Szereztem egy, a címben szereplő, szép, piros telefonkészüléket. Ezt szeretném csatlakoztatni egy Huawei HG8245H GPON terminálhoz, ami elég őrült ötletnek hangzik, ezt nem vitatom, de nehogy már ne legyen megoldható! Csak nem tudom miként. Egy ismerőstől azt az információt kaptam, hogy egy ilyen modern eszköznek, mint az említett ONT is támogatnia kell ezeket a régi készülékeket, de valahogy szkeptikus vagyok. Tényleg elég lenne egy régi, kerek telefonaljaztba bekötni egy kábelt, másik végén egy RJ11-es csatlakozóval és kész?
- 4640 megtekintés
Hozzászólások
Ha van egy kis peched, akkor a Huawei doboz nem tud pulse tárcsázást. Ettől eltekintve, beszélni beszélhetsz rajta, csak tárcsázni nem fogsz tudni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
anno az ISDN központok az általad is említett átalakítóval (egyik végén a 3 fogas aljzat, másik végén RJ11) laza mozdulattal támogatták, de igen, árammegszakításos elven működik, ő "gondolatban" egy rotary központot feltételez a másik oldalon, amilyen a Várban is van.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem kelleni fog egy ilyen kütyü:
https://www.aliexpress.com/item/Pulse-transfer-dual-tone-multiple-frequ…
Illetve mégsem, e szerint tudja a pulse módot:
https://adminportal.frontline.ca/App_Files/Hardware/Huawei-HG8245H-Manu…
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A HG8254H kézikönyvében olyan nem szerepel, hogy tudja a pulzusos tárcsázást.
A PCM egészen mást jelent.
https://en.wikipedia.org/wiki/G.703
https://en.wikipedia.org/wiki/G.711
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jogos. Csak gyorsan rákerestem a pulse szóra, de a szemem már be volt gyógyulva hajnaltájt. Így marad a kütyü.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ettől függetlenül érdemes megpróbálni, mert a POTS (Plain Old Telephone Service) port megvalósítása ebben a készülékben lehet akár olyan is, hogy tudja a pulzusos tárcsázást. Kevés rá az esély a mai világban, de ki tudja?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A kerek dugó szétszerelhető, csavaros kötések vannak benne, ide bekötöd az egyik végén dugótól megszabadított lapos négyeres készülékzsinórt.
A három érintkező közül az a kettő kell neked, amelyek közelebb vannak egymáshoz. Egyet-egyet összekötsz egy készülékzsinór egy-egy középső vezetékével (2. és 3. vezeték).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezzel a részével nem is lenne feltétlen gondom, hiszen csak leírást kell találnom a kábelek kiosztásáról. Ami igazán kérdés, hogy a Huawei ONT képes-e értelmezni a tárcsázást, illetve meg tudja-e csörgetni a telefont. Itt válok eléggé szkeptikussá.
Ave, Saabi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kb. 2 perc alatt ki lehet próbálni. Az eredeti poszt megírásával, és a válaszok elolvasásával több időt áldoztál rá, mint amennyi ideig a kipróbálás tartott volna.
Szubjektív: Nem sok értelmét látom, hogy egy IP alapú telefonálásra szánt portot felkészítsenek impulzustárcsázásra is. Már a 90-es évek elején (Magyarországon) szinte csak olyan telefonokat lehetett venni, amelyek átkapcsolhatók volt a két mód között. Mire az IP telefónia kezdett elterjedni, addigra már gyakorlatilag kihalt az impulzustárcsázás.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Lehet, de a telefonon olyan kerek bumszli csatlakozó van, az ONT-ben meg RJ11. Ehhez még csinálni kell átalakítót, szóval egyszerűbb volt itt megkérdezni. :-)
Ave, Saabi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ilyet találtam: http://www.ebay.com/itm/telephone-module-Pulse-transfer-dual-tone-multi…, ami megoldaná a probléma egyik oldalát, miszerint értelmezze a loop disconnect (alias pulse) kódolást és csináljon belőle DTMF-et, amit már képes az ONT értelmezni. Vagy ez: http://www.oldphoneworks.com/pulse-to-tone-converters/
De hogy fognak engem hívni? Ha jól tudom - és ez egyáltalán nem biztos - akkor 100V~ a csengetési feszültség, aminek ráadásul 25Hz-esnek kell lennie, mert erre van tervezve a csengője. Ilyet az ONT nem fog adni, az tuti.
Ave, Saabi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Bakker, majd felhívnak a mobilodon. Amúgy az, hogy ehhez az egészhez egy 9e Ft-os szirszart akarsz venni, az meglep. Nem mondod, hogy valamelyik kedvenc mikrokontrolleredből nem lehetne kihozni 3 fillérért... - de még az 5 dodós Pi0 is jobb üzletnek tűnik :-)
=====
tl;dr
Egy-két mondatban leírnátok, hogy lehet ellopni egy bitcoin-t?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> 100V~ a csengetési feszültség, aminek ráadásul 25Hz-esnek kell lennie, mert erre van tervezve a csengője.
> Ilyet az ONT nem fog adni, az tuti.
Kéne neki adnia. Az analóg telefónia a CB (Common Battery, tehát távtáplálás van a telefonközpontból) rendszer elterjedése óta gyakorlatilag változatlan - egy fontos változás történt: a hagyományos impulzusos tárcsázást felváltotta a DTMF hangokon alapuló. A PSTN eszközök alapjaiban véve minden irányban kompatibilisek egymással, csak országonként eltérőek egyes impedancia értékek, és persze a hangjelzések.
A 100V-ot pedig nem kell szigorúan érteni, jól hallhatóan csengeni fog az már 45-50V felett is.
Nekem a Linksys SPA3102 VoIP doboz 85V-ra van beállítva csengetéshez, és ki is jön belőle a delej bőségesen.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Muszáj neki tudnia, mivel a TEL1 és TEL2 feliratú portokra mezei telefonkészüléket kell csatlakoztatni.
A leírás szerint a csengetőfesz. max. 60V AC:
http://downloads.telmex.com/pdf/guia-modem-ont-huaweiHG8245.pdf
2.4 Voice features
Highest ringing current voltage provided by POTS ports: 60 V AC
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mostanra sikerült minden szükséges kábelt és átalakítót beszerezni. Összedugtam és működik. :-D Lehet vele hívni, lehet őt hívni és szépen kicseng. Egészen ledöbbentem, hogy milyen gördülékenyen működik együtt egy XXI. századi eszköz - az ONT - egy bőven XX. századival. Közel negyven év különbség lehet a két eszköz között. :-)
Ave, Saabi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A részletekbe beavatsz? Milyen kábel? Milyen átalakító? Stb.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Elvileg nem kell hozzá semmilyen átalakító. RJ11 középső 2 helyére bekötve simán működik. Viszont talán még most is lehet kapni olyan fali aljzatot, amin van egyfelől a régi 3 pólusú aljzat, a szélén pedig van egy RJ11 aljzat is. Ezzel simán meg lehet oldani, ha nincs RJ11 krimpelési lehetőség.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egészen pontosan erre az átalakítóra volt szükség, mivel nem akartam a régi készülék régi csatlakozóját lecserélni RJ11-re. Ha ezt megtettem volna, akkor közvetlenül mehetett volna az ONT-be. Amúgy amikor bementem a Media Marktba, hogy egy ilyen telefon-RJ11 átalakítót kérjek, az eladó nagy szemekkel meredt rám, hogy mit akarok? Megnéztem figyelmesebben és rájöttem, hogy valószínűleg még a csattogós lepkét tologatta, amikor ezek kimentek a divatból. :D Fiatal volt, na. Kért is segítséget egy idősebb kollegától. Aki értette, hogy mit szeretnék, de úgy nézett rám, mintha nem lennék százas - nem mondom, hogy tévedett - és egyébként mi a fenének nekem ilyen? :-D De adni nem tudott.
Ave, Saabi.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
> Egészen ledöbbentem, hogy milyen gördülékenyen működik együtt egy XXI. századi eszköz
> - az ONT - egy bőven XX. századival.
Analóg telefóniából kétféle létezett:
- LB (Local Battery) azaz a "kurblis" telefon, ahol attól csörgött a túloldali készülék, hogy megtekerted a kurblit. Itt alapesetben nem volt delej a vezetékben, és technikailag telefonközpontra sincs szükség. (Ha kettőnél több készüléket akartál, akkor telefonközpont helyett megtette a cserfes telefonoskisasszony is, aki átdugta a banándugót a megfelelő helyre.)
- CB (Common Battery) azaz ahol a telefonközpontból jön a "vonal".
Ezek mind faék egyszerűségű eszközök, és általában semmi akadálya nincs annak, hogy egymástól akár 60+ év különbséggel gyártott eszközöket összeköss. (Egyszerűbb átalakítással lehet CB készüléket LB-re alakítani, és viszont.)
Ami a "közelmúltban" megkavarta a kását, az a DTMF tárcsázás. Azt viszont meg lehet oldani egy külső eszközzel, ami a pulse jeleket DTMF-re alakítja.
(Kissrác koromban magától értetődő volt minden postahivatalban a bejáratnál egy olyan telefonkészülék, aminek vagy hiányzott a tárcsája, vagy éppenséggel egy közönséges lakattal le volt lakatolva. Ezeken hívást lehetett fogadni. Aki szemfüles volt, az a hívásbontó gomb ütemes nyomkodásával vígan végigcsinálta a pulse tárcsázást, és ingyen beszélt a rokonokkal.)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
CB (Common Battery) - pontosabban Central Battery
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mindkét megnevezés elterjedt, de ha jól sejtem, a common battery az eredeti megnevezés.
BTW, a Wikipedia nyilván annyira hiteles, amennyire - de ott is következetesen common battery-nek hívják: https://en.wikipedia.org/wiki/Telephone
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni