Proxmox Virtual Environment 7.1

Címkék

Megjelent a Proxmox Virtual Environment 7.1-es kiadása. A fenti videó az újdonságokat foglalja össze az alábbiak szerint:

  • 0:00 New features in Proxmox Virtual Environment 7.1:
  • 0:14 Debian 11.1 "Bullseye" and a Linux kernel 5.13, LXC 4.0, Ceph 16.2.6, QEMU 6.1, and OpenZFS 2.1
  • 0:41 VM wizard with defaults for Windows 11 (q35, OVMF, TPM)
  • 2:15 Latest virtio drivers
  • 2:40 New backup scheduler daemon for flexible scheduling options
  • 3:36 Backup retention
  • 3:52 Protected backups
  • 4:16 Improved TFA: WebAuthn, recovery keys, multiple factors for single account
  • 4:53 New container templates: Fedora, Ubuntu, Alma Linux, Rocky Linux
  • and much more...

Kiadási megjegyzések:

Fórum bejelentés:

Letöltés:

Hozzászólások

Ki csinált már végig 6->7 váltást cephhel?

Eleg regi szal, de ahogy a regi oregek mondatak: az archivum kedveert.

Proxmox 6 to 7 ceph-el sima liba.

Neeeeem... Szopas volt, de lement. Ot gepes cluster.

Alapvetoen a Proxmox wiki alapjan csinaltam. Futtattam a pve6to7-et. Amire nyavajgott, azt megoldottam. Ilyenekbe kotott bele, hogy keves a hely a root teruleten, meg hogy a ceph elavult, meg a mentesek szamanak korlatozasat mar nem fogja ertelmezni. Na ez utobbira mondanam, hogy vegre (es nem hogy hiba).

Elso korben a ceph upgrade-t nyomtam vegig, meg busterrel. (Lehet, es masoknal nem gazos, es lusta dog voltam.) De most megsinaltam. Amikor az lement, utana johetett a cluster tagog frissitese. Ahogy a wikiben meg van irva... 

Nem, sajnos nekem nem ugy ment. Illetve de, ugy, lepesrol lepesre, csak volt benne egy kis kanyar. A szerverekben van alalplapi es plussz gigabites interface is. A upgrade utan, a PCIX-be csatlakozo interface-ek neve gyokeresen megvaltozott. Ennek kovetkezmenye sejtheto: a bond-ok es az Openvswitch-ek nem indultak el. Az volt a szerencsem, igy 200 km tavolsagbol, hogy egy alaplapi interface nativan egy szerver management vlanban van. (megse akkora hulyeseg amit az okosok ajanlgatnak) Ezen keresztul be tudtam lepni az upgrade utani gepekre, es be tudtam allitgatni ujbol a halozati konfigokat.

Minden node-on telepitettem az ifupdown2-t a sima ifupdown helyett. Ezzel, elvileg menet kozben ujra lehet konfiguralni a teljes halozati reszt. bond-ok IP-k, vlanok... Tapasztalatom szerint ez nem teljesen allta meg a helyet. Mar nem tudom pontosan felidezni, de tortent olyan, hogy egy IP ket interface-n is megjelent. Konzolbol nezve!! A GUI szerint viszont jol allt. Szoval, szamomra az derult ki, ha ures interface-ket konfigolsz fel akkor jo, de ha mar volt valami beallitasod, akkor jobb (kenyelmesebb, tisztabb, szarazabb erzes), ha ujrainditod a szervert.

Aztan... Az elso node frissitese utan, ami ugye elhasalt az interface-k atnevezodese miatt, kicsik kapkodossa valt a dolog. Ezert nem eskuszok meg ra, de a PCI-X kartyakon az interface-k sorrendje megfordult. Tehat egy dual kartya eseten, (csak egyszeruen fogalmazva) a server 6-os koraban az also lyuk volt a 0-as, 7-es koraban pedig a felso. Mivel a nativan konfiguralt interface a cluster halom, ezert ujraindulas elott gyakorlatilag leturtam az openvswitch konfigokat, majd amikor feljott a gep, megkerestem melyik if melyik vlanban van, es ujraepitettem a vswitch-et.

Az viszont biztos, hogy tutira egyforman konfuguralt serverekben egyforma halokartyak vannak, de az egyikben az "also lyuk" a 0-as, a masikban a "felso". Na ez is volt egy elmeny.

Osszefoglalva: Szerintem a papirforma siman mukodokepes, megy az upgrade. Bar nem gagyi eszkozokon toltam vegig az upgradet, ennek ellenere voltak erdekes tortenesek az interface-k korul. Gyanitom, a legtobb helyen ilyen szuttoges nem lesz.