Sziasztok! Elnézést a láma kérdésért, nem annyira vagyok járatos a hálózatépítésben.
A valódi project az, hogy a Raspberry Pi hőmérsékletmérő szenzorokkal monitorozza a pincében erjedő bor hőmérsékletét, és az adatokat feltölti a felhőbe. Nagyon menő, látszik a mobilon, hogy hány fokos az erjedő furmint illetve cabernet.
Az a probléma, hogy a pincéig nem ér el a wifi, ezért két router-t kapcsoltunk sorba. Azonban ezek nincsennek egy alhálózaton, ezért egy no-ip-s SSH elérése a PI-nek eléggé nehézkes a dupla port forwarding miatt.
Mi a legegyszerűbb módja, hogy a két wifi hálózaton lévő eszközök lássák egymást? A két router nem azonos típusú, szeretném megérteni a megoldást.
Köszönöm a segítséget!
- 1414 megtekintés
Hozzászólások
Szia.
A második routert úgy állítod be mintha switch ( access point ) lenne, dhcp nélkül, és akkor az első router marad a router, az adja majd a címeket stb. Szerintem.
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
Fedora 24
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem minden SoHo router tudja, de ha lehet akkor a másodikat bridge módba kell kapcsolni és ezzel minden készen is van!
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
olyan soho routert még nem láttam, amiben a dhcpt ne lehetett volna agyonverni, onnan meg már csak:
- a wifi paraméterek kopp ugyanolyanra állítása, mint a "fő" routeré, accesspoint nevestül. Na jó, csak majdnem kopp, mert channelt érdemes másikat állítani.
- dhcp szerver kikapcsolása
- a két router közötti közötti kábel mindkét oldalon a lanba dugása (elfelejtük lent a wan portot)
- ?
- profit
Igazából, ha nem elvárás, hogy egy APnak létszanak, akkor az első pontot nem kell így csinálni, lehet más a neve, meg más kulcs, meg akármi, ez csak némi kényelmet ad a rohangászós eszközökkel (de ha jól értem, ez itt lényegtelen), cserébe a másik meg jobban érthető :)
Illetve érdemes még a második routernek adni egy címet az első által osztogatott hálózatból, hogy kényelmesen elérhető legyen az admin felülete -- nyilván nem olyat, amit a router egyébként kioszt, meg kell nézni, de általában ezek eleve nem osztják az egész tartományt (csak mittomén száztól, vagy csak kétszázig, vagy ilyesmi), a kieső részből kell valamit. (lehet szívatni magad mondjuk mac alapján osztott fix címmel, ha nagyon elegáns akarsz lenni, de az max arra jó, hogy ha később elfelejted, könnyű legyen megnézni)
-- magyarázat:
ilyenkor a második ap "bedugja" a klienst a hálózatba a wifin kábel helyett, viszont routerként nem csinál semmit. mivel lan portba dugtad a kábelt, azzal gyakorlatilag switchként működik, a csomagok mennek ide oda a lan portok és a wifi között. így a fenti router is látszik, ad is neki címet, meg majd el is fogja routeolni a csomagjait. (Lekapcsolni épp azért kell a második routerben a dhcpt, hogy ne keverjen be valami hülye címmel)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, kösz, egyszerű, mint a faék és rögtön működött.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
egy hosszabb UTP kábel nem megoldás?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszönöm mindenkinek a választ! Megy.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
mi lett a megoldás?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni