Most nyirják ki teljesen a digi mobilt

A Digimobil 1830 helyett 2990 Ft lesz.

Emellett:

A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76,- Ft/percre módosul.
2024. 03. 01-től a „Roaming 1.” díjzónából indított hívások percdíja az alábbiak szerint módosul:

 helyi hívás (a hívásindítás országával azonos országba irányuló) és „Roaming 1.” díjzónán
belüli országokba irányuló hívások díja 5,- Ft/percről 10,- Ft/percre; és

 hívások Magyarországra 4,- Ft/percről 10,- Ft/percre.

Hozzászólások

Szerkesztve: 2024. 01. 30., k – 15:40

Nincs itt semmi látnivaló, várható volt, hogy beolvasztják a Vodafone-ba  One-ba

 

Most csak úgy kíváncsiságból megnéztem:

Vodafone feltöltőkártyás (3000 Ft)

Belföldi percdíj 49 ft/p

Nemzetközi 76 ft/p

 

Telekom feltöltőkártyás 990 Ft

Bel- és külföld 27 ft/p

 

Yettel feltöltőkártyás 2500 Ft

Bel- és külföld 25 ft/p

Aláírás _Franko_ miatt törölve. 
RIP Jákub.
neut @

Vodánál most TUTI100+ néven fut az aktuális mutáció, amiben 100MB adat, 60 perces hétfő délben ingyen beszélgetés és 19ft/perc beszéd van, 25 ft sms-sel. 

És még futnak mellette előző tuti mutációk is, amíg ki nem dobják / át nem váltanak az ügyfelek.

Lehet te valamelyik fallback díjszabást találtad, ahová a maguktál váltani nem hajlandó prepaideseket szokták lerugdosni.

25 ft sms-sel.

Na, nálam konkrétan ez verte ki a biztosítékot. A kurva anyjukat a pénzsóher formájuknak! Az sms konkrétan 0 forintjába kerül az összes szolgáltatónak, mert a hálózathasználati díjat egyszer már beépítették az árakba és már kifizetteték az emberekkel. Ezt minimum büntetni kéne!

Az sms konkrétan 0 forintjába kerül az összes szolgáltatónak

Ez az, ami nem igaz. Ugyanis nem korlátlan a kapacitása a hálózatnak az SMS-ek forgalmazására. Minden egyes elküldött SMS csökkenti az üzemeltetésre fordítható csatornát. Az SMS egy ügyes hack, de egy valójában szar megoldás. Egy olyan csatornára ügyfelektől függő, dinamikus forgalmat terelni, amelyik alapvetően üzemeltetési feladatokra van kitalálva, nem jó dolog.

Ha olcsóbb lenne az SMS, többet küldenének belőle, és kimerítenék az üzemeltetői csatorna korlátait.

És ez úgy tűnik, Magyarország specifikus. Legalábbis errefelé már azt kell keresni, amiben nem végtelen (vagy közel végtelen, 1000+) van egy csomagban.

Tippre mára az SMS forgalom kevesebb, mint pl. 2004-ben volt: a legtöbben felmentek valami chat platformra.

Gyerekek, ne hordjatok már össze ennyi hülyeséget!

valahol azt olvastam azert tartjak direkt dragan az sms-t, mert nagyon korlatozott a savszel ami az alapcsatornaban rendelekzesre all erre, es ha ingyen vagy olcson adnak akkor kiterhelne a sok sms...

Nem tudom, hol olvastad, de ez hazugság! A több sms NEM jelent több forgalmat!

Ugyanis nem korlátlan a kapacitása a hálózatnak az SMS-ek forgalmazására.

Dehogyisnem, konkrétan az!

Na egy kis gyorstalpaló a ma is tanultam valamit rovat jóvoltából:

Ezek a mobil hálózatok úgy működnek, hogy folyamatosan státusz jelző csomagokat küldenek és fogadnak a tornyok a hálózaton, hogy tudják, mely mobilok vannak az adott torony hatósugarában. Ennek fix frekvenciája és fix csomagmérete van, és ez az, amit megfizettetnek veletek, mint hálózathasználati díj. Lásd Short Message Peer to Peer (SMPP) protocol

Namost az sms az NEM külön forgalom, hanem ebben a fix mennyiségű, fix méretű státusz üzenet csomagban maradt még 162 felhasználatlan bájt a végén, oda szuszakolják be. Tehát a forgalom nem fog változni egy jottányit sem, ha egyetlen egy sms-t sem küldesz (mert a státusz üzenetek akkor is mennek, csak épp a PDU body vége csupa nulla lesz), és akkor sem, ha kurva sokat küldesz (mert attól még nem lesz több státuszüzenet a hálózaton, max később érkezik meg egy-egy sms).

Magyarán aki azt hiszi, hogy jogos pénzt kérni sms-ért a hálózathasználati díjon felül, azt alaposan átbaszták, nem is kicsit, hanem nagyon!

mert attól még nem lesz több státuszüzenet a hálózaton, max később érkezik meg egy-egy sms

De hát pont ez a lényeg. Korlátozott számú státuszüzenet megy a hálózaton, azaz egy nap korlátozott számú SMS küldhető el. A max később érkezik meg az SMS ugye azt jelenti, hogy azt később közvetítik, sorba kell rakni, fenn kell tartani a queue szervert ehhez stb.

Azaz ha van mondjuk naponta 100m státuszüzenet, de 200m SMS-t akarnak küldeni a userek, akkor a fele a következő napra csúszik, és a következő napon 100M üzenetet nem fognak tudni elküldeni a 200m-ból, az csúszik még két napot napot stb. Egész egyszerűen korlátos az, hogy egy hálózat X időintervallum alatt mennyi SMS-t tud elküldeni. Az nem opció, hogy késik egy SMS, mert azon késő SMS is foglalja a hálózat kapacitását, cask nem az X napon, hanem az X+1-en.

Az, hogy az üzemeltetési hálózaton van pár byte, amit arra használtak fel, hogy ügyfelek felé szolgáltassanak, az egy tervezési hiba.

hát, csak attól, hogy most unlimited sms lenne a csomagokba, nem biztos, hogy ezen a csatornán hirtelen több üzenet jelenne meg nem? nem azért, mert nem küldenének több sms-t, hanem mert az lte-n lógó telefon nem itt küldi?!

De hát pont ez a lényeg. Korlátozott számú státuszüzenet megy a hálózaton, azaz egy nap korlátozott számú SMS küldhető el. A max később érkezik meg az SMS ugye azt jelenti, hogy azt később közvetítik, sorba kell rakni, fenn kell tartani a queue szervert ehhez stb.

És pont ezért fizettetnek hálózathasználati díjat, hogy az ezt kiszolgáló infrastruktúrát fenntartsák. Ezzel nincs is baj, és mivel fizetsz hálózathasználati díjat, így jogosan várod el, hogy azt a queue szervert használhasd is, hisz fizettél érte.

Az nem opció, hogy késik egy SMS, mert azon késő SMS is foglalja a hálózat kapacitását, cask nem az X napon, hanem az X+1-en.

Ez pontosan így van most is! Karácsony és újév környékén gyakran előfordul úgy is, hogy fizettél az sms-ért!

A baj ott van, hogy amikor pénz kérnek egy sms-ért, akkor tulajdonképpen pontosan ugyanazért a státuszüzenetért, amit egyszer már kiszámláztak és megfizettetek az ügyféllel hálózathasználat cimszó alatt, mégegyszer pénzt kérnek csak épp most sms címszó alatt is, és ez bizony nagyon nem oké! Ezt konkrétan csalásnak hívják!

És csak hogy tisztázzuk, amikor felhívsz valakit, az plusz forgalmat generál, tehát azért jogosan kérnek pénzt. Az sms-re viszont ez nem igaz, mivel az nem generál plusz forgalmat.

Közelítsük meg innen a kérdést: tegyük fel, hogy 76 Ft-jába kerül a szolgáltatóknak egy percnyi beszélgetés (ez a legdrágább végfelhasználói díj, tehát biztos felülbecsültük). Namost ha 8kHz-en mono csatornán és 16 biten rögzítik a hangot (ez a minimum, szóval itt meg alulbecsültük), akkor is ez a 76 forint legalább 8000*60*2 = 960000 bájt továbbítását egészen biztosan fedezi, ami meg 960000/160 = 6000 sms-nek felel meg.

Ebből kifolyólag, a legeltúlzotabb (a költséget felülről, az adatmennyiséget pedig alulról becsült) esetben is egy sms egész biztosan nem kerülhet a szolgáltatónak 76/6000 = 0.0126 forintnál többe!

A 25 forintos ár tehát majdnem kétezerszeres (írd és mondd, 2000x) haszonkulcsot jelent, szóval vissza a kiindulási pontunkra, a pénzsóher kurva anyjukat! De mégegyszer, az alap probléma az, hogy az sms forgalmat egyszer már kiszámlázták hálózathasználati díj címszó alatt, szóval nekik konkrétan 0 forintjukba fáj egy sms!

> 76 Ft-jába kerül a szolgáltatóknak egy percnyi beszélgetés

miert keurlne neki ennyibe? max a felhasznalonak kerul ennyibe, de akkor idiota ha kifizeti :)

> legalább 8000*60*2 = 960000 bájt továbbítását egészen biztosan fedezi

nem pcm-be kuldik a hangot, hanem tomoritve

GSM has used a variety of voice codecs to compress 3.1 kHz audio into between 6.5 and 13 kbps.

raadasul a hang mas csatornam megy, ami ehhez lett meretezve, nem annyira korlatozott mint ahol az sms-t tovabbitjak

ne hasonlits almat kiskacsahoz!

miert keurlne neki ennyibe?

Nem kerül. Direkt eltúloztam és felülről becsültem a költségeket, mint ahogy írtam volt.

GSM has used a variety of voice codecs to compress 3.1 kHz audio

Khm, senki nem használ már GSM-et, és semelyik okostelefon sem tud 3.1kHz-en rögzíteni. Android esetében 8KHz a minimum, iOS esetében meg fixen 44kHz.

De legyen, számoljunk ezzel is egyet, tegyük fel, hogy még mindig GSM éra van, és 6.5 kbps - 13 kbps az átvitt mennyiség. Ennek az átlaga 9750 bit másodpercenként, az egy percben 9750*60/8 = 73125 bájt. Az 457 sms-nyi adat, tehát a szolgáltatók költsége sms-enként ekkor sem haladhatja meg a 76/457 = 0.166 forintot... Még ekkor is százötvenszeres haszonkulcsról beszélnénk, de egy) már nem GSM-et használunk, kettő) akármennyi legyen is egy sms bekerülési költsége, azt egyszer már kiszámlázták és egyszer már megfizetteték hálózathasználati díj címén, szóval a szolgáltatóknak továbbra is konkrétan 0 forintjába kerül!

raadasul a hang mas csatornam megy, ami ehhez lett meretezve, nem annyira korlatozott mint ahol az sms-t tovabbitjak

Pontosan erről beszélek! Az sms egy olyan csatornán megy, amit egyszer már megfizettettek a felhasználókkal! Pontosan ezért csalás és lopás külön pénzt kérni egy sms-ért!

feltöltőkártyás telekom hack, sokan nem ismerték a következő fillérba**ásokat:

1) ha feltöltöd 3000 ft-ért, akkor kapsz 3 napra vagy 100 percet, vagy 1 giga netet
2) havi 190 ft-ért előfizethetsz egy domino fütyi csomagra, ahol 19/9 ft a percdíj
 

bónusz: telekom egyenlegből lehet például parkolást fizetni, vagy pályamatricát, vagy szerencsejátékot, lottót! Tehát feltöltöd 3000 ft-al, majd veszel belőle lottót, amit amúgy is vennél - ha ilyen típus vagy - és kapsz ingyen beszélgetést, internetet. De aki sokat fizet parkolást annak is hasznos lehet!

Ráadásul a telekomnál van Maraton mobilnet! Veszel 4000 ft-ért 5 giga netet és nem jár le a következő hónapban (!!!) hanem addig használod, amíg tart! Nekem a legutóbbi 5 gigabájt nagyjából 10 hónapja tart és még megvan belőle 2 gigabájt!

Másik: telekom szerda! Minden szerda reggel az alkalmazásban bejön valami bónusz. vagy 60 perc beszélgetés, vagy 1 giga net, vagy korlátlan valami. 

Ha ezt összerakod a lefedettséggel, akkor számomra érthetetlen, hogy az ördögbe van még előfizetője a vodának és a jettelnek?? Másik kérdésem: akinek a munkáltató nem fizeti, hogy a bánatba és miért használ előfizetést? (Persze vannak speciális csoportok, mint pl. a futár, aki naponta 50-80 hívást indít) 

Ha ezt összerakod a lefedettséggel, akkor számomra érthetetlen, hogy az ördögbe van még előfizetője a vodának és a jettelnek??

Mert aki nem lottozik, es nem SMS-ben parkol, annak ez nem buli. 3 napra kapsz valamit, oke, es mi van a honap masik 27 napjaval? Meg nem biztos, hogy mindenkinek eleg 10 honapra 3 GB net. Meg ugy altalaban, nem akarok ezzel annyit foglalkozni, hogy nezegessem az appot, melyik nap hasznaljak mobilnetet, mert szerdan van, csutortokon meg nincs. Szerintem ez hulyeseg.

Ha keveset beszelsz, meg keveset netezel, a Yettelnel havi ~3k a fel ora beszed meg 5 giga net, es nem kell matekozni annyit.

Van ez a minimalista életmód

Az sem az idő elbszasat jelenti. Lehet, hogy egy kiszamithato fapad szolgaltatast akarsz amire az egyetlen elvaras, hogy amit hirdetnek az mukodjon amikor hasznalnad 😄. Nem kell extra, nem kell csicsa, csak amire szerzodtetek. De az menjen.

Nekem a legutóbbi 5 gigabájt nagyjából 10 hónapja tart és még megvan belőle 2 gigabájt!

...

Ha ezt összerakod a lefedettséggel, akkor számomra érthetetlen, hogy az ördögbe van még előfizetője a vodának és a jettelnek??

Ebben a hónapban a telefonom mobilhálózatos adathasználata 19 GB volt, a WiFi meg 24 GB. Így van előfizetője másnak is. És nem is olyan sok ez ám.

A Yettel hálózata messze maga mögött hagyta a Telekom és a Vodafone hálózatot is. 5G-ben egyértelműen jobb helyzetben vannak az N78 miatt, ami magasfrekvenciás 5G-t nyújt, ennek megfelelő sebességgel, bőséges 4G sávszélességgel. Érezhetően megnőttek azok a helyek, ahol akár 3--4 sávot is adnak, ráadásul optikai betáplálású toronyról, ezekkel a tényezőkkel az összsebesség kimagasló, ami sok felhasználónál jó egyéni sebességeket nyújt, kevésnél meg magas felhasználói élményt.

 

A Telekom ezzel szemben az alacsonyfrekvenciás 5G-t erölteti, azt is felárért, bennefoglalva meg csak valamilyen korlátlan csomagban.

 

Ráadásul a feltöltőkártya és DIGI mobil mellett adottak még a flották, például Yettel esetében a méltán egyre népszerűbb Kedvező Üzleti Flotta.

TheAdam

Dupla SIM-es a telóm, Yettel és Telekom SIMekkel. Mikor nincs Yettel térerő, vagy képtelen kapcsolódni miután kiléptem az utcára, váltok Telekomra, ami eddig még mindig ment. Amit leírsz nagyon szép, de egy pár éves telefonnal (Galaxy S21) nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom.

Ugyanezt tapasztalom az üzleti telefonokkal, valamint a külső eszközökkel, amikkel mobilnetet lehet megosztani. Például autóval megyek valahová és a gyerek youtube-ozik a hátsó ülésen. Ha voda hálózaton vagyok, akkor 10-15 percenként megszakadozik, lehet hogy 5 másodpercre, lehet hogy 2-3 percre is. Telekom hálózatán megy. Nincs szakadás. Engem nem érdekel milyen frekvencián, milyen leterheltség, milyen kiosztás, mutyi. 

Nekem/nekünk másodlagos volt a digi, szinte kizárólag netre. 1-2 rokon van aki szintén digis, kb. havi 1x azokat hívtam még róla. Ennyi. Viszont 1500-ért, meg a mostani 1800-ért jó a 15/30GB net. 3 SIM van, egyik egy USB stick-be, van hogy 2 hónapig elő se veszem... A másik kettő telefonokba netre. Sose futottam még ki a 15GB-ból normál használat mellett, pedig be van kapcsolva az appokba, hogy mobilneten is synceljenek mindent (kép, videó is), meg ugyanúgy megnyitok youtube-ot is vagy bármit telefonról ha kell.

Viszont majdnem 9000-ért már nem olyan jó ár... Akkor már inkább telekom korlátlan net 3 multisimmel, és tényleg nem kell nézni, mérni semmit.

"Sose a gép a hülye."

A Vodafone Romániában nagyon az utolsó a 3 (néha négynek számolt) szolgáltatóból. Az UPC-t is "lehúzta" magával. Magyarországon még érdemes érte fizetni?

Én Vodánál vagyok, 35 000 forint a havi telefonszámlám, 4 előfizetésre. Korlátlan hívás, korlátlan sms, korlátlan adathasználat mind a 4 sim-re. Az egyedüli korlát a letöltésre van, az 7MBps vagy valami ilyesmi. Azzal még vígan elvagyok mobile hotspot-on. Amíg ezt nem tudja más szolgáltató ennyi pénzért, maradok. 

Mióta van korlátlan adat a vodánál? Mert kb. 1 éve még a legnagyobb red-ben sem volt.

Mit használsz ki ebből? Telefonálsz 1 órát?

Mert zseniális marketinggel anno engem is rá akartak beszélni a red-re, és egyszerűen nem értette meg a nő, hogy a mostani havidíjamban van 100 perc lebeszélhetőség, amit az esetek 90%-ban ki sem használok, sms-t nem küldök, csak elvétve 1-2-t, a nemtudommenyi (de korlátos) adat meg nem ér meg nekem ennyit, mikor ott a digi 30GB 1500-ért.

"Sose a gép a hülye."

Adatra biztosan nem volt kezdetben korlátlan a RED, mert mikor megjelent én is néztem. Aztán mindig mikor lejárt a hűség és beszéltem a kapcsolattartóval, akkor mindig kérdeztem, hogy na és a red-ben van már korlátlan adat? És mindig NEM volt a válasz.

"Sose a gép a hülye."

A legelső olyan Red díjcsomag, ahol a legdrágább változatban már korlátlan net volt, 5.5 éve már nem is értékesíthető, azaz biztosan 6 événél régebbi (Red Infinity). Ez a legeslegelső Red díjcsomag volt.

Lásd a 53-ik oldalt itt: https://multimedia.vodafone.hu/pdf/aszf/20210630Utan/lakossagi/2024/202…

Mindig volt olyan Red, amiben korlátlan net volt.

És legalább 3 éve már a legkisebb Red díjcsomagban is korlátlan net van,  84-ik oldalon meg láthatod, hogy a 2022-ben KIvezetett (azaz legalább 3 éves) Red Free-ben is már korlátlan net volt, az a legolcsóbb Red díjcsomag.

Az utolsó olyan Red, amiben nem volt a legkisebb csomag sem korlátlan, 2020 óta nem is kapható (74-ik oldalon lévő Red csomagok).

Azaz szerintem legalább 6 éve volt olyan Red csomag, ami korlátléan volt, és legalább 4 éve már mindegyik olyan.

Ennyit az átláthatatlan csomagokról.

Gondolom van vodafon magyarország kft-nél egy emeletnyi business meg financial analyst fasz, akinek munkaköri leírás szerint az a dolga h. minket szopasson be a végtelen kombinációnyi (de mind szar) összeállításokkal.

Aztán ezek rotálnak a telekom meg a yettel között pár évente.

Félreértés ne essèk, a gazdájuk a hibás, de ők szolgálják ki ezt a mocskos rendszert a napi munkájukkal.

A 29-ik oldalon lévő Red Free-nél én azt látom, hogy
Havidíjban foglalt egyéb tartalom
Belföldi adatforgalom korlátlan

 

38-ik oldalon lévő Red Free+-nál azt látom, hogy
Havidíjban foglalt egyéb tartalom
Belföldi adatforgalom korlátlan

Azoknál, ahol korlát volt, ott van, hogy 2018 július 1-től nem érhetők el (74-ik oldal). Szóval 5.5 éve már biztosan úgy van, hogy a legolcsóbb Redben is korlátlan az adatforgalom.

Ez a poszt is szépen öregedett akkor...

Azóta is 2990-ért kapom tőlük a havi 15 GB mobilnetet 200 perccel. Csak egy ideje már országos lefedettséggel, nem hébe-hóba.

:wq