Sajnos tönkrement az ezeréves Samsung lézernyomtatóm, és mivel a Media Markt-ban jó áron van most a HP M140w gondoltam megveszem azt. Nem értek a nyomtatókhoz, de gyanúsan nagy címke hírdette rajta ezt az Instaink dolgot és ott a helyszínen rákeresve rögtön ki is fordultam a boltból, hogy nem akarok olyan világot ahol a nyomtatás subscription alapú es letilt a cucc ha nem fizetted be a havidíjat :D
Szóval tud valaki ajánlani alsó vagy alsó-középkategóriás fekete-fehér lézernyomtatót minimális (havi ~50 oldal) otthoni használatra elsősorban windows alá. Nem baj ha van benne scanner, de ha nincs nem akadály, mert eddig sem volt és telefonnal ezt jól át tudtam hidalni. Nem tudom ez a HP InstaFOS kikapcsolható-e (az eladó nem tudta megmondani), de olyat szeretnék, ami tud nyomtatni, ha van benne papír és patron... Mekkora elvárások egy nyomtatótól ugye? Ha valakinek van bevált jobb ötlete azt is szívesen veszem.
Köszi!
EDIT: végül mindent összevetve a Xerox Phaser 3020 mellett tettem le a voksom. Köszönöm a tippeket!
Hozzászólások
Nekem M29w van, nem kell hozzá sem előfizetés, sem driver, keveset használom, és egyszerűen teszi a dolgát. Szkenner nélküli tesója is van asszem.
Eléggé hasonlít az M140w-re. Első olvasatra nekem nem tűnik úgy, hogy az M140w előfizetéses.
Xerox Phaser 3020 - tud linuxul is :)
Javaslom, volt ilyenem, elvan a sarokban, ha ráküldesz valamit, kinyomtatja.
Ma már inkább megvárom az irodás napot és bent kinyomtatom ami kell.
Blog | @hron84
via @snq-
Ez lett a befutó, köszi!
Volt 3117-em, sokat szívtam a papírfelszedőjével. A jelenség, hogy begyűri a papírt, vagy egyszerűen csak elakad. Remélem, ebben már javították.
Nekem a duplex nyomtatás miatt megérte kicsit drágábbat venni, wifi viszont nem kellett, mert a switch közelébe tudtam tenni.
Némelyik Xerox Phaser és Samsung belül azonos. A toner kompatibilitásból lehet tudni ;-)
Nekem is ilyen van nagyon-nagyon kevés nyomtatáshoz. Pont tudja ami kell. Van, hogy hónapokig be sem kapcsolom, semmi beszáradás, vagy bármi ilyen gond.
HÁPÉT NEM VESZÜNK. SEMMIBŐL. NEM, NYOMTATÓBÓL FŐLEG NEM. DE SZERVERBŐL SEM. LAPTOPBÓL SEM.
Ha ehhez az 1 szabályhoz tartod magad, sok szívástól és méregtől megkíméled magad.
A HP meg remélhetőleg elpusztul a bolygó felszínéről 10-20 éven belül.
+1, valami hihetetlen, hogy a LaserJet III hírnevéből élnek a mai napig.
Azok a lézernyomtatók elpusztíthatatlanok. Na jó, nem teljesen. Az irodában nagyon sokáig egy LaserJet IV használtunk. Olcsó volt hozzá a kellék, alkatrész...
Szívemből beszélsz. Múltkor egy rohadt hp noti bioszát meg kellett hekkelnem, hogy a piacra dobása pillanatában már kövületnek számító 150 megabites wifikártyát ki tudjam cserélni egy normálisra. Faszért nem maradtak a szkópgyártásnál, abban verhetetlenek voltak. asus mellett a hp ami tiltólistán van nálam.
https://www.esp8266.org/
Mert azt eladták :) Amúgy abban valami hihetetlenül jók voltak, van nálunk még pár HP őskövület műszer, a mai napig mennek.
Nalam meg ezek mellett ott a Lenovo is (3 laptop utan - mindben volt valami borzaszto szar/elromlott, meg a thinkbook-ban is).
Csak akkor mi marad? Alig van gyarto, aki minoseget termel :(
Nekem még nem volt HP nyomtatóval komolyabb bajom, arra kell figyelni, hogy olyat kell venni, ami beszél PS -ül.
Blog | @hron84
via @snq-
HP-t elvből sem. Pont ahogy @ricsip írja, semmit.
Ezt a cikket linkeltem a cég hozzáállására, és ... próbálkozásaira példaként, az előző X alkalommal is, amikor ez felmerült: https://hvg.hu/tudomany/20240325_hp-nyomtat-hewlett-packard-elofizetes-…
Mentsegemre szoljon: az utobbi masfel ev tortenesei nem jutottak el hozzam IT fronton, nem olvastam hireket. Ezt igy megertem, hogy nem.
Annyit akartam mondani, hogy technologiai oldalrol viszont nincs nagy baj veluk, egy hasznalt, regebbi HP eszkoz, ami tud PS-t, teljesen megfelelo lehet. Ilyeneket tucatjaval selejteznek le cegek, akiknek kotelezoen el kell amortizalniuk az eszkozeiket, szoval siman hozza lehet jutni "joarasitva" ilyenhez. Hogy az elvei kinek mit diktalnak, azt mindenkinek a sajat belatasara bizom, de ez - utolso emlekeim szerint - egy technologiai forum (is), igy nem gondolom, hogy nem kellene leirni a technologiai oldalat a dolognak, hogy a kerdezo aztan ezen informaciok birtokaban megfelelo dontest hozhasson.
Blog | @hron84
via @snq-
a régebbi "szabványos" nyomtatók inkább PCL-t szoktak tudni a saját varázsmódjukon kívül, nem?
https://en.wikipedia.org/wiki/Printer_Command_Language
Alapvetően egyet tudok érteni. A céges hp laptop pl. véletlenszerűen kikapcsolja a touchpad-et ha rádugom - a szintén hp - dokkolóra és csak úgy lehet újra életre lehelni, hogy újraindítom és belépek a biosba egerezni egy kicsit. Sima restart nem segít :)
A hp M15w viszont itthonra nagyon bejött mert kicsi, lézer és wifis. Persze néha ezt is újra kell telepíteni mert hajlamos a driver elfelejteni a nyomtatót. Szóval ja, hápével csak óvatosan!
Nem is kell driver hozzá, töröld le.
> A céges hp laptop pl. véletlenszerűen kikapcsolja a touchpad-et ha rádugom - a szintén hp - dokkolóra
Hulye otlet kovetkezik: feltetelezve, hogy Windows van a laptopon, a system tray-en nincs veletlenul egy touchpad-ra emlekezteto ikonka? Ha igen, bizgasd meg jobb klikkel, es elvileg van egy beallitofelulet, ahol ki lehet kapcsolni, hogy a touchpadet barmilyen indokkal lekapcsolja.
Emlekeim szerint a Synaptics touchpadeknek van ugyanis ilyen kis kezeloalkalmazasuk, hogy ha bedugsz egy egermutato vezerlesere alkalmas periferiat (egeret, tollat, whatev) akkor letiltsa a touchpadet. El tudom kepzelni, hogy ezt a HP valahogy elbokte, es rosszul titlja le, vagy nem tudja felengedni, whatev.
Blog | @hron84
via @snq-
Feltételezés elbukott, ubuntu van rajta :)
Én egy hp5652-őt használok itthkn a 90-es évek közepe óta, a legolcsóbb, leggazdaságosabb üzemeltetésű nyomtató, amivel eddig találkoztam -és hibátlanul működik azóta, Linux/Android alatt is.
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
En hulye vettem HP 107w-t, mert olcso volt.
Mondjuk ha sikerul mukodesre birni, a hardver egesz jo.
De B+, az a driver nyug, amin keresztulmegy az ember... wifi kapasbol megbizhatatlan, es meg akkor extra driver kell neki; windows update mar evek ota fail-el a HP driver-en; linux alatt sikerult ugyan beloni valami egyeb driver-rel, de az is oras kinszenvedes volt.
Ez tenyleg olyan, hogy nem hiszed el, hogy ennyira megbizhatatlan fos lehet neves ceg software-e igy 2025-ben. Pedig de.
HP-t ne, +1000 az elottem szoloknak.
PS: azt hinned, hogy a driver nem gond, de azert az, mert ugye ritkan van hasznalva, ezert tipikusan valami update v. egyeb szarsag miatt (pl. atdugod masik usb-be a gepen takaritas/szereles utan) azt fogod tapasztalni, hogy mikor kene, az esetek feleben nem mukodik, es driver-t kell basztatni, hogy felismerje a windows es/vagy linuxal ugyanez pepitaban, mert persze dedikalt drivere nincs linuxon, a cups meg erosen nehezze teszi a hibak visszajelzeset...
hplip?
tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE
erdekes... mikor rakeresek, hogy "hp 107w driver linux", mindenfele ketes eredetu binary blob szirszart kapok eredmenyul.
Eleve a típusszám után a 'w' gyanús kell legyen, hogy ez egy windows-only nyomtató (GDI vagy hogy hívják), ezekkel mindig szívás volt Linux alatt, a jelek szerint azóta is.
Én mióta Linuxot használok, azóta ha nyomtatóvásárlás kerül szóba, az első szempont: tud-e PostScriptet. Ha nem, akkor kiesett.
A w önmagában nem gyanús, az jelentheti azt is, hogy tud Wi-Fi-t. Sőt, tipikusan azt jelöli.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Ja, vagy esetleg mégsem. Windows (és GDI nyomtató) korábban volt, mint wifi
Ezért kell a desktop Linuxhoz egy kis tapasztalat. Nem, nem elég, ha valaki szerveren már dolgozott vele, meg tudja, hogy kell Apache-ot konfigurálni. A desktop az más világ, megvannak a maga gyakorlati fogásai, amit csak az ismer, aki már használt huzamosabban desktopnak Linuxot, értsd, nem csak szerveren, nem csak virtuális gépben játszott vele, hanem ténylegesen használja, bare metal, fő rendszernek, mindenféle Windowsra meg Mac-re átbootolgatós egérutak helyett, megtanulja minden desktopon előforduló problémáját megoldani rajta.
Nem hibáztatlak egyébként, mert ez a HPLIP nincs kellően reklámozva. Az összes linuxos fórum meg blog a szokásos Ubuntu vs. Mint, Gnome vs. KDE, Arch vs. Fedora, X.org vs. Wayland, sysvinit vs. systemd, bash vs. zsh, GPL vs. BSD licenc, Linux vs. MacOS, azénfateromleveriChuckNorris-t, stb. hülyeségekkel, hitvitákkal van tele, csak épp ezekről a fontosabb gyakorlati dolgokról nem esik elég szó, nyomtatás, szkennelés, GPU beállítás apróságai, optikai lemezírás, stb.. Emiatt ez a HPLIP sincs megfelelően népszerűsítve.
A HPLIP egy grafikus keretprogram, nem csak HP nyomtatókat kezel, meg nem csak az összes Samsung nyomtatót (mivel a HP megvette a Samsung komplett nyomtatóüzletágát, ezért a driverek is HP oldalán érhetőek csak el), hanem egy csomó más nyomtatót is, és teljesen automatikusan kezel mindent, detektálja a nyomtató pontos típusát, mindent letölt, ami hozzá kell (ez is többségében „blob szirszar”, de nem neked kell a netről saját kútfőből kikeresőzve összeguberálni), CUPS, szűrő/ppd-fájl, firmware, és nem is áll meg itt, hanem az egészet teljesen kulcsrakészen is konfigurálja, hogy neked már csak nyomtatni kell vele. Azt hiszem, hogy a legfelhasználóbb disztrókon, Mint, Zorin, PopOS, stb. sokszor előtelepítve jön, már ott van a rendszeren, neked csak csatlakoztatni kell a nyomtatót, meg kivárni, míg az automatikus konfigurációja befejeződik, de feltelepíthető bármilyen disztróra is utólag.
A másik ilyen tipikus fogás, az a gutenprint csomag, ez főleg régebbi nyomtatókat kezel, mindenféle gyártótól, főleg régieket, olyan ősieket is, amikhez utoljára Win3.1-hez vagy Win95-höz volt driver. Engem már mentett ez meg, mikor valaki rám hagyott egy ócska Epson Stylus már meg nem mondom hányas nyomtatót (talán Color 200, mindegy is, elég hányinger szar volt, húgy utántöltött patronnal, csak addig használtam, amíg nem tudtam egy jobbat venni). Természetesen ez csak egy csomag, nem grafikus keretprogram, meg nem konfigurálja készre a dolgokat, de legalább mindent behúz függőségnek, minden szükséges ott lesz a rendszereden, de neked kell belépni a CUPS webfelületére, hogy kézzel beállítsd a nyomtatót, hozzáadd a megfelelő ppd fájllal együtt, beállítsd ki hogy nyomtathat vele.
A harmadik fogás, ha Arch-on vagy azon alapuló disztród van, akkor vannak userek által összeállított drivergyűjtemények az AUR-ban, pl. samsung-unified-printer-driver, ebben minden Samsung nyomtató drivere benne van, meg samsung-unified-scanner-driver is van, és epson-hoz is vannak hasonlók. Ez sem konfigurál be semmit helyetted, de a netről guberálástól, meg pár óra frusztrációtól simán megmenthet.
Negyedik, legtutibb fogás, az meg az, amit már írtam itt lentebb egy másik szálban, hogy olyan nyomtatót veszel, ami univerzális, jól dokumentált leírónyelven ért (PS, PDF, PCL, SPL, stb.) ÉS tud IPP-t, akkor hálózati eszközként tudsz rá ebben a formátumban dokumentumot küldeni, és drivermentesen fog nyomtatni, bármilyen OS alól, neked semmilyen szart nem kell letöltögetned, meg a rendszerre feltenned, se CUPS, se firmare, se HPLIP, se semmilyen gyártói bloat tálcaprogram, egyéb hülyeség nem kell hozzá, még printing service-nek se kell futnia a háttérben. Ehhez simán előrelátás kell, meg annyi a megszorítás, hogy ezt nagyon alsókategóriás, szutyok nyomtatók nem tudják, de a normálisabbakból a középkategóriások már adott esetben igen, körültekintően kell venni, Linuxhoz tudni kell hardvert is venni.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Életemben nem olvastam még ilyen faszságot. Nem a HP szar, hanem a HP alja termékei. Ahogy nyomtatóból, úgy a szerverekből sem az olcsó szemetet kell megvenni. Laptop detto.
trey @ gépház
Aki csak ilyenekkel talalkozik, annak az lesz a benyomasa, hogy a HP szar. Ez is egy velemeny, es nehez is hibaztatni erte oket.
DE ha mondjuk ha mas gyarto kepes az "alja termekekbe" is valamennyi minoseget tenni, a HP-nak se esne nehezere. Szoval valahol megiscsak a HP a szar.
Blog | @hron84
via @snq-
Jaja, lehet nem a HP SOHO vonalából kéne válogatni, hanem a HPE-ből :D
trey @ gépház
Tehát otthonra ne SOHO vonalból vásároljon a kérdező, kevés lapszámú nyomtatáshoz sem?
Jópár éve vettem amúgy egy HP SOHO-t talán 35 000 Ft-ért, pont jó arra az évi 500 oldal nyomtatásra.
Ha megnézed a szülőt, amire válaszoltam, az egy kicsit bővebb rant volt. HTH
trey @ gépház
Eddig 19 v 0
Volt egy HP Omen laptopom, elbaszódott. Külföldön garanciáztattam, elvitték, azt mondták ez nem alja termék, hanem prémium, pár nap után visszakapom. A rajta lévő adataimat ezek a balfaszok megsemmisítették, a két hónap után felajánlott cseregépet nem kaptam meg, hanem helyette az árát küldték vissza három hónappal később. Szóval soha többet ilyen szart.
business as usual, szervizbe nem küldünk adatokat
👍 így kell ezt csinálni!
trey @ gépház
Egy elb*szódott laptop esetén, azért itt érzek egy kis ellentmondást. :) A user le tudja menteni egy elb*szódott eszközről? Persze, mentés az kell a fontos adatokról, nem ez a kérdés. Hanem hogy elvárható lenne-e egy szerviztől, hogy úgy kezeljék az eszközt, hogy lehet rajta adat, amit a user nem tudott lementeni.
Ez egy kurva nagy tévedés. Az adatokért senki sem vállal felelősséget. Se hw gyártó, se OS vendor, se szerviz. Az adataiért egy valaki felelős: a tulajdonosuk.
trey @ gépház
Csak azért érdekes a kérdés, mert az eszköz egyik fő rendeltetése az adattárolás, és ha a hiba jellege ezt érinti, például megakadályozza, hogy egy utolsó pillanatban keletkezett adatot lementsen a user, akkor elvárható, hogy a szerviz törekedjen arra, hogy az adat megmenthető legyenek. (azért azt írom, hogy az utolsó pillanatban, mert hogy kell mentés, de ehhez mondjuk a szerviznek amúgy nincs semmi köze)
A szerviznek el kellene mondania, hogy mit tud tenni, és nem kérdés nélkül legyalulni az egészet. Legalábbis én elvárnám, de tudom, hogy sok helyen nem így működik, leginkább a szerviz hozzáállásán és a szervizes kolléga segítőkészségén múlhat. Tehát arról beszéltünk eredetileg, hogy jó egy márka szervize, vagy nem. Aki sz*rik rá, vagy nem egyeztet, az szerintem nem jó.
De a minimum ami elvárható, a rendes tájékoztatás, és az egyeztetés.
Le is szokott írva lenni, hogy az adatok törölve lesznek a javított vagy cserélt eszköz gyári állapotásra hozásával.
Van olyan cég és van olyan garancia, amikor megtarthatod a háttértárat, anélkül viszik el. Ha erre van szükséged, akkor azt veszed. A backup a felhasználó felelőssége, általában is és a leadni kívánt eszköznél is.
Más cégektől meg adatmentő szolgáltatást lehet venni, ők meg azt nem garantálják, hogy az adathordozó utána még jó lesz valamire.
Egyet értek. 1. Tök jó, ha ez eleve hivatalos, és van rá lehetőség. 2. A második lehetőség: nem egyforma a cégek/szervizek hozzáállása abban, hogy mennyire érdekli őket a felhasználó kérése, tájékoztatása. (egy laptop esetén lehet akár egy kis cég és azon belül egy ügyintéző kérdése, aki az adott városban az első körös szerviz, és szerencséd volt, de lehet hogy eleve ez a működésük, hogy ügyfélbarátok.)
Itt ez volt az eredeti komment:
Itt valami tájékoztatás félrement, nem?
Ha jól értettem itt erre nem volt lehetőség. Én ezt a "mindent megtevést" hiányoltam, hogy erről tudjon a felhasználó, ha ez a legutolsó lehetősége, ha máshogy nem tudnak neki segíteni. Nem érte volna meglepetés a felhasználót.
Üzleti szériásnak szánt gépeknél szokott előfordulni lehetőség háttértár megtartásra. (egyébként ott is inkább azért, mert a cégek meg akarják semmisíteni az adathordozót, hogy biztosan ne kerüljön ki céges adat)
Eleve játszós consumer gép a téma, ott a szerviz sokszor eleve azt jelenti, hogy csak odaadod egy boltnak, aki elküldi valahová, akik vagy valami barkács szerviz cégnek odaadják vagy bezúzzák és kap másikat helyette. Valószínű, hogy valahol le is volt írva, nincs adatmegőrzés vagy adatmentés. Feltételezni bármit lehet, de el kell olvasni a szerződést, feltételeket, amit persze nem szoktak. Nem alanyi jogon jár mindenféle szolgáltatás, hanem csak az, amiért fizetnek.
A normális szerviz munkafelvételi lapján szerepel, hogy adatokért nem vállal felelősséget. Egyrészt szakmailag is kb. öngyilkosság, másrészt adatvédelmi okokból sem. Számtalanszor előfordult, hogy érzékeny adatok szervizből kerültek ki. Egyetlen normális cég sem akar kockáztatni: szervizbe ADATOK NÉLKÜL adunk be eszközt. Ha mégis adatokkal együtt adsz be, ott sokszor a része az munkafolyamatnak a törlés.
trey @ gépház
Működő képernyő nélküli telefont adtam le úgy, hogy az volt a nagy kérdés, hogy töröljem róla én az adatokat (adatvédelmi okból, végül valahogy sikerült megoldani). Pl egy reflash, vagy valami upgrade esetén egy eszközben valószínűleg törölni is kell az adatokat, egyébként a bentragadt beállítások, cache stb.. okozhat pl bootloop-ot, vagy bármi hiba lehet belőle.
Igen, kérdés, hogy a szerviz nem tájékoztatott, vagy a felhasználó értett félre valamit. Vagy esetleg egyenesen megbeszélték, hogy fontos lenne az adat rajta. Ha egyértelmű volt, hogy törlés fog történni, akkor tényleg nincs kérdés.
És van egy folyamat, ami után a felhasználónak lesz egy véleménye (jó vagy rossz) a szervizről, amiről itt beszéltünk. Ajánlanál-e adott márkát, és erre volt felvetés a szerviz: itt meg sem javították a laptopot, az adatokat is szétcseszték, lehet hogy nem is kommunikáltak, de cserébe az időt is elhúzták. (reméljük egyedi eset volt, de láttunk már különböző hozzáállású szervizeket.) De legalább visszaadták az árát.
Nekem tavaly pont hasonló galibám volt: telefon kijelző betört, nem lehetett feloldani az eszközt. Ott volt a telefon belső storage-n a másfél évnyi mentetlen fotók. Igen, jöhet a bégetés, h. hülye user miért nem volt mentés. Csak ez ilyen esetben kurvára nem segítség.
Mondtam a szervizben h. fontos adatok vannak rajta, ezért csak a kijelzőt cseréljék. Az alaplaphoz NE nyúljanak. Szoftvert meg még véletlenül se frissítsenek semmit. Factory reset-et meg aztán végképp felejtsék el. Munkalapra is felírattam. Véres kardot, vagy töltött fegyvert nem tudtam odatenni mellé.
Szerencsére felfogták mivel bíztam meg őket, és az adatok is hozzáférhetően ott maradtak a kijelző cseréje után.
És van már mentés? :D
Igen, ez így szerencsés volt. Abban igaza van a srácoknak, hogy nagyobb szervizekben simán megmondják az embernek, hogy bocs, akkor nem tudjuk vállalni. Nem is lehetne (a főnöke is ketté harapná), hiszen az ügyfelekből is sok a nemnormális, akinél ha véletlen valami baja lett volna az adatoknak, akkor ott verné az asztalt, még akkor is, ha nem a szerviz hibája. Hogy dehát meg volt beszélve. - Én ezt értettem, amit itt többen írtak.
De mégis vannak szervizek, ahol ha akár "nemhivatalosan is", mindent egyeztetve persze, de megpróbálnak segíteni, kommunikálnak az ügyféllel, segíteni akarnak, és a megoldásokat keresik, nem pedig a problémát csinálják. Nekem számít vásárláskor, ha pozitív tapasztalatom volt egy termék szervizével, és ezt figyelembe is veszem a döntésemkor legközelebb.
Céges termékekre meg ott a komolyabb szerződés. Ott nem a véletlenre van bízva egy adatmentés, meg az, hogy hány órán belül van ott a csere alkatrész.
Olyan ez, mint a sorozatgyártott cucc vs kézműves cucc. Ha valakinek egyedi igényei, kívánságai vannak, akkor azt egyedi megrendelésre, kézműves módon lehet csinálni, nem pedig futószalagon.
A kommersz cuccoknál futószalag van, ezért sem javítanak, hanem cserélnek általában modulárisan. A kézműves szervizben meg lehet kicserélik a 2 centes kondenzátort, ami elromlott 3 órás hibakeresés után. Az óradíj meg attól függ, hogy india belsőben vagy bpesten vagy ny-ban van a kézműves szerviz és mennyi pénzt kell kitermelnie. (Más kérdés, hogy itt kelet-európában a kommersz készülékeket nagyra nőt gányolós sufniszervizekben kókányolják, mert így olcsóbb nekik)
Például a dellnél is a "pro" gari a magasabb kategóriás, emiatt drágább gépekhez jár. Ott része a folyamatnak, hogy ssd-t nem kapják vissza, hanem kvázi benne van az eredeti árban, hogy gépcserénél nem kapják vissza a használtat.
Mert ugye fújcsúnyagonoszrosszgoogle... De van n+1 darab alkalmazás, ami akár adott wifire felcsattanva indít egy rsync-et adott szamba megosztásra... Tudod a régi igazság: amiről nincs mentés, az valójában nem fontos...
De van n+1 darab alkalmazás, ami akár adott wifire felcsattanva indít egy rsync-et adott szamba megosztásra
Pölö?
Syncthing ?
https://forum.syncthing.net/t/discontinuing-syncthing-android/23002
Google Play-ben lehet keresgélni is :-P Nekem az SMBSync2 van felrakva (igen, ez jelenleg nincs fent a Play Store-ban...), illetve régebben az AndSMB-t használtam.
Imho nem. Sok esetben menthető lenne, nyilván, de életszerűtlen bármiféle vállalást tenni, mert ha meg nem jön be, a szerviz áll letolt gatyával, hogy hova lettek a Nagyon Fontos Adatok, amikről nem volt mentés. :)
plane, hogy manapsag ugye a hardveres kripto van, annak a kulcsa meg hol mashol lenne, ha nem a prociban, amit alaplappal egyutt szokas cserelni manapsag, barmi gond van barmivel...
Egyébként a prémium szolgáltatásra egy tök jó példát sikerült látnom (jó pár éve):
Elcsesződött az egy monitorom pár hónap után, pixelhiba jelent meg rajta. Felhívtam a supportot, hogy gond lenne. Megkértek, hogy telefonnal fényképezzem le, és küldjem el a képet emailben. Ezt megtettem, és jött a válasz, hogy küldik a csere monitort, és másnap, vagy harmadnap reggel a futár megjelent egy tök új monitorral, a dobozba betettük a régit (amit elvitt), az asztalomra meg az új monitort. Ez egy sima monitor, 1920x1200-as, 60hz-es, 27 colos azt hiszem. Azóta sem volt ilyen mással.
Nem azt mondom, hogy egy laptop esetén ennek így kellene történnie (pl az adatok miatt sem), de törekedni kellene a gyors átfutásra.
Minden van, csak pénz kérdése. Nekem laptophoz volt olyan gari, hogy nyitottam egy ticketet, pár percen belül kaptam egy emailt a csomagcímkével, amivel visszaküldhettem, majd újabb pár pec múlva egy SMS-t, hogy feladták UPS-szel az új eszközt. Nem kérdezett senki semmit, de nyilván ha egy féltéglát küldtem volna vissza, akkor biztos kerestek volna. :)
Nem akarom a HP-t védeni, mert én is egy gáz cégnek tartom őket, de nehogy azt hidd ám, hogy a Lenovo, Dell, IBM, Acer, Asus, stb. garanciája annyival többet garantálna, az is ugyanez a szar, csak kicsit módosított feltételekkel, sehol nem csinálják meg neked a hibás terméket, húzzák az időt, ha égeted alattuk a talajt, visszaadják a pénzed. Adataidat se adja vissza épp úgy egyik se. Azokról mindig kell lennie amúgy is biztonsági mentésnek.
Vehetsz akár Apple-t is, ott meg az árát se kapod vissza, ha csak nem perelsz, az lesz, hogy te tartod rosszul, nem értesz a használatához.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Nincs benne tapasztalatom, de ez az egy eset, ami nagyon pozitív volt, ez a Dell volt: https://hup.hu/comment/3163656#comment-3163656
Az Apple-t hagyjuk is, láttuk a kommunikációjukat amikor levonták a pénzeket.
Lehet, hogy az új eszközöknél ez igaz.
Otthon egy HP LaserJet Pro M1132 üzemel, érzésre legalább 10 éve (de lehet még régebben...). Több Windows és Linux gép alatt is hibátlanul nyomtatott, szkennelt. Utángyártott tonerrel is remekül működik (kb. 2 évente szoktam venni).
A szkenner részében jött elő egyedül egy apró hiba, amit elsőre nehéz volt kideríteni az általános hibakód miatt (amit kijelez), de aztán ránézésre és egy újra kereséssel már felfogtam, hogy a szkennerfej túlfutott a sínen és nem tudta behúzni a kezdőpozícióba a bekapcsolás utáni kalibrálásnál. Egy csavarhúzóval felvértezve 10 percen belül otthon javítható.
Köszi hogy megosztottad a tapasztalatodat.
Én régi Hp lézer nyomtatókat használok és igáslovak, nagyon megbízhatóak. Üzleti laptopjuk is nagyon jó, többféle is megy a mai napig. Nekem Hpvel gondom csak a szerver bios frissítéssel volt, az nekem sem tetszik, hogy pénzt kérnek a régi szerverek frissítéséért.
A nyomtató és a laptop vonalon nem tudok fogás találni, pedig régóta használom a termékeiket. Mondjuk megbízható termékeket vettem és nem a legolcsóbbakat.
Én sok más márkát kezdhetnék úgy ekézni mint te a Hp márkát, de nem kezdem el.
Hidd el, elhiszem, hogy megszívtad. Lehet, én is megszívtam volna, de lehet, hogy én úgy oldottam meg, hogy fel sem tűnt. Mindegy is.
Otthon a HP LaserJet 1010-esem 20+ éve kifogástalanul működik. És a mai napig lehet hozzá tonert kapni. Nekem megfelel.
"A megoldásra kell koncentrálni nem a problémára."
Nem kell KIABÁLNI. Teljes mondatot pláne fölösleges ORDÍVA közölni.
de miert? hp 2015-os nyomtatom van, 15-20 eves es meg mindig tokeletesen mukodik. jo az 1000-es sorozat fos volt, de kb 15 ezerert mit varsz? van ugyfelunk ahol 4000-es sorozatu hp nyomikat nyuznak vagy 20 eve, napi tobb 100 oldal, millio folott nyomtattak mar veluk, 2-3 evente kell egy kis karbantartas gorgocsere de elpusztithatatlanok.
van par hp szerverunk is, DL380 gen9, gen10, nincs veluk semmi gond.
a switcheik meg szerintem a legjobbak, bar az mar par eve aruba markaneven fut.
> HP meg remélhetőleg elpusztul
nem kene, mi lesz akkor a 100 ev garancias switchekkel? van meg 75 ev hatra belole!
Ha jobban elolvasod, a HP mint cég maga az undorító szeméthalom. A cég. A vezetése. A fogyasztókhoz való hozzáállása, a kuncsaftjaik átkúrása a legváltozatosabb módon. Az hogy 20 éve még nem voltak ilyen mocskok, szintén azt bizonyítja hogy azóta jelentős mértékben megváltozott a hozzáállásuk, így a mai (olvasd: már kb. 10 éve) HP-nek nem szabad bizalmat szavazni semmilyen termék miatt. Lehet h. a termék jó lesz (véletlenek akadnak itt-ott), de a cég ki fog veled kúrni. Ha a 20 éves nyomtatód még működik, örülj neki, és közben imádkozz h. maradjon is így. Mert utána az új HP nyomtatóddal garantáltan nem leszel ugyanilyen elégedett.
Volt itt kérdés nemrég, h. mennyire azonosulsz egy céggel amikor veszel tőlük valamit. Elégedett apple ügyfél vagy. De közben tudod h. a foxconn-nál kínában hetente lesznek öngyilkosok a kínai szalagmunkások a munkakörülmények miatt, csak h. neked mindig meglegyen az instantget-érzés.
Én ezért nem adnék pénzt a HP-nek semmiért, amit meg lehet tőlük venni pénzért, mert ezzel életben tartok egy kártékony szervezetet (az IT egyik rákos daganatát).
> A fogyasztókhoz való hozzáállása, a kuncsaftjaik átkúrása a legváltozatosabb módon.
az a baj hogy ez minden nagy cegre igaz. meg a nem it-sekre is. es meg csak nem is a vezetes tehet rola, hanem a reszvenyesek, akik nyomjak, es azonnal lecserelik a vezetest ha az nem hoz nekik egyre tobb es tobb profitot. a reszvenyesek nem hosszu tavban gondolkoznak, hanem a gyors novekedesben, a piaci atlag folotti hozamok elereseben. es ha egy fejostehen megdoglik atmegy masikhoz. mindig van masik!
> mennyire azonosulsz egy céggel amikor veszel tőlük valamit
semennyire. leszarom a ceget, a termeket nezem, ha az megfelel nekem akkor megveszem. az applet is utalom, de a termekuk jo. a szalagmunkasok meg legyen a jogvedo szervezetek meg a kinai kormany problemaja, nem en fogom egyedul megoldani. raadasul szinte mindenki a foxconnal es tarsaival gyartat kinaban, meg az is amire nincs rairva hogy made in china, mert azt is max osszeszerelik mas orszagban, az alkatreszek ugyanonnan jonnek. nem ezen mulik!
es meg csak kinaba se kell menni, szeirnted Mo.-n jobbak a korulmenyek a szalagmunkanal, vagy az akkugyarakban, az autoalkatresz beszallito cegeknel? jartam mar nehanynal, van ismerosom aki ilyennel dolgozik, amiket meselt az meg durvabb mint amit kinabol hallunk. csak ez se erdekel senkit, a profit a lenyeg! nem veletlen gyartatnak itt a nyugati cegek, ott tuti botrany lenne ilyen munkakorulemenybol, nalunk meg "fejlodik a gazdasag!" van.
A nagy múltú és kiváló mérőműszereket gyártó Hewlett Packard hanyatlása szerintem akkor kezdődött, amikor elkezdett a méréstechnikán kívül mással is foglalkozni. A lejtőn egyenes volt az út lefelé: Agilent, majd Keysight. De már fénykorában is megcsinálta azt a húzást, hogy a műszereit gyártói kóddal jelölt alkatrészekből építette. Csak a szerviz tudta cserélni ugyanazt az alkatrészt, ami a boltban tizedáron volt elérhető. Mindeközben nagy riválisa, a Tektronix foglalatba (!) ültette a boltban is kapható 2N.... sorozatú tök átlagos tranzisztorait, 74LS.... sorozatú integrált áramkönyveit, és teljes szervizdokumentációt mellékelt minden műszeréhez. Talán még ma is így van.
Ja, nem a nyomtató eladása a nagy biznisz, hanem a kellékanyag (toner) folyamatos utánpótlása, ami ugye chippel kódolva van, és utángyártottnál elvész a garancia...
HP workstation (HP-UX) csak HP-s firmware-rel ellátott diszkről volt hajlandó bootolni. Ugyanaz a talán (Micropolis?) diszk gyártói firmware-rel nem volt jó bele... (Ha jól rémlik, így közel 30 év távlatából...)
ilyet mindenki tud. a JVC vinyos videofelvevobe-szerkesztobe (komoly cucc, de nem mai darab) csak jvc-s vinyot rakhatsz, a tok ugyanolyan gyartmanyu (asszem maxtor volt) tipusszamu masik hdd-vel nem indul el, mert a firmware nem egyezik.
a dell szerverbe meg csak tularazott dell ssd-t rakhatsz, ha mast raksz bele, a bios letiltja azt a m2/pcie csatlakozot, ugy hogy meg linux alatt az lspci sem latja!
nem azt mondom hogy ez jo, mert nyilvan nem, de ugy adjatok elo mintha ez HP sajatossag lenne, pedig pontosan ugyanezt csinalja a dell, lenovo, jvc, cisco stb is evtizedek ota.
a canon meg a fenymasolojaban hp 7115a tonert hasznal, de hogy a canon cimkeset vedd meg 3x aron (57e+afa!!!), ezert a toner masik oldalan van a muanyag pocok, igy a hp fizikailag bele se megy. persze nemi barkacsolassal ez orvosolhato hazilag.
kicsit off: van egy Tektronix szkop, kb 20 eves, ez a digitalis-analog kombo (analog csoves a kijelzoje de digitalisna tud tarolni es visszajatszani, fft-zni stb). az egyik csatornaja valamitol megpusztult (mukodik de nagyon pici az erzekenysege, nem allithato, gondolom az eloerosito kampec). kerdeztem a ceget ahol vettuk, mondtak hat ki kell kuldeni talan nemetekhez bevizsgalasra 120e+afa aztan majd meglatjuk... azota 1 csatornaskent hasznalom :)
hát milyen választ vártál? Senki nem ért semminek a javításához a cégeknél, csak a kft-tulaj veszi nyakra-faszra a bmw-jeit, a melósai meg valami fizetécskéért tudnak cserélni teljes főalkatrészeket. Nem biznisz a te (boccs de ez a gondolatmenet) régi szarodat vizsgálgatnia egy hozzáértőnek.
hat ha ennyire jol dokumentalt es egyszeruen bolti alkatreszekkel javbithato, ahogy irod, akkor csak lenne valami magyar ceg is aki ert hozza, nem?
itt hup-on szerintem hamarabb találsz fórumtársat, aki megcsinálná sörért-csokiért-viszontszívességért, mint pénzsóvár-kontár profitleső vadidegenek szakértelmében bízni
A hápé networking cuccokat... inkább hagyjuk... Pláne az aruba cimkés dobozokat... Részben "cisco standard" parancsok, részben saját belekókányolás, csak hogy mégse legyen ugyanolyan... Igaz bő öt éve vold, hogy a "nagy" HP switch által egy "vállrándítással" elintézett nem HP DAC-kábel természetesen nem volt jó az aruba doboznak, sőt ez utóbbi csak bizonyos HP-s dac kábelt fogadott el, nem is mindet... Tudom, olcsó switchez tessék drága kiegészítőket venni, mert azzal együtt éri meg a gyártónak... De akkor is pejparipapimpiri a popójukba...
mondjuk a DAC kabelek kompatibilitasat nehezebb kifurkeszni mint orban vilaghatalmi celjait... egy idoben sokat kiserleteztunk vele, osszevasaroltam mindenfele brand dac kabelt, cisco, hp, intel, dlink, ubiquity, kinai nonamek stb, es ha 10-bol 1x mukodott valamelyik kombo akkor sokat mondok. az kulonosen vicces volt, hogy a hp kabel aruba switchekkel valoban nem jo, de a cisco dac kabele megy veluk. de cisco - dlink dxs (ami elvileg cisco oem) osszekotesere viszont kizarolag a kinai noname kabel volt alkalmas, a ciscoe nem :)
sfp-kkel jobb a helyzet, arra is nagyon finnyas a hp/aruba, de ez egy paranccsal kikapcsolhato es utana mindennel is megy. annyi hogy az inkompatibilis sfp-knel a hotswap szar (legalabbis ha sm/mm valtasz), kell egy sw reboot hogy felfogja mi tortent.
de amugy a regi, hp szerverhez valo 10g sfp-k amit interboltnal 10eft korul megkapsz is megy szepen a legujabb aruba sw-ekkel is mokolas nelkul.
Olyan 6-7 éve volt, vadi új infra, Aruba illetve HP access és HP core switchek: HP-HP relációban rendben volt bármelyik DAC-kábel (csak a switch logjában volt warning, hogy nem hp kábel, lehet, hogy problémát fog okozni), az Aruba viszont meg sem szólalt csak és kizárólag adott partnumber-rel bíró HP-s kábellel - szóval neki még a másféle HP-s kábel sem volt jó...
canon TS3355 teszi a dolgát,gyári patron heti 5 fekete és 2 színes nyomtatás.2,5 hónapja vannak benne a patronok.laptop,telefon,tabletra bepakolva wifi-ről tudod kezelni applikácion keresztül mindent be tudsz neki állítani.
Sztem otthoni felhasználásra teljesen rendben van.árbarát pá
ez direkt japcsolat, vagy ha valami okból kifolyólag nincs internet akkor nem működik ?
Support Slackware: https://paypal.me/volkerdi
Ha ritkán nyomtatsz, akkor egyértelműen NEM tintasugaras, mert beszárad!
Epson-hoz van utángyártott toner harmadáron.
Mi a ritkán? Az utóbbi két tintás nyomtatóm nem tud beszáradni úgy, hogy havonta - kéthavonta nyomtatok.
Nálam a havi nyomtatás kevés volt, de én teljesen sztochasztikusan nyomtattam annak idején, volt hogy 2-3 hónap is eltelt, volt hogy hetente kellett valamit.
Inkább az a nehéz, hogy ha nem _kell_ nyomtatni, akkor is emlékezz arra, hogy nyomtass, hogy ne száradjon be. A lézer meg nem tud beszáradni.
Blog | @hron84
via @snq-
Az sem igaz, hogy a tintasugaras feltétlenül beszárad.
Brother tintás nyomtatóiba kb. 10 éve beleépítették az automatikus fejtisztítást. Hetente egyszer a fejben lévő tintát kinyomja a szivacsba (ink absorber). Hogy ez ne teljen be túl hamar, - a többi gyártóval ellentétben - jókora szivacsot tettek bele, kb. 100.000 oldalnál telítődik és az ára 12.000-15.000 Ft. Linux alatt jól használhatók, bár szoftveresen kevesebbet tudnak, mint Windows alatt. És nagyon gyenge a szkennerük.
Szinte mindegyik nyomtatóhoz létezik utángyártott kellék. Mennyire "éri meg" azt használni, az nem csak pénz kérdés. Igények leadásával jár, mert azért jókora ugrás szokott lenni eredeti és nem eredeti között. És vannak esetek, amikor közép vagy hosszú távon az olcsóbbnak induló megoldások kerülnek többe.
Olyan Epson nyomtatót nem ajánlunk, amibe toner kell. Toner a lézer nyomtatókba való, Epson pedig 10 éve nem gyárt lézer nyomtatókat.
HP-t meg ahogy sokan említették, még az ellenségeknek sem ajánlunk.
EPSON AL-MX200DNF
Nem hittem volna, de tényleg több mint tíz éves.
Legfőképp a Canon tintasugarasokkal szívtam meg - egyrészt a nyomtató fele annyiért adták mint az első csere patront,
másrészt folyton beszáradt.
a tartályosok nem száradnak be (ok, extrém krölümények között de), ráadásul a tinta fityingekért van hozzájuk
Szerintem a kapzsi-informatika világában 2025-ben már SEMMI nem fillérekbe kerül. Semmi.
kinyomtattam sima fekete (epson 103) tintával több tízezer oldalt, és még nem fogyott el az első palack sem, pedig kettő jött (a covid kezdetén) a nyomtatóhoz. jelenleg egy palack ára ~3e forint. a színes tinták sem sokkal drágábbak, színenként újratölthetőek.
nem száradt be (jó, kétszer kicsit csíkozódott, a fejtisztítás 2 perc alatt megoldotta), a szivacs cserélhető házilag (még nem kellett), a counter szintén nullázható házilag. nem szárad be (légkondi mellett sem).
nekem olcsónak és gondmentesnek tűnik (lézerhez (volt laserjet 4p-m, szuper volt, de 30+ éves, nagy, hangos) és sima tintasugarashoz képest)
Ha előfordul, hogy pár hónapig, esetleg fél évig nem nyomtatsz, akkor lézert vegyél.
Amúgy brother-t javaslok.
Nem windows esetében az airprint nagy előny, telefonról és linuxról is pillanatok alatt lehet nyomtatni (újabb rendszerekben azonnal benne van a "driverless" támogatás).
Windowsnál majdnem ugyanannyira kényelmetlen, mint más nyomtatónál airprint ide vagy oda.
Wifi-vel csak ovatosan! Nalunk van egy HP w107, van ugyan benne wifi, de megall wpa2 -nel; a hazi wifi-t meg nem fogom 1 ritkan hasznal eszkoz miatt butitani, igy a hp wifi-je kiesett.
Tegyuk hozza, amig volt, addig se volt tul rozsas :( gyorsabb odamenni es feldugni egy usb-t neki, mint vacakolni fel orat a "HP driver" szindromaval...
Bár wifi-n is lehet nyomtatni a lényeg nem ezen van, akár vezetékes módon is lehet ha valakinek az tetszik.
Ha mégis wifi, akkor fel lehet húzni egy másik ssid-t másik elszeparált hálózaton stb...
https://wiki.debian.org/CUPSDriverlessPrinting
Kényelmes (nemwindowson) driver telepítése nélkül nyomtatni/scannelni, illetve androidon alkalmazásból ugyanez
(gondolom appleből is, de azt nem használom).
En az ilyenekre szoktam azt a megoldast javasolni, hogy ne butitsak le a szolgaltato routeret modemme, hanem legyen rendes router, ott lehet WPA2/PSK wifi, oda kiteszed a nyomtatot, a rendes belso halot meg egy rendes router moge rakva veded, es tuzfalon kiengedet a nyomtato fele a kommunikaciot a belso halorol.
De amugy egy random otthoni halozatra boven eleg a WPA2/PSK, ha nincsenek komplex rendszerek vagy hipertitkos dokumentumok. Ha van ket laptop, negy telefon meg egy nyomtato, azt felesleges agyonvedeni. Ha mar van NAS, laborkornyezetek, stb, ott mar mas a helyzet.
Blog | @hron84
via @snq-
Samsung scx-4623F amit én használok. Ritkán kell, akkor is csak keveset szoktam. Otthonra elég gyors, ez éppen szkennelni is tud, de van kistesója is. Fenntartása gombokból megvan.
Mint tudjuk, a samsung nyomtató üzletágát 2016-ban felzabálta a hp.
https://investor.hp.com/news-events/news/news-details/2016/HP-Acquires-…
Nyomtató fronton a hp ugyanaz a ráktumor, mint storage világban a westerndigital.
Epson tintatartályost vegyél.
https://hup.hu/node/186121
https://hup.hu/node/184871
https://hup.hu/node/181887
https://hup.hu/node/180086
https://hup.hu/node/180914
az elmúlt 1 évből. Szerintem nem sok változás volt azóta nyomtató fronton.
nyomtato fronton kb. 80 as evek ota megallt az ido.
agyrem, hogy 2025 -ben meg mindig ekkora szivas az egesz.
Háttőőő... én vettem Canon tintasugarasat, és megy. Évek óta. Igazság szerint kettőt is, de nem azért váltam meg az előzőtől, mert bajom volt vele.
Igaz, csak Windows-zal használom.
(Nem, nem szárad be.)
Valamelyik olcsóbb multi Brother-t ajánlanám. A családban kettő is üzemel. Olcsó és jó minőségű, nem gyári tonereket lehet hozzá venni.
A nyomtatóipar olyan mint az autóipar. 15-20 éve elkészült, azóta faszságokat fejlesztenek, illetve átálltak szopatásra mint bevételnövelő módszer. Egyik kedvencem a régiókódos toner. A xerox -ban ez úgy muxik, hogy a gyárból kód nélküli tonerrel jön, és az első cserénél megjegyzi a betett toner régióját. Onnantól mást nem fogad el. Vannak típusok amik szervizes beavatkozást igényelnek, ne nem megfelelő régiókódú tonert teszel bene. Az enyémet valószínűleg használták a boltban, mert csak nyugat-európai tonert eszik, az olcsó kelet-európait nem. Drágább bele egy készlet, mint a készülék volt.
És nem ez az egyetlen ilyen típus. Megérett az összes nyomtatógyártó a pokolra. Vegyés egy Epson Ecotank -ot, és felejtsd el a lézert. Vagy vegyél lézert 500 000 körül, azok talán már nem ..ciznek.
Az a baj ezzel az ajánljatok nyomtatót topikkal, hogy helyetted senki nem tud körbenézni, meg választani. Ha van is neki valami XY nyomtatója, amivel meg van elégedve, azt hiába is ajánlja, mert általában a gyártók 2-3 évenként áttervezik a modelleket, feature-öket vesznek ki, raknak be, állandóan változó, mozgó célpont. Ha még valahol meg is tudod venni, raktárkészletről visszamaradva a régi XY modellt, mert van nekik tényleg és belefér a büdzsédbe, akkor meg ott lesz szívás, ha garanciálisan kéne cseréltetni, ugyanott leszel, ahol a part szakad.
Ha most akarsz venni, neked kell körbenézni, hogy ahol vennéd, ott az anyagi keretedből mi jön ki, pontosan melyik modellek, és egyenként utána kell nézni a specifikációinak.
A HP nekem sem kedvencem, de az a baj, hogy lassan megkerülhetetlenek. Samsung nyomtató már nincs, a Samsung befejezte a gyártást, eladta a teljes nyomtatóüzletágát a HP-nak 8 évvel ezelőtt. Így mára már csak három nagyobb márka maradt, amiből megéri választani, Brother, Kyocera, HP. Van még persze az Epson, Canon, Xerox, Lexmark, de azoknak általában vicc a drivere, meg a terméktámogatása, általában eldobható, Windows only szutykok. Esetleg még a Konica Minolta és a Ricoh olyan, hogy lehet nézelődni a termékeik között, de ott nagy a szórás.
Amit most én néznék, ha egy nyomtatót vennék, akkor, ami nekem lenne fontos:
1) lézer
2) IPP protokollt támogassa mindenféle összeköttetésben, Ethernet, Wi-Fi, USB
3) beszéljen valami olyan leírónyelvet, amihez van generic driver implementálva minden OS-hez, ez a 2-3-as pont garantálja, hogy később is akármilyen OS alatt beüzemelhető lesz
4) lehessen lehetőleg olcsóbb, 3rd party, utángyártott és újrahasznosított tonerekkel is etetni
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Kyocera lézert használok ilyen "ritkán nyomtatok" feladatra. Nem volt éppen olcsó, de nagyon gazdaságos. A toner kazetta tényleg csak a port tartalmazza, a henger a nyomtató része, nem cserélődik a kazettával. Elmegy olcsó utángyártott kazettával is, minőségben nem vettem észre lényeges különbséget.
Brotherrel óvatosan, mert a mai napig van forgalomban olyan típus, amelynek 1 MB RAM-ja van - nem tudom, hogy dedikáltan renderelésre, vagy ebben már a CPU stack, változók, kommunikációs bufferek is benne vannak-e -, ennélfogva egy térkép részletet nem tud kinyomtatni, mert az túl részletgazdag neki.
Gondolom, a 32 MB-os modell már bármit kinyomtat, de fogalmam sincs, hogy akkor, amikor GB-okban mérik a RAM kapacitását, ez hogyan lehetséges. A 32 MB-ot is ijesztően kevésnek tartom, de mondom, van 1 MB-os is!
tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE
Nezd, ha a fo felhasznalasi mod az lesz, hogy szoveges dokumentumokat nyomtatnak ki szakmanyban, abbol belefer akar KETTO oldal is az 1 MB-os memoriaba... :D
Blog | @hron84
via @snq-
Ebben igazad van, de a kollégának meg abban, hogy ez elvi kérdés, 1 MB memóriával semmit nem kéne árulni. Én eleve azt se értem, hogy honnan veszik bele az 1 megás memóriachipet, olyat hol gyártanak még. Szerintem átlag félvezetőgyárban már nagyon negyed-egész gigás DRAM/Flash chipeknél kisebbet nem gyártanak vagy 10 éve. Szarrágás már retró alkatrészeken tartani valamit, azért, mert anno úgy jött ki, meg spórolnak vele a gyártáskor 5 centet. Az ilyet én is szívlapáttal vágnám agyon.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
A smiley a komment vegen azt hiszem, elkerulte a figyelmedet. ;-) Sajnos itt nem tudom hogy kell az ujfajta fancy emojikat irni, en meg a regi kettospont de vilagbol jovok.
Blog | @hron84
via @snq-
Havi ~50 oldalért nyomtatót venni? Minek?
A nyomtatandókat konvertáld pdf-re, másold át pendrive-ra, és az epszilon sugarú környezetedben keress olyan helyet, ahol vállalnak bérnyomtatást...
"Share what you know. Learn what you don't."
ezt en is probaltam, de iszonyat macera keresgelni, plane picit videkebbre/kulvarosban ez nem trivialis.
sorban allni a boltban.
vagyont fizetni nyomtatasert...
Nekunk nem egyszer volt, hogy este 11-kor kellett masnapra valami, ott is meg vagy love.
Sajnos pl. az iskola covid ota alapvetonek veszi, hogy mindenkinek van otthon nyomtatoja, es ez nem tulzas vagy vicc.
sajnos nem lehet meguszni az otthoni nyomtatot :( igy anno 2025-ben ez tenyleg szivas.
Vegyél egy olyan tintasugaras nyomtatót, amihez a legolcsóbb utángyartott patront be tudod szerezni!
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
És legalább 3-4 hetente, vagy sűrűbben nyomtasson vele egy átlagos fedettségű oldalt... Ha nem kell, akkor is. Olcsó lézerrel jobban jár (Ha nem hápé vagy samsung vagy hasonló) - nekem Brother HL-L2370DN van, hálózati nyomtató, kétoldalas, Mopria-val Android alól is "simaliba" a nyomtatás - és relative olcsó a toner hozzá. Mondjuk való igaz, hogy a "nyertes" modellnek legalább a duplájába kerül...
"És legalább 3-4 hetente, vagy sűrűbben nyomtasson vele egy átlagos fedettségű oldalt"
Azért már többen, többször leírtuk a saját tapasztalatainkat, hogy ez manapság már felesleges. Legalábbis az általunk használt és említett/ajánlott konkrét típusok esetében tuti.
Vagy igen, vagy nem. Sajnos a köpködős nyomtatóknál a tintától is nagyon sok függ... És igencsak meg lehet lepődni "utángyártott" (pancsolt) tinta esetén...
Sot van egy tippem, hogy attol is, hogy milyen kornyezetben van. Hofok, paratartalom, stb. Bar a normalisabbaknak mostanaban mar van gumibol keszult tartobakja, ami valoszinuleg egeszen sokat szamit.
+0.5 én is igy vagyok vele hiába mérik aranyárban még mindig olcsóbb, de ez tényleg csak nagyvárosokban működik
[insert line here]
B.C. 3500 - DIY Vehicle / A.D. 30 - DIY Religion / A.D. 1991 - DIY OS
Látom meglett a nyertes. Csak akkor derült ki, hogy jó vétel volt-e, ha már hosszabb távon megvan, többször nyomtattál vele, akkor tudod meg, hogy lapot gyűri-e, mennyit bír a toner, mennyi bele egy új, beveszi-e az utángyártottat, milyen a drivere.
Az igényeid simán lefedheti. Megnézve a kézikönyvét nekem csak az nem tetszik benne, hogy csak GDI oldalleíró protokollt ismer, azt szidni szokták, mint a bokrot, bár látom van hozzá legalább linuxos driver is. A másik, hogy nem derül ki, hogy az IPP-t tudja-e, a specifikációinál nincs ott, de a Windows beállítás résznél meg hadovál, hogy beállítható IPP mód, de az meg maradhatott ott véletlenül is, hogy kimásolták egy másik nyomtatónak a leírásából, és nem vették észre.
Az IPP azért jó, főleg, ha egy sztenderd oldalleíró nyelvvel van megtámogatva, hogy akkor akár drivermentesen is nyomtathatsz róla bármilyen OS alól (MacOS, Android, semmi nem lesz probléma). Egyszerűen linuxos, BSD-s terminálban is csak benyomatod a netcat / nc parancs után a nyomtatónak vagy a hostnevét, vagy az IP-jét, meg beleirányítod a nyomtatandó pdf-et, vagy azt átengedve egy a nyomtató által ismert leírónyelvre konvertáló előszűrőn, és mindjárt nyomtatsz, low level szinten, nem kell hozzá semmilyen bizbaszt telepíteni, se CUPS, se PAPPL, se nyomtató service, se GUI, se spéci firmware, se gyári bloat systray alkalmazás, minden nélkül nyomtatni fog. Igaz csak elmentett default beállításokon, de sallangmentesen. Egy ilyen sztenderd megoldás sok ősz hajszálat megspórolhat az évek során.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Nemrég vettem egy HP M140w-t. Trendi módon mobiltelefon appal kellett setupolni. Valamit pampogott az app az Instainkről, meg hogy regisztráljak, de nem tettem meg, el se olvastam. A setup sikerült, wireless módban tudok nyomtatni, sőt scannelni is openSUSE 15.6-ról. Remélem, a későbbiekben sem érnek kellemetlen meglepetések.
Nekem már az kellemetlen meglepetés, ha okostelefon kellene hozzá, mivel nincs.
tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE
Nalam is egy Xerox Phaser 3020 van a polcon csak villanyt kap, tobbit wifi-n intezi, ha a windows epp nem bassza nyakon a drivert akkor barmikor nyomtat. Szundiba van, de amint nyomtatni kell ebred es kopi ki a papirt :) Pont erre valo, heti 1-2 lap nyomtatas, de akar irodai hasznalatra is jo, mivel onnan jott :)
http://szolarenergia.hu
A hálózatépítést csak elkezdeni lehet, befejezni soha