Egy kis analóg elektronika

Hozzászólások

Vajon tudja, mit csinál? Vagy csak ámulatba akarja ejteni a közönséget a különös, földöntúli hangokkal? Szerintem a Thereminvoice kóklerkedés.

Miert kellene, hogy tudja? Zongoran, fuvolan, barmi mas hangszeren sem fizikusok jatszanak akik tudjak hogyan alakul ki a hanghullam a billenytu lenyomasa vagy a sip megfujasa utan.

A muvesznek (mindegy milyen muveszeti agban) altalaban az a celja, hogy amulatba ejtse a kozonseget ;-)

/sza2

Digital? Every idiot can count to one - Bob Widlar

A glisszandó hangszerek mind ilyenek. A hegedűn sincs bejelölve, hogy hol van az adott hang. De ha megtanulsz rajta játszani már érezni fogod.
Aki nem tud zenélni az nehezen tudja elképzelni, aki tud annak természetes az adott hangszer.

Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Igazából a "normál", billentyűs stb. hangszerekre is igaz, hogy ha nincs jó hallásod, akkor egy bizonyos szint fölé nem tudsz menni, mert az apróságokon is múlik a tisztaság: pl. én a fúvóshangszereket ismerem jobban, ott lehet szorítani / leengedni, máshogy megfújni. Ha ezekre nem figyel az ember, vagy nem hallja, el lehet zenélgetni egy darabig, de művészi szintre nem lehet eljutni.

Amikor harsonázni tanultam (tipikus glisszandó hangszer), az első órán a tanár megkért, hogy játsszak le egy skálát (már volt alapom másik fúvóshangszerrel). El se mondta, hol vannak a hangok: "nem baj ha bénázol, de keresd meg a hangokat". Csak arra volt kíváncsi, hallom-e, hol tiszta (egyébként nem minden hang, ami egy fekvésben szól, van pontosan ugyanott). Ha nem találom meg, eltanácsolnak. Ezért van az, hogy általában a harsonások tisztábban tudnak játszani, mint egyéb fúvósok. Egyrészt van menet közben könnyű korrekciós lehetőség (utána lehet húzni), másrészt van egy előszűrés.

Még jó, hogy nem szonovizoron játszik ;)