Ethernet upgrade - 2500 Mbps - tesztelve

A hasznos tanácsok alapján egyetlen hálózati kártya megvételével (TP-Link TX201) sikerült a hálózat továbbfejlesztése. A router és a kábelezés már fel volt készülve (ezen azért aggódtam, hogy az ~ 5 éves kábelezés jó lesz-e).

Your Internet speed is 2.0  Gbps

Latency  Unloaded 2 ms

 Loaded 3 ms

 Upload Speed 1.8 Gbps

Client   Budapest, HU     Telekom

 Server(s) Budapest, HU  |  Miskolc, HU

(fast.com eredmények)

 

S3-ról teljesen jól ki lehet hajtani több szálon a sebességet (https://imgur.com/PR91OrI). Ezt vártam, siker.

Hozzászólások

A feltöltési sebesség mérési hiba, 1 Gbps fölé nem engedi, ennyit ígér a csomag, ezt viszont teljesíti is.

Szerkesztve: 2025. 03. 23., v – 09:22

A hálózati kártya "speed & duplex" beállítása "auto negotiation" vagy 2 és fél? - (az "auto" beállításnál nálam maradt a gigabittes sebesség.)

- Mert, ha a 10-et (vagy 2 és felet,) tudó switch-port-on keresztül két 10-es hálózati kártya között magasabb sebességet akarsz, manuálisan be kell állítani a 10-et vagy a 2 és felet. És mindkét 10-et is tudó eszközön. A switch megfelelő portját használva természetesen az tudni fogja. Ez TP-Link esetén nálam így ment.

Kábel ügyben.., - ezeknél a sebességeknél és az ilyen eszközökhöz, - legalább CAT 7-es javasolt. (Eszerint használva a stabilitás saját tapasztalat!)

Jézus, de durva! De ha használható...? :) - (Cat5E-t hálózathoz, utoljára 2005 körül használtunk. Mindenütt Cat6 van, de ha egyes kísérleti részterületeken a 10-es hálózat befigyel, ott kezdünk Cat7-re áttérni, - bár mondták hogy, - van már, - vehetünk 8-ast is.)

A hatoshoz képest és pár méteren nem volt lényegesen drágább!

Szerkesztve: 2025. 03. 28., p – 07:29

Van a "praxisomban" a jelenlegi helyünkön egyetlen Cat5e kábel kb. 25-30 m hosszban, (ezt örököltük az épületbe költözéskor.., a könnyűszerkezetes épület szendvics-falával együtt.) - A hálózatban egyedüliként kb. százasként képes üzemelni. "Szerencse", hogy mikrohullámú végpont van a végén... :( - És van rendes kábellel másik is.)

Kb. a 2000 évek közepén amikor elkezdtük gigabitre váltani az eszközeinket, sok átviteli problémát okozott a korábbról maradt Cat5e kábelek. A következő költözéskor már mindenhova Cat6-ost húztunk be. (Emlékszem a t-com-os profik, - akik kábeleztek, - mind értetlenkedtek, minek a drágább kábel, mert jó az "ötös e" is, de ragaszkodtam hozzá. Nem is volt többet átviteli probléma az új helyen. - (Ezért a 10-esnél már alapból feljebb tekintek. De a szükséges beruházás költségei miatt nem is fogunk gyorsan átállni, az biztos. - Igaz, nálunk viszonylag nagy épületekben 50-100 méterek is kellettek egyes gépek eléréséhez.)

A naponkénti  folyamatos munkavégzéshez, a megbízható hálózatok, számítógépek alapfeltételt jelentenek. Ha ez a cél, akkor csak ésszel szabad garasoskodni és a fejlesztésekkel nagyon előre sem szabad rohanni.

- Persze, a mai válságokkal teli világban, minden anyagi feltétel "szigorodott" a kétezres évek expanzív lehetőségeihez képest, sajnos. (Szerencse, hogy a végén vagyok, és mai feltételek mellett nem szeretném újra végigcsinálni az elmúlt 30 évet. :) )

Egyetértek.

Itthon van három közel független internetkapcsolat (ebből kettő mobil, két külön hálózaton, most vettem tartalék SIM-et), két teljes értékű fejlesztői gép (mindkettő 64 GB RAM-mal), hogy egy kiesése esetén is gond nélkül tudjak dolgozni.

HDD-k fontos adatokkal RAID1-ben, stb.

Garasoskodásról nincs szó, pont, hogy invesztáltam a dolgokba éppen, amikor továbbfejlesztettem a helyi hálózat ezen részét.

A laptopomba vettem egy usb3 --> 2.5GBE lan hálókártyát.

A NAS kapott egy 10 GBE lan kártyát. A kettő között van egy 2.5GBE switch is, de van redundancia is.

A NAS--> laptop --> nas között a dockerben futó librespeed 2400Megabites sebességet mér.