Fülhallgató típusok

Fórumok

Az utóbbi években elterjedtek a fülbe dugós fülhallgatók. Nekem még nem volt ilyenem, ennélfogva nincs róla tapasztalatom. Most nézek bluetooth-os fülhallgatókat, de sajnos az összes, amit láttam, fülbe dugós változat, nincs a régi típusú, ahol lazább a dobhártya és a füles membránja közötti akusztikai csatolás.

Kerékpározáshoz kellene, így semmiképp sem volna jó, ha a környezet zajait teljesen kizárnám, hiszen az balesetveszélyes. Ugyanakkor fogalmam sincs, mennyire zárja ki a környezetet egy ilyen fülbedugós cucc, valamint mennyire fárasztja a fület, hogy az a „tampon” órákon át benne van.

Láttatok hagyományos, régi típusú, nem mélyen fülbe dugós, csak éppen fülbe helyezendő bluetooth-os fülhallgatót? Kerékpározáshoz mi lenne a megfelelő, ha a zenét, de a környezet zajait is szeretném hallani?

Hozzászólások

En a felig nyitott, vagy nyitott iranyban nezelodnek es szerintem nem faraszt, ha a harangot jol valasztod ki es rendszeresen tisztitod es fertotlenited. Ezekkel a tipusokkal bedugaskor nincs az az erzes sem hogy az agyad az orrodon jon ki par percig, mert tud mozogni a levego rajta keresztul. Fulbe helyezhetorol nem tudok nyilatkozni, mert zenei hangzasban a bedugos jobb es nekem ez a fontosabb. Kevesebb az elnyelodes, torzitas altalaban, bar konnyebb tulhangositani.

Biciklizéshez ne használj semmilyen fülest! Foglalkozz a forgalommal, ha épp olyan helyen vagy, ahol üres az út, akkor a szép tájjal és felejtsd el a bringázás közben történő zenehallgatást! Életveszélyes a szó szoros értelmében.

Ebben alapvetően igazad van, de tapasztalatom szerint lehet ezt jól csinálni, tehát úgy, hogy hallom a forgalmat és a zenét is. Viszont a zene eltereli a fáradtságról a figyelmem, jobban telik az idő útközben, s azt is megfigyeltem, hogy zenét hallgatva gyorsabban megyek kicsit.

Éppen ezért nem szeretnék zárt fülest, mert azt tényleg veszélyesnek gondolom.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Autóvezetés közben is hallgatnak az emberek zenét. Nem tilos és nem is veszélyes, amennyiben nem üvölt a zene úgy, hogy például nem hallatszik tőle a megkülönböztető jelzés.

Motiváló hatású, stimulálja az agyat, mint a kávé, de nem tereli el a figyelmet, mert nem kell rá koncentrálni, nem gondolkodtat. Pihentet. Nem szoktam nagy hangerőn hallgatni, éppen azért, mert fontos, hogy halljam a környezetem.

Ezekkel a korszerű fülesekkel az a bajom, hogy már nulla hangerőnél is kizárja a környezet zajait, füldugóként viselkedik, s ezt nem szeretném.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

En is probalkoztam ilyesmivel ~10 eve, a Csepel-szigeten a gaton a hosszu-hosszu unalmas sik kilometerekhez jol jott (volna) valami kis plusz, legalabbis azt gondoltam en.

Mar nem emlekszem, pontosan milyen fulest probaltam (valamilyen fulbedugossal), de a szelzaj sokkal erosebb volt, mint gondoltam, igy uvoltetve nem igazan volt elvezheto a produkcio, raadasul sokkal farasztobb, mint a "csend".

A kornyezo autos forgalom szerintem nem para (hallani azt boven), viszont kerekparuton vagy erdoben nagy parasztsag, hogy kisajatitod magadnak az osvenyt, es nem tunik fel peldaul, hogy valaki hatulrol elozne... (volt ilyennel problema maratonokon is, ami aztan tenyleg a non-plusz ultra, egy f*szkalap nagymama-fokozatban porgetett az emelkedon 5kmh sebesseggel, mogotte meg feltorlodtak a hosszutavosok (kozottuk en is), akik legalabb dupla sebesseggel mentek - volna, mert elozni nem lehetett, hiaba kiabaltunk, az arokba meg azert megsem illik belokni. Valami 10 percen keresztul ragadtunk be moge, mire kiszelesedett az osveny es meg lehetett elozni.)

A bringásoknak van válaszuk mindenre.
Lehet "jól csinálni" a pirosozást is, lehet "jól csinálni" a behajtani tilosban haladást, lehet "jól csinálni" a villamos sínen tekerést is, stb.
Nem a te testi épségedet féltjük, mert az a te döntésed, hanem a másik fél lelki épségét. Hidd el, nem való a bringára a füles, max akkor ha az a bringa egy szoba bicikli.

Ha azzal analóg hatást akarsz elérni, akkor szigszalagozz fel egy ghettoblastert a kormányra. Autorádióhoz ugyanis az emberek elenyésző része használ fülest, ezért csak extra zajt ad, amivel maximum elnyomja a környezeti zajokat, ha túl hangosan hallgatják, de a füles ki is zárja őket. Ha jobban visszaemlékszel, akkor az autóban vannak úgynevezett tükrök is, amik miatt kevésbé van egy autós a környezeti zajokra utalva.

Nézem a Wikipédiát, de egyelőre megfelelő angol nevet sem találtam. A nekem nem jó az in-ear típus, de a hagyományosra nem tudom, hogyan keressek. Tegyük hozzá, ha tudnám, akkor sem nagyon lennék előrébb, mert nem nagyon gyártanak ilyet. Jó ez a fogyasztói társadalom, egy bolond százat csinál, nincs választék, mert minden füles fülbe dugós manapság. :(

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

On-Ear és Over-Ear amiket keresel. On-Ear-ből van olyan, ami hangáteresztős (talán open-back a neve) mindkét irányba, tehát a környezeted is hallja, amit hallgatsz.
Ennek ellenére továbbra sem ajánlott fülessel tekerni. Ez nem olyan, mint autóban, itt sokkal közvetlenebbül kerül a füledbe a zene, ami mindenképp kizár a külvilágból nagyon sok mindent és emiatt sokkal balesetveszélyesebb, mint autóban zenét hallgatni.

itt sokkal közvetlenebbül kerül a füledbe a zene

Épp ezt szeretném elkerülni. Hagyományos mp3 és ogg vorbis lejátszóval a zsebemben, régi típusú fülest használva tekertem, s az úgy rendben van, ha nem bömböl a zene, de ahogy írtam is, kerülném a balesetet is, meg a halláskárosodást is. Azért szeretnék bluetooth-t, mert a zsebemtől a fülemig menő vezeték olykor beleakadt a nadrágom gombjába, kitépve a fülemből a fülhallgatót, s az viszont valóban eltereli egy pillanatra a figyelmet, mert váratlanul ér, így az tényleg veszélyes. Meg sérülhet a fülhallgató kábele is.

Most egy Samsung Level U EO-BG920 Bluetooth headset-tel barátkozom épp, de aludnom is kell, holnap folytatom.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Egyik sincs a fején ;)

Egyébként Bt... van egy ajándékba kapott Huawei hangszórónk, amit a mobilomról (2017-es A5) szoktam meghajtani.
Nagyjából a wifi-ével azonos távolságból (3 betonfalon át) is működik. Kivéve, ha a mobil a zsebemben van és az előszobában (kb. két méterre a hangszórótól) leülök, hogy megkössem a cipőmet. Ilyenkor megszakad a BT kapcsolat. :)

Azt vágod, hogy egy szóval sem említette, hogy a Bt sugárzásától fájdulna meg a feje?

Miért kell rögtön támadni, annélkül, hogy először egyáltalán a problémát próbálnád megérteni, már amennyiben volt ilyen célod a nettó trollkodás helyett?
Az fel sem merült esetleg benned, hogy a bluetooth-nál azért a technológiából adódóan apróbb jitterek bejátszanak a továbbításba, hogy hacsak nem tudod pontosan hogy működik 1-1 füles, vagy a szabvány, akkor fogalmad van-e arról, hogyan pufferel, milyen módon zavarják meg a továbbítást az elektromágneses zajok, erre mennyire érzékeny esetleg a rendszer, okoz-e kisebb jittereket, amiket szabad füllel nehéz megmondani, hogy na most ott volt, de attól még pszichésen erősen megterhelő lehet, hogy az agy tudat alatt "foltozza" be ezeket a hibákat, stb.?

Belegondoltál ilyenekbe, vagy csak jól esett ideböfögni, hogy leolthasd fél sorban valódi érvek nélkül?

Elbizonytalanodtam, mert 7.5 % meghibásodási arányt írnak - ez elképesztően magas, bár alacsony mintaszám okozhat rossz felbontást -, valamint csak fél év szavatosságot vállalnak. Ez a két adat olyan, ami nem győzött meg egy 12590 Ft-os termék megvásárlásáról.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Bár már nem túl gyakran tekerek, de olyankor Meizu EP51 szól a fülemben: "A kütyü mindenesetre nem a hallójáratunkban, hanem szilikon pánt segítségével a fülkagyló-üregünkben támaszkodik" (Mobilaréna teszt: "Meizu EP51 - a kínai edzőpartner"). Egyetlen negatívumot tudtam róla mondani: saját tapasztalat szerint a Samu J3-nak elég közel kellett hozzá lenni (<=50 cm), hogy ne szakadozzon időnként. A Mi A1-el már nincs ilyen problémám, ennél már csak meghatározott helyeken serceg be (pl. egyes villamos és troli vezeték találkozása).

(Pár ezer kilométert letekertem zenehallgatás mellett baleset nélkül, és teljesen más - jobb - zenére tekerni. Autóban vagy motoron, bukóban még kevesebbet hallani a környezetből. Szóval, odafigyelve lehet ezt biztonságosan művelni, nem kell túllihegni a balesetveszély dolgot.)

Párezer km édeskevés ahhoz, hogy mindenkire érvényes statisztikai adat legyen belőle.
Tört már el pedál alattad úgy, hogy kórházban kötöttél ki? Velem megtörtént. Ebből nem lehet arra következtetni, hogy mással is megtörténhet. Veszélyes minden, ami elvonja a figyelmed a közlekedésről.
Nem kötelező, hogy bajod legyen belőle, de növeli az esélyét.

Én nem, mivel nincs jogsim. :)
És bizony sokszor volt, hogy a frász kerülgetett, mikor kollégákkal mentünk valahova és szakmai megbeszélés folyt a sofőrrel...
Nagyon nem ugyanaz egy felszínes beszélgetés, meg egy kimondottan figyelemelterelést szolgáló zene hallgatása, azt hiszem.
A mobilozást meg még kihangosítóval is tiltanám, ha rajtam múlna (van ahol ez már valóság, azt hiszem)

Ez esetleg?

SENNHEISER PMX 686I IPHONE SPORT FÜLHALLGATÓ

google://bone conduction headphones

Miért nem VR szemüveggel futsz? (Szobában fotelben ülve, természetesen)

Jaybird X2-m van, német eBay-ről újonnan (kifutó / kifutott termék) ~12ezer volt. Kétféle "szilikon" jár hozzá, az egyik a szokásos, rendes szilikon, az eléggé szigetel. A másik egy memóriahab szerű valami, ami viszont koránt sem zárja ki annyira a külvilágot. Az más kérdés, hogy ez nekem kb 1 hónap használat után elszakadt.

Nem szoktam biciklizes kozben zenet hallgatni, de tapasztalatom igy is van:

Navigalashoz szoktam neha hasznalni a telefonomat, es a telefon sajat, fulbe dugos fulhallgatojat.
Azt tapasztaltam, hogy a szelzaj nagyon eros. Folyamatosan sistereg, ha elore nezek.
Felreforditott fejjel a zaj OK, de a fene se akar ugy bicajozni sokat.
Ezert en inkabb ugy dontottem, hogy nem lesz se zene, se navigacio, ha el tudom kerulni.

Lehet, hogy nem bedugos fulhallgatoval a keletkezo szelzaj nem annyira kozvetlenul jut a ful belsejebe, nem probaltam.

Ősszel én is meglepődtem kicsit, amikor a tavalyi technikai színvonalú "fülesek", durván 3x-os áron kerültek "terítékre".
Ami 120 ezer volt 2016 őszén, 270-300 ezer lett 1017 őszén. Persze tudom, Te nem ezt a kategóriát keresed, azért irányadó ez lentebb is...

Egyébként meg a zenehallgatás, és a figyelem-elterelés szintje a rád hatásos zene függvénye. Könnyen lehet, hogy a "szírének éneke" éppen egy kereszteződésben csábít el annyira, hogy megfeledkezel a körülnézésről... (Bizonyos hangulatban a jó zene hatására könnyű révületbe esni.)

Vannak sportfülhallgatók, de ha én kint vagyok a természetben nem tudom elképzelni, hogy ilyet használjak. Jó néha a csendben is lenni.
Forgalomban meg főleg szüksége van az embernek a fülére, mert a bringás az "puhatestű"...

Egyébként én benn irodában meg buszon vagy 5 éven keresztül agybadugós (in-ear) fülhallgatót használtam a vége egy szép kis fülgyulladás lett, mert hiába tisztálkodik az ember alaposan a fülzsír mégiscsak megmarad és mindenegyes betételkor egy kis darabot beljebb nyom - ezután mondtam nemet a fülhallgatókra és azóta csakis fejhallgató.

Jött egy ötlet: miért úgy, mint az összes egyenökör?
Fel kéne támasztani a Manfred Albrecht Freiherr von Richthofen-féle divatot - haube és brille! >:-]
A haubében meg elfér bármilyen jóféle fejhallgató...
.
Ejsze vén fasz vagyok már, de nem fogok csodálkozni, ha 5 - 7 év múlva az egyik jómunkásember innen bedobja a topikot majd: bluetooth(vatever aptodét) ==> agyi neuron interfészt milyet...?!

lehet öreg vagyok már, nekem egy sony mp3-asom van, a régi tipusú, tehát nem a dobhártyáig bedugós cuccal, és maximálisan jó, kerékpározáshoz és kondis edzéshez is, sőt talán még a futópadon is használtam
--
ESET és Synology hivatalos viszonteladó

Ha fel akarsz valami "szajrét" másolni rá, legalább nem kell bohóckodni iTunes, - Spotify, stb. "meggyőzésével".

(Ezek a "mai fiatalok" úgy megbonyolították a zenehallgatást, hogy sokszor csak nézek. - NAS, Plex-szerver, ilyen streaming, amolyan bluetooth, okoshangszóró. -- Ágyúval verébre.)

Most nálam is kb. ez a helyzet. Egy Samsung YP-U2R, van benne 1 GB flash, tudja az ogg vorbis-t, meg az mp3-at, na jó, wav konténerben az előjeles, csatornánként 16 bites, 44.1 kHz mintavételű lineáris PCM hangot is, de ez pazarló, nem használom. A bluetooth azért volna jó, hogy elimináljam a nadrágzsebemtől a fülemig tekergő vezetéket.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE

Szinte gondoltam, hogy ez a problémád gyökere - a mindenbe beakadó tyúkbél.. ;-)
Dublinban jó haverom volt egy kóder csóka... nem volt mindennaplós a srác, mert PAPÍRON kódolt, nem gépen... :D
De most nem ez a lényeg: őkelme úgy oldotta meg a Te problémádat, hogy nem zsebre tette a playert, hanem sapkába! ;-)
Tudod, többszörösen visszahajtott perembe... nyárára vlmi baseball sityak, amire kell szerkeszteni tartózseb vlmit...
De az igazi villantás ez a retro téma lehetne: https://bit.ly/2HMKiX2 :P ;)