GGH - SSH session manager

Címkék
 
GGH demo

GitHub oldal itt. Szokásos figyelmeztetés: GitHub-ról mindenki csak a saját felelősségére és ellenőrzés után blablabla ...

Hozzászólások

Szerkesztve: 2025. 02. 11., k – 09:49

érdekes, hogy a github oldala a hup-ra mutat

a helyes link: https://github.com/byawitz/ggh

4 és fél éve csak vim-et használok. elsősorban azért, mert még nem jöttem rá, hogy kell kilépni belőle.

Be is laktam. Szuper. :)

Biztos, hogy nem én gonoszoltam le!

Helyes, végre egy jó szakmai poszt, nem influenszerkedés, nem anti-influenszerkedés, csak az IlonkaX-et nem lehetett megint kihagyni belőle. Pont ezt bizonygattam egy hete az egyik topikban, mikor a kérdező a fizetős mobaxterm és a putty között szenvedett, hogy neki kell a GUI-s SSH kezelés profilonként. Nem hitte el, hogy ennek nem kell a terminálba építetten léteznie, meg lehet csinálni úgy TUI-n, hogy észre se veszi, hogy nem GUI, és megy mindenféle terminál alatt.

Igazából még ez a Go-ban írt GHH se kell, az ember ír egy sablonszkriptet, ami beállítja, hogy melyik host-hoz, IP-hez mivel kapcsolódjon az ssh parancson keresztül, majd föléjük húz egy szkritpet, ami fzf-fel enged ezek között választani, hogy melyik induljon. Nem egy rakétatudomány, még akkor se, ha az ember hobbista, és nem fejlesztő, mindössze 2 darab, pár soros szkript, amit csak az első be-SSH-zott gépnél kell megcsinálni, onnantól a sablonszkriptet lehet klónozni, és az új SSH szerverekre módosítani a paraméterek, elnevezéseket.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Így van, ez még rövidebb. Kicsi finomítani való is van rajta, ellenőrizni kéne, hogy az fzf kimenete nem üres string-e, de a lényeget szépen illusztrálja, hogy nem kell világbajnok programozónak lenni hozzá, meg nem kellenek ehhez ezek a fizetős, windows-os normikra tervezett csoda GUI-k ahhoz, hogy valami kényelmesen és gyorsan működjön.

Sok embernek az a tévhite, hogy ha terminál, abban gépelgetni kell, mint az állat. Nem, mert vannak kulturált TUI felületek, TUI selectorok, fzf/zoxide trükközés, tab-os kiegészítés, ctrl-r-es historykezelés, shellben vi/Emacs gyorsbillentyűk, GUI-n lehet közvetlen bedrótozni gyorsbillentyűkkel, hogy mindjárt az adott program mindjárt terminálban induljon. Az is tévhit, hogy a terminálos programok csúnyák, meg csak fekete-fehérül tudnak, egyáltalán nem igaz, szépen lehet témázni mindegyiket (szép truecolor színtémával és kulturált, modern betűtípusokkal), ha kivételes az egyiket nem is, akkor meg magában a terminálban lehet olyan színprofilt beállítani hozzá, és azzal együtt indítani automatikusan.

Ebben nagy szerepe van, hogy sok embernek az egyetlen emléke a CLI-ről az MS-DOS meg a Windows Parancssor, esetleg Debian ncurses installer és azok nagyon fapadosak ebben a műfajban, ennek alapján hiszik, hogy ami terminálos megoldás, az csak szar lehet, meg megrekedt a 70-80-as évek szintjén.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Szerkesztve: 2025. 02. 11., k – 15:07

Letöltöttem megnézni... De nekem ez semmi extrát nem ad.

Ráadásul kapásból dobott egy segfaultot, amikor egy már nem létező hostra próbáltam SSH-zni, és nem tudja lekezelni az opciókat sem, pl. van olyan host, aminél "+ssh-dss" lesz a hostnév... Ahol nincs megadva usernév, root-tal próbálja az aktuális user helyett.. Az első sor mint komment is ott van.

rm -f

"Sose a gép a hülye."