Doom kvantumszámítógépen

Mint tudjuk, a Doom mindenen elfut, és most már kvantumszámítógépen is:

https://github.com/Lumorti/Quandoom

Vagyis hát csak futna, mert ehhez 72 000 qubitre és 7 000 logikai qubitre lenne szükség. A jelenlegi legfejlettebb kvantumszámítógép 1180 qubites és 48 logikai qubittel rendelkezik, így tehát még ici-picit odébb van az ezt futtatni is képes hardver.

De emulátorban legalább már kipróbálható (amit direkt ehhez az egy Doom QASM fájlhoz írtak, más programot nem is tud futtatni).

Hozzászólások

S mindig a szörnyek nyernek ( mivel a kvantumok több állapotban vannak egyszerre, így valamelyik állapota biztos elkerüli a golyókat)

Ez inkabb egy egyedi szimulator, a doom pedig szerintem meg mindig klasszikus doom . De ettol fuggetlenul respect, nem trivialis egyik sem.

Az Atom Computing amugy eleg meresz dolgokat tervez, atommag qubitekkel. Kicsit ketlem, hogy van 1000db osszekapcsolt qubitjuk (az IBM-nek van), de majd meglatjuk.

Valoszinuleg igen, de nem lattam kozelebbrol ami benne van. A legtobb klasszikus kod konnyen atultetheto, az OR kapu kicsit maceras, mert az vagy fizikai merest vagy bonyolult aramkort igenyel, igy lassitja a futast. Ezen kivul vannak csak kvantumos aramkori elemek (pontosabban tenzor-muveletek) amitol valoban "kvantum" lesz a kod, de akkor altalaban rengetegszer le kell futtatni a kodot es a mereseket atlagolni/szelektalni hogy hasznos eredmenyt adjon (roviden: egy kvantum algoritmus altalaban egy hasznos veletlenszam-generator).

A videon a qubitek egy az egyben definit fekete-feher pixelek lesznek, igy azt mondanam, hogy klasszikus a szamitas. 

nagy segítség ez a magyar családoknak! ;)

Ha már Dúm, akkor kijött egy másik spéci port is, ami majdnem teljesen tisztán AMD GPU-kon fut, tehát nem csak a 3D-s render, de az egész játék is, egy nagyon kevés indító kódot kivéve.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Nem csak az index.hu szokott ilyet, az összes médiaforrás ilyen lett ma már, hogy nyomják a hülye clickbait-jeiket. YouTube is tele van ezekkel, hogy xy retró rendszer, OS, program futtatása modern gépen, aztán megnyitod, kiderül, hogy semmi ilyenről nincs szó, mert nem futott modern rendszeren, ehelyett emulátort, virtuális gépet, konténert használtak rá, stb..

A másik kedvencem meg azok a videót, amikben fejtegetik, hogy a Pentium 4 mennyire használható most így 2024-ben, erre kihozza, hogy még marginálisan. Közben meg hazugság, mert a legutolsó, 775 foglalatos, Pentium 4-en nézte, aminek semmi köze nincs kb. a nevén meg az architekturális jegyen kívül a 2000-es évek eleji procikkal.

Illetve néhány barom csinál ilyen XP mennyire használható 2024-ben videókat is, ott tömjénezik, hogy milyen használható, közben meg ott szenved vele a videón, hogy aktiválni alig tudja, működő böngészőt vagy valami más releváns szoftvert feltuszakolni, a böngészőben sem nyílnak meg bizonyos oldalak, ja, persze, használható. Aha. Ezeknek mindegy, csak kattintsanak a clickbait-re.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Hat ez kb. indexes click bait stilusura sikeredett.

Ja az, de már így szerepelt az eredeti címben is.

A burgonyanak semmi koze nem volt a Doomhoz, csak elem volt a RPi-nak.

Persze, mi más lehetett volna a krumpli? Egyébként nem RPi volt, hanem TI-84 (de ez lényegtelen részletkérdés, hisz a Doom mindenen is elfut :-D).