Keresek zenelejátszót androidra, ami telefonon tárolt zenéket (főleg mp3, van 1-2 wma és ogg; de nem hiszem hogy ez kizáró ok lenne, illetve azt a párat lehet konvertálni) offline le tudja játszani.
- Egyszerű, teszi a dolgát amire való.
- Nem kell csili-vilinek lenni, a funkciója legyen meg, és jól és egyértelműen kezelhető legyen.
- Nem kell video se hozzá, animgif háttérnek, link az előadó biography-jára, javaslatok meg semmi egyéb.
- Reklám, idegesítő popup ("give me a rate pleaseeee!", "biztos 80% fölé viszed a hangerőt? megsüketülsz! de tuti?", "próbáld ki a másik appunkat is", stb). Nincs kizárva a fizetős valami egyszeri értelmes áron, a havi X ezer, meg évi 10*X ezer, ráadásul fizesd ki előre viszont nem érdekel.
- Lehet fizikailag folderek szerint, mp3 tag előadó és dalcím szerint is keresni, szűrni, vagy ezekre lejátszást indítani.
- Megjegyzi hogy mit játszott, hol járt a zenében, mik voltak a beállítások (pl. véletlen sorrendű lejátszás) ha bezárom vagy kilövi az android és következő indításnál tud ez az alap lenni.
Jelenleg VLC-t használok, csak az utolsót nem tudja teljesíteni. Így hirtelen ennyi. Van ettől jobb?
Hozzászólások
A foobar2000 kb. tudja (nem minden részlet világos).
:)
Kösz megnézem.
Melyik részlet nem világos? :)
"Sose a gép a hülye."
Pl. az, hogy hol akarsz keresni. Az aktuális lejátszási listában nem lehet keresni, csak az összes fájl között.
Ékezetes karakterek esetén a keresés nagybetűérzékeny. Fájlnévre, elérési útra nem lehet keresni, de lehet böngészni a fájlrendszert.
:)
Felraktam. Így elsőre, K jó! :) Használom pár napig, aztán meglátom.
Fapad, de azt tudja amit kell. És mindez 6MB-ba... Ilyenkor azért látszik, hogy a 80-100MB-os bloatware alkalmazásoknak mekkora része a hasznos kód, és mennyi a bullshit: képek, animációk meg egyéb parasztvakítás.
"Sose a gép a hülye."
Évek óta windowsos géepeimen fb2k-t használok, mobilon is, linuxon deadbeef az ami hasonló filozófiával bír, ott általában azt, de ott egyre kevésbé hallgatok zenét.
Ez sem jegyzi meg, hogy mit játszott és hol járt.
"Sose a gép a hülye."
De.
:)
Hát, mikor reggelre kikillezi az android, és elindítom, akkor utána tiszta lappal indul.
"Sose a gép a hülye."
Android 6-on "kikill"* után emlékszik az időbeli pozícióra, 12-n nem.
* már amennyiben a "kényszerített leállítás" funkció ugyanazt csinálja, amit az Android "kikillje"
:)
Szóval most Android 14... Ott tartunk, hogy megállok a kocsival (BT disconnect, pause-ol a lejátszás) kb. 10 perc után ki van lőve a faszba, és ha elindulok kezdi előlről a zenét.
Kurvára kezd használhatatlan lenni az android.
"Sose a gép a hülye."
Nem vagyok benne biztos, hogy nem valami egyedi baromság. Évek óta stabilan megy a telefonomon a Pulsar, és valahányszor az autó leállításakor megáll, akár napokkal később is csont nélkül tudja folytatni ott, ahol abbahagyta.
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
Szerintem vendor "optimalizálás":
https://dontkillmyapp.com/
YT music vagy épp a Spotify nem csinál ilyeneket - ez utóbbival a desktop-on is tudom folytatni a zenehallgatást. Te mit használsz zenehallgatásra? Egyébként az alkalmazásnak erősen illene az állapotát menteni, illetve ha ilyen, akkor célszerű kivétellistára rakni, hogy explicit meg legyen tiltva az OS-nek, hogy akkumulátorkímélés miatt kihajítsa a fenébe.
milyen szép is az, hogyha a zenelejatszo play/pause állapotát is ki kell menteni felhőbe, mert annyira gyatra a telefonon barmifele adat lokális mentése.
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Nem kell a felhőbe mentenie, csak a leállítást kell megfelelően kezelnie, és helyben lerakni, hogy hol járt... Ja, hogy a leállítás kezelése pirinyót változott, mióta az alkalmazás alapjait összelapátolta a fejlesztője...?
A streaming esetében meg kifejezetten kényelmes, hogy hazaérek, desktop indít, spotify indít, és egy kattintással már ott szól a zene, nem a telefonomon... De akár a telefonról is át tudom adni a lejátszást a desktopra, amin fut a bejelentkezett spotify...
Nekem nem, AIMP-et használok.
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
Android 12 esetén is ott folytatja a fb2000, ahol tartottam. Akár hetek után is. Itt valami fogyasztás optimalizálási dolog lesz vagy valami beállítás. Mindig is tudta ezt. Bt esetén is folytatja.
Nem a program a hibás, hogy valami el van állítva neked.
Itt a hiba. Nekem nem lövi ki 10 perc után. De ha én le is állítom, emlékszik, hol tartottam úgy is. Valami más oka lehet, nem a lejátszó hibája, különben nekem sem menne ez.
Nem kellett volna Pixelt venni :)
De az tuti, hogy nem OnePlus/oppo/realme Color/kevésbé ColorOs :)
Ezt kinek mondod, hogy Pixel? Nekem nem az van. Vagy a témanyitónak van Pixel?
Vagy csak gány az alkalmazás, és nem menti el az állapotát, amikor kirúgja az OS... Lehet, hogy azért, mert 1234 verzióval korábbi fosh-ra készült...
De miért rúgja ki az OS?
"Sose a gép a hülye."
Bármiért. Nálam anno egy beadandóként írt shellscript sem kapott elégségesnél jobb érdemjegyet, ha a trap nem volt (jól) használva... Oké, ha -9 valamiért, akkor menjen a 3.14-be az app, de nagyon minimális az esélye annak, hoyg egy háttérbe rakott alkalmazás ilyen módon (jelleggel kilőve) végezze.
Egyetértek, egyre használhatatlanabb, lekorlátozottabb, primitívebb a rendszer, meg az appok is. Ma már az Android is ugyanaz a fos, mint az iOS, semmivel nem jobb már sajnos. Zenelejátszok is gagyik, vagy a UI kreténség, vagy a funkciók korlátozottak, pl. nem elég jó a random lejátszás, nem támogat olyan alap formátumokat, mint az Opus, FLAC, stb..
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
https://en.wikipedia.org/wiki/Enshittification
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Egyáltalán nem. Teljesen elment használhatatlan irányba az android. Ugyanúgy be vagy korlátozva, mint IOS-en, és ezek a kikapcsolhatatlan optimalizálás, killezés funkciók, na meg a nem használt alkalmazások önkényes letiltása meg jogosultság elvétele a sírba tesz.
Pl. van az életmentő app: https://www.mentok.hu/ha-baj-van/eletmento-app/
A párom feltette a telefonjára. (Csak röviden: azért jó, mert kitöltöd az adataidat, és úgy tudsz segélyhívást indítani, hogy mindent látnak rólad, a pozíciódat is.) Na most nyilván nem nyitogatod meg minden nap... Csak ha kell legyen. Az android meg teljesen önkényesen egy idő után elveszi tőle a hívás, helymeghatározás és minden egyéb jogosultságot, tehát ha vészhelyzet van és használni szeretnéd, akkor leszel szíves bemenni az alkalmazás beállításaiba, és engedélyezni neki minden hozzáférést ÚJRA, egyenként. Agyfasz.
Totálisan hülyének nézik a usert. Nekem ne killezzen semmit, ne optimalizáljon semmit, ne állítsa át magától, ne vegyen el jogosultságot és semmit ne csináljon, amit nem kértem. Leszarom hogy szerinte felesleges, azt is ha nem nyitok meg egy appot 6 hónapig, azt is ha egy app megeszi az akku 20%-át.
Az android 5 vagy 6 volt a legjobb. Már mindent tudott amit kellett, de meg nem volt annyira bezárva. Azóta teljes lejtmenet.
"Sose a gép a hülye."
Amíg nincs olyan speciálisan igényelhető/kiosztható jog/képesség, hogy adott alkalmazástól márpedig nem vonható meg az x, y, z jog, addig ez az alkalmazás bizony problémás lesz. Ellenben csillió+1 egyéb alkalmazás emelt szintű(!) jogosultságai nem fognak ott tátongani esetleg támadhatóan. Ahogy egy rendes hálózatos bejelentkezésnél is ha x ideig nem jelentkezik be a mancika user (jelszava lejárt már y ideje), akkor illendően letiltásra kerül a fiókja - a legkisebb jogosultság elvéből adódóan: amit sokáig nem használnak, az esélyes, hogy nem kell.
A felhasználók nem a akkuzabbanto.apk -t akarják, hanem az átlagos használatnál elvárható akkuidőt. Az, hogy _neked_ mindegy, az a te véleményed, nagyon nem érdemes extrapolálni a felhasználók többségére.
Az a baj, hogy simán figyelmen kívül hagyja, amit én beállítottam. Van ez az Alkalmazkodó Akkumultátor funkció, ami automatikusan korlátozhatja egyes alkalmazások esetén, hogy mennyi ideig futhatnak a háttérben. Ezt megakadályozandó ez a funkció nálam ki van kapcsolva, mégis rendszeresen látom, hogy alkalmazások kerültek a korlátozott listára, és ezek az alkalmazások csak pár percig futnak a háttérben. Olyan alkalmazások is, amiket gyakorlatilag minden nap használok, meg olyanok is, amiket csak ritkán indítok el. A fontosabb alkalmazásoknál beállítottam, hogy "Korlátlan" legyen az akkumulátorhasználat, de ezt sem veszi figyelembe.
"Ahogy egy rendes hálózatos bejelentkezésnél is ha x ideig nem jelentkezik be a mancika user (jelszava lejárt már y ideje), akkor illendően letiltásra kerül a fiókja"
Elfelejtesz egy lényeges különbséget:
- A hálózat ahol ez megtörténik az nem az enyém és nem "mancika user"-é. Akié a hálózat az dönt a szabályokról.
- A telefon az viszont mindenkinek a saját tulajdona, de google diktátor elbitorolja a döntési jogokat!!!
A biztonság, a fölöslegesen nyitott kapuk bezárása, és még sorolhatnám... Te, amikor felhasználóként azt mondtad, hogy Androidot kérsz,akkor elfogadtad annak a működését, szabályait. Ahogy a cégvezetés is elfogadja, hogy a hálózatának a biztonsági beállításaiban mik az elvárt és javasolt elemek. Normális helyen a cégtulajdonosnak sima usere van, nem kap root/admin/sysdba/stb jogot mindenhez is.
Döntési jogod megvan: használod vagy sem, illetve a beállítások kapcsán jelenthetsz be hibás működést, ha úgy gondolod, hogy az, amit tapasztalsz, az hiba.
Itt kurvára nem erről van szó.
Itt arról van szó, hogy egyszer valamit beállítottál, amit itt az OS önkényesen felülbírál. Mintha a tűzfal gondolna egyet, és bezárna egy nyitott portot, mert már hetek óta senki nem csatlakozott ehhez a szolgáltatáshoz. Vagy a levelezőkliens nem szinkronizálná többé a mailboxodat, mert van egy csomó olvasatlan emailed, úgyse olvasod.
"Sose a gép a hülye."
Nem értelek zeller!
Most azt komolyan gondolod, hogy az a biztonságos, ha google diktátor letiltja az Országos Mentőszolgálat segélykérő appját???
És az a te biztonságod, hogy a felhasználó nem hogy állítani, de még csak megnézni sem tudja, hogy melyik app használhat internetet????
"Döntési jogod megvan: használod vagy sem, illetve a beállítások kapcsán jelenthetsz be hibás működést, ha úgy gondolod, hogy az, amit tapasztalsz, az hiba." Ez most vicc???
Szerencsére van egy harmadik választásom is: Itt és hasonló helyeken leírom, hogy az amit a google csinál, az nem jó, az diktatúrához vezet, és reménykedem abban, hogy minél többen észreveszik, hogy baj van.
Egy 123456. alkalmazásnak szeretnél olyan kivételt, hogy soha ne vegye el tőle az emelt szintű jogosultságokat az OS, akkor is, ha egyszer volt használva, és azóta sem. Hogy van-e ilyenre lehetőség vagy sem, az jó kérdés - tedd fel az alkalmazás fejlesztőinek ezt a kérdést. Az OS szempontjából ez is egy a sok alkalmazás közül, ezt kell megértened, és ez egy corner-case, hogy van olyan alkalmazás, aminek a rendeltetésszerű használatában problémát jelent a nem használt jogok elvétele - tudod: a legkisebb jogosultság elve. Amit nem használ az user, annak jogokra sincs szüksége.
De ilyen NINCS, hogy megadsz egy jogosultságot, amit aztán elvesz!
"Sose a gép a hülye."
Amikor felrakod, illetve elindítod, akkor megadod a jogosultságot, és ha nem használod, akkor jogosan veszi el.
Az OS futtassa azt, amit a felhasználó akar. Szerintem a felhasználók 100%a így van ezzel. Ha nem akarja valaki az akkuzabáló.apk-t, akkor törölje le. De ha én azt akarom, akkor hadd futtassam már annyit amennyit én akarom.
"Sose a gép a hülye."
Jól írtad: szerinted. Szerintem meg csak és kizárólag az az alkalmazás futhasson a háttérben,a minek én explicit megengedem.
Explicit megengedném, ha tudnám. De nem tudom.
"Sose a gép a hülye."
Gyártó/Android verzió függő lehet, nekem eddig több gyártó/Android verzió kombinációban sikerült megtalálni...
valahol ott kezdődött igazán a lejtmenet, amikor elkezdtek a tárhellyel gecizni.
Egyik alkalmazás nem lathatta a másik könyvtárát (pl. felvettél egy videót sd kártyára, és már nem tudtad szerkeszteni, mert a szerkesztő alkalmazásnak nincs joga).
Meg mindenki úgy tekint a mobilokra, hogy onnan mindent *vinni* kell, így minden alkalmazásnak cloudja van, és a mobilon nincs semmi.
Szarazegész. Tényleg android 6-7 körül volt a csúcspont. Lassan opensource is eljuthatna odáig, az megiscsak valami 5 év fejlesztés volt mindössze...
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
"Egyik alkalmazás nem lathatta a másik könyvtárát (pl. felvettél egy videót sd kártyára, és már nem tudtad szerkeszteni, mert a szerkesztő alkalmazásnak nincs joga)."
Nagyon helyesen. Egy randomfosch játéknak baromira nem kell látnia a családi fotókat pl. úgyhogy "az alkalmazások alapvetően csak a saját lomjaikat érhetik el" elv teljesen korrekt. Pont azért, hogy egy "mindent a felhőbe" alkalmazásnak lehetőleg minél kevesebb esélye legyen olyan tartalmakat is kivinni az eszközről,a mihez semmi köze.
azt, hogy ki milyen alkalmazast tesz fel, az az ő felelőssége.
Nem kell minden fizetős "randomfoscht" feltenni.
Valahogy linuxon felnőttnek vagyunk kezelve, itt meg kb. zellernek néznek minket.
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Nem kell mindenkinek minden jogot odaadni. Linuxon sem az van, hogy bárki bármit bárhova felpakolhat, futathat bármit bárhonnan. Egy sima userrel még a ping sem ment, ha nem setuid root vagy cap_net_raw capability nélküli a bináris...
Android alatt _nem_ vagy root, az alkalmazásoknak a szeparációja sokkal jobb, mint Linux alatt, ugyanígy az extra, emelt szintű alkalmazásjogok kidolgozottsága is sokkal jobb.
Itt lehet kikapcsolni: https://support.google.com/android/answer/9431959?hl=en#zippy=%2Cautoma…
Most persze bajban vagyok, mert kipróbálni, hogy tényleg figyelmen kívül hagyja-e, jelentős idő.
Örülök, hogy más is így látja. Nem tudom írtál-e már saját app-ot, de aki fejleszteni akar Androidra, az még sokkal jobban megutálja a google módszereit.
Például a régebbi Androidoknál még volt net hozzáférési engedély. A felhasználó dönthetett, hogy melyik app használhat internetet, és melyik nem. Az újabbakon minden app netezhet. Nem tudod letiltani. Mi az oka ennek? Nehogy letilthasd a google internet hozzáférését!!! Fogalma sem lehet a usernek, hogy melyik app milyen adatot továbbít a készülékből, kivéve ha az app tisztességes naplózást vezet erről.
Ugyanakkor az újabb Androidoknál megszűnt a lehetőség arra, hogy egy app a háttérben is kommunikálhasson a neten. Teszi ezt a google az akku élettartamra történő álságos hivatkozással. Egy app ugyanis csak akkor tud netet használni, ha a képernyőt is bekapcsolva tartja. Ha engedi elsötétülni, akkor a net megszakad. Ha tehát pl. a telefonomat otthon a wifin keresztül akarom a PC-ről kezelni, akkor a teljes időre bekapcsolva kell tartani annak kijelzőjét is, vagyis többet fog fogyasztani. Ugyanez a helyzet, ha neten történő hívást akar fogadni egy app. A fogadó oldalnak folyamatosan bekapcsolt képernyővel kell várnia a hívást. Ez a google féle akku fogyasztás csökkentés!!!
A google visszaél a piaci erőfölényével, és elnyomja a fejlesztőket. Megnehezíti, hogy bárki versenyképes kommunikációs appot csinálhasson, kikényszerítve hogy minden csak rajta keresztül történhessen.
Egyébként ez nekem működik Adroid-14 alatt is: https://hup.hu/comment/3003879#comment-3003879
"Egy app ugyanis csak akkor tud netet használni, ha a képernyőt is bekapcsolva tartja. Ha engedi elsötétülni, akkor a net megszakad"
Valamit rosszul csinálok, mert a ping is megy, és az irc kliens se lépett ki.
Milyen telefon? Android-??
Nincs usb csatlakozás (nem töltődik), és a ping megy a háttérben már több mint 10 perce megszakítás nélkül? Hol nézed? wifi vagy mobilnet?
Nincs töltőn, és persze, android... jézus(*)...
Elvesztegettem húsz percet az életemből és megbántam. Igazad van, szarazandroid.
Wifi (nem, nem esett ki a kliens közben):
A mobilnetet hibába pingetem - nahát - a CGNAT miatt, de a bnc-n látnám, ha leesne az irc kliens. Meg napi szinten használom, akkor szakad meg, amikor talál valahol wifit, és átvált mobilnetről. Vagy amikor vonatozok.
Még vergődtem egy sort, hogy hol tudnék relay logot bekapcsolni (weechat a bnc), közben persze a kliens életben maradt, látszik, hogy jönnek-mennek a csomagok.
De mint említettem, igazad van, szarazandroid.
Na pill, kis türelmet, mire megírtam, csak kilépett, most várok, hogy mennyi idő...
20+ perc után még mindig él. Feladtam. Szarazandroid.
"Ugyanakkor az újabb Androidoknál megszűnt a lehetőség arra, hogy egy app a háttérben is kommunikálhasson a neten. [...] Egy app ugyanis csak akkor tud netet használni, ha a képernyőt is bekapcsolva tartja."
Hmmm... Például a Spotify-nál valamit nagyon benéztek, vagy "valamit tudnak" - mert amikor szól a zene (netet használ, természetesen), akkor a képernyő sötét... De ott van a VoIP cuccom, ami -milyen meglepő- szintén sötét képernyővel, háttérben maradva csap le a neki szánt bejövő hívásra...
"vagy "valamit tudnak" "
Úgy gondolom, nem közvetlenül használják a netet, hanem valamilyen google szolgáltatáson keresztül.
Milyen "szolgáltatás"-ra gondolsz? Sima adat stream jön lefelé...
pl.: andrid.net.http
Majd nézd meg a legújabb Androidot, ott már semmilyen apk-t nem tudsz kézileg feltenni, már Developer funkcióként se elérhető, ha valahogy fel is hekkeled valami külső trükkel, a rendszer észreveszi és x idő után törli. De nem csak az Android, a Windows is egyre ótvarabb. A másik, ami meglep az Andoridban, hogy milyen bloat lett, szörnyű gigabájt RAM-okat meg tud enni, háttértáron is embertelen mennyiséget fogyaszt, elképesztő, megkockáztatom, hogy sikerült bloatabbá híznia, mint az asztali OS-eknek.
Én azt vettem észre, hogy ez egy multis mentalitás, hogy ők jobban tudják mi kell a usernek, és ahogy fent van a rendszerük az eszközödön, úgy tekintik, hogy az eszköz az övék, ők szabják meg, hogy hogyan használhatod, mikor, milyen terjedelemben, mit tehetsz fel rá. Még az adatoknál is úgy tekintenek rá, hogy azok nem a useré, hanem a multié. Ez ellen kéne valami jogi szabály, de az is csak úgy tud működni, ha egy USA, EU, stb. méretű banda ki tudja kényszeríteni.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Ez a "legújabb" pontosan melyik Android?
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
15-öst mutogattak a videón, de most nem találom az előzményeimben.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Aha, tehát láttál valamit valahol, ahol emlékeid szerint nem ment... És ha így van, akkor mi van? Beesik az eső?! A felhasználók mekkora hányada akar randomapk.apk-t felpakolni a telefonjára? Aki akar, az megoldja (van rá lehetőség, de nyakatekert és korlátozott, ez igaz), vagy marad 14-en, vagy veszteségként leírják ezt a kört a gyártók. Majd. Ha jönnek tömegesen a 2024. szeptembertől elérhető (GA) Android 15-tel a készülékek.
"Majd nézd meg a legújabb Androidot, ott már semmilyen apk-t nem tudsz kézileg feltenni"
Ezt már máshol is írta valamelyik jóképességű, és akkor én feltettem egyet, mert kíváncsi voltam, hogy igaz-e. Azt is elbasztam, mert felment a telefonra a rohadék. Hogy én milyen béna vagyok.
Gondolom az zavarta meg a jóképességűeket, hogy a default a "bárhonnan bármit" helyett "csak a play store-ból" lett, és ezt irgalmatlanul nehéz átállítani (nem...).
Ez viszont már rohadt régóta így van - 11-esen biztosan, de rémlik, hogy még 10-es Androidon is engedélyezni kellett az alkalmazást, ha abból akartam telepíteni.
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
Próbáltad már az AIMP-et, a HiByMusic-ot (mondjuk a saját dac-jával)?
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
Megnéztem, van Mac változata is, Silicont is támogatja. Kellemes, nem is kell több. Mindig utáltam azokat a programokat, amelyek mindenképpen metaadatok alapján rendszereztek, és nem voltak képesek mezek módon egy-egy könyvtárból lejátszani. Eddig ez tetszik.
Phonograph. Reklám részét passzolom, megvettem gombokért inkább.
Nem elérhető az új androidra.
"Sose a gép a hülye."
Az érdekes, nekem rajta van. :)
Android 13, novemberi security update-tel.
"Sose a gép a hülye."
Az nem a legújabb. :)
Enyém májusi, lenne újabb, de lusta vagyok telepíteni, mert úgyis csak security javítás.
Ha korábbi verzión ott volt, akkor az OS frissítés nem törli, de az áruház új telepítésként csak olyan verziójú Androidra fogja felajánlani, ami a megcélzott API-szinteken belül van. (2021. novemberi az app, akkor 12-es Android volt még csak...)
"biztos 80% fölé viszed a hangerőt? megsüketülsz! de tuti?" - ezt szerintem nem az app, hanem az Android mondja.
anno MortPlayert használtam.
sub
A freedroidtól szedtem le egy szlovák srác progiját. Egyszerű zenelejátszó a neve 5.18.3 verzió - reklámmentes https://github.com/SimpleMobileTools/Simple-Music-Player
Akkor ideje törölni és átállni a forkjára: Fossify. A szlovák srác eladta egy adattolvaj cégnek.
Most hirtelen kene egy ceget találni, amelyik nem adattolvaj.
A google az? A spotify az?
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
#define adattolvaj
Ha ennyire paranoid valaki, akkor használjon mindenhova külön identitást, amit ott és csak ott használ... Aztán ne zavarodjon bele, hogy hol, milyen identitása van...
Musicolet - ez van használatban.
Oto Music - ezt annyira nem kedveltem meg.
Egy jól megállapított probléma félig megoldott probléma.
- Charles Kettering
pulsar (de a mások által emlegetett Phonograph és Musicolet is jó)
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
BubbleUPnP
Én az n7playert használtam, de amint látom, szétcseszték a felületét. Én nem is emiatt dobtam, mert akkoriban nem volt vele baj, hanem nem tudott a DAC felé közvetlen digitális kimenetet, így a HiByPlayer használom helyette, az kb. tudja azt, amit te keresel, de a UI-ja nem a leglogikusabb. Esetleg AIMP. Sokan dicsérik a Pulsart, azt még nem próbáltam.
“The world runs on Excel spreadsheets.” (Dylan Beattie)
Total Commandernek is van saját lejátszója. Mondjuk elég puruttya, de lehet, h bejön. Nekem tetszik.
FolderPlayer. Kifejezetten olyat kerestem, ami könyvtárrendszerben navigál, mert 40 fölött már csak azt értem.
Poweramp. Fizetős, de jó. Nekem bevált.
AIMP
Megnéztem. Maga az app jó, tetszik. De ezt is killezi az android, bármit csinálok vele. Viszont ez legalább tudja hogy mit játszott és hol járt, ami mondjuk egy folderben ahol van 10db 1,5 órás mix, nem rossz...
"Sose a gép a hülye."
Android 14 -> beállítások -> akkumulátor -> alkalmazások használata a háttérben
Android 14 -> beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások akkumulátor használata -> a te_appod
Ezt megnézted? Engedélyezve van az app?
FDroid-ról a Music Player: https://www.f-droid.org/packages/com.maxfour.music/
4.8MB az egész, folderek alapján is tud lejátszani. Hogy hol járt szám közben, nem tudom, hogy megjegyzi-e ha újraindul, az os-em nem szokta kilőni.
Én szintén VLC-t használok, de megjegyzi a dolgokat. Sőt, indításnál rá is kérdez, hogy folytassa-e az xy lejátszását! Szerintem nézd át a VLC beállításait is, meg állítsd be, hogy az Android ne lőjje ki az app-ot.
Minden szar ki van már kapcsolva ami lehet. Ne optimalizálja az akkut, nem érdekel hogy a háttérben fut, küldhet bármikor értesítést, és minden ami létezik... És 10 perc után ki van lőve.
Jah, és ennek ellenére még bónuszként időnként csak feldobja a szaros android, hogy az XY app nagyon sok akkut eszik, és máris optimalizáljam a rendszert. Leszarom, nem érdekel, azért van 5000mAh-es akksi, meg 8 mag, meg 6GB ram, hogy az a pár kibaszott app amit használni akarok az fusson.
"Sose a gép a hülye."
Az FDroid-ról keress lejátszót, ezekben nem nagyon van reklám.
Ha a telefonod OS-e mindig kilövi, akkor lehet, hogy az Android beépített "optimalizálásán" felül van még gyártó-specifikus ilyesmi (pl a Samsungnak régebben volt, most nem tudom), és ott is kivétel-listára kell tenni.
Alternatív megoldásként olyan lejátszó kell, ami ún. "foreground notification"-t használ, mint pl ez: https://f-droid.org/hu/packages/com.atul.musicplayer/
Realme, elvileg stock android. Amit lehet már kikapcsoltam.
"Sose a gép a hülye."
Nekem OnePlus van, az is szeret kilődözni mindent, de ha van foreground notification, akkor nem gyilkolja ki. Nemrég csináltam egy alkalmazást, ami a giroszkóp adatokat streameli pc-re, és ez kellett hozzá. Cserébe még az "akku optimalizálást" sem kellett bekapcsolnom rá.
Erről gyártónként vannak leírások itt: https://dontkillmyapp.com/ Annak idején azért találtam erre a honlapra, mert a Nokia 6.1-emen minden nem gyári alkalmazást kilőtt a rendszer 20 perc után, értesítés ide vagy oda.
https://www.imgpaste.net/image/S6gKXP
https://www.imgpaste.net/image/S6gSci
Ez foreground notification-nek számít? Simán eltűnik.
"Sose a gép a hülye."
Sajna ennyiből nem tudom megmondani, a forráskódba kellene belenézni. A beállítások között nincs erre utaló dolog?
Nálam a Spotify benn marad mindenféle mókolás nélkül, és az általam korábban említett Music nevű app is (https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=com.maxfour.music).
Amit lehetett, már beállítottam.
És tegnap volt a napja, hogy lejátszás közben is kilőtte az appot...
"Sose a gép a hülye."
Azaz az Oppo indiai leánykája... Kérdés, hogy a firmware milyen rajta, mert... Szóval van olyan import csatorna, ahol nem global vagy EU firmware-rel érkezik, és ilyenkor jöhetnek elő meglepik...
https://sign-el-soft.hu
Ha engedélyezed, akkor a zeneszámokhoz egy táblázatot rendel, ahova külön oszlopokba kigyűjti az mp3 tag, mappa, fájlnév és egyéb fellelhető adatokat. Ezek bármelyikére lehet szűrni.
Kilépéskor megkérdezi, hogy mentse-e a beállításokat. Ha elmented, onnan indul ahol abbahagytad. (akár szám közepén is)
Egy otthoni szerverről vagy VPS-ről is tudsz lejátszani.
Részemről a Musicolet-et javaslom.
"speciel a blockchain igenis hogy jó megoldás, ezért nagy erőkkel keressük hozzá a problémát"
"A picsat, az internet a porno es a macskas kepek tarolorandszere! : HJ"
Az élet ott kezdődik, amikor rájössz, hogy szart sem kell bizonyítanod senkinek
Ha meg akarod nevettetni Istent, készíts tervet!
Az ajánlott lejátszók közül mi az ami működik Android auto-val és tud stream-et is lejátszani?
AIMP
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
Lehet én vagyok a béna, de nem tudtam android auto-ról kezelni.
Te vagy a béna, a feleségem is kenii vágja, pedig ő nem egy nagy app-bajnok
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
Volt olyan alkalmazás ami megjelent az autó kijelzőjén. Ez nem. Lehet a Skodloviban nem olyan okos az android auto.
Szerk.: a Pulsar, ha jól emlékszem.
Azt nem tudom, BMW-n megjelenik az ikonja a többi ikon között és szépen kezelhető, mutatja a covereket is (a vlc-vel ellentétben), még a streameken is
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
Nem hagyott nyugodni. Most lementem a kocsihoz, elsőre nem működött. Eltávolítottam, visszaraktam újra, akkor sem jelent meg. Kikapcsoltam egy rakat alkalmazást, hogy azok ne jelenjenek meg, megint semmi. Utána eltávolítottam megint, visszaraktam és megjelent.
Arra a két-három online rádióra tökéletes lesz, amit hallgatni szoktam.
Köszi!
Remek. Nem tudom mi volt a fennakadás oka, nekem két telefonon is elsőre ment, nagyon szeretjük, mert fullosan konfigolható.
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
van kint egy hevenyészett angolsággal írt figyelmeztetés a google play oldalán, hogy miuival nem feltétlenül játszik jól
poweramp. fizetős, megéri.
VLC:testre szabható.
A VLC furcsán ki-kimaradozik (fade-el) Android autoval, azért váltottam AIMP-re, ami hibátlan.
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség
Évek óta a Vanilla Musicot használom. F-Droidból érhető el.
blackplayert használok (yt music mellett), de az android auto-s folder browsere nem tetszik (nem többszintű, flat), kipróbálom a fent ajánlottakat, thx
egyébként nincs más bajom vele, onnan folytatja a zsebemben lévő telefonról, ahol legutóbb kiszálláskor abbahagyta
Symfonium-ot ajánlanak még. Használom pár hónapja, kevés gondom van vele (hálózatváltáskor lehetne kevesebb kihagyás).
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.zorillasoft.musicfolde…
Reklám meg szarságok ebben is vannak, mint az összes androidos fosban.
-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
Beírod még vagy hússzor ezt az adware-t, vagy elég ennyi? Egyébként az 599Ft-os fizetős verziója reklámmentességet ígér...
Az enyém is androidos, de se nem fos, se nem reklámos. Viszont ingyenes.
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
Fossify Music Player-t hasznalom.
Beszerezheto a play store-rol, f-droid-rol sot az apk githubon is fent van:
https://github.com/FossifyOrg/Music-Player
Eddig nem is neztem, de van ott meg par app ami ilyen jo kis sallang mentes cucc: https://www.fossify.org/apps/
Support Slackware: https://paypal.me/volkerdi
Én a Folder Player-t használom, nekem nagyon bejött.
Ahogy a nevéből is látszik, ez kifejezetten arra van, hogy a könyvtárakat lejátssza.
Ingyenesen is teljesen jó használható.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.folderplayer
Szerk: Ja és nincs benne reklám, meg alkalmazáson belüli vásáslás (fehér holló)
Én is :)
Pedig direkt rákerestem, hogy ajánlotta-e már valaki. De ezek szerint valamit elgépeltem a keresésben.
De legalább jól megreklámozzuk a progit, megérdemli! Nekem nagyon bejön, mivel ősidők óta gyűjtögetett zenegyüjteményem van könyvtárakban, ahol a tag-ek nem mindig tökéletesek.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.poupa.vinylmusicplayer
https://github.com/VinylMusicPlayer/VinylMusicPlayer
Nálam erre a célra a JetAudio+ nevű program bevált. (van free verzió is, de PlayPassal én a plus változatot használom)
Régebben még a Cowon MP3 lejátszói mellé ezt adták (Windowsra), és amikor bekerült a PlayPass alá, adtam neki egy esélyt.
Ami a témaindító bejegyzésben van, azt mind tudja, és PlayPass nélkül azt hiszem egyszeri 2299 forint, de lehet az ingyenes is tud már mindent.
Nagy Péter