Bluetooth "zene vevő"

Fórumok

Tanácsokra, de leginkább tapasztalatokra lenne szükségem.

Nagyon szemezek egy Logitech Z523-as 2.1 hangfalszettel. Ismerősnek van. Jó áron beszerezhető és szépen szól.

Volt már hangfalszettem és a legnagyobb bajom az volt vele, hogy kínszenvedés mozgatni másik eszköz közelébe (5.1 volt) viszont több eszközről is jó lenne használni. Telefon, laptop/pc, TV. Pókhálót nem szeretnék a nappaliban a 3.5mm-es vezetékekből.

Ezt találtam első körben. Esetleg bármelyikről vagy szimplán csak a technikai megoldásról van valakinek tapasztalata?

  • Mennyire életképes?
  • Bármi minőségprobléma a zenehallgatás során?
  • OS független elérhetőség (Bluetooth-al kapcsolatban elég sok szívást látni Linux-on)
  • Tárgyak és a "tiszta rálátás" mennyire befolyásoló tényező? Természetesen a hatótávon belül.

TV-n sajnos ez nem oldaná meg a használhatóságot. Arra nincs is ötletem miként lehetne.

Hozzászólások

En egy Renkforce digitalis orat vettem Conradektol, elvileg mittudomenmilyen radiojel alapjan automatikusan beallitja az idot, a gyakorlatban viszont latszolag veletlenszeru orat mutat. A lenyeg: en nem biznek annyira Conrad/Renkforce cuccokban.

Hamarosan visszaviszem gariztatni, ha erdekel, beszamolok majd!

----------------------
"ONE OF THESE DAYS I'M GOING TO CUT YOU INTO LITTLE PIECES!!!$E$%#$#%^*^"
--> YouTube csatornám

Garancia érvényesítés és esetleg a pénzvisszafizetés érdekelne hogy sikerül :) Felkészülök legrosszabbra is.
Mellesleg nem szeretem SOHO szinten a levegőben működő technikákat viszont kis budget-ből nem jut eszembe más megoldás. Természetesen egy házimozirendszer, erősítővel és Bluetooth hangfalakkal lenne az ideális viszont az nem az én költségvetésem :)
Szegény ember vízzel főz... viszont nem célom feleslegesen időt és pénzt beleölni és max marad a vezetékezés.

Ezek az órák egy Frankfúrt közelében működő 77,5 kHz-en sugárzó rádióadó jelét fogják.
Bár hosszúhullámon elég jók a terjedési viszonyok, Magyarországon már vannak árnyékos helyek.
Nekem is van ilyen órám, és néha napokig nem képes szinkronizálni magát. Olyankor az ablak párkányra teszem és megnyomom az azonnali szonkronizálás gombot. Általában így pár percen belül beáll a helyes időre.
https://hu.wikipedia.org/wiki/DCF77

--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Magyarországon néhány helyen kapható a(z) Eurochron EFW 100 Meteotime II, amely a DCF 49, DCF 39 és HGA22 jeleit* tudja venni. A DCF 77-es óra a lakásban (Budapesten) csak néhány helyen képes szinkronizálni. Az Eurochront bárhova tehetem, mert mindenhol tud szinkronizálni.

*:
- Frankfurt / DE / DCF 49, vételi frekvencia: 129,1 kHz
- Burg / DE / DCF 39, vételi frekvencia: 139,0 kHz
- Lakihegy / HU / HGA22, vételi frekvencia: 135,6 kHz

Amit én ismerek, az nem tudja a dcf77 jelet venni, így ott a kompatibilitás nulla. A DCF39, DCF49, és a HGA22 kódolása egyforma, csak más frekvenciát használnak. A legtöbb ezzel kapcsolatos információ –, amit találtam,– ékes német nyelven van, így számomra nem értelmezhető. A morzsák alapján, a DCF77 ASK/PSK modulációt, a másik három pedig FSK modulációt használ. De van ahol más információt volt, így ebben sem vagyok biztos.

Az Eurochron EFW 100 Meteotime II néhány helyen megvehető, és kb. annyiba kerül, mint a DCF77-es órák.

Kiegészítés: Manapság viszont egy WiFi-s, NTP-t használó óra sokkal használhatóbb lakáson belül.

Valaki ismer olyan hagyományos "analóg" (= óramutatós) faliórát vagy óraművet, ami képes HGA22-ről szinkronizálni? Mi most Conrad-ból származó Eurochron DCF77-es órákat használunk, de vannak olyan helyek az épületben, ahol egyáltalán nem képes szinkronizálni, akár hónapokig sem.

sub.
Nekem ilyen van:http://www.aliexpress.com/snapshot/6458490450.html?orderId=654889317920…
Elég halk, haverom is vett egy hasonlót az is halk. Idegesítő, hogy a csatlakozásnál van egy ilyen 1 másodperces csatlakozó hang, ugyan ez lecsatlakozásnál.
A hang minőségről: Hát ez nagyon szubjektív, szerintem nincs jó hangja, de halgatható kategória, asszony szerint jól szól, de a pc(jobb hangkari) az mégjobb :)
Érdekelnének drágább megoldások, mediamarkt-ba kéne menni, ott ki lehet az ilyesmit próbálni.

usb-ről kapja a tápot.
Egy gardróbbal nem lesz gond, nálam két betonfallal(panel) már néha szaggat olyan 4-6m-nél.
Ja azt még kifelejtettem, hogy van egy kis alapzaja, ha maxra tekerem az erősítőt, jobb erősítőnél ez már nem észrevehető, annyira nem értek hozzá, hogy megjavítsam és a 80%-os hangerő nekem elég.
szerk.:Ja ez a Conrad egyébként kínai fosokat szitáz át és árulja drágán :)

en egy blackberry music gatewayt hasznalok, azt csak ajanlani tudom. minoseg rosszabb mint pcrol egy asus xonar hangkartyaval, bar en egy logitech z906al hasznalom es az 5.1, igy pc 3 jackel csatlakozik a melynyomohoz mig a gateway csak 1el. az hogy blackberry nem szamit, barmilyen telefonnal/pcvel ra tudok csatlakozni, linuxal nem probaltam viszont. egy dolog ami problema lehet, hogy megjegyzi az eszkozt amivel utoljara parositottad es uj eszkoz eseten meg kell nyomni a tetejet, kulonben nem fogod latni a tobbi eszkozodrol. telefon eseten egy hozzaerintes is megteszi parositasnak, mert nfc-s, bar gondolom ez nem szempont

Néztem a linkelt oldalt, ott megálltam, hogy 8000 forint egy stereo bluetooth vevő, amiből kijön egy 3 centis kábel jack véggel.
Teljesen ugyanilyen csak más szitázású vevőt vettem a tescóban kemény 700 forintért (de lehet, hogy 600 volt) fél éve, és nagyon jól teszi a dolgát. Bluetooth vagyis marad a sztereo, de az 5.1 nekem olyan, hogy ha csak a FL,FR van bedugva akkor azt átalakítja 5.1-re, valamint aksi ügyileg is vagy 8 órát folyamatosan elmegy a vevő, viszont működik úgy is ha töltőre van dugva folyamatosan.
Egyébként ebayen láttam (igaz csak magát a vevő elektronikát, ahhoz kellene még erősítő és társai) 5.1 (aptX kompatibilis ha jól emlékszem) vevőt pár ezresért.
Nekem Bluetooth + pulseaudio alatt nem volt komolyabb problémám, igaz az egy msi laptop volt ami úgy 8 évesen, tavaly lehelte ki a lelkét.
Bluetooth tapasztalataim szerint fémketrec mögött (számítógépház) már nem működik, ellenben nekem téglafalon keresztül is stabil volt.

Ez a Tesco-s vevő nagyon felcsigázott. 700-ért ha szar is megéri kipróbálni :) Köszönöm a tippet. A hangfalszett 2.1 így nagy bajom a sztereóval bajom nem lesz kivéve ha mono :)

Előbb próbáltam Tesco webshop rákeresni, de egyik keresőszó se hozott eredményt. Esetleg egy linket tudnál adni hozzá? Tudom régen vetted, de hátha.

Én még régimódian a tesco fizikai boltban vettem ;) tabtools néven futott.
Ja és sztereo a vevő. Bluetoothban hangátvitelben van a randa, mono (telefonkihangosító profil), és a jobb minőségű, már sztereo átvitel (a2dp profil).
Illetve van a nem bluetooth szabványban szereplő aptX, amin elvileg már 6 csatornát is át lehet küldeni. Elvileg a CSR chipek ismerik

Prohardveren van egy ebay-es fórum, ott többen is vettek már ilyet, szokták ajánlani. (Lehet nem a legolcsóbb verziót találtam meg hirtelen)

Jónak tűnik bár nem látom csak elképzelni tudom, hogy a "pendrive" végén van a jack aljzat és usb-ről táplálható adapterről? Először mindenképp a hangfalszett lesz beszerezve addig ráér kutakodnom. :) Köszönöm a sok hozzászólást mindenkinek!

Eddig valószínűleg az ebay-es rendelés a nyerő.

éppen most rendeltem ebből a renkforce-ből egyet (pont a conrad-tól), ami mellette szól (az árán kívül) az a toslink-kimenet. Ennyit bőven megért. ha digitálisan küldöd be egy házimozi erősítő bemenetére, akkor gyakorlatilag az erősító DAC-jától függ az átvitel minősége, úgyhogy ennél jobbat ennyiért nem nagyon tudok elképzelni.

--
Update: megjott ma a cucc, beuzemeltem, hibatlan, toslinken gyonyoruen szol (hala az erositomnek h:)) es korrekt az egesz kinezete, ugyhogy en batran ajanlom.

--
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

vagy ugyanez, JBL, BOSE, HARMAN, gyarilag bluetooth es egynemely wifis megoldas, zero kokanyolas es tokeletes hang,
egy jbl chargeot hallgass meg

harmannak/bosenak is van ilyen vezeteknelkuli atviteli szettje, hat nem olcso

a conrados logilink cuccok 1-2$os aliexpresses cuccok szitanyomassal

Logitech hangeszkozeimnel szarabb hangminoseget meg semmitol nem kaptam.

Egy Bose Soundlink Color ala semmikeppen nem adnam (inkabb Soundlink Mini vagy Soundlink III, nagyon durvan jo hangminoseg).

Nekem ez van, nagyon bevallt: Sony BM10

Egy kérdésem lenne a témában. Hogyan szoktatok bluetooth hangfalat venni?

Mindent megvesztek és addig viszitek vissza ameddig jó minőséget nem kaptok?
A Hifi bonyolult cucc, így elég nehéz látatlanban választani.

Esetleg tudtok boltot, ahol hallhatom is a különbséget?

Ha jó a minőség 50k-t is kiadnék, de ha 25k is tudja majdnem ugyanazt, akkor nem kell 50k.
Jó lenne végigpróbálni a hangfalakat, mert neten vásárolni nekem reménytelennek tűnik.

A youtube videó hallgatás: Bose vs Jbl megint csak kérdéseket vet fel számomra.

Értem a dolgot, de legalább minimális tudás a témában nem ártana.

Mert ugye ha mind csapnivaló minőséget produkál, akkor megveszem 4$-ért az AliExpresszen a kínait.

Ezt nem csak én tudom ám megcsinálni, hanem komplett cégek állnak rá, hogy megveszik 4$-ért a kínait és továbbsózzák 40$-ért, mintha magasabb kategóriás lenne. Rengetegszer futottam 10x áron ugyanabba a termékbe.

Attól tartok, hogy papíron nem fog menni. Anélkül, hogy elképzelésem lenne, hogy mit kellene tudnia, nehéz lesz vásárolni.

"Anélkül, hogy elképzelésem lenne, hogy mit kellene tudnia, nehéz lesz vásárolni."

Ez valóban így van. Először szedd össze, hogy hol és mire használnád. Az se kizárt, hogy DIY módszerrel (pl. használt hangfalpár itthonról + riasztóakku + pi zero w + erősítőmodul és i2s dac ebay-ről) olcsóbban sokkal jobbat csinálsz, mint amit készen kapsz.

Azért az ilyen akksis bt hangszóróknál többnyire nem a bluetooth jeltömörítés a szűk keresztmetszet. Nem hi-end, de nem is ez a zsebrádió kategória. Sajnos a minőség zsebbenyúlós, pl a kis tízezer forintos JBL tégla (nem tudom a típust) sokkal nagyobbat szól, mint amit bárki kinézne belőle. Kínai gyártótól ugyanezt a méretkategóriát megkapod 3-4khuf-ért, de közel nem szólnak így. És amiket próbáltam az összes JBL jobban szól, mint aminek látszik.
Media marktban ki lehet ezeket próbálni.

--
"Everybody has a testing environment. Some people are lucky enough to have a totally separate environment to run production in."

+1, a bluetooth nem a "jó" hangminőségre van kitalálva.
Az említett 25-50k is belépőszintet jelent passzív hangfalnál is, és akkor ugye még kellene BT vevő, táp, erősítő, meg minden sallang bele.

Kipróbálás: fel kell hívogatni az ezzel foglalkozó boltokat (vagy email-t írni nekik), hogy ilyesmit tervezel venni ilyen árkategóriában, és bemennél meghallgatni, mi van náluk meghallgatható. Elzavarni nem fognak szerintem. Illetve media markt, de őket nem kell felhívni.

Igen, olvastam, hogy a Media Marktban lehet próbálni, most, hogy megerősítetted, valamikor el is látogatok.

Ami érdekes számomra, hogy a Bluetooth-ra rossz minőséget írsz. Azt hallottam, hogy a mezei audio jack gyengébben muzsikál a bluetooth-nál, mert ugye analóg és az tényleg minden zajt összeszed.

Amit szeretnék: egy normál 3000 Ft-os fülhallgatónál legyen jobb. A probléma, hogy nincs basszus a gagyi hangfalakon, ez pedig igencsak ciki. A lenti frekvenciasávot kompletten kiradírozzák.

Nincs szükségem eszméletlen jó hangfalra, hordozható legyen és nem árt ha hangereje is van.

BT esetén - ha jól tudom - , csak tömörített átvitel van, veszteséges tömörítéssel. Az Audio pedig jack valóban analóg, és valóban zavarérzékenyebb mint a digitális (vezetékes!) átvitel, de ha meghallgatsz egy normálisabb fejhallgatót egy normálisabb erősítőről, akkor azon nem fogod hallani a zajt. Nem a milliós, a pártízezres kategóriában is.

A gagyi hangfalakon pedig nyilván nincs basszus, mert azok kicsik és olcsók. A basszushoz pedig méret kell, ha nagy hangerővel akarod nyílt téren akkor pláne. Ez igaz a hangsugárzóra is, és a hozzá készült dobozra is.

Őket is megkérdezheted, hogy ebből mi az, amit meg lehet hallgatni.

Szimpla marhaság. Az analóg átvitel is rendelkezik korlátokkal, de korántsem olyan drasztikus mértékben, mint egy eleve veszteséges tömörítési eljárást használó megoldás, ami esetleg még d/a-konverzión is átesik. Kb mint egy mp3 lejátszó az analóg Jack-kimeneten, egyszerűen nem összemérhető egy audiofil műsorforrás analóg kimenetével, legyen az Jack, xlr, vagy bármi amin hang jön ki. A Bluetooth egy erős kompromisszumos megoldás, nem érdemes túl nagy eljárást támasztani iránta.

--
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Köszi, hogy leírtátok.

Így kb. egyértelművé vált, hogy nem érdemes 25k fölé menni. Vannak ugye 200k-ért is cuccok, de ha a Bluetooth belerondít a minőségbe, onnantól tök mindegy.

Ajándéknak adnám, a hordozható hangfal előnye, hogy hozod-viszed, nem vagy helyhez kötve. Magyarul az asszony itt van, vagy ott van, mindig tud zenét hallgatni. Ugyanakkor ha HiFi minőség nem lesz, akkor értelemszerűen az alacsonyabb árkategória is oké.

Eddig a telefonján hallgatta a zenét, annál mondjuk jobb lesz.

Nekem a 256kbps mp3-mal sem volt bajom. A 128kbps már túlment azon a határon, ami elfogadható lett volna, azokat inkább cseréltem jobb minőségre. A 160 kbps-es mp3 nálam az ejnye-bejnye kategória.

Nem biztos, hogy jól értem, de ha azon vitatkoztok, hogy a 320 kbps tömörítés elég-e, vagy sem, arra van válaszom: elég. Engem egy 320 kbps mp3 tömörítés nem zavar.

A Bluetooth codec-et nem ismerem, de ha mp3-ban megy ennyivel, az simán okés.

Azt mondja jó neki az mp3, abba nem gondol bele, hogy az eleve drasztikusan veszteségesre tömörített jelet átküldi még egy újabb veszteséges tömörítési megoldáson - az már nyomokban se nagyon hasonlít a forrásanyag minőségére. A Bluetooth hangzás pedig egyébként is jellegzetesen fémes, idegesítő, kellemetlen.

--
"Nem akkor van baj amikor nincs baj, hanem amikor van!"
Népi bölcsesség

Jelenleg a feleségem a kínai Doogee X5 hangszóróján kihangosítva hallgat zenét.

Kompletten eltűnik például a basszus benne, inkább ne részletezzük, hogy az mit produkál. Ajándéknak veszem, a jelenlegi állapotnál azért nem lesz túlzottan nehéz a szintlépés.

A jelenlegi probléma nem az átkódolás minőségével és a Bluetooth hangzással van, hanem hogy komplett frekvenciatartományok hiányoznak a zenéből. Olyan szépen vág, hogy semmi nem jön át a mély hangokból.

Emellett van rajta audio jack is, bár valószínűtlen, hogy használni fogja.

:)

+1
Terepi melóhoz vettem Tescoban az akkor még létező akciós polcról egy Blaupunkt BT02WH kis cig..ydiszkót. (Felénk az érintettek is így hívják) Szép széles közepet tud, de semmi mást. A vétel célja a rádió volt, de szerintem 3000Ft-ot megért az AUX, SD olvasó, rádió, Bt lejátszó/kihangosító, füles kimenet kombó. Ráadásul könnyen beszerezhető Nokia BL-5B akku van benne.
- - - - - - - - - - -
"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Az MP3 + Bluetooth hangátviteli tömörítés megad egy max. szintet, ami fölé persze nem tudsz menni, de aki nem audiofil, annak azért ez vállalható. Hangszóróban viszont még a süket is meghallja, mikor úgy szól, mint egy doboz, meg sávok hiányoznak, amiket te is írsz. Utóbbi szempontból nézve én eddig ahány (féle) BT-s JBL-t hallottam, mindig rácsodálkoztam, hogy a méretéhez képest besz@rás, milyen jól szólnak. Szóval, ha nálad 50k-ig lehet keret, akkor a helyedben tuti egy JBL Flip4-et vennék (csak 40k - én még gyűjtök rá)

----------------------------------^v--------------------------------------
"Probléma esetén nyomják meg a piros gombot és nyugodjanak békében!"

Régóta gondolkozok otthoni felhasználásra, hogy a régi, másra már nem jó Samsung talán bt-270 fülesem szétszedem, és bedobozolom az 1000 éves Yamaha erősítőm egyik bemenetére. Kb olyan minőséget tol, mint a mai Samsung Level U PRO fülesek, de majdnem sajnos csak BT 2.0-t tud, ami azért majdnem, mert a régi SNSV kinézetű laptopom sem tud többet. :)
- - - - - - - - - - -
"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001 valahol máshol

Ez nem a Bluetooth hibája. A hangszóróé.

Itthon egy egyszerű Edifier R1700BT 2.0 hangfalam van kis szobában (~50e Ft). Nagyon szépen szól a Spotify "extreme" quality + BT kombo, nyilván nem audiofil kategória, de nagyon is élvezhető, nem tűnnek el hangok belőle.

Hallgattam már ~150e forintos Onkyo erősítőn is ugyanígy, azzal sem volt gond, igaz, különbséget sem hallottam nagyon.

Ha valaki ért hozzá, az megnyugtathatna, hogy legalább a telefonokban van rá opció, hogy a bluetooth által is támogatott formátumú (pl mp3) streamet közvetlenül küldi ki a rendszer a vevő eszközre! Nemár, hogy kitömöríti, aztán valami pulseaudio újramintavételezi, hozzákeveri a pittyegéseket, majd betömöríti ki tudja milyen mp3-ba és az jön a bluetooth fülesembe?!!

Ez épp arra példa, hogy ha átlagemberként mp3-ban áll rendelkezésedre a zene, akkor azt kitömöríti a lejátszód, majd betömöríti aac-be vagy nagyon jó esetben aptX-be és mivel ezek veszteséges formátumok, garantált, hogy az eredeti mp3-nál rosszabb minőség jön ki a fülesedből! Mert mehetne az eredeti stream is a fülesbe, csak ez pl nem támogatja az mp3-at, cserébe legalább Digital Noise Canceling bullshittel ismeretlen módon még jobban belenyúl a hangzásba...
Ha viszont eleve aac-ben áll rendelkezésedre a zene, akkor jó lehet ez a füles, az én kérdésem arra irányult, hogy ilyen esetekben vajon tudja-e a lejátszó eszköz közvetlenül küldeni a fülesre a streamet???

Nem hinném, hogy nagy elvárás, hogy azokat a frame-eket, amik alatt nem jön be hang más forrásból, módosítás nélkül továbbítsa.
Nem az a gond inkább, hogy az OS-ben ez a réteg vagy a lejátszó alkalmazás nem támogatja, hogy valamilyen tömörített stream áramoljon kettejük között, ezzel elvéve az esélyt, hogy az OS közvetlenül adhassa tovább a tömörített streamet egy fülesnek?
De így, ahogy leírtam ezt a két bekezdést egymás után, rájöttem, hogy túl nagy elvárás lenne, hogy az OS frame-enként változtatni tudja, hogy a lejátszó alkalmazás milyen streamet adjon át neki. Pedig, ha rá kell keverni valamit, akkor valakinek ki kell tömöríteni a streamet, de ha ezt is az OS hang alrendszere végzi el, akkor már minek a lejátszó alkalmazás? Illetve így hangszínszabályzás vagy bármi egyéb beavatkozás sem végezhető a lejátszó alkalmazásban. De ez akkor sincs így jól! :(

Csak méregdrága lenne a fülesed, mert támogathatna 5000 codec-et, meg miegymást.

Az a probléma, hogy Mancika 320kbps-es fix bitrátát használ, Peti advanced felhasználó, ő VBR-rel nyomul, Náncsi néni meg spórol és mono 48kbps-es bitrátával hallgatja a Szájber gyereket. Már MP3-nál elkezdődnek a problémák, amit a Linux mániás Pistike ogg formátumai tetéznek, a vicc kedvéért Julcsi meg a wav-ra esküszik, akkor is ha 120 mbyte egy dal. A Windows wma-ját mondjuk szintén ne hagyjuk ki a dologból, mert lehet, hogy Bill Gates zenéi azon vannak.

Elég gyorsan eljutsz odáig, hogy baromi erős mikrovezérlőket nyomhatsz a fülesbe, installálható kodekekkel, ami az összes elfuserált, szétberhált formátumot megérti. Ráadásul nem tudsz mindhez hardver támogatást nyújtani.

Mi a megoldás?
- egy formátumot hardverből rendesen támogatsz
- Pistike, Náncsi néni, Peti, Mancika, Julcsi és Billy meg konvertálni fog

ha nem tetszik, vegye meg CD minőségben és játssza wav-ból, akkor nem veszít sokat minőségben!

Simán jó, ha egy formátumot hardverből támogatsz, csak az a gond, hogy a lejátszód/OS-ed akkor is kitömöríti előtte azt az egy formátumot (is, meg a többit is), aztán vissza.
A megoldás nyilván a veszteségmentes, bluetoothon használható tömörítés lenne. Meglepő, hogy még kb sehol nem támogatják (aptX HD).
Mellesleg szerintem is emberenként vannak igények, nem például évszakonként, meg lemezenként, ezért, ha én megtaláltam, hogy számomra a spotify androidos ogg-ja vagy apple music aac-je vagy google music mp3-a az ideális, akkor olyan fülhallgatót vennék, ami épp pont ezt az egyet támogatja hardveresen.

Mégse cool, hazudott a wikipedia. A szomorú igazság az, hogy nincs bluetooth alá veszteségmentes codec. Az LDAC sem veszteségmentes, csak tud 24bit/96kHz-t, míg az aptX HD csak 24bit/48kHz-t.
"The aptX HD is technically a Lossy codec. However as aptX HD uses a relatively gentle compression ratio of 4:1 it is non-destructive in nature. As it is based on ADPCM and not psycho-acoustic perceptual based principles, aptX HD uses predictive analysis rather than attempting to replicate the performance of the human hearing via a synthetic ear."

Azért az mp3 támogatás nem lenne akkora történet, a noname mp3 lejátszók sok éve simán meglépik ezt a szintet, és nem hiszem hogy valami state of the art gyártástechnológiával készült bivalyerős mikrók lennének bennük. Sőt, a hw nagy része szerintem benne is van a bt dekóderben, mert a különféle bt codec-eket is ki kell tömörni.

média márkttal várd meg az év végét. Nagy leárazások szoktak lenni. Olyankor én is odahordom a fizut lol...
50-től vannak jó kis erősítős BT ládák. Olyan hordozható karaokis vagy amire hangszert lehet kötni az a jó, azok szólnak.
Nekem egy kis 50 wattos falbontóm van, azzal szoktam mozizni.

--
GPLv3-as hozzászólás.

Elmentem a Media Marktba és megvettem a JBL Flip 3-at, elég sokáig vacilláltam előtte.

- ezeknek a hangfalaknak a minősége igencsak közepes, tehát túl drágát nem érdemes venni
- a Sony SRS XB30-as szépen szólt, viszont videó közben beszaggatott Doogee X5 gagyiteló alatt
- a Sony SRS XB20 kevésbé szépen szólt, szintén beszaggatott
- a JBL Flip 4-nek fémes hangzása volt, nem tetszett, viszont jól játszott
- a JBL Flip 3 viszont olcsóbb volt és szebben szólt, mint a Flip 4, ez sem szaggatott

A JBL Flip 3-mal ár/teljesítmény alapján elégedett vagyok.