Wise díjak, banki költségcsökkentés

Üdv!

Érdekelne, ha valaki használ-e itt wise-ot, milyen díjak merülhetnek fel használat közben. Nézegettem az oldalukat, de maradt bennem egy kérdés. Ha HUF számláról HUF-ra utalnék annak mi a díja?

Illetve kártyás fizetés hogyan megy?

Létezik virtuális kártya is, hogy pl. NFC-s telefonnal lehessen fizetni, vagy mindenképpen kell fizikai kártya amit aztán hozzá tudok adni pl. Google Pay-hez?

 

Az Erste betéti kártyájától akarok megszabadulni, mert lassan ott tartunk, hogy évi 10 rugó.

Ha jól működne, akkor átdobom a gubát wise-ra, erstének meg visszaadom a kártyát. Egyék meg.
A hitelkártya még egyelőre fenntartható költségekkel üzemel, de nem sokat fogok rajta évente szerintem. Ezt is újra kell számolnom majd.

 

Már régebb óta gondolkodom a dolgon, de az apropót most ez a cikk adta.

Hozzászólások

hogy évi 10 rugó.

Hogy rohadjanak meg, volt pofájuk ennyit elkérni, egy egész évre ...

Majd meglesem a 2x éves erste számlám díja mennyit fog emelkedni, mert éves szinten az is hasonló összeg, cserébe semmilyen más költségem nincsen ... (vagy nem vettem eddig észre)

Fedora 41, Thinkpad x280

Egy számláért fizetek ennyit, amihez van 1 valódi és 1 virtuális kártya. Ha jól rémlik talán évi + 3-4e a valódi kártya, de lehet csak akkor ha újat készítenek, ha a régi lejár ... (utána kéne nézzek)  

Más költségem nincsen a számlával kapcsolatban ...

Fedora 41, Thinkpad x280

Jön az éves költség elszámolás hamarosan. Kíváncsi leszek a számokra :)

Sms-t már rég nem fizetek, számlacsomag "kedvezményes", elvileg pár100 forint, de vannak további költségek.
Azért az elég gáz, hogy te fizessél azért, hogy a saját pénzedhez hozzájuss, és ne a bankok játszadozzanak vele korlátlanul.

- Indítsd újra a gépet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Az a baj, hogy szerintem egy valamire való munkáltató furán néz rád ha KP-ban kéred a fizut.

Egyébként nem a virtuális térrel van a bajom, hanem a felek egymáshoz való viszonyával. Én neki adom a pénzem, ő játszik vele. Amikor kell, akkor ne szórakozzunk már a mindenféle díjakkal.

Ez olyan, mintha kölcsönkérném a fűnyíródat és amikor jössz érte, hogy most már neked is kellene, akkor először is vegyél belépőt vagy bérletet, hogy a telkemre bejöhess (bankkártya) és utána visszaadom a fűnyíródat, de csak ha kifizeted a fűnyírókiadási díjamat.

Ja, hogy ezt nem tudtad, vagy beleegyeztél amikor kölcsön adtad nekem. Hát az a te bajod.

Amikor a tiéd romlik el, akkor is mindig az enyémet viszed, természetesen ennek külön díja van. (hitel) És ha előbb vissza akarod hozni nekem, akkor annak is külön díja van. (előtörlesztés)

Ez szimpla uzsora, semmi más.

- Indítsd újra a gépet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Nem kölcsönd adsz a banknak. Hanem odaadod, hogy kezelje a pénzed. Nagyon nem ugyanaz. Neked jó mert mondjuk nem akarok dunyhában tartani, meg ugye kényelmes mert csippantod a kártyádat és kész.

Jah cserébe a bank ezért mindenféle díjat számolhat fel és esetleg játszik is vele.

Erre mondtam, ha nem tetszik a fenti, lehet otthon tartani. Esetleg saját bankot vagy mostmár fintech céget indítani és olcsóbban okosabban megoldani ...

Nincsen ebben semmi uzsora ...

Fedora 41, Thinkpad x280

 Hanem odaadod, hogy kezelje a pénzed. 

fixme, de ugy tudtam ilyenkor a penzemet hasznalja, es nemcsak "ott ul" valahol a penz. kulonben nem lenne akkor nagy gond, ha hirelen mindenki ki akarna venni a penzet.

A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

Nézz utána mi volt pár éve a görögöknél vagy hogy ne kelljen messzire menni mi történt itthon a Postabankkal. Tömegesen elkezdték az emberek kivenni a pénzüket, órákon belül letérdelt az egész és központilag kellett korlátozni ki mikor mennyit vehet fel. A görög példa mivel széleskörű volt, ezért vsz ma is simán megtörténne. Ha csak egy bankot érintene, akkor vsz ma már nem látszana kifelé hogy nem bírja, nagyobb védelem/biztosítás van már mögöttük.

 

Miután nincs semmilyen lekötési idő, azaz a banknak az egyenleg erejéig bármikor rendelkezésedre kell bocsátania a szükséges összeget, ezért a látra szóló kamat sok esetben 0 vagy csak minimális. 

Tehát még mindig ott tartunk, hogy ez nem kölcsön a banknak. Csak ott tartod a pénzed, amiért plusz költésgeket számolhat fel, és ha nagyon jó fej akar lenni akkor talán lekötés nélkül is (látra) adhat valamit. 

Fedora 41, Thinkpad x280

Tehát, akkor szerinted a kamatokat mikor és hogyan is kapom meg

A legtobb bank ho vegen irja jova a folyoszamladon.

sőt mennyi a kamat mértéke ?

Hat altalaban annyi, amennyit a piac diktal. Az magyarok milliardokat tartanak lekotes nelkul, oriasi a penzkinalat, ugyhogy alacsony a kamat.

Mondjuk egy OTP, ami tomve van penzzel, 0.1%-ot fizet, de uj betetre mar ok is adnak vagy 6.5%-ot, ha premium ugyfel vagy. Az IBKR, ahol peldaul nincs akkora keszpenzallomany, mar 7.3% korul fizet forintra.

Amikor a bank leírja hogy prémium, az neki prémium. Hasonlítsd össze az ún. prémium bankszámlákat, bármit. Arról szól, hogy nyúlják le az ügyfelet. (Persze a sima számla is, de a prémium... azon extra prémiumot szednek le a balekról)

Pénzt bankban tartani elég dőreség.

Vagy félreértem a "7,3% körül fizet (neked) a forintra" (látra szólóan) kijelentésed, vagy rossz oldalt linkeltél:

https://www.interactivebrokers.hu/en/pricing/cash-yield-enhancement-hu…

(a valódi ennél alacsonyabb, mivel csak 3M felett ad bármit is)

Várható volt, hogy lesznek ilyan hozzászólások is.

Hány évig érvényes egy kártya? 3?

Legyártják a virtuális kártyát 1772-ért, a normál MasterCardot 8862-ért.

Ugyanennyi az éves kártyadíj 3 éven keresztül, tehát a 2 kártya 3 éve alatt összesen 31902 Ft + a kibocsátási díjak, így összesen:   42536 Ft

Ehhez képest egy Wise kártya 2420 Ft és nincsen éves díja, valamint lejárta után ingyenes a csere. 3 év viszonylatában ez majdnem 2000%
Minél tovább használom, annál jobban megéri, míg Erste esetén fordított a helyzet: minél tovább használom, annál drágább lesz.

- Indítsd újra a gépet! - Az egészet? - Nem, a felét...

jaja. aztan altalban kiderult hogy ilyen tortenetekben az user hulyesege is vastagon benne van. cryptos csoportokban van aki 2-3 misit porget at havonta revo/wise-n, aztan megsincs semmi baja, nemkell semmilyen asztalt vernie. nyilvan sajat szamlarol sajat szamlara utalgat, meg nincs semmi buveszkedes a penzzel

A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!

Én örök életemre ki vagyok tiltva a Wise szolgáltatásaiból. Nem mostam pénzt, nem szegtem meg a terms of servicet, és minden pénzmozgásom korrektül dokumentálva is volt. Hivatalos magyarázat nincs, saját hatáskörben, előzetes figyelmeztetés és indoklás nélkül megtagadhatják a szolgáltatást.

Nem emlékszem már pontosan, de olyan fél év lehetett mire a náluk beragadt pénzt kiutalták nekem. Ehhez kellett a brit pénzügyi ombudsmanhoz leadott panasz is, amig ők el nem kezdték vizsgálni az ügyet, addig a Transferwise support semmit nem csinált, a saját maguk által megadott több hónapos határidőket sem tartották be.

Ha érdekel bővebben leírtam már itt a hupon is néhányszor.

Magnet Banknál mindenféle akció meg időszakos kedvezmény nélkül a számlavezetés annyi, amennyit mondasz rá (becsületkasszás, akár lehet 0 forint is), a bankkártya meg 433 Ft / hónap (dombornyomott MasterCard).
A nem dombornyomott MasterCard pedig csak 231 Ft / hó. (CSILLAG vagy DIAMOND számlacsomagot érdemes nézni, azokban nagyon sok szolgáltatás ingyenes, ami máshol fizetős)

Ha érdekel valamelyik csomag, privátban tudok ajánló-kódot küldeni, és akkor mindketten kapunk 10-10 ezer forintot a számlanyitásért, de nem akarom ide kirakni, mert nem reklámnak szánom; simán csak 13 éve elégedett ügyfelük vagyok.

Nagy Péter

Ha európában használod, akkor gyakorlatilag nincs érdemi különbség. 

Használat:

Dombornyomott kártyák: A kiemelkedő részletek lehetővé teszik, hogy a kártyaadatokat fizikai másolatban rögzítsék, például a régebbi "csúszka" típusú kártyaolvasók esetében. Ezek a kártyák általában nemzetközi használatra is alkalmasabbak.

Sima kártyák: Ezeket általában modern, elektronikus terminálokon használják, ahol a dombornyomott információk nem szükségesek. Gyakran helyi vagy online vásárlásokhoz tervezik őket.

Nagy Péter

A csúszka típusú terminál nem a mágnescsíkos, hanem az, ami egy indigó szerű lapra lemásolja a kártya előlapját.
Magyarországon szinte soha nem is volt ilyen terminál, mire elterjedt itt a bankkártya, már volt mágnescsík rajta.

A Duna Banknak tudom, hogy volt pár ilyen terminálja a 90-es évek elején, egyik ismerősöm magán-gyűjteményében van belőle egy.

Szerk.: A csúszka típusú terminálok ilyenek

Nagy Péter

Nekem pl. amikor Varsóban dolgoztam 2003-2004-ben, a taxisok ilyen vasalóval másolták le a dombornyomott kártya adataiat. Nem volt online rendszerük, offline pedig csak ez működik.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Nem tudom, csúszka alatt mit értünk, de régebben a dombor nyomott kártyákat húzták le úgy, hogy kb valami indigós szarra nyomta rá a nyomatot, és az volt eltéve "letétbe". Én még 2008-2009 környékén találkoztam vele a horvátoknál.

Egyébként rémlik valami (szerintem félreértelmezés), hogy az biztosan credit, illetve pár helyen nem ették régebben az elektronokat (meg az ms megfelelőjüket) akár meglepő helyeken is, pl Shiphol kajáldából rémlik ilyesmi szintén 2010 körülről, és azokból nem volt dombornyomott.

Meg persze itthon az össze bankos tolta a plebsnek, hogy ez a fasza dombornyott, ez biztos mindenhol jó, ez kell mélységű magyarázattal. Talán az elején csak a vip plebsnek adtak belőle, szóval olyan ez, mint a meki, itthon prémium lett :)

pl Shiphol kajáldából rémlik ilyesmi

Hollandiaban (mondjuk Schiphol nem a legjobb pelda) csupan 1-2 eve fogadjak el a boltok a nem holland (Benelux?) beteti (debit) kartyakat, a hitelkartyakat pedig szinten sok helyen nem fogadtak el. Mostmar normalisan lehet hasznalni minden kartyat (a hitelkartyaval lehetnek gondok nehany boltban).

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

tényleg a nemzetközi reptéren hülyéskedünk ezzel?

Azert mondtam, hogy nem jo pelda, mert ahol turistak vannak ott elfogadtak regen is a hitelkartyakat, de szerintem a nem holland (benelux) debit kartyakat nem. A hitelkartyakat pl. a forgalmas (=turistak altal latogatott) bevasarlo utcakban is elfogadtak es hotelekben persze, de a szupermarketekben mar nem.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Nem olyan régesrégen volt az:

Mágnescsík 1960 óta van a kártyákon, azóta "elavult" az imprinter. Ennek ellenére a VISA csak 2020 óta nem fogadja el az imprintelt kártya-nyugtát, a MasterCardnál pedig nem is találkoztam ilyen hivatalos végdátummal.

Ennek egyébként a valóságban kevés jelentősége van, mert MO/TO tranzakciót minden nagy brand támogat, vagyis kártyaszám-lejárat kombinációval bediktálásra megterhelhetőek a kártyák minden egyéb adat ismerete nélkül.

A mágnescsík szintén elavultnak számít, ennek ellenére amerikában néhány éve még teljesen mindennapos volt, nem tudom ez mennyit változott. A MasterCard 2024-től az EU-ban nem fogadja el a mágnescsíkos tranzakciókat, de talán nem véletlen hogy Amerikában nem szűntetik meg ilyen "gyorsan". Az EMV inkább csak európában terjedt el, úgy néz ki hogy Amerika ezt a lépcsőt kihagyta, és a chip&pin inkább csak az NFC miatt lecserélt terminálokkal terjed majd el.

TL;DR: Az embossed kártyának mechanikailag semmi jelentősége. Ellenben egy csomó más paraméternek amit "ajánlati szinten" hozzákapcsolnak, van.

A mágnescsík szintén elavultnak számít, ennek ellenére amerikában néhány éve még teljesen mindennapos volt, nem tudom ez mennyit változott.

Miattuk létezett a contactless magstripe nevű szörnyszülött, érintés nélküli fizetés, de csak track2-t ad át a kártya, mintha lehúztad volna a mágnescsíkot. A Mastercard szerencsére már megköveteli a tiltását.

Sok évvel ezelőtt, amikor még léteztek 'vasalós' terminálok, akkor a dombornyomott kártyák azokkal használhatóak voltak, az indentált kártyák nem. Akkoriban ezt névvel is megkülönböztették, a dombornyomott Eurocard/mastercard volt, az indentált meg a Cirrus/Maestro.

Szép lassan a vasalós rendszerek eltűntek, és általános lett a POS-szal történő fizetés, egy ideig a vasalók megmaradtak backupnak, aztán lassanként kidobták, így technikailag a dombornyomás okafogyottá vált, hagyománytiszteletből maradt jó darabig. Aztán lassan elkezdték feladni (ráadásul az indentálást is, egyre több bank már simán szitanyomással készítteti a kártyákat, szóval külsőre lassan mind egyforma. A kártya típusa többféle lehet, ezeket mostanában már rá is írják (credit, debit, prepaid, de lehet, hogy van még több is) A legnagyobb presztízsű a credit card, mert itt a kártyatulajdonos átmegy egy hitelképesség-vizsgálaton is. A debit mögött van egy bankszámla, a prepaidra meg rá lehet tölteni adott összeget, addig használható, ha elfogy, rá kell ismét tölteni.

A hozzászólások alapján, visszatérve az eredeti témára: kb. éves ~2700 forintért lehet kapni nem dombornyomott, de gyakorlatilag mindenhol elfogadott Mastercard bankkártyát a Magnet Banktól, és éves ~5200 forintért a dombornyomottat, aminek ma már gyakorlatilag nincsen haszna, de jelzi, hogy "Te megengedheted magadnak ezt a luxust".

Nagy Péter

Milyen utalás? 
Nekem eddig pont, hogy olcsónak tűnt.

Diamond csomagban Ingyenes: 

  • Bankon belül saját lakossági számlára korlátlan számú és összegű átutalás
  • Bankon belül idegen számlára NetBankon keresztül 100 000 Ft/tételig korlátlan számú átutalás forintban 

Bankon kívülre meg:

  • 20 000 forint alatt 0,141% (20 000 forintra 28.2 forint)
  • 20 000 és 100 000 forint között 0,538% (100 000 forint elutalása idegen számlára 538 forint) 
  • 100 000 forint és 2 millió forint között meg 0,605% 

(és ebben már benne van a tranzakciós illeték)

Melyik bank ad ennél jobb utalási díjakat (és ott mennyi a havi számlavezetés díja)?

Nagy Péter

  • 100 000 forint és 2 millió forint között meg 0,605% 

Ez amugy rohadt draga.

Melyik bank ad ennél jobb utalási díjakat (és ott mennyi a havi számlavezetés díja)?

Nalam az unicreditnel 0 forint az utalas (tranzakcios illetek ebben mar benen van), nulla forintos szamlavezetessel. Talan annyi feltetel van, hogy legalabb a minimalber beerkezzen minden honapban a szamladra.

Baszki, nem erdekel, mit jelent a mondat, en mar adtam fel utalasi megbizast bankfiokban, papir alapon (mivel az online megbizast nem tudod ugyvednel letetbe tenni) es a hirdetmenyben is benne van, hogy mennyibe kerul, ugyhogy van.

De az abra szerint a szuro mukodik, a szokasos ertetlenkedok fennakadtak rajta.

Ennél a letétbe helyezésnél mi a célja a papírnak?

13 éve én is vettem úgy lakást, hogy ügyvédi letétbe helyeztem a pénzt, ami annyit jelentett, hogy egy ügyvédi letéti számlára utaltam. És amikor az eladó elintézte a szerződésben vállaltakat (banki hitel volt az ingaltanon), utána átutalta az eladónak a pénzt (vagyis azt hiszem a maradékot, mert a hitel összeget azt hiszem a hitelező banknak... de ez már rég volt, nem emlékszem). 

De ehhez nem kellett már akkor sem papír az én utalásomról.

Errol bizony fogalmam sincs, azt csinaltam, amit az ugyvedem mondott. :)

Gyakorlatilag olyan, mintha csekket irtam volna, csak az nalunk nincs, ugye.

szerk: Eszembe jutott, de meghagyom talalos kerdesnek. Semmi illegalis nincs benne, meg csak nem is szurke zonas. Aki rajon, majd a homlokara csap, hogy milyen egyszeru volt. :) (hint: szamit az esemenyek sorrendje)

Akárcsak gelei én is tudom, cáfolni. Fizettem is be, utaltam is, igaz az utalás pénzbe került. De ez az elmúlt két év alatt egyszer fordult elő. Nagyobb tétel(több M) utalás. Azért ez elviselhető. Szerintem.

Egy dolgot tudok mondani amiben nem jó, az a külföldi pénznemben fizetés, vásárlás. Az egyik legrosszabb árfolyamon váltanak. Na erre van a wise kártyám. Ha tudom, hogy kell (ingyen) ráutalok mondjuk egy 100e, és fizetek a freez-elhető virtuális kártyával.

Sok pénzt én se tartanék a wise-on.

Honnan szedjek neked havonta egy minimálbérnyi pénzt utalással érkeztetve a számlára?

Gránit banknál van havi 890 ft-ért díjcsomag, abban is korlátlan az utalás, minden irányba, összehatártól függetlenül. Szerintem az a legjobb ajánlat.

Látod, egy ilyen kis különbség az elvárásokban és mekkora díjkülönbséget okoz! Mindenkinek megvan a testreszabott, saját magának legjobb banki ajánlata, azt kell megkeresni. Nincsen legjobb, nincsen legrosszabb. Csak más embernek való!

Honnan szedjek neked havonta egy minimálbérnyi pénzt utalással érkeztetve a számlára?

Nekem pl. a munkaltatom utalja.

Nincsen legjobb, nincsen legrosszabb. Csak más embernek való!

Nem allitottam, hogy letezik "legjobb", csak annyit, hogy a 0.6%-os utalas picsa draga. Amugy meg fel kell menni valamelyik kalkulator oldalra, es kitolteni a sajat felhasznalasi szokasaid alapjan.

Melyik bank ad ennél jobb utalási díjakat (és ott mennyi a havi számlavezetés díja)?

OTP Smart számlánál például ingyenes a számlavezetés (ha havonta valami minimálbérnél nem sokkal magasabb fizetésjellegű utalás érkezik),
és ott a belföldi forintátutalás díja egységesen 0,2% (asszem max. 6000 Ft). Feltéve, hogy többnyire 20e fölötti összegeket utal az ember, ez ennyiben jobbnak tűnik.
(Azt nem tudom, hogy még kínálják-e ezt a csomagot, és ha igen, ugyanezekkel a feltételekkel. Lusta vagyok megnézni. :P)

Jogos ami írsz, viszont - hozzá nem értőként - bennem az merül fel, milyen védelmed van enném vagy annál a szolgáltatónál.

Itthon engedélyezett banknál van betét védelem valameddig, de ugyan ez szerintem nincs a Wise-nál. Talán a Revolut-nál már van valami, mert az már valahogy bank mostanra, nem csak fintech cég (bár nem itthoni, hanem Litván?).

Én bevallom sose számoltam össze a bank költségeim (nem bonyolítok olyan banki forgalmat, hogy felmerült volna bennem, hogy sok), de ha magas is, akkor sem bízok továbbra sem az ilyen csak online létező, a pénzemet csak elektronikusan kezelő tech cégekbe. Sajna azt sem tudom, minek kellene történnie, hogy megbízzak, és számlát akarjak náluk nyitni. Az, hogy évi 8 ezret (20 EUR...) spórolhatok egy kártyán, nekem nem elég nyomós érv az általam vélt kockázatok felvállalására.

van virtuális kártya (amit simán hozzá tudsz adni a telefonhoz, órához) és kérhetsz fizikai kártyát is, ha van rá igényed - ennek asszem van vmi egyszeri 10EUR körüli díja (ami a postát és fizikai kártyát fedezi)

Köszi!

Ha van virtuális, akkor nem igazán látom értelmét a fizikainak.
Olyankor lenne baj, mint ma, amikor otthon hagyom a telefonom :D (De ez a pénztárcával is előfordul)
Majd a feleségemnek is csinálok egy virtuális kártyát max és akkor ő is tudja használni.

Eddig csak deviza váltásra használtam, de most jobban elkezdett érdekelni a dolog.

- Indítsd újra a gépet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Ha van virtuális, akkor nem igazán látom értelmét a fizikainak.
Olyankor lenne baj, mint ma, amikor otthon hagyom a telefonom :D (De ez a pénztárcával is előfordul)

Jártam már úgy, hogy vacakolt a telefonomon az NFC (de a terminállal is lehet ilyen gond), és kénytelen voltam fizikaival fizetni (pont Wise-kártya volt egyébként). Szóval jól tud az jönni. :)

Én is jártam sokszor, de csak az alsó polcos redmivel. Egy Mi/Xiaomi-val soha nem jártam így, a helyzet ezért elsőre meglepő volt, aztán hozzászoktam. Anno azért vettem, mert betört a másik kijelzője és olcsóbb volt egy másik telefon :D
Azóta csere volt de jó tudni, hogy nem voltam egyedül a furcsaságokkal.

- Indítsd újra a gépet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Én Pixel 6a-val jártam így korábban. Szerencsére végül egy restart megoldotta (lehet, hogy csak a Google Wallet fosta össze magát), de ugye fizetéskor nem álltam neki debugolgatni. :) Azóta nem volt vele gond, úgyhogy annyira nem aggasztó, de akkor és ott jól jött a fizikai kártya.

Évek óta használom, több céggel, illetve a személyes számlám is itt van.

Szerkesztve: 2024. 01. 08., h – 15:29

Ugy emlekszem a Wise-nal kotelezo fizikai kartyat igenyelni (talan a virtualis sem mukodik addig), de nezd meg az oldalukon, lehet azota valtozott ez.

Mostanaban neztem ha nagyobb osszeget akarsz valtani akkor nem mindig a Wise a legolcsobb (viszont ezt a wise oldalan meg is lehet nezni, nem rejtik el ha nem ok jonnek ki elsonek a koltsegek alapjan).

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Ugy emlekszem a Wise-nal kotelezo fizikai kartyat igenyelni (talan a virtualis sem mukodik addig), de nezd meg az oldalukon, lehet azota valtozott ez.

Nem kell, nyáron kellett egy eurós kártya, 5 perc alatt volt egy bankszámla szám, meg egy digitális kártya, megérkezett a szokásos ~2 nap alatt rá a költőpénz, simán használtam. 

EUR backed kártya kellett, eurom volt. Fingom nem volt róla, hogy a gyűjtő számlára lehetne sepa instantot csinálni, de ha lett volna is, egyetlen centet nem fizettem volna érte, kb másfél hétre előre jártam.

(Egyébként szerintem a forrásbank nem is tudott volna SEPA instantot, nem is tudom, van-e magyar bank, aki tudja).

^^^ Ezt mindenki olvassa el, meg tudom erősíteni. Ugyan sikerült "tisztázni magunkat", de tortúra volt.

 

Ha fél évvel ezelőtt nyitod ezt a topikot, én lettem volna a legnagyobb Wise rajongó, mert egyéként nagyon jó a szolgáltatás, és pár éve, amikor hívtam a supportot, volt magyar nyelvű, helyi telefonszám, és tényleg tudott is segíteni, megvárta hogy feltöltsem a dokumentumot amit mondott, megnézte még a hívásban ... stb. Soha nem volt még olyan jó ügyfélélményem pénzintézetnél.

 

Ezzel szemben a mostani "élmény" nagyon éles kontraszt volt. A magyar ügyfélszolgálat megszünt, csak egy angol számon lehet beszélni velük, ahol 1 óra hívásban várakozás után lekezelően elhajtanak.

 

Valutakonverzióhoz, átutalásokhoz, kártyahasználathoz lehet használni a Wise-t, de pénzt tartani rajta nem biztonságos, és kell lennie backup megoldásnak, ha úgy döntenek, hogy akkor most inkább nem juthatsz hozzá a pénzedhez, amíg "nem azonosítanak / vizsgálnak felül".

Sajnos a Revolut nem teljes alternatíva, amióta nem adnak magyar helyi bankszámlaszámot és SWIFT-en keresztül lehet csak forintot utalni.

de pénzt tartani rajta nem biztonságos

En is hallottam a remtorteneteket, biztos vagyok benne hogy lehet igy jarni, de remelem nem velem fog elofordulni. Tartok rajta penzt, mert jo kamatot adnak (nem Ft-ra), "gyanus" forgalom nincs rajta, majdnem mindig csak a sajat szamlaim kozott mozog penz, nagyon ritka ha mashova v. mashonnan jon utalas. Vasarolni szoktam meg vele, de az gondolom nem gyanus.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Először azt hittem, hogy ez valami céges számlacsomag, a dombornyomott MasterCard Business kártyáért fizetek évi 7200 forintot...

Nagy Péter

Ezt csinálom, amit szeretnél. Ket hónapja használom a wise-t , több százmilliót áttoltam , de a váltáson kivül nem volt más díj. Illetve a regisztráció és az egyszeri kártyadíj.

Ez a Huf számláról huf számlára utalás nekem sem világos egészen. Van ennek díja? És azt jól értem, hogy itt van forint iban számla a revoluttal ellentétben?

(Csak kis színes, hogy amúgy Budapesten van az egyik irodájuk.)

Bocs, nagyon béna kérdés asszem, de ez mit jelent a gyakorlatban, hogy csak GIRO-n át?

Ilyesmi működik, hogy külföldi euro számláról tesz rá az ember aurot azt átváltja forintba és a forint utalásait innen intézi kihagyva magyar bankot teljesen? Pl ez Revolutnál ahogy látom nem megy költség mentesen, mert van költsége a forint utalásnak is normál banszámlára és annak is, ha saját forint számlára utalna ki az ember, ha a revolut nem magyar. De lehet csak valahogy belebonyolódtam az egészbe.

Külföldi cím van most nálam. És ha átállítanám a címet magyarra akkor meg asszem a másik oldalon lenne a költség. Szóval kb pont ez a kérdés, hogy lehet e külföldi euro számlától eljutni magyar forint utalásokhoz költség nélkül. pontosabban csak a váltás költségével.

kb pont ez a kérdés, lehet e külföldi euro számlától eljutni magyar forint utalásokhoz költség nélkül. pontosabban csak a váltás költségével.

Nem tudom jol ertelmezem-e a kerdest... A Revolut euros szamladra tudsz utalni ingyen (EU-n belulrol eurot biztosan), a Revoluton belul pedig valthatsz eurot forintra. Azt nem tudom mi tortenik ha Revolutrol utalsz forintot forint celszamlara (ha ez is benne volt a kerdesedben).

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Nem tom pár éve átállítottam a revolut címét és onnantól tudom, hogy van költsége a forint számlára kiutalásnak. És valahogy az volt bennem, hogy amiatt állítottam át, hogy a külföldi normál euro bankszámla és revolut között költségmentesen mozogjon a pénz, de lehet nem is emiatt? :D Lehet csak valamit kérdezgetett ilyen adóország ügyben és ott volt valami ok, ami miatt végül átállítottam? Ugh fogalmam sincs.

1. De amúgy ez miért van, hogy attól függ, hogy van e költsége, amikor a saját forint számlámra akarok pénzt rakni, hogy mi a beállított cím?

2. És akkor azt gondoljuk külföldi euro számla és revolut között nem lenne költség egyik irányba sem, tök mindegy mi a cím?

3. Meg akkor már ebből a cím állítgatásból lehet valami gond? :D

3. Meg akkor már ebből a cím állítgatásból lehet valami gond? :D

En kulfoldon adozom, igy egyertelmuen azt adtam meg a Revolutnak is. Sokaig nem is tudtam, hogy magyar cim eseten "maskepp viselkedik", kesobb tapasztaltam csak mikor a testverem Revolut appjat nezegettem. Nem hiszem, hogy erdemes jatszani a cim allitgatassal, gondolom mint EU-ban levo bank nekik is le kell adni az adohatosagok fele az infokat.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

és te megoldod valahogy, hogy eljuss a forint utalásokig költség nélkül?

Talan 1-2 alkalommal utalok forintot evente es nem nagy osszeget, igy nem erdekel a koltsege.

[szerk.] ha nem cegnek kell utalnod esetleg megkerheted a szemelyt, hogy csinaljon Revolutot.

"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."