Firefox összeomlások

Fórumok

Sziasztok.

Mostanában a firefox sűrűbben produkál omlásokat, majd felajánlja, hogy feltámasztja magát. Egyetlen ellenszert erre úgy találtam, hogy a home könyvtárban töröltem a betárazását neki, majd csupasz indítással megint ment egy ideig.

Egyetlen beépülőt sem telepítettem hozzá. Mégis, mi okozhatja még az összeomlásokat?

Hozzászólások

A FF mindig is ilyen volt. Próbáld elsőnek terminálból indítani, mert akkor oda írni fogja a belső hülyeségeit, és összeomlás előtt látni fogod, hogy hol fájt a hasa. Sokszor annyi a megoldás, hogy új profilt kell vele kezdeni, vagy az about:support fülön Refresh-t nyomni a profilra, ez is törli és újrakezdi. Nyilván a régi profil ilyenkor törlődik, azaz minden beállítás, addon, könyvjelző, skin, plugin, stb.. Kicsit olyan, mint amit most is csinálsz, hogy a home-ban törlöd a mappáját, csak még annál is frissebb lappal kezd.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Eddig én is évekig Firefox Dev Editiont használtam portable módban, a Mozilla oldaláról letöltve a binárist. Mostanában elkezdett összeomlani, de a profiltörlés megoldotta. Általában mikor ilyen furcsaságoakt csinál, a profilra kell először gondolni. Ugyanis mindent SQLite-adatbázisban tárol, ami egy idő után össze tud gányolódni magától, és újra kell kezdeni.

Azt nem garantálom, hogy mindenki problémáját megoldja, mert lehet bugok és libek miatt is összeomlás, de 90+%-ban megoldás szokott lenni.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Ezek a mai böngészők lényegében sandboxolt komplett OS-ek, és ez nem csak magánvélemény, hanem objektíve is állnak annyi kódsorból, és mindenféle olyan funkciót átvesznek (kompozitálás, hardveres gyorsítás, fontkezelés, jogosultságok, stb.), amit korábban az OS látott el. Ezeknek az OS csak egy bootloader már, és önmagukban lettek szutyok OS-ek.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

A 13-as verzió óta az Operából is egy Chrome skin lett, és ugyanaz vonatkozik rá, komplett OS, sok millió kódsor, sandbox, stb.. Az a baj, hogy régi vágású, legacy (még nem OS-ként funkcionáló) böngészővel, ami még nem votl ilyen, azokkal a weboldalak zöme nem fog menni, ráadásul pont a legnépszerűbbek, Google, Facebook, YouTube, Gmail, hasonlók.

Pont ez a csapdája a régi/muzeális gépre milyen OS-t kérdéseknek is. Hiába is javasol az ember OS-t, valami pehelysúlyú Linuxot vagy BSD-t, és így az OS meg az alap toolok pehelysúlyúak is lesznek, és akár még egész tűrhetően is futhatnak, de ahogy beröffen rajta egy modern böngésző, ott beáll a gép mint a szög, mivel nem bírja ezeket a millió kódsoros bloatokat, se elég RAM, proci nyög 100%-on, és ez ellen nincs ellenszer.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Valamit szarul csinálsz... Nekem elsődleges böngészőm, és nem is emlékszek mikor omlott össze utoljára. Pedig van hogy 1+ hónapig megy a gép(csak update után indítom újra), mert vagy ki sem kapcsolom a gépet, vagy hibernálom a laptopot és az asztalit is. Biztos volt 1-2, nem mondom hogy nem, de nem jellemző egyáltalán és már évek óta nem.

"Sose a gép a hülye."

Ments ki a könyjelzőidet és töröld a home-ban a firefox fájljait. Valamelyik sérült lesz. Legalábbis ha nem RAM hiba áll a háttérben.

Egy ideje azt is csináltam, hogy tar-ral tömörítettem az egészet és indítás előtt kirámoltam ramdrájvra, rálinkeltem a júzer könyvtárára a megfelelőt és onnan indítottam. Kikapcs után minden eltűnt, de másnap friss indítással megint ment. Csak ez így unalmas kicsit.

10-féle lény van:
-- aki ismeri a bináris számrendszert,
-- és amelyik nem.

portable edition-t tegyél fel, ha azzal is omlik akkor vmi hw bibi lesz.

Milyen verziója van fent az FF-nek és melyik Debiánt használod?

A hardveres gyorsítás be van kapcsolva? Sok tab van nyitva hagyva a háttérben?

about:crashes

Itt megtalálod az összeomlás jelentéseket, amik gombnyomásra beküldhetők a https://crash-stats.mozilla.org-ra, ahol szépen áttekinthető formában kifejtik a jelentést. A MOZ_CRASH Reason (Sanitized) sorra érdemes elsősorban figyelni.

Bár más OS, nekem azóta csinál ilyeneket, hogy snapből kerül fel (Ubuntu). Töröltem, visszaraktam .deb-ből, és azóta semmi baja.

Én csak ezzel találkoztam élőben. Video lejátszások borulnak össze, 99-ben javítják tudtommal. Logokban vaskosan látszik a nyoma.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Nekem a vscode al akad ossze mostansag. Nemtom mit ganyoltak el. De olyankor a vscode is meghal meg a firefox is. Lefagynak.

Egy ideig terminálból fogom indítani ezt a szutykot. Megnézem, mi a kimenete.. Ha értelmeset találok, majd jelzem itt.

10-féle lény van:
-- aki ismeri a bináris számrendszert,
-- és amelyik nem.

A crashlog is hasznos, de nem váltja ki a terminálból indítást. Ugyanis azt nem fogod látni a crashlogból, hogy az időrendje mi volt a dolgoknak, hol kezdte időbelileg összefosni magát. Terminálkimenetnél látod valós időben, hogy hová kattintottál a böngészőre, és ehhez képest mit mikor kezdett kiírni, hol ment vakvágányra az egész. Természetesen nem garantált, hogy a terminálkimenettől okossabb lesz az ember, mint egy sima crashlogtól, de egy plusz eszköz lehet, amit nem tart sokból kipróbálni.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Memtest első körben. A Firefox viszonylag sok memóriát lefoglalhat, és amennyiben a memóriamodul (vagy az alaplapi foglalat) hibázik, akkor inkább kirúgja saját maga alól a talajt mintsem valami szivárgásra adhasson lehetséges okot.