MS Outlook levelező klines alternatíva

Sziasztok! Tanácsotokra, tapasztalatotokra lennék kíváncsi.
Több cégnél azt tapasztaltuk, hogy nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudjuk leszoktatni a usereket az Outlookról hosszú évek alatt sem. Kollégáim és jómagam is tízen-húszon éve megváltunk tőle, nem szeretjük, fázunk tőle és általában ha lehet Thunderbird kerül bevezetésre. Mégis vannak akiket egyszerűen nem tudunk leszoktatni róla. Alájuk rakjuk az új klienseket, de egyszerűen lila köddel szerelmesek a régibe és követelik a visszaállítását.
Tudtok esetleg olyan alternatívát, ami megjelenésében, használatában hasonló, vagy akár más, de azt tapasztalatátok, hogy megkedvelték a userek és szeretik használni? A tippeket köszönöm!

Hozzászólások

Sajnos válaszom nincs, de egy subscribe-ot tolok, mert érdekel.

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

mi a baj az outlokk-kal? az egy nagyon jo munkaeszkoz. barcsak mac-en lenne olyan... (az office for amc -ban levo outlook egy fosch.)

De erre mondana végre valaki egy konkrét példát is? Én Outlook 2007 óta használok IMAP-ot is az egyik személyes accountomhoz, semmi baj nincs vele. Eddig a threadben csak azt az ellenérvet sikerült felhozni, hogy nem jó mappába teszi az elküldött leveleket, ami pedig (joke's on them) teljesen szabadon állítható.

Azt elhiszem, hogy valakinek nem válik be, de akkor mondja már meg, hogy miért, hátha tudunk segíteni. :)

2003 esetén tényleg külön rule-t kellett készíteni ahhoz, hogy ne lokálisan mentse.
2007 esetén már gui-ban állítható, 2013 pedig már megpróbálja detektálni (ettől függetlenül persze kézzel is állítható).

Egyébként az imap szabvány sem definiálja a sent items nevét.

De továbbra sem értem, hogy pontosan mi a probléma az Outlookal, imap esetén.

+1 az eM Client-re, hobban hasonlít az Outlook-ra, mint a Thunderbird. Arról nem is beszélve, hogy nem kell mindenféle plugin-varázslatokat teleépítgetni olyan - véleményem szerint alap - funkciók eléréséhez, mint CardDAV és CalDAV, stb.
Hátránya, hogy csak Windóz.

Szerintem egy levelezőprogram címtár nélkül nem levelezőprogram.

Az N1 projektet nem ismeretem, de ígéretesnek tűnik (opensource és multi platform), megnézem.

Megj: Ahol Exchange szerver van, oda az Outlook-on kívül bármi más csak bohóckodás.

A szerver oldali reszet is telepitheted az N1-nek.
Es akkor nem megy at a szerverukon, aka. felhon.

https://github.com/nylas/N1/blob/master/CONTRIBUTING.md#running-against…

https://github.com/nylas/sync-engine#installation-and-setup

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Mivel az N1 projekt a levelezest REST api-n gondolja kiszolgalni, igy logikus lepes a szerver oldalra betenni egy koztes szereplot, aki az smtp+imap-ot atfordija REST-te (plusz a szerver oldali tarolast is mashogy csinalja, a kereses is jobb).

Valljuk be, azert mind az SMTP-nel mind az IMAP-nal lehet jobb prokollt kitalalni, foleg igy a web 5.0 idejen:)

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

és azon túl, hogy ti személy szerint nem szeretitek, van valami értelmes indokotok is arra, hogy belepofázzatok, hogy akarják az ügyfeleitek végezni a munkájukat? :)

Nem az az érvem, hogy én nem szeretem, hanem az hogy ő sem, csak nem ismeri be magának. Annyi különbséggel, hogy én megvettem, ő meg lopottan használja. De ezt látta, kapta, szerezte és csak ezt tudja használni, mert szokásként hozzánőtt, mint a jobbkezes seggtörlés. Az újat meg nem tudja, vagy akarja használni, mert 2 pixellel arrébb van rajta az új levél gomb. :\

Van alternatívám, ha nem tetszik elhajtom a hülye ügyfelet. Ahol meg tehetem, ott kényszerítem, hiszen megtehetem.
De első körben megpróbálnék számára is tetsző megoldást. Ok nem szereti a Thunderbirdöt, ami nekünk bevált. Semmi gond, nem vagyunk egyformák, legyen más, nézzük meg... ezért kérdeztem itt a tisztelt kollégákat a tapasztalatról.

Miért nem?! Jól látsz a sorok mögé? Pont az a gondom és azt írom, hogy nem elhajtani szeretném, hanem segíteni. De egyelőre úgy tűnik sikertelenül. Nem tudok nekik megfelelő alternatívát ajánlani.
Azon vitázhatunk, hogy jó e nekik az Outlook. Sokaknak nem jó. De nem tudok jó alternatívát sem helyette, amit elfogadnak.

Megtettem. Hosszutavon semmire nem mesz az olyan ugyfelekkel akik ingyen akarnak mindent mert nem lehet rajuk alapozni ha mashol 1Mb-al nagyobb fiokot vagy 1Ft-al olcsobban kapjak elmennek majd. Ahol egy mail klienst nem tud kifizetni egy ceg azzal nem erdemes foglalkozni.

Amugy ha lenne licence-uk mitol lesz neked jobb?
Ez komolyan erdekel. Akkor nem szoptok majd az imappal/pop3-al?

> hanem bármi IMAP/CalDAV/CardDAV-alapú megoldás van,
> akkor az Outlooknál szinte csak jobb megoldások vannak.

Outlook baromi jol hasznalhato CalDAV-val es CardDAV-val.

Azt nem tudom, hogy keresni mennyire tud imap szerveren,
de en szerver oldalon Exchange melle vezettem be
a CalDAV es CardDAV-ot.

Orom e' bodotta. Megy Androidon, Outlookon, iPad-en, iPhone-on,
es ossze tudtam integralni a vallalati ugyviteli szoftverrel.
Szamlabefizetest szinkronizalja a penzugyes kollegano Outlookjaval.

Es van webes ceges telefonkonyv, ami pedig szinkronizal a ceges
cardDAV-val.
Jelenleg 8300 kontaktot kezel, keresni realtime lehet (kliens oldalon).

Szerintem az Exchange egy zsakutca, nem lehet boviteni a rendszert.

Az emailt meg nem lattam ertelmet lecserelni imap-ra,
kliens oldalon az outlookkal sincs komolyabb problema,
azt se csereltem le.

Thunderbird sajna egy hulladek. Megrekedt 2003-ban. Van olyan ceg ahol
egy 2003-as thunderbird alphat hasznalnak (ilyen tojasos csirke az ikonja),
nehany pluginnal, mit modositottam nekik.
Mai napig megy, egy 18GB-os gmail fiok van mogotte.

Most raneztem a Thunderbirdre, ugyanazon a szinten all, nincs ertelme frissiteni naluk, hacsak nem magamat akarom szivatni.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

A "belepofáztokat" szíven ütött, de azért nem vesztettem el a humorérzékemet. :)

Két felé bontom a kört.
Az egyik a cégeink által üzemeltetett levelező kiszolgálók esete.
Okaim a belepofázásra, amit én "csak" javaslatnak hívnék, hogy jó alternatívát kínáljak az ügyfelek egy megoldatlan problémájára, amit csak azért nem próbálnak ki, mert máshogy néz ki az elküld gomb, vagy két pixellel arrébb van és akkor ő azt nem tudja kezelni. Továbbá:
1. Maradjunk annyiban nincs tiszta licence rá. Privát és kkv ügyfelek egy részére is igaz sajnos.
2. Ha nincs tiszta licence hozzá, ne a supportot hívja amikor szomszéd Pistike újratelepített rendszere után a problémája van. Szintén igaz privát és sajnos kkv ügyfelek egy részére.
3. Az Outlook IMAP kezelése (több fiókos megjelenítés, vagy mit tudom én melyik része) nem tetszik neki.
4. A 3. miatt POP3-at szeretne így ügyfélbarát hozzáállás miatt engedélyezve lett a POP3.
5. Lerántja a leveleket a kiszolgálóról, amiből nem hagy másolatot majd szétbarmolja a filerendszerét, letörli a pst-t vagy egyéb okok miatt nem működik, akkor követeli tőlem a backupot, mert neki nincs. Van, kiadjuk, visszaállítjuk nem gond, de nem hiányzik ez a munka még ha fizetnek is érte, mert van értelmesebb feladatunk is hála az égnek.

A másik a saját érdekeltségbe tartozó cég, IT döntéshozóként van szerepem. A cég nem IT, kereskedelem, egység sugarú userekkel. Az ok hasonló, a megjelenés, vagy az elrendezés más, akkor úgy ül előtte, hogy na most akkor mit kell csinálni, mintha a szomszéd nénit ültetném a NASA földi irányítóközpontjába. Az elküld gomb, az elküld gomb akkor is ha 1 cm-rel arrébb van a kijelzőn és két árnyalattal sötétebb a színe. Vagy csak mi fogjuk ki mindenhol az ilyeneket? Senki másnál nincs ilyen tapasztalat?

látod, működött a provokáció, ezzel már lehet mit kezdeni :)

1-2) A licensz problémát szerintem tényleg csak úgy lehet kezelni, hogy ilyenekkel nem üzletelsz.
3-5) Na látod, ez már érv, hogy mégsem annyira jó nekik. Sajna rendes alternatívát nem tudok, hacsak nem valami webmailt, anno még a postbox volt használható TB fork (mert a TB imho elég használhatatlan egy valami volt mindig is). Viszont már nagyon rég nem használtam, cégnél spec pont outlook van, és azt kell mondjam, hogy sajnos messze normálisabban használható bármi offline kliensnél, amit megnéztem. Értem én, hogy a háttérben vannak bajai, de az UX imho kimagasló, főleg, ha egységsugarúakról van szó. És igazából ezért volt a provokáció is, hogy ha ők azzal tudnak dolgozni, akkor miért kéne leszoktatni róla.

Ez kb szerintem igaz a második csoportra is, gondolom nektek egyébként van licenszetek, akkor meg el kell gondolkodni, hogy inkább nektek szarabb (vagy drágább, hogy legyen mögötte mondjuk egy exchange), vagy sok pénzt költötök arra, hogy kirángassátok az összes usert a komfort zónájából, meg arra is, mikor bambán bámul munka helyett, mert nem sikerült...

Amikor egy munkavállalót bármilyen levelezőkliens megakaszt, akkor lehet ott nem feltétlen a klienssel van a baj.
A mieink egyébként főként webmaileznek (újak roundcube-t, a régiek Horde-t (azt szokták meg)), aki nem az Thunderbird (az Outlook eleve kiesik mert imapon képtelen SSL kliens certet felmutatni a Dovecot anélkül meg elküldi melegebb éghajlatra.).

Imapon? Mondjuk Office 2003 óta nem próbáltam, az tuti, hogy a Windows 10 beépített mail appja máig képtelen rá (legalábbis nekem nem sikerült :)). Az aláírás úgy gondolom jó, mert a CA+Cert importálás után mint a Thunderbird, mind a böngészőből a webmail megy rendesen.

Ezzel nem feltétlen értek egyet. Mármint a máshol máskor sokszor sugallt gondolkozásmóddal, hogy a "Mancika típusú" munkavállaló. Nem egyszer tapasztaltam, hogy ez a Mancika típusú titkárnő, akit megakaszt ha másik ikonra kell kattintania, hihetetlen szinten rendszerben gondolkozó valaki, aki a legutolsó szerződésről is tudja mi a helyzet vele, míg az IT. felelős egy trehány disznó, akit remekül elszórakoztat a saját világa, de a cégvezető nem vele fog egyeztetni a napi dolgokról. SZVSZ és tapasztalataim szerint.

Igazából egyszer okozott fennakadást, amikor egy friss munkavállaló a második napján megjegyezte, hogy az előző helyen Outlook volt és nem lehetne itt is. Mondtam, hogy fog egy megrendelőt felírja rá gyöngybetűkkel, hogy Office 2016 Home and Business, ha szerez rá három támogató aláírást akkor igen. (azóta nem jött :))

"Amikor egy munkavállalót bármilyen levelezőkliens megakaszt, akkor lehet ott nem feltétlen a klienssel van a baj. "

Nyilván. Viszont azt látni kell, hogy nem a cég van az ITért, hanem az IT a cégért. Ha az emberek nagyrésze egyébként jól végzi a munkáját, csak hadilábon áll az ITvel, és összezavarja, ha arrébb megy 2 pxel a gomb, akkor bizony reális, hogy az IT igazodik.

Ahogyan fentebb is írták az Outlook egy Exchange kliens!
Az IMAP -ot egyre nehézkesebben kezeli amit Én mint üzemeltető szívatásként élek meg az M$-től!
Igazából hosszas oktatással lehet rávenni a felhasználókat, hogy a Thunderbird-öt használják!
Meg egy kis "cukorkával" :)
A kereső funkcióját pl. sokan nem ismerik pedig segít uralni a káoszt!
Vagy a különböző kiegészítőkkel sok egyéb további funkcióval bővíthető!
Mindig végigbeszélem az érintettel, hogy mik a pontos igényei (levelezésben) ezt az esetek magas százalékában TB -vel meg lehet oldani!
Amint említettem Exhange esetén természetesen nem javaslom!
Most is lesz egy hely ahol kifejezetten az Exchage-es levelezést kell kiváltanunk.
Gabi

Köszi. Igen, ahogy írtam nem Exchangről van szó.
Akinek van vele tapasztalata tudja, hogy az IMAP és az Outlook nem szeretik egymást.
Thunderbird bevezetéssel nagyon jó tapasztalataink vannak, de vannak akik csak a GUI miatt fáznak tőle, nekik is szeretnék jobb megoldást ajánlani. Feljebb írták az Outlook skin-t hozzá. Megpróbáljuk.

A specialis mappa onnantol lesz specialis, amint a kulonbozo
imap szerverek mashogy nevezik pl. az Elküldött üzenetek mappáját:
- Sent
- Sent items
- Elküldött elemek (így magyarul)
- Sent Mail

Persze a kliens is *termeszetesen* bezavar, hogyha o epp magyarul hiv egy-egy mappat.

Nalam a specialis annyit tesz ebben az esetben, hogy valamilyen mechanizmussal meggyozodunk, hogy csakis egy db mappaba kerulhetnek az elkuldott elemek pl. Egy mappaban vannak a piszkozatok, es egy mappaban vannak a beerkezett uzenetek (hacsak nem szurve lettek).

Eleg nagy baj, hogy az imapv4 (amit linkeltel) ezt kulon nem szogezi le.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Jól értem, hogy a történések sorrendje kb. ez volt?
-a Gmail bevezeti az XLIST-et (2008. március előtt)
-a Google részt vesz az rfc6154 elkészítésében (2011. március), állapota mindmáig PROPOSED STANDARD
-az Outlook 2013 implementálja a használatban lévő, Google proprietary XLIST-et (megjelent 2013. januárban)
-a Gmail átáll rfc6154-re és dobja az XLIST támogatást (2013. májusban)

Üdv,
Marci

Ez igaz, talán a 2013-ba még lehetne magyarázat (bár az update azért nem az ördögtől való :)). De úgy tűnik 2016-ra se sikerült, legalábbis-e szerint:

https://download.microsoft.com/download/9/1/D/91D015B5-C439-40E7-94F3-C…

Outlook 2013, Outlook 2016
Outlook implements the IMAP LIST extension specified in [RFC6154] as the XLIST command.

Az RFC6154 nem határoz meg semmilyen XLIST parancsot ;)

Azok a fránya nyelvújítók.

Implementing FTP GET command az FGET. (break compatibility with every server but ours :))

Azt pedig, hogy deprecated 2013 előtt tudni lehetett. Ha nagyon akarták volna akkor az SP1-be belefér (gondolom akkor bukta lett volna az Exchange-el való IMAP társalgás :))

Megkövetlek tényleg benéztem, hogy az a rész már 2013-as.
De ha másból nem abból, hogy a Google részt vett az RFC előkészítésében (ami majdnem egy az egybe XLIST-re sikerült, ha úgy vesszük annak szabványosítása) gondolom aki ilyesmivel foglalkozik az ha más nem sejthette mi lesz a vége. :)

Szapuljuk. :)

imap: Handle XLIST command by running LIST command.

If the SPECIAL-USE mailboxes are enabled, this results in mostly compatible output. This change allows easily enabling the GMail XLIST extension simply by adding +XLIST to imap_capability setting.

Ez alapján az RFC féle már benne volt, a patch csak csinál egy XLIST aliast a LIST parancsra. :)

Itt a patch ami a SPECIAL-USE-t hozzáadta 2011. decemberében, közvetlen követi az SPECIAL-USE RFC. :)

Tehát akkor nem szabad olyan megoldást implementálni egy programban ami:
Ha szabványt beszéli a másik oldal akkor e szerint járunk el.
Ha nem támogatja a szabványt, az adott kérdést a felhasználóra lehet bízni egy default érték mellet.
2013 előtt ez így működött!

Egy egyszerű történet:
Annó még az Internet Explorer 90% feletti részesedéssel bírt.
De a szabványokat akkor is sajátosan értelmezte az M$.
Kollégám irt egy programot ami csak IE alatt volt használható :)
Mondtam neki, hogy ezt én nem tudom használni mert Firefox-al nem működik.
Erre mondta, de hát mindenki ezt használja...
Én: Ha 100.000 légynek jó a tehénsz*r attól én még had legyek kivétel.
Kicsit hasonlít a szitu!
Van egy magas piaci részesedése az Outlooknak.
Az emberek ezt használják ezt szokták meg nem akarnak váltani nehezen tanulnak.
Ezt egyéb körülményekkel irányítja az M$.
Most éppen az a cél, hogy mindenki az Outlook.com -ot vagy Office365 vagy egyéb szolgáltatásokat használjon.
Kell egy függőséget kialakítani, ezt ezekkel az apró "szívatásokkal" lehet irányítani.
Az oktatásban is sajnálatosnak érzem, hogy szinte csak M$ megoldással oktatnak.
Menü struktúrát oktatnak nem pedig elveket megismertetve a diákokat mögöttes kérdésekkel.
Ezért formáznak space-el meg enterrel amikor munkába állnak :)
Ez már csak attól furcsább elviselni aki ezt oktatja....

Kicsit a kérdésed stílusában:
Jól értem, hogy az M$ leszarja a szabványokat?
Jól értem, hogy ha lehet a szabványok be nem tartásával akar más gyártókat ellehetetleníteni?
Ha implementál egy szabványt akkor már csak azért is másképpen értelmez benne mondatokat mint másik sok gyártó?
A saját maga által előállított szabványt sem implementálja helyesen :) OOXML
Nagy előre lépés az EDGE, de ezt a körülmények kényszerítették (túl nagy az Android és a iPhone részesedése)
a PC piac pedig lassan eltörpül az okos telefon piachoz képest.

Sokat lehetne ezt a kérdést elemezni bocs, hogy eltértem a témától!
Ja még egy költői kérdés: egy ilyen M$ irányában elfogult szakember mit keres egy Unixos portálon :)

Kérlek, ne érts félre: egyszerű kíváncsiságról van szó. Fontos nekem, hogy visszajelzéseket kapjak és szeretném megérteni is azokat -- pláne, ha elég karakteres volt a megfogalmazás.

Továbbá nincs szó arról, hogy ne lennék vagy lehetnék elfogult, hiszen a Microsofttól majd' 8 éve kapom a kenyérre valót. E topikban azonban nem vettem észre, hogy a tényeken túlmentem volna, ezért kérdezősködtem.

Amúgy pedig a Unix vagy Unix-szerű rendszerekhez viszonylag régi kapcsolat fűz, habár ez az elmúlt 14 évben halványult... :)

Üdv,
Marci

A többit privátban!
Amint írtam is Bocs!
Ezek tények:
http://hup.hu/node/146112#comment-1967094
Igaz, hogy még nem szabvány az rfc6154.
Attól még nem kellene a lehetőséget is elvenni a felhasználótól, hogy eltérjen tőle.
Mint üzemeltető aki nem Exchange szervert üzemeltet kellemetlenek ezek a dolgok.
Főleg ha van egy még támogatott, de ezt a szabványt nem ismerő szervere.
1000 nagyságrendű felhasználónál pedig nagyon sirály ilyenekkel harcolni azzal a 2 db felhasználóval aki "ragaszkodhat" az Outlookjához.
Annyi munkát ad mint a másik nagyon sok.

Erre gondolsz?:
http://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office_2013_release-out…

Latom szivatas, amit az MS csinal 2013+-tol.

De nem megoldhatatlan: smtp-n kuldott leveleket atteszed szerver oldalon imap ala.

Vagy pedig a threadben emlitett kb. 5 megoldasbol valamelyik mukodik.
Nalam egyelore outlook 2010-ek vannak, de majd ha ide kenyszerulok valahogy megoldom.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Mégis mi a fenéért kéne bárkit is leszoktatni róla? Az hogy Te és a kollégáid nem szeretitek, az nagyjából a kit érdekel kategória. Millió helyen megy kielégítően, illetve hiba nélkül. Minden szempontból használható munkaeszköz. Azt hittem, ez a fajta megközelítés az utóbbi 6-8 évben kiment a divatból. :/

Szerintem nem értetted meg...
:-)
Az MS többek között a felhő elkötelezett "otkrojálója" (is!). És nem mindekinek hiányzik a távoli, "mindenhonnan" hozzáférés, ami az esetenként, vagy lokálisan fejletlen internetes infrastruktúrából is következik, + a havi-évi folyamatosan fizetendő licencbérleti "lehúzás"-ból. Nálunk a komplett cég elvan a TB-kkel. Már jó régen, amikor kicseréltem az OE-ket TB-re, egyetlen munkatársam sem "sírt", hogy Outlook kell neki. Sőt tovább megyek, amikor véletlenül, sok "sírás" után, bekerült a leghangosabb Outlook ismerő és használó gépére egy 2013-as Office "üzleti", és javaslatomra megpróbálta a levelezést rajta, egy hónap után menekült át TB-re. Kezel vagy 8 különböző postafiókot vegyesen IMAP és POP3-al is, és ma is jól megvan vele. Outlook meg ott hever parlagon azóta is. Nem csak MS-Azure alapokon lehet üzleti eredményeket hozni. Az egy téveszme, mint ahogyan téveszme a felhő, a globálisan centralizált levelezéssel is.

Csak arra lesz jó, hogy amikor a multik, és a világ gazdasági nagyhatalmai már minden "szeget" ellenőrzés alatt tudnak tartani, hogy soha ne maradjon tér üzletileg a kisebb gazdasági egységeknek vagy országoknak, és hogy soha ne legyen munkahely vidéken. Azaz, hogy globálisan, "pillanatok alatt" dönthessenek egyszerre több tíz-százezer munkahely leépítéséről. Ez a globális "felhő" elterjedésének, fokozott használatának lehetséges következménye, + más jelenleg még létező alternatívák leépülése, + az újabb neokolonialista protekcionizmus teljes, mindenható kiépülése. (Tudom ez szociológia is - itt offtopic, - de sajnos ez a rémálom senki előtt nem lebeg elég erőteljesen, úgy, hogy én "bolond" szóltam itt is, most is...)

"Csak arra lesz jó, hogy amikor a multik, és a világ gazdasági nagyhatalmai már minden "szeget" ellenőrzés alatt tudnak tartani, hogy soha ne maradjon tér üzletileg a kisebb gazdasági egységeknek vagy országoknak, és hogy soha ne legyen munkahely vidéken. Azaz, hogy globálisan, "pillanatok alatt" dönthessenek egyszerre több tíz-százezer munkahely leépítéséről. Ez a globális "felhő" elterjedésének, fokozott használatának lehetséges következménye, + más jelenleg még létező alternatívák leépülése, + az újabb neokolonialista protekcionizmus teljes, mindenható kiépülése. (Tudom ez szociológia is - itt offtopic, - de sajnos ez a rémálom senki előtt nem lebeg elég erőteljesen, úgy, hogy én "bolond" szóltam itt is, most is...)"

huhhh, ugye ezt kezelteted valahol/kivel ?

http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows/essentials

Ebben benne a Microsoft Live Mail. Nagyon hasonlít a megboldogult Outlook Express-re, de vele szemben nem DBX-ben, hanem .EML-ben tárolja a leveleket, egy visszaállítás is könnyebb. (a helyesírási hibákért bocsi, szemüveg nélkül gépelek). Ja és van benne naptár is.
Nálunk, sajnos, még XP-k vannak, egyre inkább ezzel váltom ki az OE-t, a DBX 2 GB-os korláta miatt.

Nálam már benne van a Windows telepítő script-emben is...
http://www.technize.net/windows-live-essentials-silent-switches-for-una…

"Értem én, hogy villanyos autó, de mi hajtja?"

Nem hallottam róla kipróbáltam.

Negatívumok:
Az imap mappáknál egyesével kell megmondani, hogy csak a fejléceket szeretném. (Kb 50-50 almappám van inbox outboxba)
Az aláírás nem lehet html és limitálva van a hossza.

Pozitív:
Egységes kép a windowsal.
Aránylag gyors indulás.

Mivel az almappákkal nem szüttyögtem hamar delete lett a sorsa így nem tudtam kipróbálni:
Szűrőket
Bezáráskor a háttérbe marad-e?

Amúgy imap ssl próbáltam céges maillal.

pch
--
http://www.buster.hu "A" számlázó
--

Ahogy a többiek írták, szerver oldalon Exchange, akkor csak Outlook.

Ha nem akkor meg kell vizsgálni miért szeretik használni, milyen funkciók kellenek bele. Napi használat során mibe ütköznek bele, ami másképp működik mint ahogy megszokták.

Ami szerintem kell bele:
https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/lightning/
https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/lookout/

Szükséges beállításokat el kell végezni elrendezésre vonatkozóan.
Email aláírást megszerkeszteni nekik. Vagy valami hasonló: https://addons.mozilla.org/en-US/thunderbird/addon/thunderbird-email-si…

Vagy Office365:)

Hány olyan windowsos levelezőkliens létezik, amivel már értékelhető mennyiségű – pozitív – tapasztalat gyűlhetett össze, _és_ amit előreláthatóan egy év múlva is fejlesztenek/karbantartanak még?

:)

Nem tudom, hogy milyen rendszerre kell, mert nem írtad, de én Evolution-t használok a cégnél, ahol van Exchange szerver is... Nekem bejött, lehet másnak is jó, mondjuk én mindig agyf*szt kaptam az outlooktól.

FathoM

Elég régóta foglalkoztat az Outlook kiváltásának lehetősége, bár én személy szerint nagyon kedvelem. De egyáltalán nem a színe vagy a kinézete miatt (az újabbak amúgy is túl csicsásak már). A fő érvem mellette a levelek egyetlen állományban (.pst) való tárolási lehetősége, jelszóval is védhetően. Ez az amit máshol nem találtam meg. Néztem már egy csomó ingyenes programot, de a .pst-ket egyik sem volt hajlandó megfelelően kezelni (ha egyáltalán).

Úgyhogy a felvetett téma engem olyan szempontból érdekelne, hogy ha a .pst-ktől el is kell köszönni, de létezik-e olyan levelezőkliens az Outlook-on kívül, ami hasonló képességgel rendelkezik? Úgymint: egyetlen, jelszóval védhető állományban több levél tárolása, almappákba rendezhetően, és lehessen bele áttöltenem a .pst-kben jelenleg tárolt leveleket is. És legyen minimum annyira megbízható adattárolás szempontjából, mint a .pst. Mármint úgy értem, hogy ne szálljon el, amit belepakolok, X év múlva elővéve is olvashassam a leveleket, stb.
Ilyen ".eml-eket titkosítsd le" - megoldások köszi, de felejtősek. Szóval létezik ilyen program? Nem ingyenes is jó, ha lehet kapni.

és lehessen bele áttöltenem a .pst-kben jelenleg tárolt leveleket is.

Szerintem nem vagy elég régóta MS-felhasználó, ha tényleg azt hiszed, hogy ezt az MS szeretné/megengedné. Márminthogy csak úgy áttölthesd a jelenleg ott tárold leveleidet. Márpedig ha ők nem szeretnék, akkor megoldják, hogy ne is tudd megcsinálni. Ez a kvintesszenciája az MS koncepciójának.

úgymint: egyetlen, jelszóval védhető állományban több levél tárolása, almappákba rendezhetően

Van ilyen. Úgy hívják: fájlrendszer. Egyetlen, jelszóval védhető diszkpartíción vagy fájlban több levél tárolása. Erre találták ki a fájlrendszereket konkrétan. Persze kell hozzá egy OS környezet, ahol ezt értelmesen tudod használni is. Nem tudom, hogy a kedvenc OS-ed tud-e ilyet, ezt majd mrceeka biztosan megmondja (file loopback mountot tudtommal nem tud a Win magától, de hátha a 10 már talán felfejlődött oda, ahol mások >15 éve tartottak). Olyan levelező meg hegyekben van, aminél a lokális mail store-t egy adott könyvtárba tudod rakni.

"Szerintem nem vagy elég régóta MS-felhasználó, ha tényleg azt hiszed, hogy ezt az MS szeretné/megengedné. Márminthogy csak úgy áttölthesd a jelenleg ott tárold leveleidet. Márpedig ha ők nem szeretnék, akkor megoldják, hogy ne is tudd megcsinálni. Ez a kvintesszenciája az MS koncepciójának."

Én máshogy látom.

PST specifikáció: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff385210%28v=office.12%29.aspx
Példaprogram: http://stackoverflow.com/questions/577904/can-i-read-an-outlook-2003-20…
PowerShell-ből: https://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/dn189202.aspx
.PST migrálása Exchange Online-ba, ahonnan leszedheted a Neked kedves levelezőklienssel: http://www.messageops.com/exchange-migrator-powershell-commands/
Convert EML Files to Adobe Reader, Thunderbird, Outlook, Web Browser, Mac Mail, MS Office Documentation, Eudora, Entourage, etc: https://gallery.technet.microsoft.com/office/How-Convert-EML-FIles-dfd2…

Üdv,
Marci

Képzeld, mi lenne, ha még az is kiderülne, hogy .VHD file-okat egy mappa alá be lehet mountolni, Windows 7 óta, ilyenképp?
(Ha nem értem félre, erre gondolsz file loopback mount alatt.)


diskpart
create vdisk file=C:\VHD\test.vhd maximum=25000 type=expandable
     select vdisk file=C:\VHD\test.vhd
     attach vdisk
     create partition primary
     assign mount=c:\mnt
     format quick FS=NTFS label=VHD
exit

Üdv,
Marci

Igen, erre gondolok :)
Azt már fentebb írta valaki, hogy létezik encrypted filesystem is, úgyhogy akkor meg is van, amit a kérdező szeretett volna: gyakorlatilag bármelyik levelező program rávehető, hogy olyan formátumban tárolja a leveleket, amiben egy fájlban van az egész hóbelevanc, és egy szál jelszó megadásával lehet hozzáférni az egészhez.

Jelenleg több technológia is rendelkezésedre áll, a követelményeknek megfelelően érdemes kiválasztani, amire szükséged van:

-Ha fontos, hogy az adott file-szerveren tárolt adat akkor se legyen olvasható jogosulatlanul, ha azt egy jogosult felhasználó lemásolja és továbbítja (pl. pen drive-on vagy e-mailben), akkor digitális tartalomvédelemre van szükség, melynek eszköze lehet az Azure Rights Management vagy az Active Directory Rights Management Services (AD RMS). Ugyancsak ezekkel valósítható meg a file-ok érvényességi idejének szabályozása illetve a hozzáférési kísérletek naplózása is.
Ezekkel a vétlen adatszivárgást lehet megelőzni.

-A tárolt adat titkosításáról a Bitlocker gondoskodik, érdemes megnézni ezt a cikksorozatot és ezt a cikket is.

-A mozgásban lévő adat titkosítását az SMB 3.0 protokoll teszi lehetővé, dokumentáció itt.

De hogy én is tanuljak, érdekelne, hogyan lehet összehozni egy titkosított file servert nem Windows környezetben. Hol találok róla infót?

Üdv,
Marci

De hogy én is tanuljak, érdekelne, hogyan lehet összehozni egy titkosított file servert nem Windows környezetben. Hol találok róla infót?

A tárolt adat titkosításáról és a mozgásban levő adat titkosításáról egy tetszőleges encrypted volume és egy Samba4 (vagy NFSv3+titkosítás ill. NFSv4, úgy rémlik az előbbinél opcionális, utóbbinál kötelező a titkosítás) gondoskodik.

Az RMS működésére rá kéne néznem (bár ahogy a gyors összefoglalóból látom, az egyes szoftvereket fel kell készíteni a támogatására). Ha más nem, ott vannak a protokoll-specifikációk, alig 401 oldal a három protokoll együtt :)

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

Linuxon tudod a kötetekre szeparálni a boothoz szükséges dolgokat, az OS cuccait és a ténylegesen fontos és védendő adatokat ;)

Ránézésre meg nem tűnik nagy kihívásnak, egy pár tíz soros bash script + openssl az initrd-be, és onnan húzza be a kulcsot/passphrase-t, ahonnan nem szégyelli. (pl. SSH-n megadott kulcs: https://wiki.archlinux.org/index.php/Dm-crypt/Specialties)

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

FreeBSD+geli+zfs eseteben ezt kb sehogyan, illetve a geli device-okhoz lehet tobb kulcsot is megadni, igy elmeletben kijelolheto olyan ember, aki a root jelszot nem tudja, de van passwordja es kulcsa a GELI titkositas feloldasahoz, igy elvileg bootolni tudja a servert.
A rendszergazda ezeket a kulcsokat barmikor le tudja tiltani, kicerelni, visszavonni, stb.

OSX alatt is megoldott a kerdes, az admin jogal rendelkezo felhasznalo ki tudja jelolni, hogy kik indithatjak a gepet, es FileVault2 -el titkositott kotet bootolasakor ki lehet valasztani a megfelelo felhasznalot es annak a jelsazvanak beirasa utan feloldaj a kotetet es bootolhato az eszkoz.
Ha icloud -ban es az Appleban megbizol annyira, hogy feltoltod hozzajuk a FileVault2 master key -t, akkor ezek a beallitasok tavolrol is modosithatoak.

Linuxos megoldasokat nem ismerem.

A számítógépek szem előtt vannak, ha viszik mindet, buktál.
A pendrive-os bootolás, ahol a pendrive-ot elviszed máshova/trezorba teszed sokkal biztonságosabb. Vagy egy chip kártya.
Értem én itt a kényelmet, de ez pont ugyanaz, mint az a statisztika, hogy a banki alkalmazottak 80%-a egy tábla csokiért elárulják a jelszavukat.
Ha rebootolni kell egy rendszert, amire mondjuk milliárdok vannak bízva, akkor ne legyünk már lusták egy kis fizikai testmozgásra.

De mint tudjuk, a biztonságos rendszer nem az, amit nem lehet feltörni, hanem aminek a feltörése többe kerül, mint a védett érték.

A számítógépek nincsenek szem előtt, hanem egy gépteremben elzárva.
Amúgy pedig, valóban mérlegelni kell a biztonsági, rendelkezésre állási előírásokat, rendszergazda elérhetőségét stb.: a network unlock nem kötelező, viszont van olyan helyzet, ahol ez a jó megoldás. Ha üzemeltetni kell egy olyan rendszert, ahol a magas rendelkezésre állás és a data at rest titkosítás is követelmény, de 7x24-ben nincs operátor, ott mindjárt más lehet a helyzet...

Üdv,
Marci

Nekunk ami bevalt: freebsd+GELI+zfs. Mindez pendriverol bootolva, kvazi kettenyezos titkositas.
A boot pendrive a bott soran kell, ha bebootolt, kihuzhato.
Ezek a freebsd gepek iscsi megosztast adnak a mellettuk levo hypervisor hostoknak. (mutual CHAP-pal termeszetesen)
Itt nalunk a lenyeg az, hogy ha esetleg betornek es elviszik a gepeket cakk-pakk, akkor se keruljon a komplett ceges adatbazis illetektelen kezekbe.
Evente 1x kell valami miatt ujrainditani barmelyik storae gepet, ilyenkor kibirjuk, hogy be kell dugni a pendriveot.
Egyebkent mindez megoldhato olyan modon is, hogy a storage funkciot ellato gep management feluletenek egy .iso van tavolrol mountolva, s arrol bootl a rendszer, de a gyakroaltban egyszerubb evente 1x vagy megritkabban bedugni egy pendriveot.

FreeBSD+GELI+ZFS temaban van sok resource a neten, javaslom errefele nezelodj.
Valamint Solarisban 11-ben hs minden igaz ZFS v 31 van, ami tud AES-sel titkositani, ezt is erdemes megnézned.
OSX alatt a FileVault 2 megy, ez ertelemszeruen masra jo, mint a storage titkositas.
Linuxos megoldasokat nem ismerem.

Nyilvan ez az adatszivargas, ipari kemkedes, stb. ellen nem ved, az magasabb absztrakcios regetben van megoldva, itt a lenyeg az, hogy ha viszik a storage-t, akkor se jussanak erzekeny adathoz.
Az AESNI kepes proci miatt az overhead minimalis. A ZFS-en tomorites be van kapcsolva, ez entropia novelo tenyezo a titkositas szempontjabol.

Koszonom az infokat, meg fogjuk nezni!

(Felsobb regtegben amugy nalunk is SMB 3.0 protokoll vna amugy hasznalatban, az tudom, hogy titkosit a fileserver-kliensek kozott.
Van meg AFP is, azt nem tudom, hogy titkosit-e a server es a kliens kozott, igazabol annyira az nem is lenyeg.)

"A specifikáción kívül úgy tűnik az összes használatához kell Outlook. :)"

-A kérdezőnek, ha jól értem, van Outlookja.
-Miért várod a Microsofttól, hogy kétszer megírja (vagy Outlook nélkül külön kiadja) a .PST kezelő rutinokat? Miért nem elég, ami az Outlookban van?
-Más gyártóktól pedig bőséggel érhetők el Outlook nélküli megoldások, nem ritkán ingyenesen is.

Üdv,
Marci

Kötekedsz, de nem baj. Nem gombnyomásra gondoltam a levelek áttöltését természetesen. Lenne erre megoldási javaslatom adott esetben, a kérdéses csak az, hogy az "új" program mennyire közreműködne ebben. De ha azt mondod, hogy hegyekben állnak mostanában ilyen programok, akkor újfent körülnézek. Köszi szépen.
A titkosítás mondtam hogy nem játszik. És ha Outlook fan vagyok, akkor lehet hogy nem a unix a kedvenc OS-em. De köszi még egyszer.

Lenne erre megoldási javaslatom adott esetben, a kérdéses csak az, hogy az "új" program mennyire közreműködne ebben.

Hát nézd, én nem ismerek olyan valamirevaló levelező programot, ami ne lenne képes egy IMAP szerverről leszinkronizálni a leveleket, tehát nagy közreműködésre nincs szükség részéről. Ergó ha valahogy kinyerted a leveleidet, akkor csak be kell cuppantani egy IMAP szerverbe. Tegyük hozzá, hogy valamirevaló levelező program ezt magától tudni szokta (nekem nem az Outlook a kedvencem érthető okokból kifolyólag, így nem ismerem, hogy tud-e visszafelé leveleket mozgatni tömegesen - de pl. a buta TB meg tudja ezt csinálni kb. egy egérmozdulattal).

Egyébként mrceeka kiugrott a bokorból, és megmutatta, hogy nem reménytelen a dolog, szóval hajrá.

A titkosítás mondtam hogy nem játszik.

Azt írtad, hogy nem akarsz .eml-eket titkosítgatni egyesével. Ezt meg tudom érteni, levelenként ez orbitális szopás.

És ha Outlook fan vagyok, akkor lehet hogy nem a unix a kedvenc OS-em.

Nade nyilván a kedvenc OS-ed tudja ezt, hiszen azért a kedvenced, mert jó. Én abból indulok ki, hogy ha még az inferior UNIX is tudja ezt, hát akkor nehogymá az OS-ek legjobbika ne tudná... ;)

Tudtok esetleg olyan alternatívát [...] hogy megkedvelték a userek és szeretik használni?

git send-email

Szívesen. :)

Nálunk ennek az ellenkezője történik:
Az egyik vezető még mindig a gmailes email címét használja...

Én nem tudom mi lenne az alternatíva, de azt elmesélem miért szoktunk le róla 2005-ben.

Ugye a szokott problémák (lehet azóta ezeket javították, mondom 11 éve nem láttam hálisten):
- Valami saját hálózatkezelése volt, ami néha furaságokat okozott
- Office HTML vagy Outlook HTML, már nem emlékszem a nevére, de valami teljesen elb*szott módon renderelte a HTML-t
- a self signed tanúsítványok nem kezelése
- volt egy string aminél megakadt a POP3 v IMAP levelek letöltése (már nem emlékszem melyik protokoll)

És a konkrét ok: akkoriban az egyik munkatárs éppen nem volt túl jóban a feleségével. Ez a munkatárs kardoskodott leginkább az Outlook mellett. Mint utólag kiderült, a feleség küldött neki egy email-t, amit bizonyíthatóan és reprodukálhatóan az Outlook tüntetett el. Az amúgy sem rózsás helyzeten ez sokat rontott. Na most ő volt az, aki azonnal gyalulta az Outlook-ját.

MS Outlook levelező klines alternatíva

---
A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt.
Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!
Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

A Thunderbird melletti erv: tobbplatformos
Egyebkent nalatok a userek hatarozzak meg a hasznalni kivant alkalmazasokat vagy az IT?

-----
"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

Nos nem hiszem, hogy barmelyik KKV vagy mikrovallalkozas ellenere lenne ha penzt sporolna a jelenlegi szoftverpark ingyenes es nyilt forraskodura cserelesevel. Termeszetesen ha ez lehetseges a hasznalt szoftverek mellett.

-----
"Már nem csak tehetségekből, de a hülyékből is kifogytunk..."

nem windowst hasznalunk, widnows serverunk sincse, megis biztosan tudom, hogy terminal server mar evek oda nem letezik. :)
amugy ja, siman jobban jarhat valami VDI megoldassal es RDP kliensekkel, de nem hiszem hogy osszegben...

"Ettol fuggetlenul nem biztos, hogy muszaj mindenkinek windows desktop gepe legyen."
ja legyen mondjuk a 15 irodai emberbol 6-nak linuxa, vegyes kornyezet, hallelujah, az ultraszopas. :D
tovabba a linuxokat be lehet amugy leptetni az active directoryba? ezt nem tudom.

RHEL:

realm join foo.bar.baz

Automatikusan felismeri, hogy milyen tartomány (AD, FreeIPA, sima kerberos(+LDAP) stb.), felajánlja/felteszi a szükséges csomagokat etc. Ha ki akarod hagyni a realmd-t, használhatod simán az sssd-t. Ha ki akarod hagyni az sssd-t, és natívan akarsz winbind-ot használni, azt is megteheted.

Ami azt illeti, Süsüéknél időtlen idők óta a Yast-ban már telepítéskor megadható, hogy lépjen be a tartományba és ne hozzon létre helyi usert (winbind vagy sssd, ott még azt hiszem nincs realmd) - mármint megadható úgy, hogy graf felületen bekkatintgatod; ha nagyon perverz akarsz lenni, akkor graf felületen összekatintod az AutoYast konfigot és rá kell se nézned telepítés közben.

---

Szerk.: Ja, és igen: nem hogy be lehet léptetni Active Directoryba, Linuxos szerver önmaga alkothat Active Directory-t (Samba4).

BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)

> ja legyen mondjuk a 15 irodai emberbol 6-nak linuxa, vegyes kornyezet, hallelujah, az ultraszopas. :D

Nekem a windows 7, 8, 10 is elegge vegyes kornyezet.
Plusz hozzajott meg az android es ios is.
Erre ratenni meg egy ubuntut, mar nem oszt nem szoroz.

> tovabba a linuxokat be lehet amugy leptetni az active directoryba? ezt nem tudom.

https://help.ubuntu.com/community/ActiveDirectoryWinbindHowto

De lehet kismillio sajat szkriptet osszeutni.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

> meg akkor, hogy ha a bankok a terminal programjaikat windowstol eltero platformra is kiadjak.

Lattam mar parat, egyik nagyobb kokanyolas, mint a masik.

A halozati telepites kimerul abban, hogy egy samba share-re kiteszed,
majd egyik kolleganak kell szolnia a masiknak,
hogy most epp ne hasznald, mert en hasznalom, kulonben borul a bili.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

"Lattam mar parat, egyik nagyobb kokanyolas, mint a masik."

Az a par konkretan 3 lehet, mert van az electra, annak egy variansa a spectra, meg van valami regebbi stuff amit a raiffeisen hasznal.

a halozati telepites abbol all, hogy a samba share -ra teszed, ES minden kliens gepen a "newuser.exe" -t lefuttatod, ami felmasolja a klienst sajat profillal lokalisan ugy beallitva, hogy a samba share -n levo "adatbazist" hasznalja.

"majd egyik kolleganak kell szolnia a masiknak,
hogy most epp ne hasznald, mert en hasznalom, kulonben borul a bili."

dehogyis. mindenki egymastol fuggetlenul a sajat local copyjaval ugykodhet, az olyan "atomic" funkciok mint csomag bekuldese, alairasa, etc. blokkoljak egymast, de ilyenkor kiirja a konkurens usernek, hogy "x y hasznalja a fukciot". es var, majd ujra megprobal alairni es akkor tud, mert x .y. addigra befejezte.
de ez eleve ritkan fordul elo, mivel ugye altalaban egy alairo van es egyszerre csak egy szokott alairassal probalkozni. :)
az mar megy parhuzamosan, hogy rogzites jogkorrel rendelkezo tobb user parhuzamosan tolt fel csomagokat, mig mondjuk egy masik egyenleget kerdez le, a harmadik meg arfolyamot kot, stb.

Van meg a FotonSoft, es a Raiffeisennel ket fele program van.

A mostanin egy ilyen sarga hatteren van egy feher kisiklott gyorsvonat.

Es a sort folytathatom a szamlazoprogramokkal is:)

Penzugyi szoftverbol meg normalissal nem futottam ossze.

---
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

igazabol az electra es spectra vonalat ismerem behatobban, tobbfele variacioban, a rafissal regen talalkoztam, 6+ eve, nem tudtam hogy ketfele van.
fotonsoft -rol nem hallottam meg, de lehet, akkor szerencses vagyok? :)

kulfoldiek kozul a proklik meg a multicash ismeros behatobban, a proklik egeszen jo, a multicash meg ugye azt is tudja, hogy akarhany bankban (mas orszagban is!!!!) lehet akarhany szamlad (bar jellemzoen bankonkent egy van ami tud tobb penznemet is nyilvantartani), s ezt mindet EGY program alatt kezelheted. es a multicash egy jo program.

"Penzugyi szoftverbol meg normalissal nem futottam ossze."

Most magyar viszonylatban a symbol egesz jo, kulfoldon persze tagabbak a lehetosegek. :)

Na jó, csak ebben a témában azért ez kicsit úgy hangzott, hogy a TB azért jó, mert ha kicseréled erre az outlookodat [amit igazából magadtól nem is nagyon akarnál, ugye innen indultunk], az azért lesz jó, mert akkor utána majd ki tudod cserélni a windowsodat is... Kissé furcsa érvelés.
---
És egyáltalán nem biztos, hogy egy KKVnak megéri a pár win licenszén spórplni, ha külsőst kell fogadni az átálláshoz, betanítania kell az újra, felfordulás lesz a munkában, idő kell a beszokáshoz is...

> vagy akár más, de azt tapasztalatátok, hogy megkedvelték a userek és szeretik használni

webmail

Ezzel egyutt is marad, aki legszivesebben a dns-ebe varratna az outlook-ot.

UP

Változott e a helyzet közel 2 év után?
Van e már használható, értelmes alternatíva (akár crossplatform is) Exchange alá, Outlook helyett?
Ami a thread-ben még nem volt: Mailspring (aka régi Nylas N1) és Hiri
Előbbit próbáltam még a Nylas korszakban, nem igazán jött be, inkább hátráltatott,mintsem hogy transzparensen beépült volna a munkavégzésbe, meg amúgy sem vagyok oda az Electron appokért.
Utóbbit most fedeztem fel, egyelőre még nem próbáltam,de elsőre érdekesnek tűnik. Van e bárkinek testközeli tapasztalata hosszabb távon a Hiri-vel?

Esetleg más, új belépő a korábban említettekhez képest?

Viszonylag hosszabb ideig (>3 hónap) használtam már Evolution-t,Kmail-t,Thunderbird-öt, de egy idő után mindegyiknél előjön valami, ami miatt másik kliens után nézelődök. Most a Thunderbird másfél évig bírta, Davmail backend-el Exchange 2010-hez, de a naptár kezelése nem az igazi

"Több cégnél azt tapasztaltuk, hogy nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudjuk leszoktatni a usereket az Outlookról hosszú évek alatt sem."

Érthetetlen, hogy miért akarjátok ezt. Ha a felhasználónak az a jó, mert abban tud dolgozni, abban tud hatékony lenni, akkor miért akartok ráerőltetni valami mást?

"Kollégáim és jómagam is tízen-húszon éve megváltunk tőle, nem szeretjük, fázunk tőle és általában ha lehet Thunderbird kerül bevezetésre."

Áh, értem! Szóval, ha nektek valami nem jó, akkor az nyilván másnak sem lehet jó? Kétlem, hogy ez megállná a helyét.
Én meg a Thunderbirdtől "fázok", most akkor erőltessem mindenkire azt, ami nekem jó, mert nyilván másoknak is jó lesz?

"Tudtok esetleg olyan alternatívát, ami megjelenésében, használatában hasonló, vagy akár más, de azt tapasztalatátok, hogy megkedvelték a userek és szeretik használni?"

A te esetedben ez az "alternatíva" a MS Outlook. Hiszen megjelenésben és használatban olyannyira hasonló, hogy szinte már ugyanaz, és te magad tapasztaltad, hogy szeretik a felhasználók.

No, most akkor logikusan gondolkodva: ugyan miért cserélnétek le egy tökéletes megoldást egy kétségesre?

--

nTOMasz
"The hardest thing in this world is to live in it!"

“No, most akkor logikusan gondolkodva: ugyan miért cserélnétek le egy tökéletes megoldást egy kétségesre?”

+sok!

Az Outlook nem feltétlenül tökéletes, de a piaci kapitalizációja miatt nem érdemes eltávolodni tőle, mert sz*pni fognak a userek a bad internetworking miatt: hibásan renderelt levelek mindkét irányban, nem megkapott meeting meghívók/meeting meghívó módosítások, hiányzó/hiányos csatolmanyok, stb...

Olyan közegben dolgozom, ahol több száz designer vegyesen használ windows(Outlook) és linux(thunderbird) munkaállomásokat és végeláthatatlan szívás van amiatt, hogy képtelenek egymással tokeletesen kommunikálni.

A backend itt O365, az ugyfeleknél meg vegyesen O365/selfhosted exchange (utóbbira nyilván lehetetlen hatással lenni, ha mi pl. cserelnenk).

Ez sajnos egy nagy kövér lenyelendo béka szerintem.

-------------------------
Roses are red
Violets are blue
Unexpected '}' on line 32

Az Outlooknak nincs alternatívája. Aki egy jól konfigurált rendszerhez ezzel hozzászokott, azt nagyon nehéz átszoktatni bármi másra.
A Thunderbirdnek nincsen alternataívája. Aki egy jól konfigurált rendszerhez ezzel hozzászokott, azt nagyon nehéz átszoktatni bármi másra.

Ahol a költségek is játszanak, ott viszont a kérdés nem merül fel. Egy jól felállított levelezőrendszer Outlook klienssel sokszor annyiba kerül, mint ugyanez Thunderbirddel.