenképpen az osztott tárhely lenne a legjobb, így ha biztosan stabilan működne az oldal, akkor egyelőre legszívesebben ott maradnék.
Ha nem garantált a stabilitás, akkor el kell gondolkodnom VPS-en vagy saját szerveren.

ez pont az, hogy nem mindegy hogy az az 15000 egyedi látogató mit rángat
pl egy statikus html oldalt, egy <?php echo("Hello World!"); ?> jellegü oldalt, egy komolyabb cms-t, vagy egy mégkomolyabb cms-t mindenféle cachelési megoldással.
Nem lehet általánosságban azt mondani ennyi infó alapján, hogy erre-erre és erre jó lesz ez meg ez.

15k egyedi latogato az imho mar tulmutat a shared hosting kornyezeten, szoval en vps-t vagy valami cloud jellegu szolgaltatot javasolnek.
viszont ha cpanelt vagy ilyesmit szeretnel, akkor vagy felhuzod magadnak, vagy managed vps-t keresel, ott alapbol jar valami menedzsment eszkoz.

Tyrael

Ez saját szervert semmiképpen sem igényel, viszont szerintem érdemes VPS-re költöznöd.

"Honnan tudhatom, hogy az oldalam mennyire terheli a jelenlegi szervert, meg úgy általában, honnan tudhatom, hogy kb. mennyire terhelné az amerikai szervert?"

A jelenlegit kérdezd meg a szolgáltatótól hogy mit látnak, főleg adatbázis téren. A jövőbelit kb. lehetetlen betippelni is, mert jó eséllyel köszönő viszonyban sem lesz (semmi negativra nem gondolok, pusztán másképp és mást vásárolnak kint és akár még rosszabb gépre is lehet kerülni természetesen) a kinti vas az ittenivel. Ide jön még az, hogy egy sima ping válaszidő olyan 120-150 msec körül van amcsi irányban (ott még a keleti vs. nyugati parti kérdés is számít, hiszen több ezer km -es a táv). Ez itthon már sok esetben 10-20msec körüli érték, amit azért számít, mert minden egyes file amit lekérnek a weboldal megjelenítéshez ilyen késéssel indul el lefelé.

Cserébe ha VPS-re költözől, akkor a memória és cpu zabálda apache-ot lighttpd+php-ra tudod cserélni, feltéve ha PHP-s az oldal, amivel nagyságrendeket tudsz nyerni. A VPS papírforma szerint üzembiztosabb mint, a shared hosting, mivel más őrülete nem befolyásolja az oldalad.

Ha az osztott tárhelyen nincs gond és a szolgáltató nem idegeskedik a "fogyasztásod" miatt, akkor ne kavarj szerintem. A cpanel szerintem egy sima weboldalhoz tökfölösleges, kivéve ha kattintási mániád van, mert ugye nem óránként állítod az MX-et és a többi néhány dolgot. A korlátlansággal nagyon vigyázz kint, mert erről már többen leírták, hogy a kisbetűs részt igen-igen át kell nézni. A saját álláspontom a korlátlansággal kapcsolatban, hogy marketing bullshit, mert nem létezik és ha valamit így árulnak akkor az csak mindenféle vitás esetekhez vezethet.

Ha mégis VPS felé mennél, akkor dobj privátot. :)

" A VPS papírforma szerint üzembiztosabb mint, a shared hosting, mivel más őrülete nem befolyásolja az oldalad."
Ebben ne legyel olyan nagyon biztos. A kozos storage-t nagyon szepen meg lehet olni IO terhelessel, meg akkor is, ha valamilyen lokalis csatolofelulete van neki (IDE/SATA/SCSI/SAS/etc). Az orultek kreativak.
--


Ki oda vagyik, hol szall a galamb, elszalasztja a kincset itt alant.

Igy jartunk mi is...Nagy szopas volt, hoyg hetente kellett ujrainditani a mail- es webszervrt, magas load miatt (olyan 100 folotti loadok voltak neha). Kerestuk mindenhol, nem jottunk ra, csak az latszott, hogyha az egyik szerveren elkezdek parmegas filet masolni, mar szokik a load. Vegul most nyaron az egyik ugyfel VPS-en ment az egekbe es akkor derult ki, hogy vmi hibas java-alapu backup programot futtattak, ami egyfolytaban cseszegett a storage-t. A vicc az (bar rohogni nem volt rajta kedvem), hogy sose jelentkezett naluk a hiba, en meg a falat kapartam. Tobbi VPS node-on minden rendben, az egyik meg (ahol persze a webhosting es mailhosting VPS van) irdatlan gondok....
Hiaba neztem a Xen Centerben vagy barhol, nem latszott semmi :(
Azota azon a gepen nem fut a backup proggi es minden rendben...

--
http://www.micros~1

Tudom ezer eves a tema, de az ole.hu-rol hallott mar valaki valami esetleg tapasztalatok ?
Igazabol ket szolgaltato kozott logikazok vpsplant.hu vagy ole.hu ?
illetve egyebb ajanlatok hasonlo arfekvesben ?
Ja az majdnem lemaradt , hogy mind a ket szolgaltatonal a legolcsobb legalapabb csomaggal szemezek, foleg mail szerver, dns szerver es tanulas celjabol.
Koszi groop

Szia!

Nekem az ezit.hu -nál van a legkisebb csomag. Hetente beáll valami náluk, a héten is volt gebasz és mikor rájuk telefonáltam, hogy most már gáz a fél napos állás nézték meg a gépet. Elfelejtették vissza kapcsolni...

Kis érdekesség:
8 core.szervernet.hu (217.113.61.58) 8.843 ms 8.893 ms 9.058 ms
9 87.229.127.66 (87.229.127.66) 9.247 ms 9.375 ms 9.447 ms
10 87.229.127.248 (87.229.127.248) 9.681 ms 9.827 ms 11.941 ms
11 ole.hu (87.229.108.42) 144.931 ms 144.853 ms 147.014 ms

ole.hu : Adolf Olivér

8 core.szervernet.hu (217.113.61.58) 11.212 ms 9.137 ms 9.303 ms
9 87.229.127.66 (87.229.127.66) 11.540 ms 12.072 ms 11.637 ms
10 87.229.127.248 (87.229.127.248) 11.254 ms 11.365 ms 12.514 ms
11 web05.ezit.hu (95.140.32.36) 11.994 ms 12.623 ms 4.756 ms

ezit.hu Adolf Szilveszter

Ha fontos a rendelkezésre állás akkor egyiket sem. Én is az utolsó hónapot fizettem ki ha nem tesznek rendet.

+1

Nekem a tarhely.com-nál van VPS-em. Már nem egyszer fordult sajnos elö kisebb-rövidebb idejü leállás, elérhetetlenség. Ezek okaira azóta se kaptam magyarázatot, pedig többször is érdeklödtem náluk emailben.
Azt is megfigyeltem, hogy mikor a tarhely.com VPS-e, weboldala nem volt elérhetö, akkor a szerverberles.com, ole.hu, ezit.hu sem.
Érdekes...

A vpsplant-al annó sok volt a gond. Keress rá a topic-ok között.
Nem tudom azóta sikerült-e bármit javítanuk a szolgáltatásukon, de azt tudom hogy jó ideje próbálom öket elérni telefonon és mailben domain (el)költöztetés miatt, de nem reagálnak semmire.

Tanulni végülis bármelyik jó, de ha kicsit is elmozdulsz valamilyen szolgáltatás irányában akkor egyiket sem ajánlanám.
Akkor már inkább valami külföldi xen vagy vmware alapú VPS...

Esetleg nézd meg a tarhelypark.hu -t. Ma láttam a hirdetésüket az egyik google oldalon. Hirtelen ránézve nem tünt rossznak, bár nem írnak túl sokat a virtuális gépeket futtató tehcnológiájukról.
(az oldalukon elérhetö phpinfó alapján nekem úgy tünik, hogy xen-t használnak)
A tarhelypark.hu-val van valakinek VPS-es tapasztalata? Engem is érdekelne.

"Azt is megfigyeltem, hogy mikor a tarhely.com VPS-e, weboldala nem volt elérhetö, akkor a szerverberles.com, ole.hu, ezit.hu sem."

Ennek azaz oka, hogy közös teremben vannak, de a háttér csapat a 2 cégnél más.
Ole.hu vpseivel kapcsban pozitív tapasztalataim vannak.
Igaz ez mindenkinek relatív, de 2 havonta néhány perces leállás nálam belefér.

Minimal felület van: start-stop-restart. Reinstall nálam nem volt, csak kérésre. Linuxnál fél perc alatt megvoltak vele. Belföld 2-4(?) x 1 GBit, külföld ennél biztos jóval soványabb. Azt sosem néztem, mert nincs lehetőségem mivel tesztelni. Gyanítom az kevés, hogy lehúzok egy külföldi site-on lévő linux IOS-t (ami egyébként 100Mbittel jött).

Van egy oldal, ahol VPS szolgáltatók vannak
lowendbox.com
Érdemes megnézni