"Eltűnt az orosz kód az Ügyfélkapu+-hoz ajánlott TOTP.APP-ról, húszezer dollárért árulják az oldalt"

https://telex.hu/techtud/2025/01/18/ugyfelkapu-plusz-totp-app-orosz-mer…

Lehet tippelni hány felhasználó fogja kizárva találni magát, amint átalakítják az oldalt valami mássá...

Hozzászólások

Szerkesztve: 2025. 01. 18., szo – 10:30

Az egyik legbátrabb facebook postjában narancssárgával ki van emelve, hogy fotózzuk le a QR kódot "secretet", mert lehet a könyvelőnknek is kellene fog (aki remélehetőleg a Szárnysegédet használ (2fa->0fa) :P)

Nem egyénenként kell, de simán lesz lelkes programozó, aki az n+1-edik multiplatform implementációt összehozza DOS-ra, Linuxra, Unixra, BSD-re, Solarisra, Windows-ra, Androidra, iOS-re, CP/M-re, meg amire még igény van. :)

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Nem ez a probléma, hanem átlagjóska, aki az ajánlott megoldást használva, egyszercsak kívül találja magát a saját ügyfélkapuján és nyilván ügyintézéskor lenne fontos neki, ergo szembesülés után indul a pánik telefonálás, kormányablakba rohangálás, államigazgatás kurvaanyázása, stb.

"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Minden TOTP generátor biztonságos és hatásos.

:)

Bárki, aki a shared secret-et felhőben tárolja, az idióta. Ha a Google-nél, MS-nél, akkor is. Egyrészt ki tudja, mit hoz a történelem, meddig leszünk az USA szövetségesei, másrészt fontos dolgokat nem bízunk olyan valakire, aki tőlünk függetlenül elzárhatja a szolgáltatást. Mint ahogyan meg kell tanulni térképet olvasni, ha online, bármelyiket, ha papír alapú, azt is, és nem szent grálgént tekinteni a GPS-re. Az is csak addig van, amíg le nem szedik a hozzátartozó műholdakat.

A TOTP-t lehet offline generálni, a shared secret-et lehet lokálisan tárolni. Ez az egyetlen jó megoldás, és persze a backup.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Igen, valóban sokan vannak. Nem a hackerek az igazi ellenség, hanem azok, akik tulajdonolják ezáltal a saját hozzáférésünket, s ezáltal akiknek ezek az általam idiótának nevezettek teljességgel kiszolgáltatták magukat. Felőlem használhatunk más jelzőt is rájuk: felelőtlen naivak. Bármikor egyetlen mozdulattal elszeparálhatók az ügyintézési képességeiktől. Az okostelefon használókról ugyanezt gondolom.

Nem igazán értem, hogy mi kell még embereknek, hogy értsék a világ működését. Akkor, amikor már nem paint ball fegyverekkel lövöldöznek, amikor kézzelfogható valósággá sűrűsödött a történelem, emberek tömegei még mindig abból a pozícióból szemlélik a világot, hogy á, ilyen itt sohasem lesz, ez velem nem történhet meg, mindig béke lesz, ezek a szolgáltatások örök dolgok, mint a Világegyetem, Google mindig lesz, GPS az olyan nyilvánvalóság, mint Newton második axiómája.

Hát nem! Csak ezt annak ellenére sem sikerül egyeseknek felfogni, ami nemhogy elmélet, hanem maga a valóság. Épp, mint a bevándorlás kapcsán. Ide nem jönnek, mert Németország vonzóbb. Igen, amíg le nem lakják és élhetetlenné nem teszik Németországot, addig. Utána már Magyarország is nagyon vonzó lesz. Sőt, még akkor is vonzó Magyarország, ha vannak ennél is vonzóbb úticélok. Miközben a terrorcselekmények, erőszakok, gyilkosságok már ma is a valóság.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Ha nem leszünk az usa szövetségesei és megszűnik a google, microsoft elérésünk, akkor tényleg az lesz a legnagyobb problémája az embereknek, hogy nem tudnak totp-t generálni az ügyfélkapu belépésükhöz és csak dáp-pal tudnak belépni, vagy törlőkód után esetleg be kell menjenek a kormányablakba...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Galileo_(satellite_navigation)

Galileo is a global navigation satellite system (GNSS) created by the European Union through the European Space Agency (ESA) and operated by the European Union Agency for the Space Programme (EUSPA).[6] It is headquartered in Prague, Czechia,[7] with two ground operations centres in Oberpfaffenhofen, Germany (mostly responsible for the control of the satellites), and in Fucino, Italy, (mostly responsible for providing the navigation data).[8] The €10 billion project went live in 2016.[5][9][10] It is named after the Italian astronomer Galileo Galilei.

"...

Számos modern okostelefon támogatja a GPS, GLONASS, Galileo és BeiDou műholdas helymeghatározó rendszereket, ami pontos és megbízható navigációt tesz lehetővé világszerte. Az alábbiakban néhány ilyen készüléket sorolok fel:

  • Apple iPhone 12 és újabb modellek
  • Samsung Galaxy S21 és újabb modellek
  • Huawei P40 és újabb modellek
  • Xiaomi Mi 10 és újabb modellek
  • OnePlus 8 és újabb modellek

Ezek a készülékek mind a négy fő globális navigációs műholdrendszer jeleit képesek fogadni, biztosítva ezzel a pontos helymeghatározást. A pontos támogatás azonban modelltől és régiótól függően eltérhet, ezért vásárlás előtt érdemes ellenőrizni a gyártó hivatalos specifikációit..."

"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Szerkesztve: 2025. 01. 18., szo – 12:19

Úr Isten! Mindmeghalunk!

Szerkesztve: 2025. 01. 18., szo – 14:08

Lehet, hogy a totp.app is Tóni kezében van és 8 milláért árulja a NAV-nak? Szerintem vagy akciós, vagy kevesen használják.

8 milla igen csekély ár egy állami domain-ért.

Nyilván korrupció, de én 100 misi alatt nem adnám.