fancyhdr eltűnt... [megoldva]

Fórumok

Sziasztok.

A fejlécmódosítóm megadta megát.

root[bin]# kpsewhich fancyhdr.sty
/usr/share/texmf/tex/latex/fancyhdr/fancyhdr.sty

pedig ott van. A tex fájlban semmit sem változtattam:

\usepackage{fancyhdr}
\fancyhf{}
\fancyhead[LE,RO]{Typeset by \LaTeX}
\fancyhead[RE,LO]{kézirat: \date{\today}}
\fancyfoot[LE,RO]{\thepage}
\fancyfoot[CE,CO]{\leftmark}
\renewcommand{\headrulewidth}{2pt}
\renewcommand{\footrulewidth}{1pt}
\pagestyle{fancy}

valahogy mégis az alap tex-fordítás szerint keletkezik a dvi meg a pdf...

Sejtelmem sincs, mi történt.

Bekavarhatott egy xetex felrakás esetleg, melyről még mindig nem tudom hova telepedett és mit módoított?

Hozzászólások

qrvéletbe', a
\pagestyle{fancy}
a
\begin{document} és
\end{document}
közé kell...

Szóval már megy...

Na, látod, (Xe)TeX-nél ilyen örömök nincsenek, hogy valami két másik közé mehet csak, mert se begin-end, se pagestyle, se fancyhdr nincs benne :D

„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek…” Aron1988@PH Fórum

Ez nagyon illik rád, az első képkocka elé képzeld oda, hogy eredetileg könyvet akartál írni: https://xkcd.com/349/ . Szerintem sima text fájlban, vagy MS Wordben is gyorsabban lehetne haladi, mint evvel a sok *TeX szenvedéssel :).

Szerintem a könyvet MÁR megírta, most már csak tördeli. Az MS Wordös ötletedet azért nem komázzák, mert egyrészt többségében nem Windows-userek vannak itt (és nem azért nem azt használják, mert nincs pénz Win/Office-licencre), meg komolyabb publikálásnál a Word eleve tipográfiailag komolytalan. Ugyanez áll a LibreOffice Writerre, bár az tipográfiailag fejlettebb, mint a Word, de még mindig nem kiadványszerkesztő és tördelő/szedő szint. Nem véletlenül nem Wordöt vagy Writert használnak a nyomdák. Sőt, hosszabb doksiknál, könyveknél (főleg ha ábrák és képletek is vannak benne dögivel) a Word egyáltalán nem is egyszerűbb, elég sok a szívás azzal is, mert szereti random pontokon nehezen debugolható automata formázásokkal szétcseszni a dokumentumot, amiket elég nehéz kikapcsolni, javítani, aztán az ember csak néz, hogy mitől esik szét a dokumentum.

Azt már javasoltam én is, hogy nem kéne ennyi témát nyitni, elég lenne egy LaTeX gondok, és XeTeX bajok topik, és azokba mehetne minden ilyen probléma vegyesen, ami csak adódik. Nem baj az, ha van szenvedés, teher alatt nő a pálma, így tanul az ember, szív sok mindennel, mire rájön a dolgokra, de ez a sok szívás utána kifizetődik kamatostúl a későbbiekben. Eleve a kész doksi később sablonként szolgálhat más hasonló könyvekhez. Nekem is van már egy csomó sablonom, igaz nem könyvet írok, hanem rövidebb doksikat készítek, főleg levelek, de már semmit nem kell vele szívni, megvan a kész szöveg, és bepasszintom a megfelelő sablonba, lefordítom, ellenőrzöm vétett-e tördelési hibát, ha igen, azt az 1-2 anomáliát javítom, és kész a doksi. Vagy 2-3 éve nem is kellett doksit az alapokról újraírnom, mert csak kész sablonokat használok, meg módosítgatok minimális mértékben.

„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek…” Aron1988@PH Fórum

minden igaz fentebb. Tulajdonképpen ha azt veszem, már meg van írva, csak néha bővítem...

,,Word eleve tipográfiailag komolytalan''
Végre valaki kimondja :)

Amúgy azért nyitottam külön topicocat, mert minden más témakör. Ha meg valakinél ugyanez jelentkezik, könnyebb rátalálni.

Azért az sem mindegy, hogy HÁNYSZOR kell hegeszteni:)
Ha (La)TeX-ben egyszer valamit megcsinálsz, az meg van csinálva. Értsd: az huszonsok év múlva is működni fog - pontosan ugyanúgy, mint az elkészültekor. (Lehet tesztelni Knuth eredeti könyvein - akár nagyítóval is.)

Ehhez képest egy 10+x éves Word dokumentum betöltésekor nincsenek nagy reményeim. Nem beszélve ilyen idős template-ekről, makrókról.