Az egyik legfőbb kedvencem a Supertramp együttes. Az együttes két vezetője Rick Davies és Roger Hogdson. A rajongók nagy bánatára Roger később kivált az együttesből. Hasonlóan több más együtteshez az énekli a számot, aki szerezte a zenét. Vagy legalábbis a nagyobb részét. Több olyan számuk is van, ami nekem borzasztóan tetszik (a magyarok külön kategória).
Talán mind közül ez foglalja el az első helyet (Rick Davies szerzeménye):
Goodbye Stranger - Ez pedig a zene: Goodbye Stranger
A végén hallható gitárszólót sokan próbálták előadni, akár a saját változatukban, de csak keveseknek sikerült olyan szinten, ahogy azt Roger Hogdson tette.
Mivel elfogult vagyok, ezért szerintem ott van valahol a világ 10 legjobbja között. Sokak sajnálatára, én is köztük vagyok, a szám végén lekeverték a szólót pedig jól hallhatóan még folytatódik. Kár. Sosem tudjuk meg mi lett volna még utána.
Az albumról - amelyen megjelent, sőt az együttesről is - később még fogok írni. Szerintem az is érdekes.
- OnlyZaenae blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
A Breakfast in America albumon levő sorrend alapján:
Logical song
Take the long way home
Child of vision
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valóban ezek a legjobbak közé tartoznak. Sőt, én még az Oh, Darling című számot is hozzájuzk sorolnám. Egyébként úgy emlékszem, mintha az albumot a világ 20 legjobbja közé sorolták volna. Az album borítója is nagy sikert aratott.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van amikor a feldolgozás jobban sikerül mint az eredeti zene. Ez a ritkább eset, de akkor legyen itt egy példa rá. Egyfajta himnusznak is tekinthetjuk, vagy akár alap headbang műnek. Az együttes más számokkal is aratott sikert, de szerintem ez volt a legjobb tőlük.
Még egy adalék. Megpróbálta Britney Spears a feldolgozás feldolgozását. Hmmm... Nem sikerült.
Még annyit teszek hozzá, a cím maga egy hitvallás.
Joan Jett & the Blackhearts - I Love Rock 'N Roll (Official Video)
Álljon itt az eredeti is a becsület kedvéért: Arrows, I Love Rock N Roll, Alan Merrill Azért ez sem rossz.
Aki pedig színesben szeretné látni a rock egyik királynőjét annak itt segítek: Joan Jett & the Blackhearts - I Hate Myself for Loving You (Official Video)
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ünnep ez a nap a blog olvasói számára. Két bejegyzés is mára!
Hétfőn mikor elkezditek a munkát, és azt látjátok, hogy megint valami idióta hibajegy esett be hozzátok, jusson eszetekbe a kedvenc menedzseretek mondása:
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
The customer is always right in matters of taste.
Hibajegy lezarva ——> wontfix
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Humor a zenében. Ez talán egy külön alkategória azon belül külön alfejezetekkel.
Itt van rögtön egy példa, ráadásul magyar vonatkozása is van. A komolyzene is hozhat jókedvet :)
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hamár humor :)
Egy igazi nagyágyú, és ismét nem szabadulunk a magyaroktól.
Victor Borge-Hungarian Rhapsody No. 2 Tőle még mutatok később egyéb remekműveket.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jöjjön egy hazai nagyágyú. Szintén paródia, de másféleképpen.
Két érdekes részlet forrása is megtalálható a kommentekben.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Legyen egy kis komolytalan komolyzene. Csak úgy ellensúlyképpen a pop-rock irányzattal szemben. Az elmaradhatatlan (egyelőre) magyar vonatkozással.
Ja, és még valami. Aki nem tud dánul, annak javaslom, hogy kapcsolja be az olasz>>angol feliratozást.
Victor Borge & Michala Petri 1989 (Michala nyilatkozata: "She called that by far the hardest challenge of her professional career.". Én elhiszem neki.)
Wikipedia: Michala Petri
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az alábbi videóban elmagyaráznak egy nagyon fontos különbséget. Tessék figyelni!
CHRISTOPHE GODIN explains the difference between a jazz guitarist and a rock guitarist
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon nagy kedvencem a Creedence Clearwater Revival. Az együttes motorja, vezéralakja John Fogerty, a számok túlnyomó részét ő szerezte. Amelyik sikert aratott az kizárólag az övé. Az USA első számú zenekara volt 1969/1970-ben. Remekbeszabott zenéikkel hatalmas rajongótábort szereztek szerte a világon. Úgy nevezett tribute zenekarok alakultak mindenfelé, akik az ő számaikat adták elő. Fogerty nevéhez köthető a swamp rock, bár ebben kevés követőt találtak. Főként a rock, a blues és a country világában jeleskedett. Sajnos olyan erős ellentétek alakultak ki Fogerty és a zenekar többi tagja között, hogy nagyjából 5 éves működés után feloszlottak. A zenéjük azonban máig népszerű. Később még írok róluk, azonban most álljon itt csak egyetlen szám tőlük.
Sweet Hitch-Hiker - Creedence Clearwater Revival
Jó kis lendületes zene.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagy fejezet a One hit wonder számok világa. Olyan zenék amik előadói ezzel az eggyel arattak sikert. Itt van például a Wild Cherry zenekar. Az MTV-n volt egy sorozat ami zenei érdekességekkel foglalkozott, illetve időnként interjút is készített velük. Rövid részlet belőle: A zenész hátradőlve a nyugágyában, kezében egy kotéllal, a yachtján kezdett mesélni.
"Hát igen. Volt egy számunk."
Volt több is (nem sok sikerrel), de valószínűleg annak az egynek a bevételéből több hajót is vásárolhattak. Mondjuk egyet amin interjút ad, és egy másikat amivel csak hajókázik.
Ez volt az: Wild Cherry - Play That Funky Music
Akkora siker volt, szanaszét a világban sokan előadták és fel is dolgozták. Csak két példa:
Prince Live - Play that funky Music
Play That Funky Music (acoustic cover by Leo Moracchioli)
És még sorolhatnám...
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ki gondolta volna, hogy léteznek magyar one hit wonder előadók is? Persze magyarul egyslágeres csodának hívják. Lesz itt majd pár belőlük is. Beharangozásképpen (ez már németben is hosszú szó lenne?) következzen a Bajtala trió, illetve Bajtala János. Valamint talán a leghíresebb számuk:
Érdekes, hogy készült feldolgozás is ebből Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar által. Esetleg volt még más is? Aki tud róla az írja meg itt.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, volt egy klassz számuk. Többen azt írták róluk, hogy Led Zeppelin epigonok. Akárhogy is van, tényleg jó volt. Ezen felbuzdulva meghallgatam még néhányat, azok már szimpla, közepes, átlagos minőségre sikerültek, szerintem. Ettől még lehetnek jók később. Nem kell őket rögtön elásni, de azért én még várok egy-két évet amíg újra meghallgatom őket.
Szerk.: Úgy érted ők is One hit wonder együttes lesznek?
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem vitatom, hogy szerinted sok jó számuk van. Én igazából talán túl finnyás vagyok, és gondolom a zenei ízlésünk is eltér valamennyire. Esetleg mutathatnál egy-két számot tőlük, hátha azokat én még nem hallottam. Még az is lehet, hogy a véleményem megváltozik. Ez egy blog ahol mindenki megírhatja mit gondol, mi tetszik neki. Nem egy monológnak szántam, hanem vélemények kifejtésére mindenki számára, aki erre szánja el magát. Te is megtetted, kicsit bővítsd ki, akkor még jobban érthető lesz azoknak akik olvassák. Én örömmel venném, és szívesen vennék néhány új dalt ami nekem is tetszik.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rengeteg érdekesnél érdekesebb színfoltja van a zene világának. Talán millió, vagy több. Ezek közül az egyik a Beach Boys.
Az átlagnál dallamosabb zenét játszottak. És persze az átlagnál népszerűbbek is voltak.
Nagyszerű példa (nem a népszerűségre) a The Beach Boys - Kokomo (1988)
Azt hiszem a csúcsot ezzel a számmal érték el: The Beach Boys - Good vibrations
Érdemes elolvasni amit írnak róla: Wikipedia - Good vibrations
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Legyen magyar is! Egy kevéssé ismert, talán mert később a dzsessz felé irányult, bár tehetségesnek tartott előadó: Bontovics Kati.
Tetszik a dal, a zene, és mindig ezt tartom fontosabbnak. Most mégis ami leginkább megragadott az a szövege. Hallgatnék egy kis rock and rollt
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Valljuk be, a Tramp legjobb lemezei, a "Crisis? What Crisis?", a "Crime of the Century", "Even in the Quietest Moments".
(A "Breakfast in America" már csak popzene az előző lemezekhez képest. - Bár én is rengetegszer hallottam már.)
*** Mindjárt kedvet is kaptam az "Even"-hez, mert már régen hallottam. - De most ráirányítottad a figyelmet, ment a CD-játszóba. :)
A Tramp olyan utat futott be, mint a Styx. - A "Paradise Theatre" lemez a pályafutásukban megfelelt a "Reggeli Amerikában" lemeznek. - (Már csak a popos zárása volt az együttes jobb korszakának.)
Imádom a "The Grand Illusion", A "Cornerstone", és a "Pieces of Eight" című lemezeiket. Fantasztikus zenék! (Kedvelési sorrend!)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem sokban tér el a véleményünk. Én a "Breakfast in America" albumot is odasorolom a legjobbak közé. Nem csak én, hanem pl. a Rolling Stones magazin is, hogy tekintélyre való hivatkozással érveljek :) Viccen kívül, valóban kisebb kitérő volt a pop irányába (vagy nem), viszont hihetlen kompozíciókkal és mesteri hangszer használattal ajándékozta meg a nagyközönséget. A Goodbye Stranger mellett, olyan szerzemények szerepelnek rajta, mint a The Logical Song, Oh Darling, Take the Long Way Home és a Child of Vision. Készült belőle egy Deluxe válogatás, ahol kihagytak pár számot az eredeti lemezről, de hozzáadták pl. többek között az Even in the Quietest Moments, a Give a Little Bit és a From Now On számokat. Sajnos lemaradt az It's Raining Again (van egy-két cameo) az egyik legfőbb kedvencem tőlük. Nem ismerem a Styx útját, ott is kivált az együttes egyik fő motorja? A Supertramp esetében Roger Hogdson volt aki szóló karrierbe kezdett. Érdekes, hogy sem ő, sem Rick Davies a másik motor, nem tudott olyan világsikert arató zenével előállni, mint annak előtte mikor együttest alkottak.
Hodgson néhány elszórt rockos számot írt (Had a dream, ha jól emlékszem) és egy igazán fülbemászó és elkeseredett dalt alkotott, más nem nagyon jött össze.
Nevezzük ez utóbbit másodvirágzásnak, szigorúan a szóló pályafutásán belül? Nem tudom, mindenki ítélje meg maga. Nekem nagyon tetszik.
Hungry - Roger Hodgson - Supertramp co-founder, writer and composer
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ma a "Crisis..."-t tettem be előszörre, (régen volt CD-lejátszóban ez is.) -- Hát.., most azt mondom, ez a legjobb lemezük!
:)
És igazad van, nagyon jó lemez a "Reggeli..." is. (A párommal megismerkedésünkkori lemez! - Közös "fétis-zenénk"!) - Hihetetlenül kreatív hangszereléseket hoztak össze Hodgson elképzelései szerint. De én szeretem a szakszi-fújásokat is, az pedig John Helliwell érdeme. És nem jó, ha Hodgson túlzottan érvényesül, elnyomva a helyenkénti progresszívebb hangzásvilágot.
Érződik ez a szólólemezein, azok számomra nagyon poposak. (De kétségtelenül zseniális dalok vannak azokon is.)
- És igaz, a "Reggeli..." utáni albumokon nagyon hiányzik Hodgson "dalt teremtő" ereje. - (Csak annyira, mint a GENESIS-nél Peter Gabriel, - 1975 után. :) - Bár a Genesis Phil Collins-sal azért jobban tudta pótolni a hiányát, mint a Tramp Hodgson-ét, mert azért a "Wind and Wurhering" abszolút kedvenc lemezem tőlük!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Helliwell tényleg nagyszerűen járult hozzá a jobbnál jobb számok előadásához.
Azt gondolom Davies úgyanúgy túlzottan érvényesült, egyenlően erős befolyással bírt mint Hodgson. A progresszív irány pedig inkább köthető utóbbihoz.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ismét egy magyar. Személyes kedvencem: Katona Klári. Tökéletes hang, tökéletes magyarság.
Szerintem legjobb száma a: Vigyél el. Sajna a videó gyenge minőségű, de a zene és a hang így is kiemelkedik belőle.
Sok más dalt énekelt, nagyszerűen adta elő azokat is, szintén nagy sikerrel. Többször választották az év legjobb énekesnőjének, sőt volt, hogy az évtized legjobbjának választották.
Megérdemelten.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van amikor az alkalom szüli a nótát. Itt van az alkalom, péntek van, örüljünk, hogy kezdődik a hétvége. Hétvége!
Ribidibidubadé! :)
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Már elmúlt. (Hétvégén mindig annyi a tennivaló, hogy én már csak a hétfőnek tudok örülni! (Azt mindig igyekszem a legnyugisabbra fogni.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem probléma. A nagy sikerre való tekintettel a héten újból megismétlik a pénteket :)
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Érdekes dolog, hogy van a világon egy dzsessz szám amit talán majdnem mindenki hallott aki a nyugati kultúrában élt (vagy később csapódott oda).
Ez bizony a Weather Report együttes Birdland című száma. Óriási siker volt a zenészek és a hallgatóság körében. Ezzel a zenével mások is Grammy-díjat szereztek maguknak.
Rengetegen játszották, illetve dolgozták fel. Csak egy példa a sok közül: The Manhattan Transfer - Birdland | Live in Munich (1991). Nekem volt valahol egy több mint 10 perces változata, sajnos már nem találom.
Itt hallható egy élő előadás: Weather Report - Birdland (live performance) és egy stúdió változat: Birdland (a jobb minőség kedvéért tettem ide).
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az LGT. Igen a Locomotiv GT. Nagy kedvenc a hazai előadók közül. Rock együttes, de nem csak rock-ot játszottak, hanem valami mást is előadtak. Annyira jók azok, hogy az ember (legalábbis én) nem is próbálta kategorizálni, csak egyszerűen élvezte. Ők nem zenét szereztek, hanem komponáltak. Az egy szinttel feljebb van, úgy gondolom. Ahogy haladtak előre az időben, egyre inkább sokasodtak a progresszív számok. Én a Supertramp-hez hasonlónak látom őket, különösen a komponálás miatt. Talán elég is ennyi laudáció, halljunk valamit.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Vannak érdekes hangkeltő eszközök, a hangszerek. Vannak érdekes hangmoduláló eszközök. Pl. a wah-pedál (lásd Goodbye Stranger), de most másról lesz szó. Az alábbi videóban bemutatásra kerül a talkbox. Természetesen zenével együtt. Ráadásul ez egy 3 perces gyorstalpaló a használatáról. Holnap karácsony lesz, akinek kedve támadt hozzá annak talán még nem késő elszaladni a hangszerboltba. :)
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Remélem a karácsonyfa alatt sok kisebb-nagyobb ajándékot találtatok. Itt egy olyan zene következik ami telis-tele van kisebb-nagyobb gitárfutammal. A Tolcsvayés és a Trió adja elő, Maga a szám dallamos, jó tempójú és szerintem Móricz Mihály az akinek köszönhetjük a riffeket.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Volt egyszer egy Doobie Brothers együttes. Sok nagyszerű zenét kaptunk tőlük pl. "Listen to the music" vagy a "Long train runnin". Volt egy korszakuk amikor Michael McDonald is velük zenélt, persze ez a kapcsolat megmaradt a későbbiekre is. Nekem ami legjobban tetszett ez volt:
The Doobie Brothers - What A Fool Believes
Sokan feldolgozták, köztük talán az egyik legjobb cover band a HSCC (The Hindley Street Country Club): 'WHAT A FOOL BELIEVES' (DOOBIE BROTHERS) cover by HSCC
Érdekes, hogy ezt a számot együtt írta McDonald és Kenny Loggins. Aztán mindkettő elkészítette a saját változatát. Mondanom sem kell, hogy melyik lett világsiker.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Boldog Új Évet!
Legyen itt egy zene ami erről szól, bár kicsit szomorkás, hiszen akkor már az ABBA a szétválás felé tartott.
A világ minden részén rendkívül népszerűek voltak (talán még a Beatles-nél is jobban), Európában, Amerikában és még Japánban is: ABBA IN JAPAN - If It Wasn't For The Nights
Táncolni nem nagyon tudtak, viszont énekelni annál inkább.
Szerk.: Legyen egy-két vidámabb is! Hirtelen ezeket találtam. Lehet javaslatokat írni.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szeretet. Sőt, szerelem. Erről szól talán a legtöbb zene. Érdekes, hogy csak a magyarban létezik a szerelem szó. De, hagyjuk ezt.
Az egyik legjobb dal ami vidám és mégis komoly, erről szól. Szerelem és hűség. Van még sok-sok jelöltem az "egyik legjobb" címre, de most jöjjön ez:
Love Will Keep Us Together - Captain & Tennille | The Midnight Special
Érdekes, hogy nem a szerzője adja elő, így Captain and Tenille aratott vele hihetetlen sikert és bankszámla növekedést. Viszont, van egy változat ahol együtt énekelnek.
Captain Tennille with Neil Sedaka Love will Keep Us Together
A szerző Neil Sedaka sem járt azért rosszul, pláne, hogy sok egyéb szerzeményét adta elő szintén nagy sikerrel. Aki pedig valami (majdnem) rejtett érdekességet kíván vagy keres annak javaslom, hogy figyelje meg jól a duettben 2:00-kor a háttérben látható gitárost. Állandó kisérője volt Sedaka-nak. Mindig ugyanazt és ugyanúgy kellett pengetnie.
De, egyszer az életben megmutathatta, hogy azért ő is valaki és egy szép kis riffet, futamot rittyentett a gitárjával. Itt látható.
Neil Sedaka - Let The Music Take You - Legends In Concert (természetesen nem az egész koncertet látod, a lejátszás a szám kezdetés indul)
Szóval sok "egyik legjobb" szám van, pl. Katona Klári és még sokan mások ott vannak az élmezőnyben.
Akinek kedve van hozzá, az írja meg az egyiket az ő legjobbjai közül.
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos már régen meghalt. Billy Preston. Mondanám, hogy igen fiatalon robbant be a zenei életbe ezzel a tánccal :) De, nem volna igaz, mert már 11 évesen duettezett Nat King Cole-lal. Meg azért sem volna igaz, mert a billentyűs hangszerek mágusa volt. Bár tényleg jól táncolt. Nagyszerű számai voltak, köztük egyszerű tingli-tangli zenék is. Azok is jók voltak. Szerintem. Volt olyan zenéje ami a GTA-ban is hallgatható volt (valamelyik az első 4-ből), tudom mert saját fülemmel hallottam. Nem csak tehetséges volt, hanem népszerű is. Még a többi zenész között is. Nevezték ötödik Beatles tagnak, Együtt zenélt (és táncolt!) Mick Jagger-rel. Imádtak vele dolgozni. Fantasztikus tehetségét és humorát is megcsillantotta. Talán ő volt az egyetlen ember aki a XX. században barokk zenét mert komponálni és azt előadni. A kísérőzenészei is nagyszerűek voltak. Maradt még két nagyszerű előadás, a többit úgy is megtaláljátok, ha tetszett nektek. Egy szóló és egy nem szóló. Amikor valakit Eric Clapton konferálja fel az már valami, pláne ha a végén újra. Ez az ember a zenében élt. Szerencsére a zenéje még most él. Ne legyen szomorú vége ennek a posztnak. Jószemű emberek felfedezhetik ebben a klipben Billy-t. A jókezűek meg is írhatják melyik volt :)
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azt hiszem kanadaiak eddig még nem szerepeltek a blogban. Ami viszont inkább lényeges, hogy a Bachman Turner Overdrive együttes letett néhány igazi nagyszerű és világsikert aratott számot az asztalra. Azt hiszem a két legjobb, vagy legalábbis amik nekem legjobban tetszettek közül az első a Bachman Turner Overdrive - You Ain't Seen Nothing Yet.
A másik Bachman Turner Overdrive - Roll On Down The Highway. Két dolog miatt is érdekes. Az egyik, hogy a kamionosok kedvelték nagyon, a másik, hogy a gitárszóló érdekes módon vissza tudja adni, ahogy a rendőrök szirénázva üldözik a dalban szereplőket. Bachman egyébként is nagyszerű zeneszerző és gitáros volt. Ezt bizonyítja több más száma illetve szólója is.Például, korábban játszott a The Guess Who zenekarban, és az ott írt száma, az American women listavezető volt három héten keresztül..
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nos, úgy tűnik nekem, nincs értelme folytatni ezt a blogot. Összesen négy ember szólt hozzá, pedig nagyon széles skálán, rengeteg fantasztikus előadót és zenét idéztem fel.
Talán ez lesz az utolsó bejegyzésem.
Sok ismert és méltán híres híres zenész és énekes vett részt a The Band búcsúkoncertjén az Utolsó valceren. Közepes, fantasztikus és gyenge számok váltogatták egymást, legalábbis az én ízlésem szerint. Martin Scorsese filmet készített belőle, a világ egyik legjobb valaha volt koncertfilmje. Következzen egy válogatás a zenékből.
Következzen a nyitószám (azt hiszem a lemezen zárásként is szerepelt): The Last Waltz Suite: Theme From the Last Waltz (feat. Orchestra)
Levon Helm megmutatja, hogy dobosok is tudnak énekelni: The Band - "Ophelia" (The Last Waltz)
Valaha Bob Dylan kísérőzenekara voltak, így hát eljött ő is: I Shall Be Released - The Band (Ensemble) - The Last Waltz
Richard Manuel mindig jó formában volt: The Shape I'm In - The Band - The Last Waltz
Talán a világ egyik legszebb szomorú dala, ami nem magyar, pedig a név hasonlít. Rick Danko: It Makes No Difference - The Band - The Last Waltz
A világ leghangosabb altatódala. Manuel kezdte el, Van Morrison mikor meghallotta, bejött és leváltotta :) The Band with Van Morrison Tura Lura Lural (That's An Irish Lullaby)
Eric Clapton is örömmel játszott velük (kb. 40-ik másodpercnél érdekes improvizációs váltás van): The Band & Eric Clapton Further On Up The Road The Last Waltz
Robbie Robertson-nak volt még egy utolsó nagy dobása miután feloszlott a zenekar. Sajnos ma már a tagok egyike sem él. Legyen itt megemlékezésként egy utolsó videó, arról az emberről, akiről eddig nem esett szó. Garth Hudson.
Garth Hudson: The Quiet Genius of The Band Passes Away at 87
Még nincs aláírásom.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni